Keresés

Részletes keresés

haharin Creative Commons License 2001.08.30 0 0 502
A szegedi 1000 valósnak tűnhet...:-(
Előzmény: Törölt nick (501)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.30 0 0 501
Internetto
Rendkívül magas pollenkoncentráció
Utoljára négy éve volt ilyen rendkívül magas értékű a parlagfű virágporának légköri jelenléte, de már több nyári gyom, így a csalán, az üröm, a libatopfélék pollenjei is a levegőben vannak. Egy köbméter levegőre a fővárosban 600-700 pollen jut, Debrecenben és Szegeden, viszont 1000 fölötti értéket is regisztráltak.
08:35
Előzmény: Gabor21-SZ (500)
Gabor21-SZ Creative Commons License 2001.08.30 0 0 500
Sziasztok!!! En most szolok hozza eloszor...
Szegeden vasarnap 1125 pollen/kbmeter volt a parlagfukoncentracio. 30tol elojonnek az allergias tunetek...

Ez tarthatalan.. Olvassa mar valaki ezt , aki tehetne valamit ellene.. Nemetorszagban TELJESEN kiirtottak , es itt a kormany nem ad penzt arra, hogy kiirtsak. PEDIG KI LEHET... Ez mar nepbetegseg!!!!!!!!

Akinel 30szoros idoszakban jon elo, az nem allergias , ez egy teljesen normalis reagalasa a szervezetnek , ha nem irtjak ki par even belul a lakossag 50-60%a kidoglik ebben az idoszakban , ami az orszag GDP termelesere is hatassal van...

Tarthatatlan , hogy nem lep a kormany....

Törölt nick Creative Commons License 2001.08.30 0 0 499

Kattints a képre.
www.parlagfu.hu
Előzmény: szalapala (495)
Holdwine The Real Creative Commons License 2001.08.30 0 0 498
Írjál mélt, ha nem akarod itt a fórumban ...

Én már soxor láttam parlagfüvet fényképen, anyám annak idején meg is szokta mutatni (messziről), ha lát, de mindig elfelejtem, hogy néz ki. Mondjuk ha elém tennének egy parlagfüvet meg egy kardvirágot, azt meg tudnám különböztetni ...

Előzmény: dEvil Snail (496)
Gyedmaroz Creative Commons License 2001.08.30 0 0 497
Lapozz vissza a (359) hozzászólásra!
Előzmény: szalapala (495)
dEvil Snail Creative Commons License 2001.08.30 0 0 496
Hi!

Asztmával kapcsolatban lenne szükségem tanácsra.
Valaki?

Gonosz Csiga

szalapala Creative Commons License 2001.08.30 0 0 495
Adjatok már egy képet a parlagfűről! Hogy néz ki?

Én is parlagfű-allergiás vagyok nagy valószínűséggel, meg nejem is, de nem ismerem, hogy néz ki. Hogy mit írtsak, ha látom esetleg.
Orvosi rendelőkben látok rajzolt parlagfű-ábrákat, de nem tudnám egy fényképhez hasonlítani

