Keresés

Részletes keresés

Fabien Creative Commons License 2005.02.24 0 0 1853

Auuuú, ez fájt :)

Azért nem élménykombinát, mert nincs is ott olyan élmény, amit a német túristáknak hoztak létre. Nem Mallorca. Azért nem kérdés, hogy mennyire hiteles vagy sem, mert nem ez a lényege. Az Tolo lényege, hogy ott fekszik, ahol fekszik. Nyilván aki csak a strandolásra, vagy egy kis görög fílingre vágyik, annak tök fölösleges leutaznia odáig, viszont akit a Mükénei kori ásatások érdekelnek például, annak Tolo nagyon kényelmes hely.

De azt is tudom, hogy minden ilyen ragaszkodás tök szubjektív. Pl. én Korfut el nem bírtam viselni Pelopponésszosz után, és amíg ott voltam, nem értettem, hogy egyesek mit szeretnek rajta :) Valószínűleg sokat számít, hogy hol járt valaki először. Mi Tolóban. Ennyi. :)

Egyébként Peloponnésszosz nyugati része nekem szintén nem jött be. Pár éve körbementünk a Spárta, Kalamata, Pülosz, Olimpia, Patrasz útvonalon, és a Tajgetoszt követően szinte semmi élvezeteset nem találtam a tájban. A Ion tenger sem fogott meg. Csak az ásatások értek valamit :)

Azt mondják itt a topikon, akik már jártak arra, hogy a félsziget déli része viszont szép. Van is valami német link lentebb, sok képpel.

Előzmény: egérút (1851)
egérút Creative Commons License 2005.02.24 0 0 1851

Köszi, megnéztem.

Hydrán már voltam és az nagyon tetszett, viszont egyáltalán nem értem, hogy sokan miért imádják Tolot? Az internetes leírások, fényképek, beszámolók szerint az egy a hülyébb német túristáknak létrehozott "élménykombinát" és kb annyira hiteles, mint Madonna lenne egy zárdában!

Az ókori emlékek közül egyet-kettőt biztos meg fogunk nézni, de én őszintén szólva egy nyugodt nyaralásra vágyom látótávolságon belül minnél kevesebb bősz német családdal.

Tud valaki valamit a Peloponeszosz nyugati oldaláról, pl Marathopoli, Kiparissia, Pirgos vidékéről?

Előzmény: k.valcsi (1850)
k.valcsi Creative Commons License 2005.02.22 0 0 1850

Szia Egérút!

Ajánlom figyelmedbe a http://www.hellasz.hu/hellasz.php lapot. Találsz rajta Tolóról, Hydráról, Spetcesről, Epidauroszról, stb. leírásokat és fotókat. Érdemes megnézni. Ha esetleg találok még valami érdemlegeset, majd megírom.

Üdv.: Valcsi

Előzmény: egérút (1848)
k.valcsi Creative Commons License 2005.02.22 0 0 1849

Szia Egérút!

Peloponnészoszon érdemes megnézni Naphlió városát. Tüneményes, igazi Görög hely. Ha jó erőben vagy, érdemes felmenni a várba (1042 lépcső), csodálatos a kilátás. Este pedig, ha hajóval mész Tolóból pazár látványt nyújt kivilágítva. Nem szabad kihagyni Mistrast sem. Ez egy bizánckori "halott" város egy hegyen, tetején a Castróval. Hátborzongató látni innen a Tajgetoszt. Ez az út sem egy "sétagalopp", de megéri. Az Epidauroszi színház egyedülálló. Fantasztikus akkusztikája van, ha leejtesz egy pénzérmét a szinpadon, a legtávolabbi sorokban is krisztálytisztán hallani. Ha jól emlékszem 15000 nézőt képes befogadni és a mai napig tartanak itt előadásokat nyáron. Különben ez is szép környezetben található. Olympiát sem szabad kihagyni, ha már a Peloponnészoszon jársz. Nem csak az ókori játékok színhelyét érdemes megnézni, hanem Cuberten báró síremlékét is. Tolóból hajóval eljuthatsz hajóval Hydra szigetére. Itt nincs közlekedés, csak szamárral vagy "lábbusszal". Tipikus görög sziget, tündéri zeg-zugos utcácskákkal, festői panorámával. Ezen kívül még számtalan kis szigetre lehet menni, de ennyi látnivalóhoz is kell legalább egy hét, mivel a hegyeken keresztül kell menni a szerpentineken, gyönyörű olajfaligeteken át.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

