Keresés

Részletes keresés

bajnokoklibaja Creative Commons License 2008.03.24 0 0 1019

Ha ezen az oldalon foglalod a szobát

http://www.gtahotels.com/hotels/garden_view_hotel_london-map.htm

akkor sokkal olcsóbb.

 

Legalább 100 hotel leírását és honlapját néztem át, mielőtt elindultam Londonba. Mindegyikről írtak negatív kritikákat, az 5*-osokról is. Ez egy 2*-os, pici hotel, nem kell tőle csodát várni. A szobákban van takarítás minden nap, a fürdő nekem teljesen rendben volt, van kávé- és teafőző, minden nap friss cukor (barna is!) és filterek mindenből, van hajszárító, és a konnektorhoz való kütyü benne van a konnektorban, nem kell könyörögni érte. Ha szerencséd van, akkor az ablak arra a kis kertre néz, ami a szálloda előtt van, de ha nem, akkor is csendes utcára, semmi autóforgalom nincs. A recepciósok rendesek, nem pánikoltak rajta, hogy nem értettem meg mindent elsőre, türelmesen elmagyaráztak és megmutattak mindent, a reggeli a szokásos jam, vaj, a pirítóst magadnak készítheted frissen, 100%-os gyümölcslé, kávé, stb. A metró 5 percre, a Heathrow pedig közvetlenül elérhető városi közlekedéssel. Nekem ez teljesen rendben volt, és maximálisan elégedett voltam, de ha nem lettem volna, akkor a környékbeli utcákon találhattam volna legalább 30 másik ugyanilyen kis hotelt. :)

Előzmény: sans souci (1017)
Kiskukacka Creative Commons License 2008.03.23 0 0 1018

http://www.gardenviewhotel.co.uk/ 

 

Nekunk ismeroseink szalltak meg ugyanitt januarban. En nem voltam a szobaban, de a baratom szerint egyszeru berendezes volt, de minden tiszta volt. Ismeroseink 3an voltak egy szobaban es nekik volt sajat furdo (nekik 100font  volt a szombat ejjel es 80 a vasarnap ejjel).

A recepcion kaucio elleneben adtak ki a taviranyitot es a konnektor atalakitot is. A hotel tenyleg normalis kornyeken van (ismerem Earls Courtot), tenyleg csendes utcaban van es kozel a metrohoz. A metroallomas pont az 1-2 zona hataran van, ami azt jelenti hogy ha az egyes zona fele utazol akkor azt az arat, ha a kettes fele akkor azt az arat kell fizetni, nem pedig mind a ket zonara. A london tomegkozlekedese topikban leirtam a jegyarakat a leheto legjobb tudasom szerint...

 

Ez a hotel egy kituno bazis London felfedezesehez!

Előzmény: sans souci (1017)
sans souci Creative Commons License 2008.03.23 0 0 1017
Most látom, a kinagyított képen, hogy ez a Garden View Hotel. Eredeti tervem ez a hotel volt, 66 font egy kétágyas szoba, ami szintén jó ár, az Earl's Court megállónál van, ha jól emlékszem, de egy online booking oldalon iszonyúan lehúzták: nagyon koszos, lepukkadt, stb. Nekem nincsenek nagy igényeim egy turistaszállással szemben, de a saját fürdőszoba, a tisztaság elengedhetetlen. Mit szólsz ezekhez a negatív kritikákhoz, te nem így találtad?
Előzmény: bajnokoklibaja (1014)
sans souci Creative Commons License 2008.03.23 0 0 1016

szia,

egy linket esetleg tudsz adni?

Előzmény: bajnokoklibaja (1014)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.23 0 0 1015

Azon a környéken én is laktam 2x, tényleg klassz rész.

Előzmény: bajnokoklibaja (1014)
bajnokoklibaja Creative Commons License 2008.03.23 0 0 1014

Én az 1-es és 2-es zóna határán laktam Kensingtonban pár hete, 43 GBP volt egy single room/éjszaka, de persze 2 ágyas. Volt benne fürdő, a reggeli lekváros pirítós, kávé, tea, müzli, kifogástalan környék. Két személyre ugyanez a szoba persze sokkal olcsóbb. Nagyon jó hely volt szerintem.

 

Előzmény: sans souci (1012)
Kiskukacka Creative Commons License 2008.03.23 0 0 1013

A kepek alapjan nem tunik rossznak, bar en Wembley kornyeken sosem ereztem biztonsagban magam (ket es fel hetet laktam Wembley park es Wembley Central kozott)....

Az ar azonban nagyon versenykepes, foleg ha a 43 font a szobara ertendo es nem szemelyre, illetve hogy ez a szoba furdoszobas-e! Ezt elore tisztazni kell a tulajjal, meghozza irasban.

 

http://www.astorhostels.com/gallery/1-6-410-GAL/Photo_Gallery.html ez egy hostel-lanc, van negy kulonbozo epuletuk, de mindegyik a belvarosban - kozos furdoszoba van csak.

