Keresés

Részletes keresés

WaseK Creative Commons License 2002.10.04 0 0 457
Miért kell vérre menni ilyen nézeteltérésekből?Szerintem vitázni lehet, mosolyogva is, nem kell a másikat céltáblára képzelni:)
kuller Creative Commons License 2002.10.04 0 0 456
A szakáll hosszának mértékegysége viszont nemzetközileg elfogadott, és rőfben mérik:))))
Előzmény: kuller (455)
kuller Creative Commons License 2002.10.04 0 0 455
Na ne balhézzatok má':)))))
yerico4 Creative Commons License 2002.10.04 0 0 454
Tévedés ne essék, nem írtam, hogy én vagyok az okosabb, a témában sokkal járatosabb vagy, ezt elismerem, de nem gondoltam a mimóza lelkedre, tehát most megkövetlek.

Igen, igazad volt, hamut szórok a fejemre, a sarokba állok, kukoricán térdepelek, csak bocsáss meg, kérlek!
Igen, az európai népek egymástól teljesen elzárkózva, elszigetelve, mindenféle érintkezés nélkül fejlesztették ki pontosan ugyanazt a mértékegységet, csakis tapasztalati úton, mert egyszerűen ez volt a tökéletes megoldás. A német, angol, osztrák, orosz, amerikai emberek még csak véletlenül sem mutatták volna meg egymásnak, hogy ők miben mérnek, hiszen szupertitkos volt, ugyebár. Ezért kódneveket alkalmaztak, az angolok elnevezték inchnek, a németek collnak, az oroszok meg vonalnak (na jó, az oroszok mindig szerettek nagyzolni, ezért a tizedrészét vették, mert az sokkal többnek hangzik, ha kimondják - mit egy izé, inkább tíz vonal). Az angolok és a germánok továbbmentek a titkosításban, ezért elkezdték '' jellel használni, amit mellesleg "kétvonásnak" is hívnak. Volt is nagy meglepetés a világháborúban, mikor kiderült, hogy a féltve őrzött nemzeti kincs nem egyedi, hanem más nemzetek is a sajátjuknak hiszik.

A mai törnéneti kutatások is megállapították, hogy a fenti elmélet helyes, hiszen a fenti népek soha sem lépték át az évszázadok alatt a határokat, soha nem érintkeztek egymással, egyszerűen a 2.54 mm és a 2.54 cm a világ leglogikusabb hosszmértékegységei, ezért használta ezeket az ismert világ legfejlettebb kultúrái közül négy.

Ezért is kell megkövetnem téged, az orosz 2.54 mm-nek az égadta világon semmi köze sincs a nyugati 2.54 cm-hez, hiába pont a tízszerese, és hiába ez a szokásos váltószám a mértékegységekben, mindössze egy óriási véletlennek köszönhető az egész. Ez a rengeteg óriási véletlen zavart meg engem is, ez lehetett az oka, hogy ekkora marhaságot írtam. Szóval köszönöm, hogy felvilágosítottál, és irónikus, jótékony atyai humoroddal rávilágítottál írásom badarságára.

Köszönöm, MESTER!

Részemről lezártam a témát.

Előzmény: gvass1 (450)
kuller Creative Commons License 2002.10.04 0 0 453
Szvsz egy szovjet nehétűzérségi repeszgránát.
A másik kérdés igen jó, fogalmam sincs, lehet, hogy struccpolitika: Ha bevakoljuk a lőszert és nem látszik akkor nincs is ott:)
Előzmény: WaseK (452)
WaseK Creative Commons License 2002.10.03 0 0 452
És végül lehet tudni, hogy pontosan milyen volt?
Mert én csak azt tudom, hogy szovjet gyártmány volt.
És, hogy miért nem vették észre a Bazilika renoválásakor?
Előzmény: kiskorúbézoltán (451)
kiskorúbézoltán Creative Commons License 2002.10.03 0 0 451
"... 152 mm-esben panceltoro az nem nagyon volt szvsz ..."

