Keresés

Részletes keresés

Péjozsef Creative Commons License 2019.01.24 0 0 68813

Hi, Héderváron próbáld meg a Kont panziót. Szerintem sikerrel fogsz jarni. 

Előzmény: Pulmy (68806)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2019.01.22 0 0 68812

Most olvastam vissza.

 

Megértve a megértendőt azért én azt elmondanám, hogy nagyon-nagy kár, hogy nem mesélsz. 

Nagyon jól tudsz írni és ahogy te túráztál a cimbikkel, úgy szerintem más nem nagyon túrázott-túrázik. 

 

Előzmény: akárkibárki (68755)
Güsziológus Creative Commons License 2019.01.22 -4 3 68811

Turistautak Magyarországon

 

Maroshát, PIROS (Orosháza - Mezőkovácsháza)

 

VÉGÁLLOMÁS

 

Most már egészen biztos, hogy az útvonal, melynek hossza kb. 80 km., bekerül a nyilvántartásba.

A TUHU térképén még vannak szakadások, melyeket fel kell mérni, de ez már ujjgyakorlat.

 

A mezőkovácsházi két szakasz közül az egyik, mely sík terepen vezet, OK, nincs beszántva, járható.

Néhány objektumot még felteszünk a térképre, mely segítheti a tájékozódást (azoknak, akik nem GPS vezéreltek, és szeretnék látni a terepet a térképen). A fák hiánya miatt a legfontosabb útkereszteződésben nincs jelzés, tábla sincs. Szerencsére van a közelben egy bekerített gyümölcsös, ha ez felkerül a térképre, akkor azt hiszem, ez segítség lesz.

 

A városi szakasz sem volt felmérve, és a berajzolt tervezett útvonal bizony-bizony nem ott van, ahol a megvalósult.

Az OSM térképe köszönő viszonyban sincs a valósággal, de ez nem az én gondom.

 

Apró érdekesség a városon belüli "irányítás" egészen egyedi megoldása.

Majd ha enyhül, ismét leutazunk egy kis sétára, és készítünk néhány képet, ilyet még nem láttam.

 

Nem árt tudni, hogy az útvonal 9 szakaszra lett bontva, a Tanyaközpont buszmegállónál ui. olyan tábla van, mely mutatja, hogy merre vezet a Túraútvonal 9. szakasza. Ez a Csatókamarás (P/Z csomópont) és Mezőkovácsháza közötti szakasz, melynek egy részét tegnap sikerült bejárni, és felmérni.

 

Végül a VÉGÁLLOMÁS.

Ez a söröző neve, melynek közelében van az utolsó P- jelzés.

Az állomás amúgy nem végállomás, itt megállnak a Békéscsaba - Mezőhegyes között közlekedő vonatok.

Pulmy Creative Commons License 2019.01.20 -1 0 68810

Posták

Előzmény: HEV (68809)
HEV Creative Commons License 2019.01.20 0 1 68809

Azt írják a facebookon, hogy január 1-től megszűnt a MÁV körpecsét dátumos változata. Hol használnak még dátumos cégbélyegzőt?

Gizi aljas Feri Creative Commons License 2019.01.19 0 1 68808

Alsójegenye-völgy- Rózsika forrás fellélegezet:

 

"Az M0-s Pesthidegkutat érintő szakaszáról szóló több évtizedes vita zárulhat le a kormány decemberi döntése értelmében. Az elfogadott tervek szerint az M1-es ésEsztergom között épül új autópálya, ily módon bezárulhat a budapesti körgyűrű, de nem az eddig tervezett, a fővároshoz közeli, környezetvédelmi területeket – a Paprikás-patakot, a Remete-szurdokot vagy a Budakeszi Vadasparkot – érintő nyomvonalon. Hasonlóan, mint a bécsi Ringnél, amely neve ellenére nem kör-, hanem zsákalakú, ilyen lesz a Budapestet elkerülő útvonal is."

jzp2107 Creative Commons License 2019.01.19 0 0 68807

lehet hogy a tél (fűtés) meg az 1 nap 1 ember miatt

Héderváron van szállás, csak a buszozás..

jól mondod, végszükség esetén marad a fuvar, hátha segítenek

Előzmény: Pulmy (68806)
Pulmy Creative Commons License 2019.01.19 -1 0 68806

szinte hihetetlen,hogy Ásványrárón nincs szállás. Esetleg próbálkozz a szomszédoknál (Hédervár,Lipót).Mi utóbbiban szoktunk keresni pecót ha a Kisalföldön van dolgunk. Elég széles a választék és mivel tapasztalatom szerint nyitott emberek lakják,azt is meg lehet dumcsizni,hogy elugorjanak érted Ásványráróra ,majd vissza is visznek.