 

 

ez pedig ha megis inkabb valami szebb szobara vagytok :

http://www.wimbledonhotel.com/index.htm Wimbledon a 3as zonaban van es en a biztonsagos kornyekek koze sorolom... :)

 

Előzmény: sans souci (1012)
sans souci Creative Commons License 2008.03.22 0 0 1012

Köszi.

Erről mi a véleményed?

http://www.brentxhotel.com/fac.htm

1 éjszaka két ágyasban 43 font lenne, 4-es zóna, a Wembley után.

Előzmény: Kiskukacka (1011)
Kiskukacka Creative Commons License 2008.03.22 0 0 1011

En szemely szt nem valasztanek, mert sokaig tart bejutni, es draga is. Raadasul este szamolni kell a hazajutassal is... Igaz a beutazas viszonylag gyors, de hetvegen sokszor zarjak le a halozat egyes szakaszait fejlesztes miatt, es igy buszozhattok be a varosba (termeszetesen vasutra ervenyes jeggyel).

 

Minosegben nem hinnem hogy Londonon kivul jobbat kapsz - az itteni hotelszobak szerintem picik, es sokszor nagyon rossz allapotban vannak. Valassz inkabb szallast a 2-3 as zona valamelyikeben, vagy akar a lastminute.com oldalan befizethetsz egy joker szallasra is - csak azt mondjak meg hogy hol van, de a nevet nem tudod addig amig ki nem fizetted a szallast.

 

Az eszak londoni es del keleti 2-3as zonakban a szallas altalaban olcsobb mint del nyugaton, de persze barhol foghatsz ki jo akciot (egyes szallodakban a hetvege pl olcsobb mint a hetkoznap, mert altalaban uzletemberek szallnak ott meg).

 

 

http://www.enjoyengland.com/stay/searchresults.aspx?advsrch=1&TowPosCd=London&Rad=1&sdate=16%2f04%2f2008&durat=4&display=list&Sec=accommodation&PType=gacc&room=1&adult=1&child=0&isGreen=False&Lat=51.5080549455&Lon=-0.128000898&Caption=London

 

remelem a link mukodik - az enjoy england website-on tudsz keresni hotelt, bed and breakfast-ot, guest houset, na meg ami szem szajnak ingere.

 

 

 

Előzmény: sans souci (1010)
sans souci Creative Commons License 2008.03.22 0 0 1010

Sziasztok,

 

szerintetek érdemes külvárosi, 6-os zónán kívüli szállást választani, ha az kb. felébe kerül jobb minőségben, mint a belvárosiak, vagy az ember úgyis elveszíti a tömegközlekedésen, pénzben és persze időben?

Ezzel az Oyster rendszerrel nem tudok jól kalkulálni.

Vespucci Creative Commons License 2008.03.16 0 0 1009
Mindkettő szép.
Előzmény: dr El van Leowe (1007)
csufi.rulez Creative Commons License 2008.03.16 0 0 1008
dr El van Leowe Creative Commons License 2008.03.16 0 0 1007
Azért érdekes összevetni a Hyde Park Corner gyalogos aluljáróját mondjuk a budapesti Keleti Pu. aluljárójával...
Előzmény: bajnokoklibaja (1005)
csufi.rulez Creative Commons License 2008.03.15 0 0 1006

Te nem kint élsz véletlenül? :)

 

Nem, régebben volt egy rövidebb időszak, de most nem. Kijárni persze lehtőségekhez mérten igen :-) Továbbra is jó fotók!! :-)

Előzmény: bajnokoklibaja (1005)
bajnokoklibaja Creative Commons License 2008.03.15 0 0 1005

Te nem kint élsz véletlenül? :) Minden nap láthatod bármelyik képem eredetijét. ;) Amúgy már a hazaindulásom előtt elkezdtem tervezgetni a következő utamat, annyira jól éreztem magam. Direkt nem váltottam vissza az Oystert, fog az még kelleni nekem. :)

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: csufi.rulez (1004)
csufi.rulez Creative Commons License 2008.03.15 0 0 1004
Nagyon szépen köszönjük a remek fotóidat, nagyon tetszenek! Ha van kedved feltenni még, örülnnk neki! :-))
Előzmény: bajnokoklibaja (1000)
Vespucci Creative Commons License 2008.03.15 0 0 1003

A régi taxi csak reklám nélkül az IGAZI.

 

 

Előzmény: bajnokoklibaja (1002)
bajnokoklibaja Creative Commons License 2008.03.15 0 0 1002

Hogy-hogy játék??? Nagyon is igazi volt! Régit sajnos egyet sem láttam, de taxim is van. IGAZI. :)

 

Előzmény: Vespucci (1001)
Vespucci Creative Commons License 2008.03.15 0 0 1001
Jó ezeket a játékbuszokat fényképezni.
Előzmény: bajnokoklibaja (1000)
bajnokoklibaja Creative Commons License 2008.03.15 0 0 1000

Albert herceg a Kensington parknál, egy új double dacker, Imperial College és benne egy Rolls Royce-motor, és a Portobello Market eleje. A piac nem volt nyitva éppen, csak néhány üzlet.