Volt , meg van is .
Hegyes és tompa csúcsú kivitelben is , sőtt még kumulatívot is gyártottak hozzá .
Az oroszok nem kispályáznak ... :)))

Előzmény: yerico4 (445)
gvass1 Creative Commons License 2002.10.03 0 0 450
hi,
egen csak eppen amit irtal, annak a nyelvi es torteneti huseghez semmi koze. De orulok, hogy te vagy az okosabb, es persze ezt el is ismerem.
Előzmény: yerico4 (449)
yerico4 Creative Commons License 2002.10.03 0 0 449
Hát, tőlem hívhatjuk hupikék hosszmértékegységnek is, a lényeg az értéke, ami miliméterre megegyezik a tizedcollal, tehát majdnem ugyanaz. Ilyen módon az is mondhatnám, hogy a col, a hüvelyk és az inch az nem ugyanaz, csak véletlenül megegyezik az értéke.
A lényeg nem az elnevezésben rejlik, hanem az értékében.
Előzmény: gvass1 (446)
WaseK Creative Commons License 2002.10.03 0 0 448
A méret most mindegy, viszont a töltet az olyan volt mint amire én gondoltam:)
Előzmény: yerico4 (445)
kuller Creative Commons License 2002.10.03 0 0 447
A német 7.92mm is valami col származék? Miért pont 7.92mm ? A többi fegyvernél ha jól tudom már mm-ben számoltak.
gvass1 Creative Commons License 2002.10.03 0 0 446
hi,
az oroszok nem a collhoz/inchez ragaszkodtak, hanem az orosz vonal nevu mertekegyseghez, ami 2,54 mm, vagyis veletlenul 0,1 inch.
Ezert aztan a "haromvonalas psukatolteny" a _7,62_x54R

Előzmény: yerico4 (445)
yerico4 Creative Commons License 2002.10.03 0 0 445
A szovjetek ragaszkodtak a collhoz, így ez egy 6 collos, azaz 152 mm-es lövedék. A 155 mm az angolszaszknal divat. Bar 152 mm-esben panceltoro az nem nagyon volt szvsz.
Előzmény: WaseK (443)
WaseK Creative Commons License 2002.10.02 0 0 444
Ja és off

kuller, JO
A panzert azt nagyon elhagytam elnézést érte:)
Nem igérek semmit, hogy mikorra lépek, majd ottlesz a postaládában:)
on

Inkább az a fura még ebben a gránátban, hogy anno biztos helyrehozták a Bazilikát és akkor miért nem vették észre a töltetet?

Előzmény: kuller (442)
WaseK Creative Commons License 2002.10.02 0 0 443
Szerintem ez egy 155mm-es szovjet páncéltörő, vagy rombológránát, ami a nem kívánt helyre csapódva nem robbant fel:)

Bár lehet, hogy a sima 155mm-es gránátok nincsenek 50 kiló súlyúak, ezt nem tudom.Másra viszont nem tudok gondolni.

Előzmény: kuller (442)
kuller Creative Commons License 2002.10.02 0 0 442
Üdv!

Szerintetek mi van a Bazilika falában?
Az adatok: 50 kilogrammos, 80 cm hosszú, 149 mm átmérőjű robbanó gránát

Bővenbb infó : http://index.hu/politika/bulvar/bazilikaibom/

Kuller

Udosz Creative Commons License 2002.09.30 0 0 441
Hali!

Ha fel is merült a gondolat a Nimród fejlesztésére
a szükséges anyagi fedezet hiányzott..
lásd: Turán 2. (pár darab épült)
százalékos arányban keveset költött MO a hadi kiadásokra. Így a fegyverzet korszerüsités hiú ábránd volt csupán.Igaz a németek a licenseiket sem akarták átadni nekünk.

Előzmény: bbtermi (436)
kuller Creative Commons License 2002.09.23 0 0 440
Igen, de közben megtalálom a választ:)

A stugos kérdésre: Igen, nem módosított Pz3-as alvázakat használtak a stugokhoz, csak még nem sikerült megtalálni azt, hogy a StugF-nél és a StugF/8-nál milyen volt, de a többinél már megvan:)

A tankokba épített lövegeknél pedig: Ugyanaz a löveg volt amit vontatott és beépített formában is alkalmaztak, persze lövegtalp nélkül. (De voltak olyan eszközök is melyekbe még a lövegtalpat is beépítették. Főleg az önjáró lövegeknél.)

A 75-ös páncéltörőt például rengeteg helyre beépítették a németek:
hajók, repülők, tankok, önjáró lövegek, felderítőautók, páncélozott csapatszállítók, erődök és vontatott formában is használták.

De a többi lövegnél is elég vegyes a paletta.

