Keresés

Részletes keresés

bout Creative Commons License 2000.11.28 0 0 7455
Wazull,

Még jó, hogy ennek a könyvnek "A korlátaitól megszabadított elme" címmel megjelent magyar kiadása is. :-)

bout

Előzmény: Wazull (7448)
Pitzu Creative Commons License 2000.11.28 0 0 7454
Egy-két érdekes mondat egy Tanaka-interjúból:
- A harc közben a legfontosabb tényező a küzdőszellem. Nem szabad feladni soha, még a legreménytelenebb helyzetben sem. Ehhez bátorság kell és önbizalom. Az önbizalmat az állandó gyakorlással lehet megszerezni. Fontos, hogy ne legyen gyenge pontja az embernek.
- A filmen láttuk, ahogy szorult helyzetében természetes könnyedséggel gáncsolta, dobta az ellenfelét. Ez ösztönös, vagy tanult akció?
- A karate mellett judót is tanultam, sőt, második dan fokozatot is szereztem. Belekóstoltam a többi küzdőművészetbe is, éppen azért, hogy soha ne kerüljek kiszolgáltatott helyzetbe. Ez nyugalmat ad, bárki is legyen az ellenfelem.
- Az Ön edzésein igen nagy súlyt kap a kumite. A karate többi részét nem tartja ennyire fontosnak?
- A felkészülés során mind egyformán fontos, de nem szabad elfelejteni, hogy a kumite a végállomás: minden gyakorlás erre készít fel, mindnek ez ad értelmet. De én tényleg bele vagyok hülyülve a bunyóba, mindig a verekedést kerestem. Ha korábban élek, biztos szamuráj lettem volna.
Pitzu Creative Commons License 2000.11.28 0 0 7453
A múltkoriban lomtalanításkor kezembe került egy 1989/1-es Shotokan karate magazin. (Ez most félreérthető mondat volt, de nem úgy értettem. Örültem neki.)
Engedelmetekkel begépelek néhány érdekesebb részt.
1. Funakoshi mester ír a mestereiről:
"Azato, és jóbarátja, Itosu mindketten rendelkeztek a nagyság egyik ismertetőjelével: nem szenvedtek a többi mesterre való féltékenységtől. Ismeretségi körükből több mesternek is bemutattak, és arra biztattak, hogy tanuljam el mindegyiktől azt a technikát, amiben különösen kiválóak. Tapasztalataim szerint a karateoktatók általában nem engedik meg tanítványaiknak, hogy más iskolák tanítóitól is tanuljanak, de Azato és Itosu ebben a kérdésben teljesen másképp vélekedtek"...
"A két mester közt sok volt a hasonlóság, így például érdekes módon mindkettőnek Yasutsune volt a keresztneve." - Erről beszéltünk a múltkor. Shingitai, nagyon érdekes dolgokat írtál az okinawai <-> japán nevek tekintetében. Ezekről azelőtt nem is tudtam.
Unsui Creative Commons License 2000.11.28 0 0 7452
nemkell

Válasz az első kérdésedre: Sehogy.

Fáradt voltam és magam sem tudom miért úgy írtam. Ezért most helyreigazítom saját magam:-)

A mondat kérdéses része helyesen így hangzik:
...az itt jelenlévő olvasókat, legyenek...

Üdv, Unsui

Előzmény: nemkell (7444)
Bassman_ Creative Commons License 2000.11.28 0 0 7451
ControlDenied

Meg azt is, hogy kijavitottad a jelenteset: :)))))

Szoval:
In my humble opinion. (a neten ezt jelenti)

Előzmény: ControlDenied (7450)
ControlDenied Creative Commons License 2000.11.28 0 0 7450
"opinion"

Huha, en is elcsesztem, bocs. :))

Előzmény: Wazull (7448)
Wazull Creative Commons License 2000.11.28 0 0 7449
madjoe,

mail ment.
Takuan es a tigris? Hmmm... Ugy latom, Takuan egyre nepszerubb lesz itt a topic-ban...
:-)))))))