Gyedmaroz Creative Commons License 2001.08.29 0 0 494
Friss megfigyelés: a kaszálással sok helyen több kárt csinálnak, mint hasznot. Ugyanis ez a büdös növény (köszönjük neked, Amerika!) egészen lent, a talajszinten hoz vagy három oldalhajtást, ami aztán ezerrel igyekszik behozni a hátrányt. Az M5- ös autópálya környékén, Lajosmizse magasságában figyeltem meg, de azóta sajnos másfele is feltűnt.
Szerintem a kiirtása reménytelen. Borzasztó ellenálló, természetes ellensége nincs, több ezer (3-4k) magot hoz egyetlen tő, valami 5 millió hektár fertőződőtt meg vele Magyarországon, stb. stb.
Én inkább úgy közelíteném meg, hogy az allergiát, mint betegséget lehessen gyógyítani. Ehhez, gondolom igen költséges alapkutatások kellenek, amit a gyógyszergyártóknak eszük ágában sincs támogatni, nem hülyék tán levágni az aranytojást tojó tyúkot.
Ebben szvsz az állam segíthene, de az olyan, hogy csak akkor teszi, ha az érintettek rá tudják kényszeríteni. Szükség lenne egy komoly érdekérvényesítő képességgel rendelkező szervezetre. Viszont az embereket ismerve, egy ilyenre nincs sok remény. Ördögi kör.
Syd Barrett Creative Commons License 2001.08.29 0 0 493
Én Olaszországban voltam, és ott egy hétig semmi bajom nem volt. Hazafelé Ausztrián át sem volt gond, de Szentgotthárdon olyan erővel tört rám az allergia, hogy alig tudtam hazáig elvezetni. Amúgy 20 éve szenvedek parlagfű (akkor még vadkender) allergiától, és meggyőződésem, hogy komoly érdekek húzódnak meg amögött, hogy _ne_ fogyjon a betegek száma :-(
Előzmény: Gyedmaroz (443)
Holdwine The Real Creative Commons License 2001.08.29 0 0 492
Köszi, csak ilyenkor használom (cirka két hónap), de csak két-három naponta egyszer van rá szükségem.

Egyébként már vagy 10 éve ezt használom ...

Előzmény: whisper (491)
whisper Creative Commons License 2001.08.29 0 0 491
Csak túl sokáig ne használd és naponta gyakran sem, mert szteroidot tartalmaz és szaruhártya-fekélyt okozhat.
Előzmény: Holdwine The Real (482)
Holdwine The Real Creative Commons License 2001.08.29 0 0 490
Próbálj szerezni valami szteroidos orrcseppet (pl. Oradexon), ha az sem segít, az már télleg gáz.
Előzmény: backspace (489)
backspace Creative Commons License 2001.08.29 0 0 489
nevtelen: nekem is ez jutott eszembe, felgyujtani!!!! Az utcankban egy telek tulajdonos kapott felszolitast az onkormanyzattol, most fog epitkezni, es meg nem rozsaliget az udvara, 10kFtre akarjak buntetni, 3 napon belul irtani, ezzel szemben ennek a mocskos onkormanyzatnak (hogy szakadnanak meg) negyzetkilometerekben merheto teruleteit ismerem, ahol allamig er a gaz, de slr megmondhatja, hogy nem vagyok melynovesu.
Tartsunk demonstartive egetest!!

egyebek:
Kivalto ok: tenyleg egy sokk szeru lokes kell az allergia beindulasahoz, en 14 evesen lettem allergias, amikor nyaron vonattal a Balcsira mentunk, es kozben vegig arattak a sinek menten, dolt az a finom por, dog meleg volt, az osszes ablak nyitva, mire a Balcsira ertunk, allergias voltam.
Roham: van benne valami, hogy felig meddig pszihes eredetu a dolog, ha rajovok, hogy nincs nalam gyogyoszer, biztos rosszul leszek. Azon gondolkodom, hogy szetszedek nehany kapszulat, kiszedem belole a gyogyszert, majd a kedvesemet megkerem, hogy adagolja a gyogyszert nekem, es irja fel mikor adott placebot (urest), en meg felirom, mikor hogy voltam, aztan lehet hogy nem lepodnek meg, ha a placebok eseten se lennek rosszabbul, mint maskor.
Tisztasag: Hajmosas fontos, parnahuzatcsere detto, parketta, takaritas szinten, de arra eletemben nem gondoltam, hogy ne szaritsam a ruhamat nyaron a szabadban. Kosz a tippet!

