Keresés

Részletes keresés

Rzola Creative Commons License 2012.05.31 0 0 6968

Komposztálni kell a zöld hulladékot és nem csak a füvet azt is ami a konyháról kikerül,majd tavasszal lehet a kertbe szétteríteni a palánták alá.

fenyőgomba Creative Commons License 2012.05.31 0 0 6967

Ahhoz, hogy közelebb kerüljünk a megoldáshoz az is jó ha azt megtudjuk, hogy hol tartja a faluban lakók többsége. Erre Neked van ismereted, oszd meg velünk.

Előzmény: mutantattila (6966)
mutantattila Creative Commons License 2012.05.31 0 0 6966

Hogy én hol tartom az viszonylag lényegtelen, ahhoz képest, hogy holt tartja a faluban élő több száz család.

Előzmény: fenyőgomba (6965)
fenyőgomba Creative Commons License 2012.05.30 0 0 6965

Most hol tartod a nyesedéket, meg a levágott füvet?

Előzmény: mutantattila (6964)
mutantattila Creative Commons License 2012.05.30 0 0 6964

Szerintem a komposztálás ennél egy kicsit bonyolultabb. Ha csak úgy kirakom a ház elé, akkor az ott lesz száz év múlva is főleg, ha közben folyamatosan pakolok rá. Ezzel csak az a baj, hogy csúnya és igénytelen megoldás. Én a szép környezetet szeretem és nem a trágyadombot a házam előtt. Én már most kijelentem, hogy simán el fogom égetni. Az önkormányzat pedig tehet egy szívességet. Semmilyen eszköze nincs, hogy betartassa ezt a kretén szabályt.

Előzmény: fenyőgomba (6963)
fenyőgomba Creative Commons License 2012.05.30 0 0 6963

Komposztálod. Mondjuk kirakod a kert egy sarkába, a szomszéd üres telkére, vagy a közterületre ahogyan látni egyes házaknál és vársz mig megérik a növényi maradvány.

Mi a magyarázata tiltásnak?  Nincs magyarázat, mert az szellemi teljesítményt feltételez. Mit gondolok én? azt mindenképpen, helyes, ha másképpen nem lehet rávenni a lakókat, hogy a nedves növényi maradvány nem elég, hanem elfüstöl és ez még falun sem egészséges.

Előzmény: mutantattila (6962)
mutantattila Creative Commons License 2012.05.30 0 0 6962

Valaki megmagyarázná, hogy mi áll ennek a rendeletnek a hátterében? Mégis mi a csudát csináljak a levágott növényi maradványokkal?

Előzmény: Gumimaci31 (6961)
Gumimaci31 Creative Commons License 2012.05.29 0 0 6961

 

                                                       Égetési tilalom

 

Tájékoztatjuk a Tisztelt Lakosságot, hogy Vácduka Község Képviselő- testületének döntése alapján a falu lakott területén 2012. június 1. és 2012. augusztus 31. között az avar és kerti hulladék

nyílt téri  égetése TILOS!

 

Felmentést indokolt esetben csak a jegyző adhat.

Vácduka, 2012. május 29.

                                                       Tisztelettel: Önkormányzat

 

Ez mind szép és jó is lenne csak ebben az esetben az önkormányzatnak kel gondoskodnia a zöld hulladék elszálitásárol havi rendszerességel vagy zöld hulladék gyüjtö udvart kel létesiteni ,mivel önkormányzati rendelet ,gondolom erre nem gondoltak a nagyokosak.

Amugy támogatom az elrendezést hát csak ez igy kivitelezhetetlen.

A másik fele hogy péntek 1-je ami azt jelenti hogy fölkészülni se tudtak az emberek mivel a mai napon lehetne elégetni csak hát aki dolgozik annak elégé nehézkes.

 

 

bacsahegy Creative Commons License 2012.05.29 0 0 6960

Jó kis füstölés. Hol van ilyenkor a polgármester? Remélem meg fogják büntetni az elkövetőt. Hónapok óta folyik a favágás és az égetés. Szerencsére amikor általános tűzgyújtási tilalom volt nem gyúllad fel az erdő. Itt meg belterület ez a rész és vasárnap meg hétfő nem avarégetős nap.

