Keresés

Részletes keresés

golfdva Creative Commons License 2011.11.23 0 0 24646

Sziasztok!

Mit kellene tennem a füstcső és a fal közé ha a falon tapéta van,hogy ne gyulladjon meg az a fránya papír-kérdezte a szomszédom,de mivel én sem tudtam potosan,hogy mit kellene így megkérdezem tőletek?!

A hőtükörre gondoltam de annak az egyik oldala polifoamos vagy mi a bánat és az szerintem megolvad.Régebben azbesztes valamit tettek oda az mára már feketelistás.

Köszönöm.

sur5al Creative Commons License 2011.11.23 0 0 24645

Tökéletesen igazad van, de a céljuk most a fogyasztás (hőigény) megállapítása, ha jól értettem. Ahhoz pedig pont erre van szükség.

 

Egyébként a megállapításod ("Hőveszteség a falazat hővezetésén kívül a két hely közötti hőkülönbségtől is függ.") nem csak szigeteletlen esetre igaz. Ha szigeteled, akkor is így van ez, mert nem lesz 0 a hőátbocsájtás, csak (remélhetően lényegesen) kisebb.

Előzmény: moonshadow (24643)
kezo111 Creative Commons License 2011.11.23 0 0 24644

Itt egy érdekes témát hoztál fel, a kazán utólagos "jobbítását". Volna kedved megosztani velünk a tapasztalataidat? Akár mórickaábrával is a bevált terelőlemezeidet? Úgy gondolom sokaknak van régebbi vegyeskazánja, amit kicsit lehetne tuningolni, ezzel is pár százalék hatásfoknövekedést elérni...

Előzmény: diagnet (24636)
moonshadow Creative Commons License 2011.11.23 0 0 24643

Hőveszteség a falazat hővezetésén kívül a két hely közötti hőkülönbségtől is függ.

Hőszigetelés nélküli ház fűtésnél tehát minél melegebb lenne a fal, annál nagyobb kifelé a hővesztesége. Ezért nem jó ötlet megpróbálni "felmelegíteni a falakat".

Jelentősen növekedni fog a gázfogyasztás.

Ilyen házban úgy lehet valamennyit takarékoskodni, hogy csak a legszükségesebb helyiségek vannak lakható hőmérsékletre fűtve (nappali-háló-fürdőszoba), a többi pedig csak temperálva, hogy ne fagyjanak el a falban lévő vízvezetékek.

Előzmény: Zellerzoldje (24639)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.23 0 0 24642

"Totya gravitációs elven működik nálunk, szivattyú nélkül. Van rajta egy Danfoss DTM feliratú kazántermosztát."

"Ennek mi a feladata?"

Ha nincs szivattyú akkor nem sok  

 

"mikor fogom tudni, hogy na, most már melegek a falak,"

Ha nincs hőszigetelve,akkor soha...esetleg nyáron !  :-))

Előzmény: Zellerzoldje (24639)
sur5al Creative Commons License 2011.11.23 0 0 24641

Találhattok jó (száraz) fát, csak nem könnyű. Megéri érte többet fizetni ha tényleg száraz. A nedvesből több fogy és melegetek sem lesz. Vegyél egy nedvességmérőt. Talán írtam is már. Ne kérdezd meg, hogy hol, meg mi az, olvass vissza lszi.:)))

Előzmény: Zellerzoldje (24639)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.23 0 0 24640

Nappal 22 C, éjjel 19 C a nappaliban egy hétig, a gázfogyasztást átlagolni.

Szivattyú nélkül nincs mit vezérelnie a termosztátnak, a tüzelővel tudjátok szabályozni a kazánt, hogy legyen benne 60-80 C a hőfok, de ne forralja a vizet.

Lehet most is száraz fát venni, csak lehetőleg m3-re.

Előzmény: Zellerzoldje (24639)
Zellerzoldje Creative Commons License 2011.11.23 0 0 24639

Jelentkezem újra, nekünk van egy használaton kívüli púpos Totya kazánunk a pincében. Köszönöm a múltkori tippeket, mindent bevetettünk, amit csak lehet. Szombat óta állandó hőmérsékleten igyekszünk felfűteni a falakat. A kérdésem, hogy mikor fogom tudni, hogy na, most már melegek a falak, ez most a valós 24 órás gázfogyasztásunk? Ha már több napja hasonló értékeket mutat a gázóra? Az kb. mennyi idő? Egy hét? 