Egyebkent szarul vagyok, egy hete nem vettem levegot az orromon, mar bocs de allandoan bofogok eves utan, mert levegot nyelek, (vagy kajat tudozok le), neha horpad az agyam a kiegyenlithetetlen nyomaskulonbsegek miatt.
Egyszer korhazban kaptam egy baromi jo szemkenocsot (talan Tanderil) allati jo volt, lehuzta a gyulladast, nem egett a szemem, este lefekves elott kellett hasznalni, csakhogy elfogyott, es korhazi szer, szoval patikaban nyente es nem is irhatja fel a doki. Azota csak hidrocortenol vagy mi.
Ja kene egy szervezet, benne lennek, minden sz@rra van penz ebben az orszagban, na jo nem reszletezem, ez nem a politika forum.
jobbulast:
bs

Előzmény: névtelen (483)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.29 0 0 488
Értettem, amit írsz. Csak azért reagáltam, mert magamról tudom: amikor támad a pollen, amikor taknyom-nyálam egybefolyik és fulladok, nem vagyok éppen a humorérzékemnél. Nehogy valaki ilyen állapotban félreértse, netán meg is valósítsa.

A tűzben természetesen elég a pollen, de egy parlagtűz esetében sok port felkap és továbbvisz a meleg légáramlat anélkül, hogy a tartalom rendesen elégne. Ez is egy túlélési stratégia, és mint tudjuk, ebben a parlagfű bajnok.

Előzmény: névtelen (485)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.29 0 0 487
nem rossz...
Előzmény: énisdepisvagyok (481)
RedFish Creative Commons License 2001.08.29 0 0 486
Szerintem az Opticrom nem ér semmit, próbáld ki a Spersallerg-et. A vérbeborult és viszkető szem 5 másodperc alatt megnyugszik.

Üdv: RedFish

Előzmény: Törölt nick (480)
névtelen Creative Commons License 2001.08.29 0 0 485
megfelelő komolysággal kell venni a hozzászólásomat... az elején így kezdtem: "perverz ötlet"...

Amúgy, ha jól tudom a tűz, hő az írtja a pollent. De ezt lehet, hogy nem jól tudom..

Világégést meg nem akartam még a perverz 5leteimben sem, csak 1 kis lokális füstöt. A mai világ nem a megoldásokról, hanem a hangoskodásról szól :-(

Előzmény: Törölt nick (484)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.29 0 0 484
Ez igazán remek ötlet. A tűz által keltett hő egy termiket hozna létre és jó magasra vinné a pollent, hogy nagyobb területen fejthesse ki áldásos hatását. És akinek ez nem lenne elég a megfulladáshoz, azok kedvéért hozzátennénk a gumiégetésből származó dioxint, kormot és egyéb remek anyagokat. Ráadásul sok helyen nyilvánvalóan megoldanánk az erdőgazdálkodás problémáit is egy néhány évtizedre, meg aztán az ott élő egyéb élőlényekkel (madarak, rágcsálók meg ilyesmi) sem lenne több gond.

Mondd, megfigyelted már valaha, hogy hol nő a parlagfű? Például ha az egyik legnagyobb szennyező, a vasút területeit így kezelnéd, egyben megoldódna a a sorompók problémája is (leégne ugyanis a jelzőrendszerük).

Előzmény: névtelen (483)
névtelen Creative Commons License 2001.08.29 0 0 483
Most nagyon perverz vagyok, ha az jutott az eszembe, hogy egy ilyen parlagfüves területre ki kell vonulni némi gázolajjal, meg használt autógumival, előre értesíteni a tűzoltóságot, körbekeríteni, hogy ne terjedjen tovább és rendezni egy ki látványos parlagfűégetést.

csak az tennénk, ami az önkormányzati feladat... ráadásul ingyen...

Előzmény: Törölt nick (478)
Holdwine The Real Creative Commons License 2001.08.29 0 0 482
Én speciel Ultracortenolt használok, és megfelelő.
Előzmény: Törölt nick (480)
énisdepisvagyok Creative Commons License 2001.08.29 0 0 481
tüntessünk...
ezt komolyan mondom
maszkkal a képünkön, például az egészségügyi minisztérium előtt
whisper Creative Commons License 2001.08.28 0 0 479
A Brulamycin nem jó, mert antibiotikum. Valamilyen gyulladást enyhitő csepp kell. Lehet, hogy Neked még használ az Opticrom is, vagy a Visine. Ha nem, akkor mást kell iratni.
Előzmény: Törölt nick (471)
Szunya Creative Commons License 2001.08.28 0 0 476
Ha volt már, akkor bocsesz:

Mi lenne, ha a lakókörnyezetünkben mi magunk szerveznénk meg az írtást?