Előzmény: madjoe (7443)
Wazull Creative Commons License 2000.11.28 0 0 7448
smh,

en is felteteleztem, hogy tobbe-kevesbe mindenki tud angolul. Ez azonban nem biztos, hogy igy van. Azt hiszem, eleg, ha utalok ra, hogy az opinion-t egy p-vel szoktak irni...
Nyilvan vannak itt a topic-ban olyanok akik nagyon jol tudnak angolul (is), es nem esik nehezukre akar szinkrontolmacsolni, vagy csuklobol forditani barmilyen angol nyelvu szoveget. En sajnos nem esek ebbe a kategoriaba. Hogy mennyire nem, ezt bizonyitando szeretnek Takuan Soho: The Unfettered Mind (~szabadon szarnyalo lelek) c. konyvebol (Kodansha International 1987, ford: William Scott Wilson) nehany gondolatot leirni:

"Where one puts the mind

We say that:
If one puts his mind in the action of his opponent's body, his mind will be taken by the action of his opponent's body.
If he puts his mind in thoughts of his opponent's sword, his mind will be taken by that sword.
If he puts his mind of his opponent's intention to strike him, his mind will be taken by thoughts of his opponent's intention to strike him.
If he puts his mind in his own sword, his mind will be taken by his own sword.
If he puts his mind in his own intention of not being struck, his mind will be taken by his intention of not being struck.
If he puts his mind in the other man's stance, his mind will be taken by the other man's stance.
What this means is that there is no place to put the mind."

Az altalam megadott forditas:
Hol legyen a tudatunk?
Altalaban azt mondjuk, hogy:
Ha valakinek a gondolatait csata kozben az ellenfel teste koti le, akkor csak az ellenfel testere fog koncentralni.
Ha a gondolatai cselekves kozben kizarolag az ellenfel kardja korul jarnak, akkor csakis az ellenfel kardjaval fog torodni.
Ha a gondolatai kizarolag akorul jarnak, hogy az ellenfel hogyan akarja ot megtamadni, akkor lelket csakis ez a gondolat fogja betolteni.
Ha gondolatai csak a sajat kardja korul forognak, akkor egesz lelket ez a gondolat tartja majd hatalmaban.
Ha csak azzal torodik, hogy ne erje vagas, akkor ezen gondolat rabja lesz.
Ha kizarolag az ellenfel beallasaval foglalkozik, akkor csakis ezzel fog torodni, ez jar majd allandoan a fejeben.
Hogy ez mit jelent? Az ember elmeje nem arra valo, hogy egyetlen dolognal megragadjon.

Mindezzel csak azt szerettem volna erzekeltetni, hogy igen egyszeru nyelvtani szerkezetu mondatokat, es egyszeru szavakat is eleg nehez megragadni, megerteni, ugy, hogy tenyleg arrol szoljon, amirol az iroja szandekozott beszelni.
Ha a topic tagjai ugy dontenek, hogy nem szukseges magyarul forditani az angol szovegeket, akkor feleslegesen nyilvan senki sem fog erolkodni a leforditassal, hanem csak begepeli, vagy egy copy-paste-tel letudja a dolgot.
Tenyleg, T. Topictarsak, mi az altalanos velemeny, kell-e forditast is irni, vagy elegendo az a'nglius szoveg? Azt hiszem, ha leirjatok a velemenyeteket, akkor ezzel a dolog rovidre zarhato...

Előzmény: sexmachinehead (7435)
TLM Creative Commons License 2000.11.27 0 0 7447
Volt valaki tegnap Budapesten a Vágóhíd utcában megrendezett "budo" gálán? Ha igen akkor kérem ossza meg a fórummal a tapasztalatait.

Előre is köszönöm : TLM

ControlDenied Creative Commons License 2000.11.27 0 0 7446
Majdnem, In My Honest Oppinion.
Előzmény: leha (7441)
nemkell Creative Commons License 2000.11.27 0 0 7445
prac:

"Mi van ha kérdeztem vmit vkitől akkor az nem tudja meg és én se tudom hogy mit akartam mert már nincs meg."

Akkor az nem volt olyan fontos, nemde? :)

n-e-m-k-e-l-l

Előzmény: praclee (7426)
nemkell Creative Commons License 2000.11.27 0 0 7444
Unsui:

1., "...nincs mindig arra elég időm, hogy rendesen átnézzem az irásaimat(lehet, hogy igénytelen vagyok?) kérem az itt jelenlévő mestereket, legyenek elnézőek velem a jövőben."