Csak érdekesség képen írom le, hogy az MG34-es alkalmazása még ennél is sokrétűbb, szinte minden páncélozott jármű alapvető kiegészítő fegyvere volt, azon kívül: kézifegyverként, teherautón, motorkerékpáron, repülőkön és hajókon, erődökbe is alkalmazták.

Üdv:Kuller

Mi a helyzet a pánerrel?

Előzmény: WaseK (439)
WaseK Creative Commons License 2002.09.23 0 0 439
Hát kuller, úgyfest nagyon nehezet kérdeztél:)
Talán Isegrim tudna válaszolni, de mostanában eltünt, vagy csak én nem futottam össze vele:)
kuller Creative Commons License 2002.09.20 0 0 438
Üdv!

Megint egy kérdés:
A Pz3-asokban kezdetben használt 37-es löveg, a vontatott 37-es kissé módosított (és lövegtalp nélküli) változata volt?

Kösz mindenkinek

Vanek Creative Commons License 2002.09.19 0 0 437
Jaja, nem is akartam átállni w2k-ra, csak sajna szükségem volt két progira, ami csak az alól ment. És akkor még nem gondoltam két oprendszerre.
Ez van, mindenesetre letöltöttem új videokártya drivert, aztán meglátjuk.
Bár alapvetően nem látom be, hogy mi a szösz olyan nagy szám a pg2-ben, hogy ne bírjon menni...
Előzmény: yerico4 (435)
bbtermi Creative Commons License 2002.09.19 0 0 436
Ave mindenkinek!
Kicsit off, nem merült fel annak idején, hogy a Nimródot "harckocsisítsák"? Csökkentett toronyméret,gp. a homloklemezre + a toronyra, növelt lőszermennyiség /egy fővel kevesebb kell, ha nincs lgv. funkció!/ Esetleg tellett volna abból, amire a nem túl szerencsés Toldi sorozatra fordítottak...
yerico4 Creative Commons License 2002.09.19 0 0 435
Ha jol sektem, egy igen komoly vírus támadta meg a gépedet, ami nagyon hatékonyan képes megakadályozni egyes játékok működését. A vírus neve Windows 2000. Downgradelj, vagy updgradelj, és minden újra működni fog. A winfos2000 nem való játékra. A legjobb még mindig a Win98SE, vagy a Millenium.
Előzmény: Vanek (432)
Vanek Creative Commons License 2002.09.18 0 0 434
w2k-s driverem van, 2 éves vga kártyával, minden más rendesen megy. Na mindegy, kösz a tippet, majd letöltögetek egyet és meglátjuk.
Előzmény: WaseK (433)
WaseK Creative Commons License 2002.09.18 0 0 433
Azért mert a w98 és a w2k két külön operációs rendszer.Semmi közük egymáshoz!VAlószinüleg egy régebbi driver van a videókártyádhoz és azt nem szereti a Pg.Ezért javasoltam a frissítést.
Előzmény: Vanek (432)
Vanek Creative Commons License 2002.09.18 0 0 432
Hm, kösz. Én mondjuk a cd-t mindig használtam menet közben, ez nem lehet gond. Ezt a driverfrissítést megpróbálom, bár elég meglepő, hogy ugyanazon a gépen, ugyanazokkal a driverekkel miért ment w98 alól és miért nem megy w2k alól...
De azért kösz a tippet és bocs az offolásért
Fogyi Creative Commons License 2002.09.17 0 0 431
pecaboy

Lentebbi kérdésedre ha jól tudom a KV-I/C-nek volt a legvastagabb toronypáncélja 120mm! homlokpáncélja 90mm, de mivel ez már túl nehéz volt (jelentősen lemaradt a T-34-esektől) nem gyártottak túl sokat.

kuller Creative Commons License 2002.09.17 0 0 430
Nekem akkor csinálta ezt, amikor bemásoltam cédéről és a fájlok emiatt írásvédettek voltak. Amikor ezt megszüntettem, akkor már ment a PG2
Előzmény: Vanek (428)
WaseK Creative Commons License 2002.09.17 0 0 429
Frissíts videókártya drivert.Nekem megy w2k alól gond nélkül.
Előzmény: Vanek (428)
Vanek Creative Commons License 2002.09.17 0 0 428
OFF
Ha már a PG2-nél tartotok, egy kérdésem volna: tudtok valami módszert, hogy w2000 alól is menjen? A kedvenc játékom volt és nem megy és nem értem, hogy miért. Elindul, de aztán a térképnek már csak a keretét látni..

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!