Üdv.: Valcsi

Előzmény: egérút (1848)
egérút Creative Commons License 2005.02.21 0 0 1848

Egy kérdés a hozzáértőkhöz:

A nyáron a peloponeszosz félszigetre készülünk; mit érdemes ott megnézni?

A múzeumokat megtaláltam a neten, engem elsősorban a természeti látnivalók érdekelnek!!!

 

rage. Creative Commons License 2005.02.02 0 0 1847

Igen voltunk.

Nekem nagyon tetszett.Olyan nyugodt környék.igazi pihenőhely.

Előzmény: Vgaby (1846)
Vgaby Creative Commons License 2005.02.02 0 0 1846

Az ásatási területről is van képem mindkét oldalról. Az első Olimpiada felől a második pedig Oasis Beach felől. Ha ott jártok ne hagyd ki az Oasis Beach-et ! Olimpiadatól még kb. 2 km. Voltatok már Vrasna Beach-en ?

 

 

 

Előzmény: rage. (1845)
rage. Creative Commons License 2005.02.01 0 0 1845

köszi Fabien,Vgaby.

Igen elvileg kocsival megyünk.

Csak nem tudjuk hova.

Arra a környékre akarunk menni mert olcso és jo idő van.

De stavros meg ilyen helyeken már voltunk párszor.

Fabien Creative Commons License 2005.02.01 0 0 1844

Azért, ha kocsival mennétek, egy fél órát megér szerintem. Az ásatás miatt.

Előzmény: rage. (1842)
Vgaby Creative Commons License 2005.02.01 0 0 1843

Szia rage !

 

Tavaly voltunk ott egy napot fürcsizni és nekem tetszett. A homok nem volt kedvemre való mert 3 cm homok van az agyag tetején és ez egy kicsit izlésromboló.

A strand szuper főleg kisgyerekkel mert nagyon lassan mélyül 80 - 100 métert be lehet menni és még mindíg derékig ér.

Így néz ki:

 

Előzmény: rage. (1837)
rage. Creative Commons License 2005.01.31 0 0 1842
igen,ez jo érv.köszi.
Előzmény: Törölt nick (1841)
Fabien Creative Commons License 2005.01.31 0 0 1840

Mellette volt az ókori Stagira, Arisztotelész szülőfaluja.

Maga Olimpiada falu nagyon kicsi. Van egy kis kikötője. Innen különféle dűlőutakon el lehet jutni egy öbölhöz (2 perc), az nagyon kafa. És az öböl mellett (felett) egy feltárt ókori akropoli megmászható, megnézhető. Két éve még free entrance volt.

Előzmény: rage. (1837)
rage. Creative Commons License 2005.01.31 0 0 1839
Miért mi volt a gond vele.
Előzmény: Törölt nick (1838)
rage. Creative Commons License 2005.01.30 0 0 1837
Ismeri valaki OLIMPIADA-t.Állitólag nagyon jo hely.Még nem hallottam róla.
nus Creative Commons License 2005.01.24 0 0 1836

sziasztok,

 

februártól augusztusig egy görög szállodában fogok dolgozni Chalkidike félszigeten, mint felszolgáló, még jöhet velem egy fő, ha érdekel valakit írjatok. nappali tagozatos diáknak kell lenni.

LUCzI FERencz Creative Commons License 2005.01.20 0 0 1835
Fogok róla írni rövidesen, de gyanúm szerint vagy ebben, vagy az "Autóval Görögországba" topicban már írtam róla. (Nem biztos, lehet, hogy csak akartam!)
Próbálj meg keresgélni!