Előzmény: jzp2107 (68805)
jzp2107 Creative Commons License 2019.01.19 0 0 68805

közben filmnézés közben eszembejutott, hogy Ásványrárón a kisalföldi piros miatt szeretnék lenni, de a lényeg ugyanaz :-) (hogy nem találtam szállást eddig)

Előzmény: Pulmy (68804)
Pulmy Creative Commons License 2019.01.18 -1 0 68804

egyik sem, 9 megye..... érintőpontos mozgalom keretében voltunk Lébényben.

Előzmény: jzp2107 (68803)
jzp2107 Creative Commons License 2019.01.18 0 0 68803

melyik itinerbe? Márton vagy Jakab?

Ha Márton, aludtatok Ásványrárón? Hol sikerült? (én elakadtam..)

Előzmény: Pulmy (68802)
Pulmy Creative Commons License 2019.01.18 -2 1 68802

nagyszerűen sikerült,máskor is elkényeztethetnél bennünket frappáns beszámolóiddal.

 

Lébényhez:mi '16.márciusának idusán jártunk ott,kicsit más élmények értek a templomnál és a lát.központnál. Ezt írtam akkor róla:

 

 "Körbesétáltuk, gyönyörködtünk a példásan felújított műemléket,ahol a  kora  délelőtti időpont ellenére már más látogatók is voltak ,így az nyitva volt. A nagyon kedves idegenvezető hölgy nekünk is megengedte,hogy belülről is megismerhessük a templomot és pár szavas ismertetőt is tartott.

A templom belső láthatóságáért csekély belépti díjat (500 Huf) kell fizetni,mely tartalmazza a vezetés díját is. A belépőket a szomszédos Szent Jakab látogatóközpontban vásárolhatjuk meg. A látogatóközpont a korábbi monostor ,majd plébánia felújított épületében kapott helyet. A központban lehetőségünk van vásárolni különböző szuvenirokat, frissítőket. Ugyancsak itt kapott helyet a Plébániatörténeti  kiállítás és az El Camino De Santiago terem is. Az előbbiben egyháztörténeti kiállítás,az utóbbiban egy zarándokmúzeum kapott helyet.


A látogatóközpontban mi is leszurkoltuk a belépti díjakat,vettünk egy- két emléket,kicsi körülnéztünk és kértünk az ítinerjeinkbe egy  egyedi Lébényi templomos pecsétet.'"

 

 

Előzmény: jzp2107 (68776)
Pulmy Creative Commons License 2019.01.18 -2 0 68801

Gratulálok túratársad újabb nagyszerű  írásához! Nagyon szép helyeken jártatok(most is) és a java ,ha jól gondolom még vissza van. További tartalmas túrákat.

 

A mozgalomhoz kapcsolódva,pár kép a kevés dunántúli Rákóczi emlékhelyek egyikéről,melynél elhelyeztük az emlékezés szalagjait is. 

 

Előzmény: Tavaszi Széll (68800)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2019.01.18 -1 2 68800

Megismertem a Zemplénben kanyargó Rákóczi túra első 15-16 kilométerét. Íme, túratársam túraleírása a Turista Magazin web-oldaláról:

http://www.turistamagazin.hu/a-holepte-hegyalja-gyongyszemei-a-vorostoronytol-trauconfalvaig.html

olahtamas Creative Commons License 2019.01.18 0 0 68799
Előzmény: olahtamas (68797)
olahtamas Creative Commons License 2019.01.18 0 0 68798

Ezért is vannak a szigorúan ellenőrzött kéktúrafüzetek :)

Előzmény: Tavaszi Széll (68795)
olahtamas Creative Commons License 2019.01.18 0 0 68797

Ez a lényege, hiszen a források, földvárak, hegycsúcsok ritkán vándorolnak.

Amikor az ember történelmi látnivalókat keres, arra pont jó.

Az új dolgokról meg a legtöbbször úgy is van hírverés, azokat keresni sem kell annyira.

Előzmény: _ZE (68796)
_ZE Creative Commons License 2019.01.18 0 0 68796

Azért az a Téjértéktár FÖMI-s térkép -ismert területeket megnézve rajta - eléggé múzeális darab :-)

Előzmény: olahtamas (68786)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2019.01.17 -1 0 68795

Élvezettel olvastam, köszönöm! Arra pedig a zseniális Hrabal mester tanított meg bennünket, hogy milyen módon lehet visszaélni a pecsételéssel.

Előzmény: jzp2107 (68776)
olahtamas Creative Commons License 2019.01.17 0 0 68794

A legritkább eset az, amikor én a túráimon egy autópályát keresek :)

Amúgy az autópályák a legtöbb térképen rajta vannak vektoros térképen simán rákapcsolhatóak egy kimenetre ha annyira hiányzik valakinek.

A katonák meg majd csak frissítik, és talán elérhetővé is teszik, de jelenleg ingyen ennyi érhető el...

Előzmény: Zolcsi67 (68791)
annyi baj legyen Creative Commons License 2019.01.17 0 0 68793

Az guide2visit lesz inkább.