 

Még kérdeznék. Azóta kiokoskodtam, hogy a Totya gravitációs elven működik nálunk, szivattyú nélkül. Van rajta egy Danfoss DTM feliratú kazántermosztát. Ennek mi a feladata? Olyan láncos huzatszabályzó nincs a kazánon. 

 

És azt, hogy idén már elkéstünk, úgy értitek, hogy ha most veszünk fát, az valószínűleg rossz minőség, és azzal nem érdemes elkezdeni sem a fűtést? 

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.23 0 0 24638

Van valakinek tapasztalata a Kazáncsere Programmal?

sur5al Creative Commons License 2011.11.23 0 0 24637

Ok, nincs gond vele, az ügyfél az első. Én is ügyfeleket szolgálok ki, bár néha elég érdekes elképzeléseik vannak:) Nem azt mondom, hogy erőltetni kell, de tájékoztatni a lehetőségekről és a várható következményekről.

 

Amit írtál teljesen korrekt. A száraz tüzifa alap és köszönöm, hogy nekem tulajdonítottad, de én is csak idéztem az elvet, amivel a jó szabályozottság elérhető folytás nélkül. Csak az a gond vele, ha nem rakod, nincs 22 fok:) Na, ezért tesznek be az elvetemültek puffert:) Ami persze költség, bonyodalom, helyigényes stb. de a költség része talán néhány éven belül meg is térülhet. Bár a komfortot nehéz forintosítani. Talán úgy lehetne, hogy majdnem azt érem el, mint gázzal (annyira soha nem lesz komfortos) és mennyit takarítok meg hozzá képest.

 

Félreértés ne essék, ha neked így jó, szuper! Nem akarunk rábeszélni semmire.

Előzmény: norbert 5 (24635)
diagnet Creative Commons License 2011.11.23 0 0 24636

Kb. ugyanilyen kazánom van, csak 3 víztáskás. 2 éve variálom a terelőlemezekkel, füstpillangóval. Így sikerült a kezdeti kb. 30%-os hatásfokot megduplázni.

Bejelöltem a rajzodon a meleg levegő útját pirossal. A kék helyekre akár gyufát is tűzhetsz, mivel a terelés és a keresztmetszet szűkítés miatt annyira felgyorsul a gázáramlás, hogy a vízzsákok élei között szinte egyenes vonalban húz kifelé a meleg. Ahhoz hogy teljes keresztmetszetben érje a lánghő olyan mértékben meg kell rakni ill. levegőt biztosítani, hogy akkor meg nem lehet 300 C alatt tartani a kilépő füstgázhőmérsékletet.

Nálam a függőlegesen álló és belógó terelőlemezek hoztak változást. Lelassul az áramlás és megkeverik a füstöt a sarkokban is.

Előzmény: WendelkeS (24627)
norbert 5 Creative Commons License 2011.11.23 0 0 24635

Biztosan halad a korral ő is valószínüleg ismeri a legújabb technológiai megoldásokat is, de szem előtt tartja az ügyfelek kívánságait és lehetőségeit. Számomra a vegyestüzelésnél az a cél, hogy minnél kisebb összegből elérjem a számomra megfelelő komfortot ( 22 C ) és ezt én a száraz tüzifában látom valamint most téged idézlek "mérsékelten,de rendszeresen rakunk a tűzre " elvet követem.

 

Előzmény: sur5al (24634)
sur5al Creative Commons License 2011.11.23 0 0 24634

Jó, hogy találtatok egy őszinte szakembert. Hogy szakmailag mennyire tartja a lépést a korral, az már más kérdés. Kütyük nélkül is tud építeni, ez dícséretes.

 

DE

 

Itt mi pont nem vagyunk szerelők, akik jutalékot kapnak a kütyükért és felesleges pufferekért. A szilárd tüzelés szabályozása (különösen ha fa) csak igen kis tartományban oldható meg. Ebből következik, hogy a lefolytással korlátozható ugyan a tűz intenzitása, ezzel a forrást pl. el tudod kerülni, de a fa elégését, gázosodását nem nagyon tudod visszafogni. Tehát amit nem égetsz el, mert nem akarsz vele túlfűteni, azt elpazarolod*.

