Keresés

Részletes keresés

cam aro Creative Commons License 2013.08.24 0 0 72909

nem vagyok kicsinyes.  

egy sima hibazasom utan siman tudok mondani bocsit. 

 

te.

olyat nem tudsz. 

(ezert vannak nalam fullankok. :) 

 

Na Szerbusz. 

Aludj jol. nem bactatlak tobbet.. . szerintem. :) 

============

Előzmény: Diofa Szelleme (72908)
Diofa Szelleme Creative Commons License 2013.08.24 0 0 72908

Most a szívemhez kaptam, a néni különösen fájt. :)

 

Ez a baj veled, hogy annyi idő után se lehet soha normális hangot találni veled (sem). A legjobb szándékkal írtam a házvásárlással kapcs amit írtam, holott egyszerűen le kéne tojjalak és shifteljem a hozzászólásaid, de az én hülyeségem, rég "ismerjük" egymást, pontosan tudom mennyire kicsinyes ember vagy, végülis megérdemeltem.

 

 

Előzmény: cam aro (72903)
netszkvid Creative Commons License 2013.08.24 0 0 72907

Ket hete elmentem egy soho varosnezo setara es min 3 szivarvany zaszlos pubot lattunk. Az egyikre ra is ismertem, meg zsenge 21 eveskent betevedtunk-akkoriban sima pubnak nezett ki- es tele volt furcsa pasival. Az egyik kedvesen mondta, hogy szerinte nem ezt a helyet keressuk. Amilyen regen voltam 21, ez a pub mar tortenelemkonyvekben is szerepelhetne, mint meleg-hely. 

 

A Hampsetad Heath-et George Michael ota ismerjuk :-) (1990 es evek?)

Előzmény: Nincstöbbnick (72901)
cam aro Creative Commons License 2013.08.24 0 0 72906

a zsidokrol beszeltem testverem.

Golders Green az o kaptaruk. ott nincs madzsar diszko.  szerintem. 

madzsar diszko  Archwayben van/volt? .. vagy mitudomen.. 

 

nem lattam meg himprostit.. pedig hampstead heath surun progi.. lehet nekem nincs szemem hozzajuk ? :D 

Előzmény: Nincstöbbnick (72901)
Clan Donnelly Creative Commons License 2013.08.24 0 0 72905

Menj inkabb a tv elé, megy az Independence Day.

Előzmény: Diofa Szelleme (72904)
Diofa Szelleme Creative Commons License 2013.08.24 0 0 72904

Ez nagyon kis lájtosan hangzik, csak akkor nem értem mitől lett botrány, miért tartóztattak fel valakit itt, Londonban terrorgyanús tevékenységért és koboztak el adathordozót, miért zsarolták meg a The Guardiant, miért kellett a Snowden anyagokat megsemmisíteni,  mit pattog az ügyön Brazilia meg az ET, stb, stb, stb.

Előzmény: Nincstöbbnick (72898)
cam aro Creative Commons License 2013.08.24 0 0 72903

Tán megérted, az adott szituban még a kis fullánk se esik jól ""

 

Néni! 

en megertem. 

nem basztatlak tobbet. 

 

de talan egy tukrot. .a fenti idezet kapcsan.. tarthatnal az arcod ele.

ill. nem is.. de nezd meg a fullank tárad.. sztem hianyzik onnan parezer zsigerbol el> lott merges kis nyilacska. 

szvsz, ha visszakapod.. tan nem csodalkoznod kellene.. 

==============================================================

Előzmény: Diofa Szelleme (72893)
Diofa Szelleme Creative Commons License 2013.08.24 0 0 72902

Néha nagyon bosszantó a tudatlanságod és az a szűklátókörűség amivel egyébkén tök könnyen osztogatsz Káin-bélyeget másoknak.

 

De ha már itt tartunk:

Az ortodoxok a legkevésbé zavaróak, különcök (az én szememben) de elég ártalmatlanok. A probléma a cionistákkal van (itt csak Te zsidózol, vedd már észre) és azzal a mindenhová beépült pénzes hatalommal,  ami megveszi a korrupt politikusokat és ezen keresztül ráteszi a kezét egy-egy országra, miközben az anyanép (persze saját hibájából is, elvégre a politikusokat ők ültették oda ahová) ellehetetlenül és mivel alapból nem gyanakvó, nem is rázista, későn ébred és kapcsol ahogy mi is.

