Keresés

Részletes keresés

nagykunsági Creative Commons License 2011.11.24 0 0 24720

Fel tudom fűteni a puffert nem ezt mondtam. Csak nem 2 óra alatt.

 

Mi ez a bűvös 60 fok???Hogy jött ez ki???

 

Értem én, hogy ne kapjon hidegebbet a kazán, de miért nem 70 fok?? Vagy 50???

 

Ha ismétlem HA felteszek egy vtc 511-et akkor a csőtermosztátot le is szedhetem, vagy az attól még kell??

Előzmény: bollazoli (24697)
sur5al Creative Commons License 2011.11.24 0 0 24719

Azt gondolom nem az szokott feszült lenni, aki helyesen ír, hanem az, akinek megjegyzik, hogy pl. egyenlőre egyelőre. Annál old le a biztosíték. Hogy miért? Jó kérdés, vannak elképzeléseim, de hagyjuk.

 

Mondok egy példát: ne a rabló mondja már azt védelméül, hogy azért rabolta ki a boltot, mert az nyitva volt, tehát a boltos a hibás. Érted a lényeget? Tudom, kifordult világban élünk, de szégyellje magát az, aki nem ír helyesen és ne az, aki igen. Esetleg köszönje meg, hogy valaki segíteni próbál neki és ne ordítsa le a haját. Miért esik olyan nehezünkre elismerni, hogy hibáztunk? Igen, nekem is nehéz!

 

Soha nem tettem és ezután sem fogom, hogy valakinek így reagáljak egy hibájára: "Hogy lehetsz ilyen paraszt, nem tudod leírni helyesen azt, hogy egyelőre?". Esetleg így:"inkább egyelőre, úgy helyes". Vagy csak ennyi: "egyenlőre egyelőre". Aki ezen megsértődik, na az menjen ki fát vágni ahelyett, hogy idehány valami otrombaságot.

 

///Amúgy szégyelje vagy szégyellje?:))) Utána kellett néznem, hö.///

Előzmény: joevagyok68 (24716)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.24 0 0 24718
sur5al Creative Commons License 2011.11.24 0 0 24717

Alapvetően én is azt preferálnám, hogy maradjon a pufferben a meleg és csak annyit veszek ki, ami éppen kell, tehát a keverővel beállítok mondjuk 50 fokot. Én is egyszerűen ezt érzem jobbnak. Miért? Nem tudom. Olyan logikus és kész.:)

 

A túlfűtés benne van a pakliban, főleg ha a hiszterézis nincs tekintettel a víztömegre és a kinti hőmérsékletre. Ugye tudnia kellene, hogy ha 21-nél lekapcsol, akkor az x liter 85 fokos víz mire kihűl és közben amit a lakás hűl a kinti időjárás függvényében, akkor pont 22-nél fog tetőzni pl. Szinte kizárt, hogy ilyet tudjon.

 

Amúgy nem érzem olyan nagy gondnak azt az 1 fokot, de ha mondod, akkor 10%:) (Nekem kb. 4,5-nek tűnik, hiszen 23/22: 1,045)

 

Inkább az a gond, hogy a túlfűtésre fordított energia egy része direkt eltávot kap, hiszen a lakás hővesztesége a külső/belső különbség növekedésével arányosan növekszik. Persze nem tudom mennyit számít a +1 vagy -1 fok ismét, de lehet, hogy sokat.

 

Azért azt is tegyük hozzá, hogy a radiátorok hatékonyabban fűtenek 75/60 esetben, mint 40/25 esetben. A hőlépcső ugyanaz, de a szoba hőmrséklet és a radiátor belépő közötti különbség meghatározza a hőleadás hatékonyságát... Ide lehetne még venni, hogy mennyivel kevesebbet megy a szivattyú, kevesebb a szállítási veszteség, mennyi energiát, amortizációt spórolsz, de ez már nagyon szőrszál és messzire vezet.

Előzmény: trakisbandi (24714)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.24 0 0 24716

zesnirmet lefjetüsk rám le a elyhessírát !

(szerintem felejtsük már el a helyesírást)

 

Mindenki igyekezzen és figyeljen a "lehetőségeihez" képest, akinek meg nem tetszik az dühöngjön magában.....

vagy menjen ki fát hasogatni!

Vezesse le azzal a feszűtséget...:-))

Előzmény: sur5al (24715)
sur5al Creative Commons License 2011.11.24 0 0 24715

Semmiképpen nem akarok vitatkozni veled, amit írsz szakmailag tök jó.

 

"léteznek olyan EMBEREK akiknek nehezen megy az írás ( diszgráfia )"

 

Ez is igaz. Csakhogy a diszgráfiás emberek nem (csak) a nehezen megtanulható szavakat rontják el, hanem betűket, szavakat cserélnek fel stb. Nyilván mivel nehézségeik vannak az írással úgy általában, így sokszor nincs már arra sem lehetőségük, hogy a tulajdonképpeni helyesírásra figyeljenek. Őket semmiképpen nem kell és nem is szabad megszólni. Aki viszont csak a "problémás" szavakat rontja el, az nem diszgráfiás, hanem lusta volt megtanulni helyesen írni. Nem gond, van még rá lehetőség.:)))

 

Mondok még egy fontos (felmentő) kategóriát. Magyarország ugye egy érdekes ország, szinte mindenhol önmagával határos. Vannak határon túli ismerőseim, gondolom nektek is. Ők nem jártak magyar iskolába, nagyon nehezen tanulták meg a magyar nyelvet, jó, hogy legalább beszélni tudnak nagyjából helyesen, nem várhatjuk el tőlük, hogy az írásukra figyeljenek. Nem volt rá esélyük sem, hogy megtanulják.

