Keresés

Részletes keresés

oldci Creative Commons License 2012.03.16 0 0 5740

 

Ezt kb 10-12 éve vágtam egy tanyán élő 2,5 éves duroc mangalica keverék trófeája. 

 

 

Tor I. Creative Commons License 2012.03.16 0 0 5739

Mérve volt annyi???

Előzmény: disznóöl (5738)
disznóöl Creative Commons License 2012.03.16 0 0 5738

Amugy a hiltipatronos(6mm kaliberű) is jó. :)
4 mázsást is sikerült összedőlni gond nélkül. :)

Tor I. Creative Commons License 2012.03.16 0 0 5737

Köszönöm iparkodom meg becsülni!!!!!9X20 piros jat lőszert szoktam használni és az ettöl nagyobb öreg anya és kan disznókhoz a 9x27!!!!!Átszoktam gondolni mindíg hogy melyikhez milyet használjak és úgy van ahogy mondtad bisztosra kell menni!!!!!!!A kicsik hez pedig a szűrke sárga végűt használom!!!! 

Előzmény: kisszati (5736)
kisszati Creative Commons License 2012.03.16 0 0 5736

Üdv!!!

Szép a Jp2-d!!! Látszik, vigyázol rá!!! Én is sokáig azt használtam, és nekem se okozott csalódást!!! Mindent leütött!!! Milyen patronnal használod??? Én csak 9x27est raktam bele. Nem mintha a másikkal nem feküdtek volna meg, de biztosra mentem:)

Tor I. Creative Commons License 2012.03.16 0 0 5735

A hétvégén vágtam énis egy agyaras röffencset, ennek is volt kb 3cm agyara!!!!!!!!A na gyobb röffencseket mindíg a jp.2/a val döntöm le és még sosem hibázott!!!!!!Szeretem, jó kis kütyü!!!!!!!!!

 

                   

 

                   

bobo77 Creative Commons License 2012.03.15 0 0 5734

Megjöttek az oldalra akasztható késtartók is !!

3 db van belőle !

3500 ft/db

 

 

 

 

disznóöl Creative Commons License 2012.03.14 0 0 5733

jó kis cuccod van. :)


(nem tudok megvenni az biztos. :D)

Előzmény: bobo77 (5732)
bobo77 Creative Commons License 2012.03.14 0 0 5732

Sziasztok !!

 

Itt vannak az új szerzemények !

:))

 

 

 

 

 

 

 

lángölő Creative Commons License 2012.03.14 0 0 5731

Szeva Földi,

 

Van néhány pár "jóképességű"  kesztyűm. (saválló, érdesített tenyérrel)

 

Akkor a pénteki vágásod nyugodtabb lenne. (10-es méretű) Nem tudom, hogy csöppnyi kezedre rámenne-e...:-))

 

Ha érdekel, hívj fel!

 

 

Előzmény: csampilampi (5725)
kisszati Creative Commons License 2012.03.14 0 0 5730

Üdv!!!

Csampi kollégának jobbulást!!! Vigyázni kell az ilyenekkel.

Nekem is volt egy ilyen agyaras malacom kb 2 éve. Rokonomtól vettem, könyörgött hogy azt vigyem el mert összemarja a többit. Mutatta a nadrágját, azon is volt egy pár lyuk, cibálta róla etetés közben. Szerencsére nem tudta úgy elkapni hogy baleset legyen belőle. Volt vagy 2 centis agyara.

De egy szép reggelen az is vashiányos lett a másikkal egyetemben.

(Találtam róla képet. Nem a két fazon a lényeg, bár ők is elfáradtak a nap végére:):) )

 

 

dawid154 Creative Commons License 2012.03.14 0 0 5729

Azt igaz:D De lehet férre olvastad (cocát)Írt

Előzmény: Törölt nick (5728)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.14 0 0 5728

nekem nem kocának látszik..

Előzmény: csampilampi (5721)
dawid154 Creative Commons License 2012.03.14 0 0 5727

Hali!

Az üsthöz nézve télleg szépnagy példány volt..

Nem is csodálkozom,hogy ilyet müvelt veletek az az egy szerencse nem sérült meg senki!