2., "Akik nem mesterek, azok gyakoroljanak sokat és akkor majd mesterek lesznek"

Hogyan függenek össze a helyesírási hibák és az, hogy valaki mester, vagy sem?

Azt gondolom, van olyan fórumlátogató, aki nem mester, de érdemes tőle elnézést kérni, míg van itt valószínűleg olyan mester akire viszont kár az időt fecsérelni...


ui.: Értesítjük tisztelt utasainkat, hogy a Budapestre közlekedő személyvonat, előreláthatólag 40 percet késik. Kérjük a mesterek elnézését, a többiek pedig gyakoroljanak ezalatt az idő alatt... (A mestereknek már "nem kell"?)

Előzmény: Unsui (7423)
madjoe Creative Commons License 2000.11.27 0 0 7443
Kosz a boxolos helyeket mindenkinek. Egyre erosodik bennem a lekiismeretfurdalas, hogy, miert nem megyek man'n. :) (ez jo jel)
Wazull: sor ok, dec 15-16 mindenkeppen Szegeden leszunk, es ha sikerul osszehozni, akor lesz egy ketnapos hepaj megint az unnepek kozott is, amikor szinten arrafele vagyok. Ha tobbeknek is jo, es mindenki benne van, lehetne egy sortali. (ha csak ketten harman, akkor az nem tali, csak magansor)
A sztori: Takuan es a tigris. (No, kb idaig jutottam a forditasban, de most mar igerem meglesz holnapra)
byte madjoe
bout Creative Commons License 2000.11.27 0 0 7442
Igen. Plusz a barátnőm és én. :-)

bout

Előzmény: Alexa (7439)
leha Creative Commons License 2000.11.27 0 0 7441
ugyanazt, mint az IMHO, csak magyarul : ))

SZerény Véleményem Szerint
In My Humble Oppinion (?)

Pitzu Creative Commons License 2000.11.27 0 0 7440
Valamit már június óta akarok kérdezni. És mivel mostanában erről folyik a diskurzus, most még az off jelet sem kell kitennem.
Mit jelent az, hogy SZVSZ...
Előzmény: madjoe (7432)
Alexa Creative Commons License 2000.11.27 0 0 7439
bout: nem tudod véletlenül, Várszegi Rudi aikidos és kempos tanítványai tartanak bemutatót?
(valaki nálam felejtette 1 éve az egyik versenyről készült kazettáját, vissza kellene adnom, mielőtt veszteség listára írja:o)))
Előzmény: bout (7412)
Bandi-T Creative Commons License 2000.11.26 0 0 7438
elnézést, az előző hozzászólásomat természetesen madjoe-nek akartam címezni, bocsánatot kérek, hogy nem így sikerült.
Előzmény: Bandi-T (7437)
Bandi-T Creative Commons License 2000.11.25 0 0 7437
A Pitbull Gym a Telepy utcában leledzik. Telefonszámuk: 215 6247. Megerősíthetem, fél éve még biztosan volt műkedvelő és komolyan készülő csoportjuk is.

Megpróbálhatod a Kőbánya-Kispest metró-végállomásnál levő 'kiserdő' szélén levő autókereskedés mögött is, úgy másfél éve amikor arra jártam, úgy emlékszem ott is folyt mindkét fajta felkészítés.

A Megyeri úti boxtermet is megerősítem, 14-es villamossal a legegyszerűbb elérni a Lehel tér irányából (ez persze nem újdonság annak, aki - szemben velem - tudja, hol a Megyeri út :) ); nyáron amikor arra jártam éppen valami Erdei Zsolt nevű srác kóválygott a zsákok körül :), meg vagy egy féltucat kissrác is volt. Kora délutáni órák (emlékeim szerint), mintegy három, fél négy körül, havidíj azt hiszem 5000, viszont úgy tűnik a VirTUS is általában itt készül (Norbi & Rita kick-box kazija biztos). Amikor arra jártam nyáron, hetente kétszer lehetett lemenni edzeni, edzővel vagy ha minden igaz szabadfoglalkozásszerűen is.