 

Ha 50-60 fokot elő bír állítani a kazánod ÉS padlófűtésed van, muszáj korlátoznod a belekerülő vizet valamivel.

 

A kazánt - megfelelő méretű - pufferrel üzemeltetve 2-3 óra max hangerőn elég 1-2 nap fűtésre. Nyilvan a puffer behozta a kazán oldali keverőt, mert túl sokáig hideg a visszatérő. Ezért kell a VTC.

 

Nem látom hol van ebben az összeesküvés? Használhatsz gázkazánt is, ott minden flottul le van automatizálva, nem kellenek kütyük.

 

*

"Fontos tudni, hogyha a levegő adagolását megszakítjuk, ezzel lassítjuk ugyan a fa bomlásának ütemét, de maga a bomlás még nem szűnik meg, csak a hatásfok romlik jelentős mértékben. Tehát ne csökkentsük a hőteljesítményt azáltal, hogy kevesebb friss levegőt adagolunk, vagy hogy lefojtjuk a kémény huzatát; ilyenkor ugyanis a fagáz már nem éghet ki teljesen. Jobb ha ehelyett a hőteljesítményt takarékos tüzelőadagolással szabályozzuk, vagyis mérsékelten, de rendszeresen rakunk a tűzre."

http://tuzimado.hu/futes/futes-a-fa-egesenek-folyamata/

Előzmény: norbert 5 (24629)
sur5al Creative Commons License 2011.11.23 0 0 24633

Bocsánat a hírbe hozásért, de látom közben Arsenal már bemutatott benneteket egymásnak:)

Előzmény: norbert 5 (24626)
t.zsolti Creative Commons License 2011.11.23 0 0 24632

hőfokkülömbségre kellene kapcsolni a  kazán szivattyút , de akkor bennemarad a melegvíz és ott hűl le.

Előzmény: nagykunsági (24624)
t.zsolti Creative Commons License 2011.11.23 0 0 24631

ezt én is meg fogom csinálni csak samottlapot rakok a keretbe

Előzmény: WendelkeS (24606)
t.zsolti Creative Commons License 2011.11.23 0 0 24630

nem te vagy az eggyetlen , a lignoterm gyártója is ezt ajánlotta , parázs ki egy vaslapátra  fa bele , parázs vissza és mehet tovább az élet.

Előzmény: vtechun (24605)
norbert 5 Creative Commons License 2011.11.23 0 0 24629

Szia

 

Nálam is így indult. A fűtés szerelő ugyanazt mondta mint neked mintha az iskolában tanítanák. Csak nekem nem volt annyi pénzem és helyem, hogy berakassak mindenféle kütyüt, puffert és megkerestem egy másik szerelőt. Ő azt mondta, hogy a szerelők jutalékot kapnak a fűtés szerelési boltban ezért akart velem mindent megvetetni. A huzatszabályzó szépen tartja a beállított értéket. El lehet gondolkodni azon, hogy melyik csinálta jól. Az elsőt elkerüljük a másik már a családban a második kazánt kötötte be tavalyelőtt úgy hogy megkérdeztük a boltban a kazán árát ők a jutalékért hazahozták és be is vitték a helyére. Később a bekötést is ők végezték. Számunkra elfogadható áron.

Előzmény: nagykunsági (24624)
WendelkeS Creative Commons License 2011.11.23 0 0 24628

A fekete vonal a terelőlemez helyzetét hivatott jelölni.

Előzmény: WendelkeS (24627)
WendelkeS Creative Commons License 2011.11.23 0 0 24627

"Hááát így ránézésre pont kikerüli a "meleg" a felette lévő és a következő víztáskát !  :-))"

 

Még szerencse, hogy csalóka a kép:)) Az alsó víztáska elülső szélét a tisztítóajtó zárja. Sajnos oldalról nem tudom lefényképezni a kazánbelsőt, de ahogy korábban Tibcsinek berajzoltam, így néz ki, mint a képen.

 

A képhez képest nekem a füstcsövem függőleges kivezetésű, nem vizszintes.

 

Előzmény: joevagyok68 (24607)
norbert 5 Creative Commons License 2011.11.23 0 0 24626

Köszönöm. Most már ezt is tudom.

Előzmény: arsenelupin (24625)
arsenelupin Creative Commons License 2011.11.23 0 0 24625

Google= Mr Gug Lee  ;-)

http://www.google.com/

 

 

Előzmény: norbert 5 (24623)
nagykunsági Creative Commons License 2011.11.23 0 0 24624

Tudod az egész úgy indult, hogy csak egy vegyeskazánt szerettem volna.