Nállunk volt egy dillinyos malac nem tudom mivolt vele kicsi kora óta agresszivebb volt a többit meg simoghattad dörzsölhetted de ezt képtelenség volt ilyenhez szoktatni pedig egy olba voltak 3-an 2 kezesbárány volt!Ennek a vágásánál szoltam elöre ha gondvan mindenki meneküljön neprobáljon hösködni senki!

Remegett a lábam mikor a ólhoz közeledtünk de minden jól ment hála istennek!!

Előzmény: csampilampi (5721)
disznóöl Creative Commons License 2012.03.14 0 0 5726

Jobbulást!
Apám is így járt még anno! :)

Előzmény: csampilampi (5725)
csampilampi Creative Commons License 2012.03.14 0 0 5725

Üdv!

Emberek ez már szemétség, ami mostanába velem van:)

Reggel vágtunk egy helyen, szép gyönyörű kétszázegynéhány kilós rövid  orrú zsíros cocát.

Jp 2/a val volt lőve, piros kerner patronnal. Az első lövést meg sem érezte, de a szeg beleszorult a csontba. ( van a jp-be rugó)

Ahogy rántom ki az a bigyó az elsütőkar tetején széthasította a tenyerem ( több vérem van mint a hízónak)

A második lövés kapta le a lábáról. Érdekes a 2 lövés szinte ugyan oda ment és mégis állva maradt az első után.

Ui: tenyértől csuklóig be vagyok kötve. ( jó lesz így a pénteki vágás:(

Zernovics Creative Commons License 2012.03.14 0 0 5724

Nem sámli , gratulálok !

Szerencse , hogy nem lett személyi sérülés !

Ehhez már a rutinra is szükség volt , szerintem :)

Előzmény: csampilampi (5723)
csampilampi Creative Commons License 2012.03.13 0 0 5723

Ez csak egy laharcolt jp 2-vel és az utolsó 9mm-es jat-tal lett kábítva.

Ha nem üti le, akkor most nem írok ide. Szétszedett volna...

Előzmény: Andor0006 (5722)
Andor0006 Creative Commons License 2012.03.13 0 0 5722

Nem irigyellek Csampi, én is tapasztaltam, hogy mit tud művelni egy egy ilyen dög. Két éve vágtam 400 KG-os hízót. Ráttete a barátom az orrfogót, de úgy berántotta az ólba, hogy repült mint a toll. Négyen húztuk, toltuk, hogy a fejét tegye csak ki az ólból, ott aztán megkapta a JP4-et. A bovdenes rénvas széthullott alatta. Le kellett  vennem a fejét és az első sonkákat, hogy fel tudjuk állítani a egy másik rénvason. 10 percíg fűrészeltem ketté, egy hab volt a hátam. Egy élmény volt, de nem örülnék, ha gyakran ilyeneket  kéne vágnom. A gazda már két napja nem aludt, mert úgy izgult, hogy hogyan fogjuk ezt a monstrumot leölni. Nekem is nehezebben jött álom a szememre, de a D napon már nem volt lámpalázam.

 

 

csampilampi Creative Commons License 2012.03.13 0 0 5721

Kedves Mindenki!

Egy tegnapi történetet osztok meg veletek, ha nem baj.

Van egy kedves ismerősöm, és szólt, hogy lenne eladó hízója "ócsójé".

Azért olcsó mert 170 darab körül van neki ( kicsi, nagy ,közepes, létező , nem létező, stb:)

Na szóval, ami kell válasszam ki és vigyem majd megalkuszunk rá.

Háááát őőő izéé. Fogjunk egyet a sűrűjéből! 

Na kinéztünk egy szép példányt, megközelíteni őket szinte lehetetlen. Nagy nehezen ráakasztottuk a fogót a hátsó lábára. A konda megindult, vele a mi cocánk is. Közel 140 kilómat úgy rántotta a földre, hogy hasraestem, és húzott mint a traktor.

Se köpni, se nyelni nem tudtam. Na manuszok ezt nem tesszük fel a futóra!!  Itt szúrjuk meg!!! Kiballagás a kocsihoz, jp elő meg a bicska :)

Szerencsére a hurok megszorult a lábán és húzta magával.

Na drága jó apukám elkapta a fogót, de a coci körbe körbe rángatta, aranyos kis agyaraival pampogva. ( Kicsit féltem!)( Közben a további pár csöppséget kellett zavarni nehogy támadjanak.)