Előzmény: Fődhözragatt (7436)
Fődhözragatt Creative Commons License 2000.11.25 0 0 7436
madjoe

"van-e olyan hely bel-Budapesten, ahol csak ugy (ertsd nem versenycelbol) foglakozna valaki box oktatassal. Tudtok ilyen helyet?"

Tudom, hogy az "úgy hallottam..." kezdetű hozzászólások nem sokat érnek, de a semminél talán többet. Szóval úgy hallottam, hogy a PitBull Gym-ben van ilyen, a Nagyvárad tér közelében van valahol, az utca nevére már nem emléxem, de a Ferenc körút - Üllői út - Haller utca közötti részen van, sok helyen ki is van plakátolva azon a környéken. Úgy rémlik, mintha egy plakáton a Megyeri úti UTE boxteremben is hirdettek volna ilyen amatőr boxedzéseket. Kokó is nyitott egy műkedvelő amatőrökkel foglalkozó boxklubot (talán valahol Budán?), ahol eddig Madár volt a vezető edző, most nemtomki. Hírműsorokban volt szó róla, mikor megnyílt. Pontyos címet nem tudok. Nesze semmi, fogd meg jól... de talán így már valamivel célirányosabban tudsz kérdezősködni.

Előzmény: madjoe (7427)
sexmachinehead Creative Commons License 2000.11.25 0 0 7435
Hat mar elnezest, de felteteleztem, hogy tobbe-kevesbe mindenki tud angolul, ha nem igy van akkor bocsanat.
Viszont akkor aki nem tud angolul az tegye fel a kezet, aki tud az a masikat:)
A masik ami miatt jobbnak lattam az eredeti kozreadast, az az, hogy akarmit akarki akarmilyen nyelvrol akarmilyenre szoval ha fordit, akkor ferdit is. Velemenyem szerint eleg nagy profizmus kell ahhoz, hogy ugyanazt tudd adni mint ami az eredeti volt, ugy hogy ne vegyel el belole semmit es ne is tegyel hozza semmit.
Hat mindenkinek kellemes hetveget es jo pihenest+edzest!
smh
Előzmény: Wazull (7431)
bout Creative Commons License 2000.11.24 0 0 7434
smh,
Engem érdekel. Gondolom angol az eredeti és nem japán, de azért az idegen nyelvet nem olvasók kedvéért lefordíthatnád.

Marcsi és praclee,
Én csak gépeltem, amit lediktáltak. Sem a művházban, sem a pizzériában nem voltam még. Jó, hogy most már tudom, milyen színű, mert legalább én sem fogok eltévedni. Köszi.

madjoe kid, :-)
Te is fordíts szorgalmasan, érdekel a sztori.

Van már valaki, aki biztosan tudja, hogy jön pénteken Pomázra?

bout

Wazull Creative Commons License 2000.11.24 0 0 7433
madjoe,

most eppen nem vagyok agressziv hangulatomban.
Ezeknek a idegennyelvu betoldasoknak eddig nem tulajdonitottam tul nagy jelentoseget. Azonban par hete irtam egy e-mailt az egyik kedves topictarsunknak, amiben egy-ket angol nyelvu kifejezest hasznaltam. Erre o azt valaszolta, hogy mindez nagyon szep, de sajnos nem erti, mert nem tud angolul (amit en nem tudtam addig)...
Abban a pillanatban megertettem, hogy valoban illetlenseg olyan szoveggel traktalni masokat, amit nem ertenek. Sot nagyfoku tapintatlansag.
Persze, feltetelezhetjuk, hogy Magyarorszagon mindenki jol beszel angolul (vagy japanul), ez azonban sajat magunk becsapasa...