 

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2008.03.15 0 0 999
Köszi, jó képek. Legközelebb benevezek erre a túrára.
Előzmény: bajnokoklibaja (998)
bajnokoklibaja Creative Commons License 2008.03.15 0 0 998

Megint elcsúszott a szöveg, na mindegy. Akkor inkább csak a képeket teszem fel, aztán majd kérdeztek. :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: bajnokoklibaja (997)
bajnokoklibaja Creative Commons License 2008.03.15 0 0 997

Óhajod narancs. ;) Sejtettem, hogy találok rá érdeklődőt. :)

Hát szóval az úgy volt, hogy kábé 10-12-en voltunk vendégek, egyedül én voltam külföldi, és egy nagyon kedves, jófej bácsi jutott nekünk idegenvezetőül. Sztorizgatott, mesélt a Stadion történetéről a kezdetektől, hogy mindenféle eseményeknek szolgált helyszínül, aztán vetítettek nekünk filmeket, ahol Michael Owen köszöntött minket szeretettel a stadiontúrán, szóval voltak vicces dolgok. :) A bácsi szövegéből nem értettem mindent (csak pár hónapja tanulok angolul), de azért a lényeget igen. :)

Amikor kiléptem a metrómegállóból, ezt láttam meg:

 

stadion

 

Hát nem volt egy csúnya látvány. :) Bár arra nem jöttem rá, mi célt szolgál az a glória fölötte, de biztos van valami funkciója. Körbejártam az egész épületet, nagyon klassz volt, tényleg.

Volt ott egy szobor, tavaly állították Bobby Moore emlékére:

 

Bobby

 

Aztán belül meg még az öltözőbe is bemehettünk. :)

 

 

A füvet ott növesztették ezzel a szerkezettel, speciális lámpák vannak benne, direkt erre a célra. :) Hát igen, van pénzük, az biztos. Gyönyörű ez a stadion.

 

 

A túra végén lehet vásárolni mindenféle relikviákat egy jókora üzletben. Találtam ott egy könyvet, ami a stadion történetéről szólt, évenként leírva minden fontos esemény, 1953-nál volt egy fotó Puskás Öcsiről, amint épp kicselez egy angol játékost. :) De bezzeg egy képeslapot nem lehetett venni sajnos. Voltunk a királyi páholyban is, aztán egy konferenciateremben, meg a sajtótájékoztató teremben is. Majdnem 2 órás túra volt.

Előzmény: Törölt nick (996)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.15 0 0 996
Üdvözlet a repülés rajongóinak körében. Én Wembley képeket kérnék. :-)
Előzmény: bajnokoklibaja (994)
bajnokoklibaja Creative Commons License 2008.03.15 0 0 995
Hopp, eltűnt egy felirat, az összes többi meg eggyel feljebb csúszott. Szóval nem a rendőr csente el a diót, hanem a mókus. :)))
Előzmény: bajnokoklibaja (994)
bajnokoklibaja Creative Commons License 2008.03.15 0 0 994

OK. :)

Hát a repülés az csúcs volt! Persze ez nektek nem új, gondolom, csak nekem, de azért megmutatom, miket láttam:

Egy másik repülőgép mellettünk

 

Aztán a város, hát ez valami csodálatos látvány volt, tényleg!

London Eye és egyebek

 

És a felhők alattunk...

Fodor mindenütt :)

 

Ezzel jöttem haza. :)

Gépmadár

 

Ez a Hyde park volt vasárnap:

Hyde

Ott már minden virágzik

:)))

 

Ő pedig elcsente a diót tőlem :))

Mókus

 

Jöhet még? :) Régi buszom nekem sincs, sajnos, de nekem az új is tetszett nagyon!

Előzmény: csufi.rulez (990)
Vespucci Creative Commons License 2008.03.15 0 0 993
Nekem vagy 20! :)
Előzmény: Vespucci (991)
csufi.rulez Creative Commons License 2008.03.15 0 0 992
Majd kipótolom. Nekem van kb 2000+ fotóm :-)
Előzmény: Vespucci (991)
Vespucci Creative Commons License 2008.03.15 0 0 991

Most jut eszembe: nem fényképeztem régi buszt.

 

Mindegy, egyébként se fényképeztem sokat.

csufi.rulez Creative Commons License 2008.03.14 0 0 990

Örülök, h jó élménykkel tértél visza :-) Ha élményeidről szeretnél írni, ne fogd vissza magad!

------------

Kápfeltevés ha továbbra sem megy, emilben majd segítek szívesen :-)

Előzmény: bajnokoklibaja (989)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!