Annyi lélekjelenléte volt az öregnek, hogy kirántotta a lábát, a hízó leült így sikerült meglőni.

A többi már ment simán.  Mérlegelésnél 300 kg-ot nyomott.

Perzselésre egy jó 3/4 palack ment el. A hasításról nem beszélek, gyakorlatilag sírógörcsöt kaptam :) ( Ez tegnap este 7 és 11 között történt). LEIZZADTAM :))))))

pétero56 Creative Commons License 2012.03.13 0 0 5720

Köszönöm Attika,hogy emlékszel még arra, amit a sonka lemosásáról írtam. Valóban jól mondta az "öreg szaki". Én is negyven év szakmai tapasztalatából tudom és készítem ezeket. Persze nem mindig a kor határozza meg,hogy milyen felkészült,alapos, gyakorlott az ember, én is tanultam fiatalabb kollégáktól és továbbra is figyelemmel kísérem a Fórumot. Aki kezdő, vagy amatőr szinten áll a sertésfeldolgozással, kérdezzen, úgy látom,hogy mindenki készségesen válaszol és a legjobb tanácsot akarja adni. Hiszen a felelősség nagy!! Nem mindegy,hogy milyen tanács,javaslat alapján készítik el az árut! Most a szőlőmetszésről tudnék írni de az nem ennek a fórumnak témája. Így metszés közbeni pihenőkben eszegetjük a finomságokat, amiket készítettünk télen. Kívánom,hogy senki ne csalódjék abban, amit a disznóvágásokon elkövettek!!

Előzmény: attika672 (5718)
zsoltheni Creative Commons License 2012.03.13 0 0 5719

Igy van 6-8%  sos felfőt vizbe áztasd s még tegyél bele 2 kávés kanál soda bikarbonat (pezsgőt) s úgy jó lesz!

Előzmény: Kihívó (5716)
attika672 Creative Commons License 2012.03.13 0 0 5718

Szia!

Én is azt mondom halgass az öregre!

A sonkát 6-8%-os sós (lehetőleg forralt) vízben áztasd,de ezt Pétero56 már leírta egyszer.

Előzmény: Kihívó (5716)
Ferenc50 Creative Commons License 2012.03.13 0 0 5717

Üdv!
Röviden: Higgyél Neki! Nem beszél össze-vissza! A magasabb sókoncentráció az alacsonyabb fele igyekszik kiegyenlítődni, és nem az alacsony erőlködik feleslegesen a magasabb felé. Hallgass az Öregre! Úgy főzzed a sonkát, ahogy az  Öreg mondta!

Előzmény: Kihívó (5716)
Kihívó Creative Commons License 2012.03.13 0 0 5716

Szakik!

 

Lenne egy kérdésem!

Egy ismerősőm aki hentes volt még a 70 években!Aki 81éves most!

Azt mondta nekem ha túl sós a sonka akkor egy edénybe tegyek annyi hideg vizet hogy el lepje és tegyek hozzá egy teáskanálnyi sót!

Mert a sima tiszta vízbe nem fog kiázni a só!

 

Szerintem ez nagy hülyeség!

Vagy nem?:)

 

Ha sós a sonka akkor minek tegyem sós vízbe? :D)

Haha kicsit összevissza beszél az öreg most nem tudom elhinni ez igaz  vagy nem!

5kg sonkáról beszélünk!

Meg azt mondta nekem ha felteszem hideg vízbe a sonkát akkor a forráspontot 1,5-2óra alatt érje el és annyi ideig főzem    kb 2óra ,hogy egy kötőtű átmenjen rajta gyengén!

utána vegyem le és fedjem le az edényt és a saját levében hagyjam kihűlni!

Utána bugyoláljam be és mehet a hűtőbe vagy a spejzba

Na szakik erre mit mondtok?

Zernovics Creative Commons License 2012.03.13 0 0 5715

Csak kitartást tudok Neked/ Nektek kívánni !

Remélem beindul a bolt előbb-utóbb, a hülyék meg szép lassan eltünnek..........

Előzmény: cédrushús (5712)
kispiás Creative Commons License 2012.03.12 0 0 5714

Húhh.

:-((

Előzmény: cédrushús (5712)
oldci Creative Commons License 2012.03.12 0 0 5713

Hát ha valaki én megértelek!