Gondoltam beteszem, két csővel összekötöm a meglévő rendszeremmel, 1 szivattyú és kész. Milyen egyszerű és olcsó.

 

A fűtésszerelő közölte, nem lesz jó, mivel borzasztó kevés a víz a rendszerben.  Fűtésrendszer 22-es rézcsöves van rajta 2 hőcserélő, max 15 liter víz van benne.

Ha ezt ráteszem a vegyeskazánra akkor örökké forralni fogja a vizet.

Azt tanácsolta, vegyek egy 200 literes villanybojlert, puffertartálynak, hogy több vizem legyen. Sorba bekötjük és jó lesz.

 

Persze ezt sehogy sem értettem, hiába magyaráztam neki, majd óvatosabban tüzelek.

 

Mivel kissé netfüggő vagyok, ezért keresni kezdtem a neten.

 

Így olvastam az igazi puffertartályos fűtést. Na gondoltam ha már puffer, akkor legyen igazi puffer.

 

Tetszett a leírás, amit belinkeltél, egyből meg is értettem, és jó dolognak tartottam.

Persze mikor említettem a szerelőnek, először hülyének néztek, van aki ma is annak néz, de megcsinálták.

Sokat nem akartam beleölni, gondoltam minek az a sok kikerülő, egyszerűbben is meg lehet oldani, kazánt összeköt a pufferral, másik oldalt meg kivesz a meleg belőle.

Kazánvédőt szerettem volna , de arról a szerelő lebeszélt.

 

Mikor először begyújtottunk akkor jöttek a problémák. Honnan is tudom, hogy fel van fűtve a rendszer?? A kazánon lévő hőfokmérő köszönőviszonyban sincs azzal a hőmérséklettel, amit a puffer mutat.

Így kerültek fel a további órák.

 

Jelenleg van egy óra a kazánon, nyomásmérős, csak nyomásmérésre használom, másra nem jó.

Tettem egy órát az elmenő csőre, és a visszatérőre.

 

Ha az elmenő 70 fok, és a visszatérő is, akkor teljes magasságban fel van fűtve a tartály.

 

Aztán azon is gondolkodtam, ha a tartályban van 50 fokos víz, ami ugye megmaradt, a kazán meg lehűlt 30 fokra, mikor begyújtok, miért is engedem a tartályba a 30 fokos vizet, azzal csak lehűtöm. Tehát kell egy csőtermosztát, ami csak a meleget engedi el a kazánból. /Igazából ezt tanácsolta a szerelő de ezt én vetettem el, mondván nem jó a szivattyút kapcsolni, mert mi kapcsolja ki?? Persze az most sincs automatizálva, én kapcsolom ki ha leég a kazán/

 

Aztán jött a kiegyenlítő tartály probléma, ami most már jól működik.

 

Ahogy használom a rendszert úgy jönnek elő kisebb nagyobb dolgok amiket még megcsinálok, beépítek.

 

A kazánvédővel az a problémám, ha beépítem, akkor megint nem tudom mikor van felfűtve a puffer vagy máshova kell raknom a visszatérőben lévő órát.

 

 

Előzmény: sur5al (24620)
norbert 5 Creative Commons License 2011.11.23 0 0 24623

Köszönöm, de nem tudom melyik haveromra gondolsz.

Előzmény: sur5al (24565)
sur5al Creative Commons License 2011.11.23 0 0 24622

Hehe, ezen én is sokat filóztam, sőt sokszor meg is csináltam. Kicsit macerás, de jobb, mint rápakolni a 2 maréknyi parázsra. Bár az kétségtelen, hogy hamarabb bedurran.

 

Én úgy csinálom, hogy leszűröm a rostéllyal az apró parazsat és a hamut, aztán ami fennmarad, azt félrekotrom (nekem van egy rész, ahol nincs rostély*), bepakolok, majd a tetejére, némi gyújtós alá visszalapátolom a cuccost. Szuperül rotyog tovább. Nem mindig van ehhez kedvem, sőt nem mindig akarok full töltetet rányomni, de ha beerősít a tél, akkor talán sűrűbben jön majd ez a technika.:)

 

Neked talán kéne egy rostélyos (lyukacsos) lapát, vagy dupla vödör (alul zárt, fentebb kisebb vödör, alja lyukacsos), amivel addig ki lehet emelni, amíg bepakolsz. Mit szólsz hozzá?