Előzmény: jakabbarna (6958)
jakabbarna Creative Commons License 2012.05.28 0 0 6959

Pünkösd hétfő 2012. Kővágó.

jakabbarna Creative Commons License 2012.05.27 0 0 6958

Pünkösd Vasárnap Kővágó.

jakabbarna Creative Commons License 2012.05.23 0 0 6957

MEGHÍVÓ

Ezúton tisztelettel meghívom Vácduka Község Önkormányzat

 képviselő - testületének soron következő ülésére

 

 

Az ülés helye: Polgármesteri Hivatal

                         2167 Vácduka, Béke tér 1.

 

Az ülés ideje: 2012. május 24. (csütörtök) 18.00 óra

 

 

Napirendi pontok:

 

 

  1. Iskola 2011. évi elszámolása

Előadó: Aradi Judit pü. előadó

 

  1. 2011. évi zárszámadás (anyag e-mail-ben kiküldve)

Előadó: Aradi Judit pü. előadó

 

  1. Egyebek

 

  1. Segélyek (zárt ülés)

      Előadó: polgármester

 

 

 

 

           A napirend fontosságára való tekintettel megjelenésére feltétlenül számítunk.

 

 

 

Vácduka, 2012. május 21.

 

 

 

                                                                Tisztelettel:

                                                                                       Vágó Sándor  

                                                                                        polgármester

mutantattila Creative Commons License 2012.05.22 0 0 6956

Kb. egy órája jöttem hazafele és egy rendőrautó jött utánam a Bacsahegyi utcában. Továbbment a Hársfa sor irányába. Később halottam valami szirénázást. Mi történt?

Frt0221 Creative Commons License 2012.05.17 0 0 6955

Milyen jó hogy a szomszédban is gondok vannak. Nem is tudtam, hogy a Rátótiakkal lettünk volna körjegyzőségben.

erdődomb Creative Commons License 2012.05.16 0 0 6954

Köszönet illeti Makkos László képviselőt, hogy a polgármester helyett igaz, hogy az ideje alapján csak elég későn, de tájékoztatja a falut a képviselő testület üléséről.

 

"4. Az óvodapályázat kapcsán kérte a polgármester a testület határozati támogatását, hogy 3 millió Ft-ig aláírhasson és kifizethessen számlákat még a pályázat döntése előtti időszakban. A testület elfogadta."

Még nincs döntés, mire kell fizetni? Nem arról volt szó, hogy a pályázatkészítők sikerdíjért dolgoznak?

 

"5. A község köztisztasági beszámolója kapcsán felmerült az égetés problémája. Vita után, képviselői javaslatra a testület megszavazta, hogy minden év június 1-től augusztus 31-ig csak külön engedéllyel lehet égetni. Az engedélyről szóló kérelmet a jegyzőnek kell benyújtani. Május 31-ig és szeptember 1-től változatlan az égetési rend: kedd és péntek.

Minden lakó köteles az ingatlanja előtti részt rendbe tartani, gyom mentesíteni. Aki elmulasztja, annak bírság szabható ki, amelynek mértéke 100 ezer Ft."

Megjelent erről a rendelet módosítás már?

 

"b.) A Művelődési Ház tetőfelújítására várható ősszel egy pályázat. Elsősorban a civil szervezetek számára nyílik meg, így az önkormányzat ennek érdekében a vácdukai civil szervezetekkel felveszi a kapcsolatot."

 

A faluért dolgozó civil szervezet nincs. Vannak az idősek, a betegek, a gyerekek, a galambászok.

Velük van kapcsolata az önkormányzatnak. De nem hiszem, hogy ezek pályázatot fognak készíteni a ház tetőfelújítására.

Előzmény: makkoslaszlo (6953)
makkoslaszlo Creative Commons License 2012.05.15 0 0 6953

Ami a 2012.április 26-i ülésen történt

1. A csatorna beruházással kapcsolatban szükséges egy vagyonbecslés az egész kiépített hálózatra a jövőbeni, az önkormányzatok közötti vagyonmegosztás miatt.

Az eddig jelzett hibákat (pl. csatornafedél mozog) folyamatosan nézik és javítják a beruházó munkatársai.

 

2. Az iskola 2011. éves költségvetési végelszámolása Vácdukára kb. 1.6 millió Ft fizetési kötelezettséget ró ki Vácrátót felé. A testület abban állapodott meg, hogy mindkét oldalon a pénzügyi szakemberek átnézik az elszámolást és így magyarázatot adnak a fizetési kötelezettségre.