 

Egyszer régebben vitatkoztam erről - asszem Secivel - aki meg akarta magyarázni hogy ez az irigységről szól, mert az a sok tehetséges ember, tehetséges egy fenét (durva általánosítás!), a kapcsolatrendszereikből élnek és azzal tudják megvalósítani és btw nincs még egy olyan rázista nép mint ők, akik szigorúan egymás között házasodnak és így tovább.

 

Ami a Perez-féle elszólást illeti (mit vásárolnak fel) az fenn van tán még a Youtube-on is, kamerák előtt tette, felvétel van róla. Hogy neked ez új, az csak arra bizonyíték amit az első mondatomban írtam, művelődj még mielőtt a fát hordod más máglyájához!

 

Otthon úgy akarták elmosni a közvélemény agyában, hogy csak viccnek szánta, hát persze. Ami még szomorúbb, hogy egyetlen politikusunk sem kérte ki magának ezt a kijelentést és követelt érte bocsánatkérést. A Sukoró ügy is csak vicc volt, biztosan. Sőt vicc a MÁV-per is amit még Chichago is kiröhögött, de biztos vagyok benne hogy addig is egy vagyonba került a magyar adófizetőknek az ügyvédek kifizetgetése és USA-ba küldözgetése.

 

Ha ezeket az eseteket se ismered akkor tényleg k.gyorsan guglizz, utána kedvesen el fogom fogadni a bocsánatkérésedet, igérem.

Előzmény: Nincstöbbnick (72900)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2013.08.24 0 0 72901

Van ott valami magyar diszko, vagy mi. A lenyeg, hogy bar a kornyek szep, de a hampstead heathi parkok tele vannak himprostikkal. Eddig ilyet meg nem lattam. :D

Előzmény: cam aro (72899)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2013.08.24 0 0 72900

Ja, a zsidok egy allam, es pont Magyarorszag kell nekik, meg persze Manhattan es Uj-Zeland. Na jo, Uj-Zelandot en stipistopiztam le, de majd rajuk kenem azt is, meg a voroshajuakra.

Előzmény: Diofa Szelleme (72897)
cam aro Creative Commons License 2013.08.24 0 0 72899

 

Golders Green az egyik kaptaruk. 

volt ido, mikor oda jartam rohogni a XXI. szazadon.  

Előzmény: Nincstöbbnick (72896)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2013.08.24 0 0 72898

Nem erdekelt kulonosebben, de ha jol remlik nem lefizetesrol van szo, hanem olyan mennyisegu adatigenylesrol, ami nem ket percbe (ie fillerbe) kerul, hanem sokba. Mivel az allam (NSA, akarki) ezt megigenyelte valami nyomozas folytan, a ceg benyujtotta a szamlat. En se dolgoznek ingye'.

Előzmény: Diofa Szelleme (72892)
Diofa Szelleme Creative Commons License 2013.08.24 0 0 72897

Paranoia egy megalapozatlan félelem.

Én pedig egy ellenséges államot látok amely vezetője nyiltan kijelentette, hogy felvásárolják Magyarországot (és Lengyelországot, valamint Manhattant), ekkor érdemelték ki a negatív figyelmemet és ilyen Sukoró botrányok vagy mikor a Mazsihisz diktál a politikának, úgy látom hogy teljesen megalapozottan. Ez is olyasmi amiért nem fogok bocsánatot kérni, sőt. A háborúnak nem csak fegyveres formája van, a gazdasági támadás (és a politika fel- és kihasználása) ugyanúgy a háború egy fajtája, aminek köszönhetően a hazám mára élhetetlen.

 

Ha ezt nem érted, sajnálom, sosem fogunk közös nyelvet beszélni.

Előzmény: Nincstöbbnick (72894)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2013.08.24 0 0 72896

Cityben is van beloluk sok. De magyarbol meg tobb... Egyaltalan van meg Magyarorszagon valaki, vagy csak filmekben letezik a hely?