Előzmény: Güsziológus (68792)
Güsziológus Creative Commons License 2019.01.17 -1 0 68792

Egy apró "kiegészítés"

 

 

Lispe központjában találtuk az alábbi táblát:

 

Egy kicsit utána néztem a VISIT2GUIDE projektnek (ennek keretében állíthatták a táblát, az információ a tábla jobb oldalán a második sorban az első - a projekt logója):

 

Meggyőző:-)

"A projekt fő kimenetei a komplex látogatóirányítási rendszer kialakítása, turisztikai promóció a projekt hatóterületén, ..."

 

Érdemes nézegetni az oldalt, de nem kell csodálkozni, hogy az aki csak a táblát látja, bizony-bizony megütközik a feliraton.

 

Íme:

gyk.: Lispe a település neve

Előzmény: Güsziológus (68782)
Zolcsi67 Creative Commons License 2019.01.17 -1 0 68791

"olahtamas: hú, köszi, ez marhajó! és ez milyen térkép? először azt hittem valami régebbi katonai felmérés de aztán a leírásos oldalánál elkezdtem ebben kételkedni"

 

Az alap (jelkulcs, grafika) mindenképp katonai felmérésnek tűnik, azonban valamikor nem kívánják frissíteni? Az utóbbi időkben épült autópályák, autóutak hiányoznak a szememnek.

Előzmény: jzp2107 (68784)
jzp2107 Creative Commons License 2019.01.17 0 0 68790

Az van a honlapon, hogy e-mailben lehet igényelni "igazolólapot"
Én is azt gondoltam hogy valami egyszerű kis izé jön csatolmányban amit kinyomtatok, de nem, jött ez a két szép kiadvány

Nem bánom :-)

 

Előzmény: akárkibárki (68789)
akárkibárki Creative Commons License 2019.01.17 0 0 68789

Egy kérdés:e-mailben nem tudták volna átküldeni az igazolólapot?

Előzmény: jzp2107 (68784)
annyi baj legyen Creative Commons License 2019.01.17 -1 0 68788

Egy megoldás a hosszú hozzászólások könnyebb átgörgetéséhez, illetve áttekinthetőbb olvasásához:
https://www.youtube.com/watch?v=xZlaLJxpSLY

Tampermonkey plugin szükséges a böngészőhöz. Akit érdekel, a script: https://pastebin.com/ua97Q4v3

akárkibárki Creative Commons License 2019.01.17 0 0 68787

Dehogy!Hát mernék én kekeckedni veled?:)Jákig már többször lejártam ezt a szakaszt,vannak benne meglepően szép és hangulatos részek is.

Előzmény: jzp2107 (68784)
olahtamas Creative Commons License 2019.01.17 0 0 68786

Ha célpontokat keresel, rajta van a tájértéktáron is, de az nem permalinkelhető, és nekem nem is mindig megy:
http://tajertektar.hu/map/bongesz.html

De sok érdekes dolgot lehet rajta találni.

Illetve itt van ez a térképoldal is:
http://web.okir.hu/sse/?group=TIR
szóval van honnan ihletet szerezni a túramozgalmakon felül, ill. azokhoz kötődően is :)

Előzmény: jzp2107 (68784)
Jesper Olsen Creative Commons License 2019.01.17 0 0 68785

Köszönöm az infókat.

Előzmény: jzp2107 (68784)
jzp2107 Creative Commons License 2019.01.17 0 0 68784

akárkibárki: most ingerelsz? :-)

 

olahtamas: hú, köszi, ez marhajó! és ez milyen térkép? először azt hittem valami régebbi katonai felmérés de aztán a leírásos oldalánál elkezdtem ebben kételkedni

Kicsit "körbejártam" a környéket, vannak érdekes helynevek: "káposztaföld" nahát, sóhajok hídja - ezt meg kellene nézni biciklivel

 

Jesper Olsen: igen, írtam a weblapjukon levő e-mail címre egy érdeklődő levelet hogy hogyan is van ez

hamar kaptam is választ hogy melyik kiadványt szeretném?

Van két hagyományosabb igazolófüzet (térképpel, pecséteknek hellyel, egyéb infókkal a látnivalókról)
egyetlen hibája hogy szállásos oldal nincs (és a weblapon sem! én legalábbis nem találtam)

 

Tehát az egyik a Szombathelytől Szlovéniába (Zrece) vezető szakaszról

Illetve aki a másik irányt járja (ezt nyúzom éppen) az Pozsony és Kercaszomor közti füzetet tudja használni

És van még egy zarándokútlevél a "globál" útvonalra (tehát ha akkora kemény vagy hogy Toursig meg sem állsz)

én az első kettőt kértem, de bónuszban megkaptam a harmadikat is, mindet teljesen ingyen

 

Ezúton is köszönöm a szervezőknek!

 

(a sikertörténetbe csak a posta játszott bele, aki két hét alatt nem tudta a küldeményt eljuttatni Szombathelyről Bp-re, így első utamon füzet nélkül voltam kénytelen menni és egy üres papírlapra (te jó isten! :-) bélyegezni


Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!