 

3. A Zöld Híd Régió Társulási Megállapodásának változása szükségessé vált a törvényi szabályozás módosulása miatt.

 

4. Az óvodapályázat kapcsán kérte a polgármester a testület határozati támogatását, hogy 3 millió Ft-ig aláírhasson és kifizethessen számlákat még a pályázat döntése előtti időszakban. A testület elfogadta.

 

5. A község köztisztasági beszámolója kapcsán felmerült az égetés problémája. Vita után, képviselői javaslatra a testület megszavazta, hogy minden év június 1-től augusztus 31-ig csak külön engedéllyel lehet égetni. Az engedélyről szóló kérelmet a jegyzőnek kell benyújtani. Május 31-ig és szeptember 1-től változatlan az égetési rend: kedd és péntek.

Minden lakó köteles az ingatlanja előtti részt rendbe tartani, gyom mentesíteni. Aki elmulasztja, annak bírság szabható ki, amelynek mértéke 100 ezer Ft.

 

6. A 2011.évi zárszámadási beszámolót újra el kellett készíteni, mert az Államkincstár több kifogást is megfogalmazott a beadott jelentéssel kapcsolatban. Az ismételt munkát egy külsős cég végezte el. Az elfogadása után a 2012-es költségvetés módosítása is szükségessé vált, amelyet a május 1-től dolgozó, új pénzügyes kolleganő készít.

 

Egyebek:

a.) A Kővágó belterületének megművelését a 2013-as évben a Sződi TSZ már nem vállalja. Az önkormányzat várja azokat, akik bizonyos feltételek teljesülése esetén vállalkoznának rá.

b.) A Művelődési Ház tetőfelújítására várható ősszel egy pályázat. Elsősorban a civil szervezetek számára nyílik meg, így az önkormányzat ennek érdekében a vácdukai civil szervezetekkel felveszi a kapcsolatot.

c.) Javaslatomra a testület elfogadta, hogy idén és a jövőre nézve is, az utca névtáblákba az önkormányzat biztosítsa a virágokat, ezzel is megköszönve a táblák elkészítését.

d.) Felhívtam a figyelmet, hogy a DMRV Zrt. honlapján látható a 30%-os csatorna bekötési akció, kértem, hogy ezt minél előbb a honlapra is tegye ki az önkormányzat.

Előzmény: jakabbarna (6949)
jakabbarna Creative Commons License 2012.05.01 0 0 6952

Addig nincs költségvetés míg nem történt meg az elszámolás.

Ez bizony mulasztás.

Vannak most fontosabb ügyek, itt vannak a perek. A képviselők jól előkészített döntéseinek eredménye majd realizálódik az elvesztett perekben. És akkor még mindig nincs óvoda és iskola.

Előzmény: hullahoppp (6951)
hullahoppp Creative Commons License 2012.04.27 0 0 6951

Régen írtam.

Mi az hogy április végén tárgyalja képvislő testület a zárszámadást? És mi va a költségvetéssel?

Takaritás tavaly szerintem azért volt mert nem az önkormányzat szervezte meg. Szégyen, hogy még ezt sem képes a polgármester megszervezni.

Előzmény: jakabbarna (6949)
makkoslaszlo Creative Commons License 2012.04.26 0 0 6950

A Tavaszi Nagytakarítás a tavalyi évtől eltérően valósult meg a polgármester szervezésében. Részei a lomtalanítás és az iskolásoknak kiosztott zsákok voltak, akik a falu területén körbejárva szedték össze a szemetet. Köszönöm az iskolának és a diákoknak az aktív résztvételt. Remélem, hogy a papírgyűjtésük is hasonlóan sikeres lesz, mint ahogy az őszi volt.

Ezúton is sajnálom, hogy a tavalyi, több civil szervezet bevonásával történt Tavaszi Nagytakarítás idén nem tudott megvalósulni. Bízom benne, hogy 2013-ban ismét visszatérünk a tavalyi akcióhoz.

 

Az "égető nap" továbbra is kedden és pénteken van.