Előzmény: Diofa Szelleme (72890)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2013.08.24 0 0 72895

Ha jol remlik 10 milliot fizettek UK taxkent, Eszak-Irorszagban, hasonloan a Starbuckshoz. Igy nem nehez novekedni, ez hany %? :)

Előzmény: Némedi László __ (72889)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2013.08.24 0 0 72894

Jo, hat nem emlekszel semmire, csak a zsidokra, ennyit akartam mondani. :D

Nem vagy rasszista, ez valami paranoia lehet inkabb. :D

Előzmény: Diofa Szelleme (72888)
Diofa Szelleme Creative Commons License 2013.08.24 0 0 72893

Ne legyen. Szó szerint széthajtottam magam hogy le tudjuk tenni a 10%-ot és hogy meg tudjam csináltatni amit nagyon kell és még mindig van egy csomó minden amit nem tudok és jó pár évig kell így hajtanom. In fact annyira kimerült vagyok hogy egyre többet vagyok beteg, de nem állhatok le, ha nem akarom elveszteni amit már elértünk. Egy hónapja olyan rosszul lettem hogy az ambulace be akart vinni a kórházba (epegörcs vagy fekély), de nem mentem, mert nem tudok az állatoktól.

Tán megérted, az adott szituban még a kis fullánk se esik jól, sokat tettem azért hogy saját otthonban lakhassunk miközben isten tudja hány nőt látok aki kitartatja magát vagy lájtosan dolgozgat, esetleg kipottyant pár purdét és benefiten él. 

És soha senkit nem hajtottam úgy (inc. férj), olyan áron, hogy közben pihentem volna. Nem csak családtagként, főnökként sem. Bár biztos az is idegesítő egy csomó embernek ha az ember sajátmagát rakja kirakatba, hogy csak ennyit kell teljesíteni, nem várok többet, mint amire képes vagyok. De már ezt a részt is letojom, mármint mások véleményét.

 

Amúgy szép estét.

Előzmény: cam aro (72891)
Diofa Szelleme Creative Commons License 2013.08.24 0 0 72892

Most van valami botrány, csak fél szemmel láttam mert annyira nem érdekelt, de szerintem téged ez után a hozzászólás után valszeg igen.

 

Snowden botrány? Amiben az NSA állítólag szimplán lefizette a Google, Yahoo, Microsoft és Facebook vezetőit?

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (72883)
cam aro Creative Commons License 2013.08.24 0 0 72891

Jo. helyesbitek. 

 

max abban az esetben lennek hajlando hazat hitelre venni ha.. 

- szerelmes vagyok a kornyekbe.

-szerelmes vagyok a hazba. 

- kibirom fizetni a mortgaget. 

- stb. mi ide vag. 

 

egyenlore,.. teljesulnek pontok. de a 4 egyszerre.. meg nem :/ 

-------------

nem volt rossz indulat bennem.. komolyan. 

kis fullank, az igen. :) 

Előzmény: Diofa Szelleme (72887)
Diofa Szelleme Creative Commons License 2013.08.24 0 0 72890

btw hogy milyen negyed, azt is csak onnan tudom, hogy ortodox és a hajviselet és ruha miatt eltéveszthetetlen és nagyon sok rohangált az utcán az étterem előtt ahol bagózni lehetett. Mea culpa, lehetnék alulműveletebb is tényleg. :P

Előzmény: Nincstöbbnick (72884)
Némedi László __ Creative Commons License 2013.08.24 0 0 72889

MS éves bevétele 77 milliárd dollár körül van, masszívan nyereséges, emiatt a szabad cash 77 milliárd körül van (tavaly még csak 63 milliárd volt). Magyarán nem tudnak mit csinálni a sok cash-sel.

 

A google masszívan növekedve most érte el a 50 milliárdos bevételt, ebből a UKből 4 milliárd bevétele volt (nincs lebontva a UK tax).

Előzmény: Nincstöbbnick (72886)
Diofa Szelleme Creative Commons License 2013.08.24 0 0 72888

Mindig kitör egy kis rosszindulat, látom. :)

Szerintem az előbb lehetett, mint mi ide kijöttünk. Már rég volt  Jobbik mikor mi felfigyeltünk rá, úgy 2006 ősze után mikor az egyik lőtte a népet, meg kardlapozta a másik meg impotensen sajnálkozott (és röhögött a markába, mekkora szavazóbázist kapott hirtelen). Akkor néztünk körül hogy ki van még.

