Keresés

Részletes keresés

joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 9648

"Gerinc egy méteres körzetében 0,8m-rel kell a gerinc fölé menni"

És távolabb ?

Ugyan úgy mint régen? 0,8 vagy több ? m-en vízszintes, majd attól valahány fokos szögben lefele (10 ??) húzott vonal fölött kell lennie....

Link esetleg ?

Előzmény: pjotrkolja (9644)
SolnesN Creative Commons License 2011.11.14 0 0 9647

 Most ez milyen MEÓ -s ?

 Gáz meó-s vagy az üzembehelyező ?

Előzmény: zsukomlo (9645)
SolnesN Creative Commons License 2011.11.14 0 0 9646

 Nézd !

 Gondolkodj előre !

 A kéményt úgy telepítsd, hogy mind a konyhából, mind a nappaliból  lehessen rá csatlakozni.-

 Ha lenne  (itt )egy vázlatos alaprajzod én és bárki más adna rá tippet.

 

 "Ezek a szerelt kémények mekkorák?"

 Mint Joe is írta amekkorát rendelsz.

 De  két méret van, az egyik a belső átmérő (ez kell a teljesítményhez ) és egy magasság - az meg pl. a környezet függvénye is.

 Így nem árt egy hozzáértőtől konkrét tanácsot kérni.

 Addig is _ egy 160 -180 -as belső átmérő és egy  5- 7 m magasság majd minden igényt kielégít.

 Ezt csak azért írom, mert egy szerelt kémény is bőven a 100 eft felett van. Talán lesz abból 200 eft is.

 Persze pl. egy üstháznál az az 1,5 - max. 2 m-es füstcső is teszi a dolgát, sok finomságot lehet főzni egy üstben ilyenkor a kezdődő disznótorok idején hívom fel erre a figyelmet !!

 

Előzmény: Vasvakond (9642)
zsukomlo Creative Commons License 2011.11.14 0 0 9645

Sziasztok,

 

hátha tud valaki segíteni a következőkben.

Adott egy házátalakítás, amelyben egy rész teljesen új fűtési rendszert kapott. Új radiátok, vadiúj gázkazán (turbó).

A kazán kéménye gyári sanuer, melyhez nem kell kéményesektől szakvélemény.

DE: a mivel a kémény útjába pont egy gerenda állt (miért is ne), ezért a kéményszerelők eltolással oldották meg.

Erre ma kijött a Meós, és azt mondta, hogy ehhez így kéményseprőktől kell szakvélemény! A meó sikertelen. Köszi.

Az a kérdésem, hogy igaza van a meósnak? Ebben az esetben kell szakvélemény? Találkozott már valaki ilyen problémával?

 

Előre is köszönöm.

pjotrkolja Creative Commons License 2011.11.14 0 0 9644

Már nem fogják elfogadni... Gerinc egy méteres körzetében 0,8m-rel kell a gerinc fölé menni a kitorkollással.

Előzmény: joevagyok68 (9643)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.13 0 0 9643

Attól függ, hogy a gerinctől melyen messze vezeted ki a tetőn!

De nagyságrendileg)nem bizots, hogy pontos).

Gerincnél kivezetve 40cm-rel kell magasabb legyen

többi itt...ha még jó...

http://www.kemenysepro.hu/muszakiszabalyzat/mellekletek/Segedlet_MSZ_EN.pdf

 

"Ezek a szerelt kémények mekkorák?"

Amekkorát csináltatsz..:-)))

http://www.femkemeny.hu/

Előzmény: Vasvakond (9642)
Vasvakond Creative Commons License 2011.11.13 0 0 9642

Kedves Fórumtárs!

 

Köszönöm szépen a gyors válasz!

 

A belmagasság valóban kirívó, annak ellenére hogy ez egy bp külvárosi ikerház, ami régen állítólag orvosi rendelő volt, 1927ben épült.

 

Szeretnék benne fával tüzelni, ez lenne a lényeg, az egész házban most nem akarom, itt lenne lehetőség - ill kémény kályhának, kandallónak, de az macerás lenne eléggé, ígym még em döntöttem el, mindenesetre a konyhába szeretnék.

 

Dakota szomszéd van, ő használja, is néha az udvaromban köd van tőle, de ő az egyetlen, így nemigen hiszem hogy megúsznám.

 

Ezek a szerelt kémények mekkorák? a ház teteje fülé kell érjenek, vagy erre van valami szabály?

