Keresés

Részletes keresés

waxos73 Creative Commons License 2018.03.13 0 0 175387

Szia! Nem vált be a kis piros és cserélni akarod? Véletlenül nem debreceni vagy? Lehet tudok segíteni a QMel kapcsolatban  ha probléma lenne vele.

Előzmény: andrers253 (175376)
GAgyiXyXy Creative Commons License 2018.03.13 0 0 175386

Nem horror? 60$-ért micsoda dolgokat lehet venni Silviához :)

 

Ha már a poémia szóba jött. Az én régimet anyós örökölte meg és elkezdett folyni a gőzcső mellett. Csak vízkötlenítéskor volt nyitogatva a csap, egyébként nem. Mintha lötyögne a gőzcső. Érdemes lehet javítani, vagy kuka?

Előzmény: _MrB_ (175380)
Mylord3 Creative Commons License 2018.03.13 0 0 175385

Igen, itthon is beszerezhető, de nem olcsó, lásd a linken 31-es sorszám mellett. nekem volt is ilyen rezes karom, és Saeaco Aromához használtam, de kivettem belőle az "epedát". Mondjuk, a mostani műanyag karos Saecokhoz nem biztos, hogy vennék biztos, hogy nem vennék ilyen kart.

 

http://www.saecoalkatresz.hu/aroma-arsin015e710081r10-c-94_358_359.html

Előzmény: White_m (175378)
Freedom of mind Creative Commons License 2018.03.12 0 0 175384

Ez az SCAA standard: http://www.scaa.org/?page=resources&d=water-standards
Itt vannak receptek, benne az SCAA is: https://baristahustle.com/blogs/barista-hustle/advanced-water-recipes De még ő is írja, hogy tovább is lehet még varázsolni, de ehhez olvassuk el Maxwell C.D.: Water for Coffee c. könyvét.  Video az SCAA-s standard víz elkészítéséről: https://www.youtube.com/watch?v=iHI7jC0sQZo  A fazon itt is kihangsúlyozza, hogy ez alapszintű víz készítés, utalva arra, hogy van ennél sokkal jobb recept is. Erre a receptre gondoltál egyébként?

Előzmény: Katoczi (175382)
Freedom of mind Creative Commons License 2018.03.12 0 0 175383

Sokféle karos gépet próbáltam már, semmi baj nincs a Poemiával a maga helyén természetesen Egy ilyen olcsó gépnél a lehetőségek nyilván behatároltak, de ha megszokod, hogy mit lehet vagy érdemes és mit nem, a Brikka után nem fogsz benne csalódni. A Saeco karja elsőre tényleg kissé szargyanús, de jól működik, ilyen volt a népszerű Saeco Aromában is. Óriási előnye a többi gyártó termékeihez képest, hogy nagyon könnyen átalakítható nyomásfokozó nélkülire. Három csavar ki, nyomásfokozó kiszed. Teljesen normális szűrőkosár van benne, így onnantól kezdve tiéd a terep. 
(A többi gyártónál vagy csak roncsolással lehet a szűrőkosarat átalakítani, vagy egy gumitömítés szerencsétlenkedik a szűrőkosárban még akkor is, miután átalakítod.)
Nincs tudomásom arról, hogy lehetne kapni hozzá a videón látott kart, de ha már kitanultad a csínját a nyomásfokozó nélküli kávéfőzésnek és még mindig nem akarsz egy szintet feljebb lépni, még rendelhetsz egyet a neten keresztül, ha zavar ahogy kinéz. Vagy kipróbálhatod más gyártók szűrőkosarait.
De számíts arra, hogy míg a nyomásfokozós kar nagyon megbocsátó tud lenni bizonyos hibákkal szemben, addig ha kiveszed belőle a nyomásfokozót, minden hibáért megbüntet.

Előzmény: White_m (175378)
Katoczi Creative Commons License 2018.03.12 0 0 175382

A SCA-s receptre gondoltam azt hiszem. Úgy tűnik nem töltöttem le, mert sehol nem találom a receptet. A Daráló podcast valamelyik adásában volt róla szó, ha végignézed a 38 rész tartalomjegyzékét megtalálod a vízről szóló részt. Esetleg kérdezz rá a Telegram csatornájukon, biztosan segítenek.