Előzmény: adrivik (1834)
adrivik Creative Commons License 2005.01.18 0 0 1834
Szia! Ha erről írnál bővebben, nagyon érdekelne. Mi is autóval tervezünk nyaralást. A figyelmem, eddig csak Tolóig terjedt. Szívesen venném, ha írnál erről a két városról. És arról, hol volt a szállásotok, hogyan utaztatok, útközben megpihentetek-e? stb
Előzmény: LUCzI FERencz (1833)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2005.01.17 0 0 1833
Csak a Pelopponesosra szabad menni, ott is minél délebbre. Ott garantáltan nem lsz "Siófok" fílinged. Ajánlanám figyelmedbe a Kalamata-tól délre eső részt, van ott egy néhány ékszerdoboz kisváros, pl, a nagy kedvencem: Stoupa.

Egy kis ízelítő itt: www.zorbas.de



Előzmény: Törölt nick (1831)
szkati Creative Commons License 2005.01.17 0 0 1830

Idén, ill.tavaly fapadossal mentünk Athénba, onnan egy belföldi járattal Parosra. Nem igazán tetszett, nagy volt a szél és fáztunk is( szeptember), így hát kompra pattantunk és átmentünk NAxosra, ahol a lányom nyaranta diákmunkát végez egy drinkbárban. NAxos aranyos és jó kis kirándulásokat lehetett tenni Delosra és Mykonosra. A háromhetes út utolsó hetét Santorinin töltöttük. Mesés volt az idő. Mi most jártunk ötödszörre a görög szigeteken és sehol nem érzem ezt a felszabadultságot, mint itt.

Ha van kedvetek, akkor nézzétek meg a felrakott képeimet Rodoszról, Krétáról és a mostani utunkról az szkati.kepeim.hu-n. Sajnos Krétát és Korfut nem tudtam feltenni, mert akkor még nem volt digitálisom.

Előzmény: ychl (1826)
philhellena Creative Commons License 2005.01.17 0 0 1829

Na, élesszük fel egy kicsit ezt a helyet is :-)

 

Igaz alábbi hozzászólásomat már az Autóval Görögroszágba topikba is felraktam, de háthat itt is érdekel valakit.

 

Hronia polla!

Kali hronia!

 

Röviden: B.U.É.K.

 

OFF

 

Ha  jól emlékszem, időnként görög recept kérdések is felmerültek a topikon.

Szeretném felhívni a figyelmeteket egy hagymára, ami édes, ropogós, zsenge és fehér, mint a Görögországban kapható hagyma.

Mivel nincs szkennelési lehetőségem, ide másolom a "dögcédulájáról" az adatokat:

BIG-LEO KFT

H-1239 Bp, Nagykőrösi út 353. (tel: 06-20-366-8768)

Származási orsz.: Magyarország

50-70 mm

Csomagolva: dec.7. (Lehet, hogy a szállítmánynak is van jelentősége...)

2 kg-os kiszerelésben, PIROS necchálóban, egy nyugat dunántúli MATCH üzletben találtam.

BAR kódja. 5 999539 780468

 

ON

 

Sziasztok!

 

marcipannyuszi Creative Commons License 2004.09.21 0 0 1828

Télleg sok jó hely van, csak idő kell hozzá.

 

Brindisi-ből mentem át Patraszba, majd csatangoltam egy kicsit, végül Kalamatában időztem hosszabban. Nagyon szép öböl a Tajgetosz lábánál.

 

Úgy tűnik, nem egy zsúfolt hely, ahhoz képest, hogy mekkora város.

Bár lehet, hogy főbb szezonban sűrűbb a strandnépség.

 

A közlekedés nem közelít az ideálishoz, de úgy láccik, az olimpiai pénzeket nem errefelé irányították.

:(

 

Argosból vonatpótló busz jár Kalamatába, nem tudom, mióta. (És hogy még meddig...)

 

A sofőr kedvence a kevéssé ritmusos és dallamos közel-keleties zene, viszont ebből van egy vastag dossziényi másolt CD-je...

:(

 

Másik tulajdonsága, hogy a légkondit maximumon szereti járatni.

 

Kalamata hosszú strandján nagyon tiszta és kellemes a víz, délutánonként kicsit hullámzik, de már kora reggeltől kinn vannak a korán fekvők.