 

*Mivel ez egy nagyajtós, vízteres kandalló, amit magam építettem:)

Előzmény: vtechun (24605)
sur5al Creative Commons License 2011.11.23 0 0 24621

Ügyes vagy! Innen pont nem látni, hogy hol és meddig takar, de bizonyára úgy csináltad, hogy jól tereljen. Lényegében csak a hátsó rést kéne szűkebbre vennie...

Előzmény: WendelkeS (24606)
sur5al Creative Commons License 2011.11.23 0 0 24620

A 24580-ban ezt írtad: "Na most ha a hőcserélőbe beleengedek 80-90 fokos vizet az lead 65-70 fokos vizet"

 

Ebből az látszik, hogy 20 fok a lépcső a két oldala között, ami nekem soknak tűnt. Mindegy, annyi, amennyi, nem ez a lényeg, a hőcserélő jó, nekem is ilyen van (30kW SWEP), de nálam kisebb a különbség. Gondolom ez függ a mögötte lévő rendszertől is.

 

"Persze nem úgy csináltam, ahogy a nagy könyvben meg van írva, hanem egyszerűen ahogy a legolcsóbban ki tudtam építeni."

Nem bántásból, de ha úgyis a magad feje után mész, akkor minek kérdezgetsz itt? Tényleg úgy csinálod, ahogy akarod, de nem véletlen vannak ezek a dolgok leírva. Nem hiszem, hogy ez a két fontos szelep vágott volna földhöz. De semmi vész, még pótolhatod.:)

 

Pl. a korlátozó (VTA). Vagy a kazánvédő, ami lehet puffertöltő is. Elnevezése attól függ, hová teszed, de ugyanaz a három járatú keverőszelep.

 

 

Hogy miért kell?

http://puffer.hupont.hu/2/puffer-tartaly-elonye-szilard-tuzelesnel

 

Vagy a Szakszer féle bekötés: 

http://www.szakszer.hu/sites/default/files/j%C3%B3_javasolt%20bek%C3%B6t%C3%A9s.JPG

 

Ja és javaslom, hogy olvass vissza 1-2 évnyit, valamint használd a keresőt. Ezek a dolgok hetente 2x előkerülnek. Itt is kereshetsz és a Gug Lee is a barátod.:)))

 

 

Előzmény: nagykunsági (24604)
visine1 Creative Commons License 2011.11.22 0 0 24619

Nem jól...

Apuval csináljuk az átalakítást és néha nem mindenben értünk egyet.Amiben meg egyet értünk azt nem lehet kivitelezni!:))

Lényeg az,hogy nekem most az előremenő szivattyúm függőlegesen lesz,mert csak úgy fér elutánna tettem be egy visszacsapót.Ezért a visszatérőt is máshogyan kellett megoldani mert mindenképpen szerelhetőre szeretném megcsinálni.

Namármost ,mivel kézzel vágjuk a menetet mindenhová és nem egy isten a menetvágónk igyekszünk minél kevesebb menetet vágni.Így történt,hogy nagy igyekezetemben a beszabott csövet visszacsapó nélkül tettem be.Apu meg ugye "ehhez is  ért"!:))

Azt mondta minek az oda,hiszen 73-ban mikor ő is csinálta az akkori rendszerét nem volt benne semmi ilyen és még sem volt gond!:)))

.Nos....Nem lett igaza....:)) Holnap kezdek mindent előröl!

Előzmény: joevagyok68 (24617)
visine1 Creative Commons License 2011.11.22 0 0 24618

Szóval ugyan azt mondtad,csak saját tapasztalatok alapján!Bocsánat,csak kicsit sokára esett le!:))

 

Előzmény: joevagyok68 (24615)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.22 0 0 24617

"Vagy te is ezt mondtad,"

Szerintem igem. :-)

A: jön meleg

B:jön hideg

AB: kevert.

 

B-n csak akkor van "nyitva"a visszacsapó, ha megy az utánna lévő szivattyú.

Ha megáll zárva, és akkor nem tud. keringeni.....

 

"Holnap akkor bonthatom vissza...."

Mé te hogy raktad be?

Előzmény: visine1 (24616)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!