 

Előre is köszönöm

 

Maradok tisztelettel

 

VV

Előzmény: SolnesN (9639)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.13 0 0 9641

Utólag vagy zsindelyezés közben ?  :-)

 

Utólag neheze(bbe)n.

Valahogy úgy kéne mint a zsindely van.

Két fél lemezből.

A feljebb lévő felfekszik az alatta lévőre, hogy levezesse a vizet.

A felső lemezt valahogy be kéne dugni a kémény felett lévő első sor zsindely alá,

A felső lemez feküdjön fel az alatta lévőre.

Természetesen úgy, hogy előtte kivágod a kémény méretének ÉS a tető lejtésének megfelelő méretű OVÁLIS részt  az egymásra fektetett (átfedés !) lemezekből, abban a helyzetben ahogy a végén lesznek!

 

Érthető?  :-))

Előzmény: Törölt nick (9640)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.13 0 0 9640

sziasztok    Segitséget szeretnék kérni .  Most csinálok egy  külső  szerelt  inox  kéményt   200/260 asat.  de gallért nem kaptam hozzá  . azt hogy érdemesmegcsinálni tetőzsindelyhez?  köszönöm.

SolnesN Creative Commons License 2011.11.13 0 0 9639

 Helló ! 

 Megjegyzések :

 

 1. szokatlan az a 4, 0 -4,5  m-es belmagasság, de lehet , hogy így van. Csak  RÉGI   BELVÁROSI HÁZAKNÁL VOLT EZ JÁRATOS BELMAGASSÁG.

 

 

 2. Természetesen megúszható a kémény - ha a kályhában  füstöt  - láthatót - nem termelő fűtőanyagot égetsz el- Pl. pb. gázt.

     Vagy ha olyan környezetben élsz,  ahol nagy az etnikum koncentráció, akkor minden különösebb aggály nélkül kidugod a kályhacsövet  nem rísz ki a környezetből, ők is ezt csinálják.

 3. mint írtad, kivülre telepítesz egy kéményt ( Láttam már házfalon kívülre vezetett kéményeket meg ilyesmit, )

 ezt a szerelt kéménynek nevezett valamit megvásárolod, házhoz szállítják, felállítják, sőt külön díjazásért talán engedélyeztetik is.

  4.

   "egy kis vaskályhának mind látványra mind "érzésre" a konyhánkba (a helyiség kb 9nm, egy légtérbe"

 

 Vásárolj egy normál méretű kandallónak becézett kályhát, a melegéből nem csak a konyhának hanem az egyébb részeknek is jut valami - igaz a  70  m2 -re közel se elég.

 Természetesen a tüzet szorgalamasan rakni kell jó minőségű tüzelővel.

Előzmény: Vasvakond (9638)
Vasvakond Creative Commons License 2011.11.11 0 0 9638

Tisztelt Szaktekintélyek!

 

 

Egy kis segítségre lenne szükségem, - mert ugyan órák óta bújom a netet, de gyanítom hogy a tüzeléstechnika nem önképzéssel elsajátítható, főleg nem pár óra alatt.

 

A szitum a következő:

 

Adott egy 70 négyzetméteres ikerház-részem, amelyiket frissen korszerűsítettünk, (új kémény, új cirkó, minden új, ezekkel nincs is gond) és most úgy gondoltam hogy örülnék egy kis vaskályhának mind látványra mind "érzésre" a konyhánkba (a helyiség kb 9nm, egy légtérbe nyílik a közlekedővel, a nappalival, ezek nincsenek nyílászáróval elválasztva). A Konyhának két fala van a külvilág felé, és a belmagassága is jó 4-4,5 méter.

 

Kérdésem az lenne, hogy hogyan úszhatnám meg a kályha telepítését kéményépítés nélkül? Láttam már házfalon kívülre vezetett kéményeket meg ilyesmit, nem tudom ez mennyire szabályszerű, így inkább kérdezek mielőtt kályhát vennék vagy bármibe belekezdenék.

 

A válaszokat előre is köszönöm.

 

Üdvözlettel

 

VV

Matrix2006 Creative Commons License 2011.11.10 0 0 9637

Nyugodtan ráteheted, 5 ember súlyától ilyen betonnak nem szabad bajának lenni. Nekem egy 1400l-es puffer van egy 11cm vastag betonon (1 réteg heg.háló van benne), tartály súlyával együtt 1,6t van rajta, semmi baja.

Előzmény: ihi007 (9635)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.11.08 0 0 9636

 " Tudom, hogy igazából alpozni kéne,de nem szivesen törném fel !"

 

 

 Felesleges !

 Az abeton nagyon erős, a kémény nem süllyed meg nem dől el.