Előzmény: Freedom of mind (175362)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.12 0 0 175381

jó eladó, szart még nem vettem tőle, szóval nyugodtan, biztosan tömítéseket kell cserélni benne. 

Előzmény: andrers253 (175376)
_MrB_ Creative Commons License 2018.03.12 0 0 175380
Előzmény: White_m (175378)
Giuseeppe Creative Commons License 2018.03.12 0 0 175379

Üdv!

 

Azt nem tudom, hogy itthon lehet-e olyan kart kapni, mint amilyen a videoban van. Arra viszont emlékszem, hogy szintén a youtube-on van video arról, hogyan lehet nyomásfokozótlanítani saeco szűrőtartó kart. Ha már nem garanciális a gép, próbáld meg azt, rosszabb nem lesz tőle a kávé.

Előzmény: White_m (175378)
White_m Creative Commons License 2018.03.12 0 0 175378

Szervusztok Kávé szerelmesek!
Tudom mi a véleményetek a Poemia témáról mégis ehhez kapcsolódik a kérdésem mivel anyagi lehetőségeim szűkösek. Jelenleg Brikka+Graef kombóval komponálom a reggeli szenvedélyem. Időnként meginnék egy kis itthoni esszpresszot. Van itthon Saeco Poemiám amit leginkább tejgőzölésre használok de láttam róla egy videót ( https://www.youtube.com/watch?v=92pIaIUWGSo&t= ) videóban nem a gyári múanyag sz*r kart használják... itthon beszerezhető a géphez a gyárinál jobb minőségű kar? Ha igen lesz belőle valaha minőségi ital vagy inkább gyűjtsek egy normális gépre? Köszönöm.

H_G Creative Commons License 2018.03.12 0 0 175377

Próbálkozz sok olyan hsz.-sal, amikben nincs szó adásvételről.

 

Előzmény: Cappucci (175375)
andrers253 Creative Commons License 2018.03.12 0 1 175376

https://www.jofogas.hu/vas/Rancilio_Silvia_V1_kavegep_elado_77158782.htm

 

Vajon mennyi lehet egy ilyet rendbe tenni, milyen hibája lehet?

Cappucci Creative Commons License 2018.03.12 0 0 175375

Köszi a jelzést, megváltoztattam a nevem, de azóta még gyanúsabb lettem :D

Előzmény: H_G (175346)
Cappucci Creative Commons License 2018.03.12 0 0 175374

Akkor túl komolyra sikerült a szöveg számodra vagy nemtom.... Az gáz, hogy Győrben veszünk kávét és néha online rendelünk??

Ne már, örültem, hogy más is vásárol ott, mert sztem jó minőségű a kávéjuk. Igen próbáltam nem csak belökni egy La Pavonit, hanem komolyan megfogalmazni, mert szerintem megér annyit ez a márka. Most már viszont azt érzem gáznak, hogy kétségbe vonod a szavaim..

Előzmény: Freedom of mind (175367)
blaze73 Creative Commons License 2018.03.12 -1 0 175373

Goriziana "Go DEK" decaffeinato :

Egy újabb Észak-Olasz kávé, a már ismert, és általam kedvelt, és pár éve meg is látogatott Goriziana pörkölőtől.


Egy 70/30-as keverék, nagyon friss, 1 hónapos pörkölés. (2 hete a fagyóban pihent, mert mást ittam)

Etalon lefolyás, hőfok/őrlés tekintetében is joker beállításokkal jó. Nem egy kényes kávé.

Hozza az Észak-Olasz kávé ízjegyeit : masszívan kakaós-étcsokis, utóízében marcipános, enyhén édeskés, lekváros. Olyan mint egy szelet Sacher torta, egy kis fehér cukorral, az jót tesz neki.

 

Jó a testessége, nagyon ajánlom, kiváló kávé.

H_G Creative Commons License 2018.03.12 0 0 175372

Én is kaptam hasonlót, 2016-ra vonatkozóan...

 

Előzmény: Mylord3 (175370)
mlas45 Creative Commons License 2018.03.12 0 0 175371

...tegnap találtam a fiókomban (új mail!) ilyen törléses figyelmeztetést, 2017 elejei hsz-ról - és nem is emléxem arra, hogy én ilyet hozzászóltam volna (tiltott linkelés)

Fura... valami zavar van a mátrixban

Előzmény: Mylord3 (175370)
Mylord3 Creative Commons License 2018.03.12 0 0 175370

Komolyan mondom: berosálok! :))

 

Egy 2015-02-07 19:02:56 (!!!)-os, olyan hsz-emet találta meg a moderátor tegnap, azaz 2018. március 11-én (!!!), amely valszeg vmilyen, akkori ide mástól linkelt vaterás hirdetésre volt az akkori észrevételem. :D :D ...hogy rohan az idő!