"(:) Nem baj az agresszivitas, csak tudjunk utan egyutt elmenni sorozni )"
Elozo hozzaszolasomat nem szantam agresszivnek.
Sorozes? Abban benne vagyok...
:-)))

Előzmény: madjoe (7432)
madjoe Creative Commons License 2000.11.24 0 0 7432
:)
Wazull, Wazull, inkabb egy tea, es fel ora pihi egy jo kertben. :) Egen, mar negem is megszoltak, mert epp lusta voltam forditani, azota, ha epp lehet, forditok, de nem kotelezo jelleggel, mert: mert lusta vagyok, mert angolul majdnem mindenki beszel, mert van ami ugy jo. Amig csak egy egy idegennyelvu hozzaszolas van, avagy csak egy egy reszlet, addig engem spec a hottentotta sem zavar. Azaz inkabb nem kevesbe, mint valami magyarul, amit viszont nem lehet hova tenni, es csak lebeg a semmiben. A kovetendo pelda tenyleg Fodhozragatt. Vagy, ami hoszabb idezetek eseteben megjobb lenne: valahova feltenni az egeszet olyan nyelven amin megvan (aztan nekilatni a ferditesnek). Ha hoszabb az idezet igazabul ez lenne az igazi megoldas (szvsz).
(:) Nem baj az agresszivitas, csak tudjunk utan egyutt elmenni sorozni )
byte
Előzmény: Wazull (7431)
Wazull Creative Commons License 2000.11.24 0 0 7431
"Szia Mindenki!
Nekem van egy konyvem ami a szamurajok eleterol/eletfelfogasarol szol, ha erdekel akarkit is, akkor szivesen kozzeteszem itt, mert nem olyan hosszu, viszont van benne egy ket erdekes gondolat. Angolul van, de gondolom ez nem nagy problema. Vagy ha igen akkor szivesen forditok belole."
Sot azt szeretnem kerni, hogy ha lehetne, akkor inkabb japanul ird le legy szives. Magyar forditas, nem szukseges, mert ez nyilvan nem nagy problema...
Szerinted miert volt az a nagy felzudulas japan nyelvu hozzaszolasokra?
Kis orszagunk hivatalos nyelve a magyar. Ennel fogva az Index-ben is ez a nyelv divik. Amennyiben valaki barmilyen mas idegen nyelven (az esetek tulnyomo tobbsegeben angolul) ir, idez valamit, akkor utana ugyanazt magyarul is le szokta irni, meg akkor is, ha feltetelezi, hogy az topic tagjai kozul van aki erti, amit irt. Egyebkent kinek irna a hozzaszolasat, ha nem a topic tagjainak?
Vannak az Index-en kulonbejaratu idegen (angol, spanyol, lengyel, eszperanto, stb...) nyelvu topic-ok. Ott mindenki csillogtathatja kedvere nyelvtudasat...
Ajanlanam figyelmedbe Fodhozragatt hosszaszolasait mint jo peldat, tanulmanyozasra, e celbol...
Remelem, tudtam segiteni.
Tschussss...
Előzmény: sexmachinehead (7429)
Unsui Creative Commons License 2000.11.24 0 0 7430
Azért annyira nem kell félni attól, hogy elveszik egy hozzászólás.

Miért akkor mi van?

Nem akarok senkit megsérteni, de minden téma felmerül időnként újra és akkor ismét leírhatod a véleményed. (Sok hasznos információt találtam már itt, de ha nem itt találtam volna meg akkor megtaláltam volna máshol.)

Aminek egyszer kezdete volt annak valószínűleg vége is lesz, a lényeg, hogy itt vagyunk és eszmét cserélünk a relatív jelenben. Kár ragaszkodni a múlthoz.

Mert megkérdezem még1x (nyelvőrök, elnézést) :

Mi történne ha valami hiba folytán az egész eddigi topic tartalom törlődne?

Szerintem semmi. Egy idő után beszégetnénk tovább, és az élet is menne tovább.

Szóval, szerintem állítsd meg az órát és lehet, hogy jobban jársz.

Ti hogyan látjátok ezt a kérdést?