 Az alapozás csak a szabadban indokolt, mivel a fagy mozgatja a földet , bent zárt, fűtött térben nincs fagy !

 

 

 

Előzmény: ihi007 (9635)
ihi007 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 9635

Sziasztok. Mit gondoltok erről:

500 kg os leier kéményt szeretnék építeni.Rátehetném-e csak az aljzat betonra,ami két rétegben kb 20 cm fém ráccsal. Tudom, hogy igazából alpozni kéne,de nem szivesen törném fel !

Hooliboy Creative Commons License 2011.11.07 0 0 9634

Ma kipróbáltam a fűtést faháncsal (elég poros) és azt vettem észre, hogy nagy darabokba áll össze és nem ég ell hamuvá! ez vajon mitől lehet?
Hogy tudom ellenőrizni a huzatott, hogy megfelelő e?

Lud Creative Commons License 2011.11.07 0 0 9633

alagsorban huzatot mérnek, tükröznek én meg fizetek. szerintem mindenkinek jobb ha magam tisztítom a kéményt. szóval mit mondtok jó választás a téglakéményhez a rézfejű kefe?

Előzmény: SolnesN (9627)
t.zsolti Creative Commons License 2011.11.06 0 0 9632

de ha túlengeded a belső falsíkon ( a kémény belső oldalán ) akkor szűkíted a kiáramlási keresztmetszetet, vagy nem??

Előzmény: golfdva (9631)
golfdva Creative Commons License 2011.11.05 0 0 9631

Köszönöm....a 10 centit már a kéménybe érve gondolta,de mivel én nem tettem be addig csak mint ahogy a válaszban megadva van,ezért húzta a száját az a valaki és a dőléssel is csak az volt a célom,hogy mástól is hallja az igazat.Aki régen készítette a füstcsüvet az azt mondta neki,hogy dőlnie kell......érthettlenül álltam én is,de remélem most már csak-csak elhiszi.

Előzmény: Zoltanuss (9630)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.11.04 0 0 9630

 A kéménybe nem szabad benyúlni, csak a kémény falba. Kb. a 10 cm elegendő, mint állította valaki.

Alényeg,hogy stabil legyen és fals levegő beáramlás ne legyen.

 Hová kell dölni a füstcsőnek. ?

 Bármerre, a füst megfelelő huzat esetén megy vizszintesen és függőlegesen is és közte bármely szögben.

Előzmény: golfdva (9629)
golfdva Creative Commons License 2011.11.04 0 0 9629

Szép estét!

A vegyes tüzelésú kazánom/vinyiszto/füstcsöve milyen mélyen kell,hogy benyúljon a kéménybe és a "csőnek"a falsíkjához viszonyítva föggőlegesnek kell lennie vagy a kazántól a kémény felé kell,hogy dőljön?

Bocsánat,de nem én ettem meszet valaki a családból-lehet találgatni,hogy ki az...-a csövet majd 10 cm-re akarja benyomatni a kéménybe és azt állítja,hogy az a qva csó mindig is ferde volt!Hozzátezsem sorhúzóval sem tud egyenes vonbalat húzni...:))

SolnesN Creative Commons License 2011.11.03 0 0 9627

 És a kéményseprők ??

 Elviekben az ő kötelességük.

 Sajnos e szolgáltatás alól kibújnak !!

Előzmény: Lud (9626)
Lud Creative Commons License 2011.11.03 0 0 9626

hello Topik!

 

van egy 14x14-es téglakéményem amit kandalló füstelvezetésre használok. két éves száraz fával tüzelek, idényenként 1-2 tisztítóhasábot is elégetek, de gondolom nem árt évente egy mechanikai tisztítás sem. korábban a szomszéd wckefe-súly-kötél installációját használtam, de most láttam a boltban igazi tisztítókefét rézszálas kefefejjel. ez jó választás, illetve hogy a 15-ös kefeátmérő megfelel-e céljaimnak?

Dunit Creative Commons License 2011.10.30 0 0 9625

 Bontott kéménytégla !

 

 Vagy  3 hónapja volt itt erről szó. Arról, hogy mire lehethasználni.

 Az egyik magabiztos , sőt tán öntelt vélemény, hogy semmire.  madaras pisti.

 

 

 Aztán látom a napokban, hogy a Vigyázó Sándor Műv. ház melletti Podmanicki kastély udvarán (Bp. XVII. k. Pesti út  )  vagy 8 -9 raklap szépen letisztított bontott kémény tégla vár elszállításra.