 

Előzmény: jakabbarna (6945)
jakabbarna Creative Commons License 2012.04.26 0 0 6949

MEGHÍVÓ
 

Ezúton tisztelettel meghívom Vácduka Község Önkormányzat

 Képviselő-testületének soron következő ülésére

 

 

Az ülés helye: Polgármesteri Hivatal

                         2167 Vácduka, Béke tér 1.

 

Az ülés ideje: 2012.  április 26.  csütörtök  18  óra

 

Napirendi pontok:

 

  1. A csatorna beruházás aktualitásai

            Előadó: Vágó Sándor polgármester

            (anyag: e-mailben kiküldve)

 

      2.  A közös fenntartású általános iskola 2011. évi elszámolása

            Előadó: Vágó Sándor polgármester (anyag : e-mailben kiküldve)

 

      3.  A Zöld Híd Régió Társulási Megállapodásának és SZMSZ -nek     módosítása

           Előadó: Vágó Sándor polgármester (anyag : e-mailben kiküldve)

 

 

       4. Az óvodapályázat aktualitásai

            Előadó: Vágó Sándor polgármester

 

       5. Beszámoló a község köztisztasági helyzetéről

           Előadó: aljegyző (anyag : e-mailben kiküldve)

 

      6.  A  2011. évi zárszámadás

            Előadó: Vágó Sándor polgármester (anyag : e-mailben kiküldve)

 

      7.  Egyebek

            Előadó: Vágó Sándor polgármester

    

      8.  Szociális ügyek (zárt ülés)

            Előadó: Vágó Sándor polgármester

 

A napirend fontosságára való tekintettel megjelenésére feltétlenül számítunk.

 

Vácduka, 2012. április 23.

 

 

                                                                Tisztelettel: Vágó Sándor polgármester

Jolet Creative Commons License 2012.04.25 0 0 6948

ha jól értem a saját kertemben elégethetem az ágakat?

még mindig kedd és péntek?

Előzmény: Gumimaci31 (6947)
Gumimaci31 Creative Commons License 2012.04.24 0 0 6947
mutantattila Creative Commons License 2012.04.24 0 0 6946

Ez sajnos minket is érint:

 

http://nemrepulunk.freewb.hu/tenyek

jakabbarna Creative Commons License 2012.04.24 0 0 6945

2012.április 27.-én lesz az iskolai papírgyűjtés!

És mikor lesz a tavaszi nagytakarítás?

PathosVerdesIII Creative Commons License 2012.04.24 0 0 6944

Országos már nincs, ettől még helyi lehet, az önkormányzat vagy jegyző tud adni felvilágosítást.

 

Az országos tűzgyújtási tilalom feloldása

2012. április 17. 10:24

A vidékfejlesztési miniszter feloldotta az erdőkre és az erdők melletti területekre 2012. március 10-én elrendelt általános tűzgyújtási tilalmat. A korábbi napok időjárása, valamint a meteorológiai előrejelzések alapján a tűzgyújtási tilalom fenntartása tovább nem indokolt.

forrás

Előzmény: Jolet (6943)
Jolet Creative Commons License 2012.04.24 0 0 6943

sziasztok!

van még tűzgyújtási tilalom?

Köszi

erdődomb Creative Commons License 2012.04.22 0 0 6942

Van már infó, hogy mikor lesz tavaszi nagytakarítás?

Egyébként, az egyház és az önkörmányzat összehangolt működése, hogy egy irodalmi estet az egyházi közösségi házban tartottak, megint a Kultúrház helyett.

omega2.5td Creative Commons License 2012.04.18 0 0 6941

A fémhulladékot összeszedik a tesvírek :) Gondolom az elektromos dolgokat beviszik Vácra és ott szétszerelik,ott a helyiek minden hétfőn bevihetik a kommunális üzembe és ingyen lerakhatják.

málnaszeder Creative Commons License 2012.04.17 0 0 6940

Tényleg lesz lomtalanítás. Az önkormányzati értesítőben olyan tárgyak kirakása szerepel alapból, amit a buta falusi eléget (bútor, fa) Miért kell eljutattni az elektromos és a gumiabroncsokat az önkormányzathoz? Nem az egész faluban lesz lomtalanítás?

A kis műanyag jétékok nem rakhatóak ki? Mi legyen a fémhulladékokkal? Hová lesz a papir lerakva?

Előzmény: jakabbarna (6931)
jakabbarna Creative Commons License 2012.04.13 0 0 6939

Ez most engem már csakk akkor érdekel, ha megint közterületen lesz és nem tartják rendben a környezetét

Előzmény: erdődomb (6938)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!