Üdv, Unsui

sexmachinehead Creative Commons License 2000.11.24 0 0 7429
Szia Mindenki!
Nekem van egy konyvem ami a szamurajok eleterol/eletfelfogasarol szol, ha erdekel akarkit is, akkor szivesen kozzeteszem itt, mert nem olyan hosszu, viszont van benne egy ket erdekes gondolat. Angolul van, de gondolom ez nem nagy problema. Vagy ha igen akkor szivesen forditok belole.
Udv, smh
Bandi-T Creative Commons License 2000.11.24 0 0 7428
Üdv madjoe,

Ha zavar, ilyesmivel szerintem gyere át a küzdősportok topicra. Mintegy azért van. :)

Ha a 13-as villamos Fertő utcai megállójánál eindulsz a Népliget irányában, balra lesz egy két-három szintes épület, ott jártam a múltkor pont vendégségben egy szimpatikus edzésen; információim szerint minden hétköznap délután öttől szorgalom szerint másfél-két óra, mintegy havi 4000 pénzért.

Előzmény: madjoe (7427)
madjoe Creative Commons License 2000.11.24 0 0 7427
:)
(((Amig nem csap at IRL szemelyeskedesbe, addig en sem egeszen ertem/szeretem a moderalast ebben a topicban, de ehhez ketseg kivul neki(a moderatornak) kell jobban ertenie)))

Sajna nem aktualis, de azert erosen foglalkoztat, hogy van-e olyan hely bel-Budapesten, ahol csak ugy (ertsd nem versenycelbol) foglakozna valaki box oktatassal. Tudtok ilyen helyet?

Talatam egy sztorit a ki-rol. Ha lesz kello lekierom, nekiallok es jol leorditom a hetvegen.(fel oldal sincs, csak lusti vagyok)

byte madjoe

praclee Creative Commons License 2000.11.24 0 0 7426

"sajnos nekem nincs mindig arra elég időm, hogy rendesen átnézzem az irásaimat(lehet, hogy igénytelen vagyok?) "
Na Ugye nem csak én!:)

moderator
"megelozendo a hasonlo panaszokat: ha egy hozzaszolas egy adott resze moderaciora ad okot, akkor sajnos veszik a tobbi - esetlegesen ertelmes - mondat is."

Ez pontosan mit takar?Mert ha én írtam neki akkor azt is kivetted?Ugyértve nem baj ha azt kivetted de akkor az is elúszott amit m,ásoknak is írtam vagy csak kivágtad a hozzászólásból azt a részletet?(világos voltam)

Egyébként szeritem is jobb vlot amikor nem ment a moderálás jobbra balra.

"megelozendo a hasonlo panaszokat: ha egy hozzaszolas egy adott resze moderaciora ad okot, akkor sajnos veszik a tobbi - esetlegesen ertelmes - mondat is."Jaaa már látom.Na hát ez azért nekem kicsit se szimpi.Engem igen is zavar hogy amit írtam az odalett!Nem lehet megoldani hogy csak az legyen kivéve?(tényleg bosszant!)

bout!
"Címet sajnos nem tudok, "
Melletem ül az elsős ütős csaj aki pomázi és neki van 1 -2 megjegyezni valója!
Huszár u. 2vagy 3.
"Hülyék"(elnézést a szabatos fogalmazásért de ezt nem én mondtam hanem ő.Ő is bocsánatot kér.Természetesen nem vagytok hülyék!!Elnézést!!!:) vagytok mert bordó fehér az épület!(de ez csak részlet kérdés)

"lévő pizzériában banzáj"
heheheh most derült ki hogy a báttya ott szakács!-Tehát hivatkozzatok Szlávik Máriára-(na jó azért ne:-)(mondja ő, vagyis Marcsi))

Rorimack
"Mint az egyik rendszeres felregepelo, igy utolag is elnezest"
Nem te vagy az 1etlen!:-D

Blaca

"szerint a bizalomvesztés többet árt, mint amit nyerünk a mostani tevékenységeddel. Hogy mást ne mondjak, eddig szembe sem jutott, hogy egy hozzászólásom esetleg eltűnik majd a fórumról. De most már kezdek félni, hogy például ez kámforrá válik. Számolom a perceket, hogy meddig él.
"
Ez az.Teljesen igaz!Itt valaminek történni kell!
Mi van ha kérdeztem vmit vkitől akkor az nem tudja meg és én se tudom hogy mit akartam mert már nincs meg.Vagy a hozzászólások címszó alól elő lehet hívni vagy onnan is kiment?

praclee
Aki követi az útmutatásaitokat.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!