Gondolom nem a lerakóba, mert oda ömlesztve, nem megtisztítva,  konténerben viszik.

votinka Creative Commons License 2011.10.29 0 0 9624

Értem,köszi ezt olvastam én is.
Még azt szeretném kérdezni,hogy nektek a kazántól a kéményig, mekkora átmérővel van összekötve?
200-as egyből egy szűkítővel, vagy 160-as megy a falig és utána lesz csak 200?

Előzmény: joevagyok68 (9623)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.10.29 0 0 9623

akkó itt IS válaszolok, ha itt IS kérdezted  :-))

 

Nem tudom hol vetted a kazánt, de hívd fel a szakszert.
Van nekik "atmos által kiadott" méretező programjuk. :-)
http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=108881179&t=9154219

A sima vegyes kazánba -D15-D20 - ilyen pillangó van gyárilag
http://www.atmos.cz/english/nahradni-dily-049-skrtici-klapka
Amihez ezt IS írja :"Able to use for decreasing of chimney draught to be installed into the flue way for DC18S - DC50SE, C18S - C40S and DC22GSE - DC50GSE, DC22SX – DC40SX, AC25S, AC35S, D30, DCxxRS, DCxxGSX"

És a mi kazánunkhoz kapott gépkönyvben (cseh-angol) a 17. oldalon, a 10-es pontban -Flue-gas duct - be is van rajzolva.
3. Throttle valve (draught limiter)
És írja is, hogy : "in case of excessive chimney draught, install a throttle valve or draught limiter"

Előzmény: votinka (9622)
votinka Creative Commons License 2011.10.28 0 0 9622

Sziasztok!
Rendelkezem egy Atmos DC 32S kazánnal.
Egy hét múlva jön a kéményes felrakni a kéményt hozzá.
200-as saválló kéményem van darabokban,kb 12 m-t lehet összehozni belőle.
A szerelő volt már itt,megnézte és azt mondta,hogy sok lesz az általam mondott(műszaki leírásban olvasott) 8 m-es kémény magasság.
Azt mondja 6 métert kellene csak feltenni belőle, mert túl nagy lesz a huzat,túl gyorsan leég a tüzelő,az eget fűtöm stb...
Nem tudom mi legyen.
(Természetesen felrakja a magasabbat is ha én azt mondom neki.)
Mi a véleményetek erről?


Még az jutott eszembe,hogy vannak ezek a pillangószeleppel ellátott csövek,egy olyat beépítenék és ha sok lenne a huzat fordítanék rajt:
Valami ilyesmire gondoltam:
http://temp.praktikerwebshop.hu/termekek/?id=252284

Émile Creative Commons License 2011.10.28 0 0 9621

 Ami negativ jelző,  az mind ráillik erre a társaságra !

Előzmény: real_geri (9612)
Émile Creative Commons License 2011.10.28 0 0 9620

 A füstcső elemek sorrendje :

 

  1. indító elem ( ami szétválasztott rendszernél ) szétválasztó elem -  ezen van két csonk, az egyik a kondenz elvezetésére szolgál, a másik mérésre ).

 2. mérő/tisztító elem,  ezen van egy bontható ajtó, az első un. tömörségi mérésnél ide teszik a záró labdát ,

 3. egyenes vagy könyök elemek szükség szerint,

 4. bemenet a kéménybe ez szintén egy könyök  - egy talppal,

  5. ezután a kéményben egyenes idomok, vagy elhúzásnál un. flexi cső,

  6. a kémény kimenetnél egyenes cső un esővédő sapkával - egyesek meidinger tárcsának is nevezik, a szükségességére nincs objektiv   magyarázat

 A kazángyártók általában részletes rajzokat közölnek segédletekben és ami lényeg rugalmasan kezelik a témát.

 Nem úgy amagyari kéményseprők. Ők merevek.

 Azt az egyszerű dolgot se tudják, hogy a szabványoknál vannak kötelezők és  nem kötelezők.

 Ami szabvány, az nem mind kötelező.

Előzmény: real_geri (9617)
fajdkakas Creative Commons License 2011.10.28 0 0 9619

Szerintem van belügyminiszter és így BM is.

Előzmény: Émile (9618)
Émile Creative Commons License 2011.10.28 0 0 9618

 Erről van szó ?

 

 

 

27/1996. (X. 30.) BM rendelet

a kötelező kéményseprő-ipari közszolgáltatásról

 

 

 így ez egy BM rendelet, kár hogy már nincs BM vajon ki a jogútód ??

 

Előzmény: Catman (9614)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!