Törölt nick Creative Commons License 2001.08.28 0 0 474
Szasa_, erről szólt volna ez a topik. Én viszont már elvesztettem a lelkesedésemet, reménytelennek tartom a dolgot.

Ugyebár minden földterületnek van tulajdonosa. Az önkormányzatnál meg kellene mondaniuk, kié a föld, aztán a bejelentésedre azonnal kellene reagálniuk és menten kiszabni a büntetést. Viszont az a helyzet, hogy Magyrország felelős vezetői nem akarják megszüntetni a parlagfű problémát. Tanulj meg együtt élni vele.

Előzmény: Törölt nick (473)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.28 0 0 472
Kedves Szasa_, nem sok jóval biztathatlak. Az irtatás egyrészt reménytelen, másrészt rajtad már nem segít ebben a szezonban. Attól tartok, marad a gyógyszer, de ne a gyereké, ha javasolhatom. Sietve menj orvoshoz, legjobb, ha mindjárt a kerületi tüdőgondozóban kötsz ki - nem tudom, kell-e ehhez a háziorvos beutalója. Siess, hogy mielőbb enyhíthessék a kínjaidat.

Azért azt nem bánnám, ha itt pontosan leírnád, milyen parlagfűszámokat hívtál és ott pontosan miket is mondtak.

Előzmény: Törölt nick (471)
Oborzil Creative Commons License 2001.08.28 0 0 470
Az nem igaz, hogy a kezeletlen allergia minden évben rosszabb lesz. Nekem is 20 éve van, sosem mentem vele orvoshoz, azóta inkább enyhült, minthogy romlott volna. Máskor már július vége felé elkezdődött, most meg csak az utóbbi héten.
El kell húzni innen az országból legalább 500 kilométerrel nyugatabbra erre az időre, az mindig bejön.
Előzmény: énisdepisvagyok (469)
énisdepisvagyok Creative Commons License 2001.08.27 0 0 469
husz éve vagyok parlagfűallergiás.
tapasztalataimból egy pár, talán másnak is beválik.

minél kevesebbet tartózkodj a szabadban, ne menj az ország délnyugati részébe, vonaton buszon isten őrizz.
ha kibirod és a munkád engedi a lakásból se lépj ki augusztusban. napi többször zuhanyzás, legalább egyszer hajmosás, naponta cseréld a párnahuzatot, a padlót minél többször vizzel mosd fel, minimális, de inkább semmi kozmetikum, testápló, kerüld a kimerültséget, kialvatlanságot, zárt térben, minél többször erőteljes testmozgás, szobabicikli, aerobik, hrelybenfutás, gimnasztika, amig nem izzadsz de nagyon, szauna, fedett uszodában uszás.
garat, orrüreg enyhe sósvizes öblögetése naponta többször,
a lehető leglevesebb állati fehérje semmi tejtermék a kritikus hónapokban.
mindig augusztusban menj nyaralni tenger mellé vagy magashegyekbe.

és gyógyszer is, ha mindennek ellenére rosszul lennél, a kezeletlen allergia ugyanis évről évre rosszabb lesz, és asztma kronikus arcüreggyulladás meg ilyenek a szövődményei.

amugy javaslom hozzuk létre az parlagfű áldozatainak országos érdekvédelmi szervezetét. háromszázezer emberrel simán lehet számolni. ez a legnagyobb magyar párt taglétszámának az ötszörösen...

Krista Creative Commons License 2001.08.27 0 0 468
Képzeljétek! Az új szereknek hála, szinte teljesen tünetmentes vagyok!!! Annyira jó! El se hiszem, hogy egy hete még az ügyeleten töltöttem az éjszakát!!! :-)))
Oborzil Creative Commons License 2001.08.27 0 0 467
Az utóbbi három nap engem is kikészített, illetve inkább az éjszakák, nappal még istenes.
Jöhetne egy kis zuhé, hogy elverje már a port.
Addig is fellendítem a papírzsebkendőipart.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!