Nincs több kérdésem... :-))

Előzmény: Mylord3 (175369)
Mylord3 Creative Commons License 2018.03.12 0 0 175369

Off:

Na, ezt viszont komolyan mondom, nem értem!

 

Ezt kaptam 3x, ismétlem: háromszor(!) privátilag, egymás után elküldve az itteni moderátortól az e-mail címemre:

"...A moderátor személyes megjegyzése:
Vatera linkelése tilos!
De körbeírással sem megengedett!"

Ennek csak annyi apró hibája van, hogy én az életemben nem linkeltem ide vaterát, azt sem tudom, kinek melyik hsz-éről van szó, azontúl pedig emlékeim szerint ide utoljára tegnap délután toltam hsz-t ...most azért megnéztem a biztonság kedvéért: abban sincs Vatera! :)) 

Most értem haza, nézem ezt a három privát e-mailt a moditó,l és csak az lehet a magyarázat számomra: a modi ezt bizony benézte, valamit szívott és annak a hatása ez a három e-mail, vagy alkalmatlan a moderátori teendők ellátására..., mondjuk, egy privát bocsánatkérés azért jöhetne a részéről.

Freedom of mind Creative Commons License 2018.03.12 0 0 175368

Sejtettem. Már abból, hogy nem éreztél különbséget. :) A szegedi víz egyébként csak közepesen kemény. Az összetételéről fogalmam nincs, de úgyis az ízpróba dönti el a kérdést.

Előzmény: GAgyiXyXy (175365)
Freedom of mind Creative Commons License 2018.03.12 0 0 175367

Nézd, nekem mindegy mit csinálsz, de először jöttél a Kapuczinerrel. Aztán egy másik nickel egy erősen reklámízű szöveggel, hogy eladod a kávégéped. Én nem vagyok itt moderátor, de hidd el, hogy a kontextusból minden kiderül. :D

Előzmény: Cappucci (175366)
Cappucci Creative Commons License 2018.03.12 0 0 175366

Közben megtaláltam a szabályzatot, de nem vagyok cég, saját masináról adtam infót, mert mi közben vettünk egy másikat.

A névre már más is felhívta a figyelmem, azért változtattam. Gondoltam ebben a csoportban örül valaki egy Europiccolának, mert annyira nem gyakori a piacon.

Törölni meg már nem tudom a posztot, ha törölnek, így jártam és sajnálom.

Köszönöm

 

Előzmény: Freedom of mind (175364)
GAgyiXyXy Creative Commons License 2018.03.12 -1 0 175365

Szeged, a bűnös város :)

Előzmény: Freedom of mind (175363)
Freedom of mind Creative Commons License 2018.03.12 0 0 175364

Ha valaki a saját ingóságát képező cuccot próbál eladni, azzal nincs gond, de céges reklám tilos a fórumokon. Ez ezer éve így van.

Előzmény: Cappucci (175361)
Freedom of mind Creative Commons License 2018.03.12 0 0 175363

A Norda TDS értéke kevesebb mint a fele az SCAA által javasoltnak. az összetétele pedig egészen más. 
Mivel hasonlítottad össze? Lágyvizes területen laksz?

Előzmény: GAgyiXyXy (175360)
Freedom of mind Creative Commons License 2018.03.12 0 0 175362

Előre is köszi. Túlságosan leszűkítettem a keresési tartományt a Googleban. Colonna-Dashwoodra már rátaláltam közben, de a vízreceptjére nem. Csak a könyvét reklámozza. Jó lenne pedig egy kész receptet használni.
Egy youtube-os előadásában említi, hogy a kalcium legalább annyira fontos mint a magnézium.

A jelenlegi SCAA standard-et megtaláltam. Abban pedig csak kalcium keménységről van szó (ami nonszensz). Viszont amikor annak az előállítási receptjét kerestem, két helyen is ugyanarra bukkantam: az SCAA-ra hivatkoznak, de egyáltalán nem használnak kalciumot, csak magnézium szulfátot és nátrium bikarbonátot. 