 

De egyébként ez is tök mindegy, ha tag lennék, az is magánügyem lenne, azt meg nem tudom milyen logika szerint segítene egy Jobbik alapító gyűlés abban hogy emlékezzek egy kerületre, ami különösebben nem érdekelt, egy olyan városban ahol sosem voltam várost nézni max, átszaladtam rajta vagy kétszer-háromszor kocsival.

 

Ha esetleg burkoltan le szerettél volna rázistázni, akkor figyelmedbe ajánlom álmaim két pasiját (előbb nyomtam fel a képüket), ezek után azért elég vad lenne rázsitázni nem? :) LOL.

Előzmény: Nincstöbbnick (72884)
Diofa Szelleme Creative Commons License 2013.08.24 0 0 72887

Igy viszont sosem fogsz tudni venni is ahogy öregszel, rosszabbak lesznek a feltételek is, pl rövidebb idő, nagyobb összegű törlesztés. Midennek van kockázata, de mivel ez hálisten nem Magyarország, nem maradsz egy életen át adós akkor sem ha becsődölsz és a 10%-ot veszted el amit befizettél, a többi annyi, mint amit amúgy is kiadsz lakbérre (szerencsés esetben kevesebb). Bebetonozás - hát nem tudom, elvileg van remortgage, gondolom megoldható a költözés, de a helyedben a gyerekre való tekintettel nem mozognék túl sokat, őket nagyon meg tudja viselni a barátok elvesztése, sokszor még egy szimpla iskolaváltás is.

 

De persze a Te dolgod.

 

Az uccsó, kissé rosszindulatú mondatod felett elsiklanék, óraszámban többet dolgozom mint a férjem és még szabad hétvégém sincs soha, sőt egy nyamvadt reggel sem amikor ne kelnék fel korán. Ha csak vakaróznék akkor persze aljas a férjet bacogatni, de közte és köztem az a különbség, hogy ő egy munkahely-cserével uannyi óraszámban tud többet keresni, míg én 'termelő' munkát végzek vagyis csakis az óraszám növelésével tudok darabszámot növelni.

Előzmény: cam aro (72882)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2013.08.24 0 0 72886

Csak beleolvastam, de nem ertem, hogy miert pikkelnek annyira a MS-ra, mikozben pl. az Apple tojik mindenfele EU-szabvanyra es nem-szabvany csatlakozos/alkatreszes keszulekeket gyart (kornyezetvedelem, mi az?, rajuk nem vonatkozik), a Google kevesebb adot fizet errefele, mint egy kozepes meretu uzletlanc, de barmit csinaljon a MS, kapasbol szazmillios buntetest stb. kapnak. Kb. az ezredfordulo ota modszeresen b.szogatjak oket, aztan csodalkozunk, hogy egyre hitvanyabb a szolgaltatasuk/termekeik. De ha egyszer naluk szo szerint milliardok mentek el ilyen-olyan buntetesre, relative rendesen adoznak, foglalkoztatnak, akkor ugye nem jut ido/energia/penz onjaro autok fejlesztesere vagy hasonlokra. Nem tudom, hogy kar-e ertuk, de igazsagtalannak erzem a konstans megbelyegzesuket.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (72883)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2013.08.24 0 0 72885

Ja, jol van, felreertettem. Azt hittem, hogy labat logatni akarsz. Ami persze neha jo dolog, en ma egesz nap mast se csinaltam. :D

Előzmény: cam aro (72873)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2013.08.24 0 0 72884

Hogyhogy nem emlekszel a kerulet nevere, hiszen ugyanabban a zsido negyedben alapitottak anno a Jobbik nagy-britanniai tagozatat? :D

Előzmény: Diofa Szelleme (72877)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2013.08.24 0 0 72883

http://itcafe.hu/hir/microsoft_windows_8_nemetorszag_bsi_tpm.html

Miért nem ajánlják a németek a Windows 8 használatát?

"A szövetségi információbiztonsági testület jelentése egy biztonsági szabvány kapcsán arra hívta fel a figyelmet, hogy az átláthatóság hiánya miatt csorbul a felhasználók ellenőrzési joga. 