Kilenc évig volt hasonló profilú boltom. És tényleg ökölbe szorul az ember keze, mikor vigyorogva mondja most jön a multiból de adjak már egy vajat metr azt elfelejtette  :-))))

Rengeteg sztorim volt csak egy a sok közül: Húsvét után jön a kedves vevő: Cserélje már vissza az üveg tormát mert vett a multinál is és ez kimaradt :-)))

 

Majd elmentem dolgozni az egyik multihoz. Tényleg jó minőségű húsokat kaptunk . Az Osztrák , Német , hibrid sertések magas  hús kihozatalúak. A bőrös karaj ami majd egy tenyérnyi csak a bőr van a húson. De legrosszabb esetben sem haladja meg a 8-9mm . Az , hogy ezeket fagyasztva szállítják senkit sem érdekel. 

Az más kérdés, hogy számomra a jó minőséget a zsirral átszőtt márványos hús jelenti. De ez nem keresett ma egyáltalán.

 

Előzmény: cédrushús (5712)
cédrushús Creative Commons License 2012.03.12 0 0 5712

Sziasztok.

Tamás vagyok.

Budapesten van hús és Hentesáru boltunk.

Ha esetleg valaki ebben gondolkodik annak írom le a tapasztalataim.Remélem nem zavarok senkit.

5Hónapja nyitottunk.Eddig kb 3.5milla hús romlott ránk.Hol jönnek az emberek hol nem.

Mindig vártuk a fizetést hogy na majd akkor, majd később rádöbbentünk, hogy pont akkor nem jönnek mert olyankor a tescoba kell menni ecetes húsért. Mindig friss húst árulunk, soha nem ecetezünk.Tanyán vágattunk disznót hogy lássák milyen az igazi Magyar sertés.

Kb 2 órája vágták mikor már a pultban volt, de a kutyának sem tetszett, mert nem volt felfuvatva a karaj, és még piros is volt a hús:-)

Egyből mondták, hogy ez már romlott.Ráadásul berendeltem egy hétre, így minden nap vágtak nekünk egyet.Dobáltuk is kifelé rendesen.

Rákellett jönnünk, hogy nem kell nekik a tanyasi disznó.Persze aki vett az azóta is kéri, mert sokkal finomabb. Nem tudom meddig próbálkozzak még a húsbolttal, mert havonta kb 500 000be kerül.Ebből a bérletidíj 250 000. Rengeteg rosszindulatu ember jön hozzánk, mintha rajtunk szeretnék kitölteni a bosszujukat amit a multikon nem tehetnek. Olyan csirkecombot kapott aminek elvolt törve a csontja, ezzel tettük tönkre a Karácsonyát.Be is jött szólni, hogy többet nem jön ide és az összes nyugdíjasnak elmondja hogy hozzánk ne jöjjön. Egy másik nyugtát kapott amin rajta volt a 27% Áfa, az is visszajött egy hét mulva, hogy átvertük 27%al, és pont a szegény nyugdíjasokat húzzuk le. És még ezer hasonló.

Néha vannak olyan napok mintha összebeszélnének az emberek hogy ne jöjjön senki, na ilyenkor árulunk a 120m2es bolba 18000et, 9m húspultból.

Természetesen be kell jelentenünk magunkat minimálbérrel, mintha keresnénk valamit, pedig eddig csak fizettünk.Még jó hogy ez nem csalás, pedig azt hazudjuk, hogy mi keresünk, pedig dehogy.

Az Apeh 2 hetente jár, persze a beszállítók nem szeretnek számlát adni, max 30%ról.

Van még kedved vállalkozni?:-)

 

bobo77 Creative Commons License 2012.03.11 0 0 5711

Üdv szkamil !

 

Végre valaki jól ismeri az árakat ! :)))))))

Mert sokan az hiszik ingyen tudnak kést venni !

Akinek nem inge,nem veszi magára !

Szóval  25 cm-es (10") íves kivágó kés 5000 ft ért nagyon jó ár !

Tessék csak megnézni ezt :

 

 http://www.merlegvasar.hu/merleg/Dick-bonto-szeletelokes-2425-21cm

Itt a 21 cm-es dick kivágó  6959 ft-ba kerül !!!

 

De van nekem is,csak könnyített pengéjű dick 4500ft/db áron.

 

Előzmény: szkamil (5709)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!