Úgyhogy várom a receptet! Köszi!


 

Előzmény: Katoczi (175359)
Cappucci Creative Commons License 2018.03.12 0 0 175361

Kérek segítséget, akkor, hogy mit csinálok rosszul? Szabályzatot nem találok, egyáltalán nem szabad reklámozni?

Természetesen akkor törlöm, csak úgy láttam más is hirdet. Vagy a nevekkel van baj? Köszönöm

Előzmény: Freedom of mind (175356)
GAgyiXyXy Creative Commons License 2018.03.12 -1 0 175360

Itt is elmélkedik erről..

https://www.baristainstitute.com/inspiration/coffee-and-water-how-use-high-quality-water-brew-best-coffee

 

Részemről én ezt a témát elengedem, hiszen a nordával sem éreztem sem több, sem kevesebb ízt. Persze ez az én bajom, de egyben szerencsém is :) Ezzel legalább nem kell foglalkoznom, mert nem zavat :)

Előzmény: Katoczi (175359)
Katoczi Creative Commons License 2018.03.12 0 0 175359

Ha jól tudom az angol Colonna Dashwood kísérletezett ezzel elég komolyan, és jutott is egy következtetésre (valahol 100 ppm körül, amihez a Norda 70 ppm körüli értéke áll a legközelebb), a Mg 2+ ionok fo tosságát is hangsúlyozva, van egy recept is az ideális víz előállításához. Ha senki nem linkeli otthonról elküldöm.

Előzmény: Freedom of mind (175358)
Freedom of mind Creative Commons License 2018.03.12 -1 1 175358

Csak őrülteknek:

Elvileg a víznek 50-200 ppm ásványi anyagot kell tartalmaznia a jó extrakcióhoz. Van ahol 150-et írnak minimumnak, de a lúgossági érték is számít. Ha túl magas, akkor lecsökken a vízben a CO2 tartalom ami szintén változtat az extrakción. A lényeg, hogy a víz keménységének van egy pufferhatása amely a savakat elrejtheti - a kávéból érkezőket is véleményem szerint. A vízben oldott CO2 sem képes savasítani a vizet amíg a  karbonátok pufferhatása ezt ellensúlyozza. De ne menjünk ennyire bele most főleg ne az utóbbiba, mert nem is erről akartam írni. :D

Egymásnak ellentmondó, túl tág kereteket vagy kvázi-megállapodásos anyagokat találtam csak arra vonatkozóan, hogy mégis melyik ásványi anyagból és mennyi kell az optimális extrakcióhoz, miközben a kalcium ionok saját próbálkozásaim szerint messze nem járulnak hozzá annyira az extrakcióhoz mint amennyi kárt okoznak a gépekben a vízkövesedés által. A magnézium ellenben jelentősen javítja az extrakciót az ásványmentes vízhez képest. Nem csak a kávé íze lesz teltebb, jobb de a koffein mennyisége is érezhetően több lesz. A membránnal szűrt (gyakorlatilag ásványi anyag mentes) vízzel főzött kávénak gyakorlatilag nem éreztem élénkítő hatását, de ha magnéziumot adtam hozzá, helyre jöttek a dolgok. :)

Most elfogyott itthon a magnézium citrát porom, de még folytatom később. Van köztetek olyan aki esetleg próbálkozott már ilyesmivel? A célom nem csupán az, hogy megtaláljam az optimális ppm értéket ami fölött már nem javul a kávé íze, csak a vízkő mennyisége nő, de akár egy olyan ionkeverék kialakítása mely nem jár vízkövesedéssel, vagy csak minimális mértékben. Pl. magnézium citrát vagy magnézium klorid használatával. Kérdés pl, hogy a magnézium melyik anionhoz ragaszkodik jobban. A oldatba vitt klórhoz, vagy inkább fog magának egy HCO3-at. Kell-e kalcium ion a vízbe egyáltalán, mennyit számít a nem karbonátos keménység és hasonló kérdések tömege.

Van esetleg köztetetek olyan aki kísérletezett már ilyesmivel? Pl., hogy membrános, vagy desztillált (2-20 ppm-es) vizet felnyom 150 ppm-re mondjuk magnézium citráttal és azzal kávét főz? Vagy ez egy teljesen új csapás a "kávéológiában"?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!