A számítógépes rendszerek biztonságáért felelős német szövetségi hivatal (Bundesamt für Sicherheit in der Informationstechnik – BSI) egy tavalyi, belső használatra szánt tájékoztatójából az derül ki, hogy a BSI nem ajánlja, hogy a köz- és államigazgatásban, illetve kritikus helyeken a Microsoft új operációs rendszerét, a Windows 8-at használják, ugyanis szerintük egy olyan lezárhatatlan hátsó kaput (backdoor) tartalmaz a szoftver, mely lehetővé teszi, hogy a Microsoft képes legyen az operációs rendszert futtató gépeket távolról is ellenőrizni, és a közelmúlt történései rámutatnak, hogy ha a cég meg tudja ezt tenni, akkor az amerikai nemzetbiztonsági hivatal (National Security Agency – NSA) is – számolt be a jelentésről a birtokukba jutott dokumentumok alapján a Die Zeit online kiadása.

DRM-nek indult

A szakértői jelentés szerint a hátsó kapu lehetőségét sajátos módon egy olyan iparági együttműködés és technológia teszi lehetővé, melyet arra találtak ki, hogy a számítógépes rendszerek biztonságát és megbízhatóságát javítsa. Ahogy annak idején a Prohardver is beszámolt róla, 2003-ban alakult meg a Trusted Computing Group (TCG – kb.: bizalmi számítástechnikai szövetség) a Microsoft, az Intel, az IBM, a HP és az AMD közreműködésével.Ross Anderson ismertetője szerint „a TCG célja egy »megbízhatóbb« PC-re vonatkozó szabvány elterjesztése. A »megbízhatóság« fogalma ellentmondásos; a szabványnak megfelelő gépek megbízhatóbbak lesznek ugyan a szoftvergyártók és a tartalomszolgáltató ipar szempontjából, a felhasználó azonban kevésbé bízhat meg bennük. A TCG specifikáció gyakorlatilag az éppen futó szoftver írójának a kezébe adja a teljes ellenőrzést a gép felett. … [a TCG] Egy olyan számítógépes felületet biztosít, ahol nem lehet a szoftvereket babrálni és ahol ezek a szoftverek egy biztonságos csatornán keresztül kommunikálhatnak a kiadójukkal és egymással. Eredetileg a Digitális Jogkezeléshez (DRM – Digital Rights Management) találták ki… […] A TCG ezenkívül megnehezíti a licenc nélküli szoftverek futtatását.”

A TC alkalmazásához szükséges egy speciális chip (Trusted Platform Module – TPM), illetve egy ezzel együttműködő operációs rendszer: e két elem koordináltan szabályozza, hogy milyen szoftverek futhatnak az adott gépen, és milyenek nem. Ezt az együttműködést szabványosan írja le a TCG specifikáció, melynek hamarosan megjelenik az új, 2.0-s változata. Ez a specifikáció a hardverek utóbbi években tapasztalt fejlődésére reagálva talán még a korábbinál is nagyobb hatalmat ad a gyártók kezébe, hogy milyen szoftvereket engednek futtatni a gépeken (az elvilehetősége megvan annak – elvi, hiszen egy ilyen lépés súlyos versenyügyi problémákat vetne fel –, hogy mondjuk a Microsoft például csak a saját szövegszerkesztőjének futtatását engedélyezze).

Elveszhet a felhasználói kontroll

De a német szakemberek nem is itt látják a gondot, hanem a biztonság terén. Három pontban fogalmazzák meg aggályaikat: a TPM az új szabvány szerint a korábbiakkal szemben már a számítógép első bekapcsolásakor aktiválódik, a felhasználónak nincs mérlegelési lehetősége, hogy szüksége van-e rá. Másodszor: a jövőben nem lesz lehetőség a TPM utólagos teljes körű deaktiválására. Harmadszor: a windowsos gépek esetében az operációs rendszer átveszi a TPM teljes kontrollját.