 

Érdemes szétnézni a két félszigeten, Manin, Messzinián, esetleg a harmadikon (Monemvaszia miatt például).

 

A kölcsönzősök fura szerzetek. Nem nagyon akarnak autós jogsira motort adni, mindenfélére hivatkoznak, de főleg a rendőrökre és a biztosításra.

Nem értem, valójában mi is a gondjuk.

 

Viszont Krétához képest alig látni bukósisakot, még az igazán nagy motorokon furikázókon sem. Szal kicsit más világ.

 

Állítólag van valami reptér a közelben, de leginkább csak katonai gépeket lehetett látni. (És útközben egy kisebb repteret gyakorló gépekkel, fényképezni tilos...)

 

Az árak hasonlóak mint Krétán, van néhány nagyáruház, az AB, SPAR, Champion, és a város szélén egy Lidl.

 

A legérdekesebb számomra a Kalavritai kisvasút Peloponnészoszon, amelyik Diakoptóból (a Korinthoszi öböl közepe táján) megy fel a Kalavrita-völgyben, nagy sziklafalak között kis hidakon, a sziklafalba vájt vályúkban és alagutakon keresztül. A veszélyesebb szakaszokon fogaslécek vannak a sínek között, ott mint fogaskerekű működik.

Érdemes már előző nap jegyet venni rá, mert nem túl sokan férnek fel rá.

 

Még azt sajnáltam, hogy csak hetente egyszer megy hajó Kalamatából Krétára, szombat este Kissamos-ba, Kythirán és Antikythirán keresztül.

Érdekes lehet.

Előzmény: aranyapám (1737)
stonedrop Creative Commons License 2004.09.14 0 0 1827
Kösz! Az utikönyvemből nem derült ki. Nekem jól sikerült a nyaralásom. Láttam egy csomó sporteseményt, és sokat napoztam a tengerparton.
Előzmény: ychl (1825)
ychl Creative Commons License 2004.09.14 0 0 1826
Idén senkinek nem sikerült jól a görögországi nyaralása?! ;-) Ha mégis, megírhatnátok! Én már olyan régóta nem jártam arrafelé.
ychl Creative Commons License 2004.09.14 0 0 1825
Ugratsz? Ez az Areospagos.
Előzmény: stonedrop (1824)
stonedrop Creative Commons License 2004.09.13 0 0 1824
Senki nem tudja? Pedig azt hittem egyből jön a válasz :(
Előzmény: stonedrop (1823)
stonedrop Creative Commons License 2004.09.09 0 0 1823

Sziasztok!

Athénban az Akropolisz alatt, az Agóra fölött van egy szikla, ahova lépcsőn lehet fölmeni, és nagyon jó onnan a kilátás. Tudja valaki mi ennek a helynek a neve?

 

tokszikukac Creative Commons License 2004.08.19 0 0 1821
Hali mindenki! Tud valaki friss üzemanyag (dizel) árakat mondani szerbiában és bulgáriában? Ja és az is érdekelne mennyibe váltják a levát ill. dínárt. Vasárnap este megyünk Athénba ezért fontos lenne, hogy tudjam hol érdemes tankolnunk. Előre is köszi. üdv. Tökszikukac
Mel85 Creative Commons License 2004.08.14 0 0 1820

Sziasztok!

Hú már régen néztem be ide.Csak az lenne a kérdésem,nincs-e közetek olyan,aki szintén aug.16-án indul busszal Stavrosba,a Zeus Travellel?

 

kábelbúvár Creative Commons License 2004.08.12 0 0 1819
Lekopogom, eddig nem mentem csődbe iroda miatt...
Előzmény: Törölt nick (1818)
PTima Creative Commons License 2004.08.11 0 0 1817

Hali!

Légkondis szoba, az most itt is jól jönne.

Még mindig kint vagytok?

Szóval akkor kicsit már változott a wizzair-en a rendszer? Az csak jó, mert nem szeretem a tülekedést :O))

Már nekünk sincs sok hátra az indulásig, de addig még előttünk egy olimpia, ami remélem sok magyar éremmel zárul.

Üdvi

Tima

Előzmény: Fabien (1805)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!