Az új szabvány legkésőbb 2015-ben életbe lép, ekkortól a Windows 8.x rendszerrel szállított gépek ehhez fognak alkalmazkodni, és ezt akár a régebbi gépeken is alkalmazni lehet egy frissítéssel. Emiatt a BSI azt javasolta már tavaly, hogy a kormányzat, a közigazgatás, a vállalkozások és a magánszemélyek csak akkor használják ezt a technológiát – vagyis az ezt használó gépeket –, habizonyos feltételek teljesülnek (például a TPM nem automatikusan aktiválódik, később ki lehet kapcsolni stb.), mivel egyébként elveszíthetik a kontrollt saját gépük fölött.

Nem ismerik el

Ezt az ajánlást megfogadni látszik a kormányzat, ugyanis egy szintén 2012-es, a gazdasági minisztériumból származó dokumentum szerint a TPM új specifikációja biztonsági és integritási szempontból elfogadhatatlan az általuk üzemeltetett szövetségi és kritikus rendszerekben. Ezért felhívják az e területen dolgozó szakembereket, hogy a Windows 7-es rendszereket hozzák olyan állapotba, hogy azokat biztonságosan lehessen használni akár 2020-ig is. A dokumentumokból az is kiderül, hogy a német szövetségi kormány az új specifikáció kialakításakor hangoztatta aggályait, javasolták a szerintük elfogadhatatlan előírások törlését, ám elutasították őket – ellentétben az NSA-vel, akiknek sikerült érdekeiket érvényesíteni. (Az már csak hab a tortán, hogy állítólag nemcsak attól kell tartani, hogy az NSA hozzáfér a német gépekhez, de a TPM-chipek többségét ráadásul Kínában gyártják, ami újabb aggályokat vethet fel.)

A Microsoft azzal igyekszik megvédeni az új specifikációt, hogy a legtöbb felhasználó számára az alapból aktivált TPM nagy biztonságot nyújt. Az állami szféra aggodalmait megértik, de a helyzet szerintük megoldott, ugyanis a hardvergyártók képesek olyan modelleket készíteni, ahol a TPM alapértelmezetten le van tiltva, így a kormányzati megrendeléseket ilyen gépekre kell leadni.

A Zeit cikkére reagált a BSI is, akik elhatárolódtak attól az állítástól, hogy a szervezet nem ajánlaná a Windows 8-as gépek használatát, de azt elismerik, hogy megvizsgálták az új specifikáció lehetséges következményeit, és az ebben rejlő potenciális kockázatokra felhívták a figyelmet."

 

cam aro Creative Commons License 2013.08.24 0 0 72882

nem tudom osszesporolni egy haz arat. itt, londonban biztos nem. 

viszont nem taszitom magam 10-20 eves rabsagba azzal, hogy veszek egy hazat,.. hitelre. 

 

akkor inkabb rent, ami tudom, kidobott penz.. de legalabb a mobilitasom, es hiteltol valo fuggetlensegem megmarad. 

Tudom, te maskent latod. 

De nekem nincs ferjem, hogy masik munkahelyre zavarjam ha keves a penzem. :)

Előzmény: Diofa Szelleme (72881)
Diofa Szelleme Creative Commons License 2013.08.24 0 0 72881

:(((((((((((((((((((((((

 

Hát ez egy nagyon sz@r hír volt. Kár értük. Ha nem lettek volna olyan messze tőlünk többet jártam volna oda enni, élvezet és támogatás egyben. De kár!

 

Fogadd őszinte irigységem ha össze tudod spórolni egy ház árát és nem kell mortgage. És ebben az esetben nem szóltam természtesen. Azt hittem másnak is benefit lehet egy normális ház ha egyébként is távolodna Londontól és a környék tényleg nem rossz.

Valamint itt riot se lesz, se fosztogatás, ahogy elnézem a kigyúrt, tetkós  munkásosztályt a szomszédban. :) (Amúgy igen rendezett házakkal, normális kocsikkal.)

Előzmény: cam aro (72879)
cam aro Creative Commons License 2013.08.24 0 0 72880

zold,

es lapos. 

egyeb ? 

 

nem erdekelnek az ingatlan arak. 

venni  -hitelre- nem fogok. 

foleg nem ott. ami hely nem tetszik. 

a lapos meg nem tetszik. :) 

 

Előzmény: Diofa Szelleme (72878)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!