 

Úgy első ránézésre Te egyik kategóriába sem tartozol (ha igen, tudasd lszi), úgyhogy ne mentegetőzz, hanem figyelj oda picikét!:)))

 

Pl. ezekre:

hejes helyes

álltalában általában

külömbség különbség

eggyütt együtt

lessz lesz

muszály muszáj

 

Tehát +1x: tisztellek, elismerlek és kérlek, hogy tanulj meg helyesen írni magyarul ha már magyar vagy. Nekem sikerült*, te is meg tudod csinálni!:)))

 

Köszi.

 

*Nagyjából. Tanulom folyamatosan. Pl. hadd ugye...

Előzmény: t.zsolti (24708)
trakisbandi Creative Commons License 2011.11.24 0 0 24714

Hali !

 

Segítenék indokolni .

 

Keverő szelep nélkül a radiátorok (fűtőalkalmatosság) felé akár 85 fokos víz is mehet, mire a szobatermosztát leállítja a keringetőt még egy órával később is emelkedhet a lakás hőmérséklete (túlfűtés), ez idő attól is függ mennyi víz van bennük.

Mivel 1 0C túlfűtés kb 10% energiatöbbletet igényel, ez már számottevő energia.

 

A másik ami felborítja a puffer rétegződését a túl nagy tömegáram ami keresztül megy rajta megkeveri, főleg amelyikben nincsenek terelők.

Előzmény: bollazoli (24702)
Nokkancs Creative Commons License 2011.11.24 0 0 24713

Sziasztok!

 

Mi történik, ha egy 27KW-os kazánt jól megpakolok, és csak mondjuk 5db 1200 hosszú 600 magas radiátort fűtök vele folyamatosan?

Valami károsodhat? Kazán, csövek? 

Csak azért kérdezem, mert Puffertartályt sajnos csak később (köv. tél) tudok rácsatlakoztatni...  

Vagy ilyenkor többször kevesebb fával kell fűteni? Vagy ez így nagy hülyeség?

Vagy esetleg valami "védelmet", védő szelepet vagy ilyesmit kell beépítetnem?

 

sur5al Creative Commons License 2011.11.24 0 0 24712

Köszi, igen tehát hadd a helyes. Mondom, hogy én sem vagyok tökéletes, ellenben nem sértődök meg ha kijavítasz. Ezúttal:)))

Előzmény: joevagyok68 (24689)
tibcsi42 Creative Commons License 2011.11.24 0 0 24711

A fűtési stratégián még mindig kisérletezek. Úgy tudom 3-4°al (8-12órát) nem érdemes lejebb vinni mert több energia kell a visszafűtésre mint ha állandó lett vólna. Nálam még a 1,5-2°is soknak tünik éjjel mert reggel az össz melegviz elmegy a felfűtésre (1500L.). Most fokozatossan fogom reggeltől emelni a hőfokot köszönhető a Beryl szobatermosztátnak (sok ilyen programozható term. van). Egyébként éjjel be sem kapcsol a fűtés a ház szigetelése: 30cm gázbeton 3cm perlitvakolat, 5cm hungaroccel, 20cm izolit a födémen, 80% ban 3rétegü üvegezés.

Előzmény: bollazoli (24704)
csokis3 Creative Commons License 2011.11.24 0 0 24710

Na én bépítettem, de lehet hogy nem jól. Nézz már rá légyszíves.

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=114307871&t=9147701

Előzmény: bollazoli (24699)
t.zsolti Creative Commons License 2011.11.24 0 0 24709

ja meg felejtettem el bekapcsolni a szivattyút ( 115 fok ) már nem annyira teccett :(((

Előzmény: joevagyok68 (24707)
t.zsolti Creative Commons License 2011.11.24 0 0 24708

de ha felfűtés után kizárom a vizet le tudom keringtetni,

ha elzárva marad reggelre JÓ hideg lessz a lakásban ( úgymondanám beköszöntött a tél ) ezt álltalában észrevesz mindenki és szóváteszik , úgyhogy muszály kinyitni ( mert ha nem nyitnám ki talán hetekig is meleg maradna és nem kellene felfűteni.

 

off

a hejesíréshoz csak annyit tennék hozzá : léteznek olyan EMBEREK akiknek nehezen megy az írás ( diszgráfia ) és ezért nem kőőől megszólni senkit, a további viták elkörülése érdekében

ON

Előzmény: joevagyok68 (24707)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.24 0 0 24707

"van egy NAGY golyóscsap amit kizárok"

 

Ugye csapokat nem zárogatunk....me öregek vagyunk és felejtünk ..oszt az veszélyes !

 

csak halkan jegyzem meg volt, hogy én is ezt csinálta, csak a puffer felsőt zártam :-))

Előzmény: t.zsolti (24703)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.24 0 0 24706

Ezért írtam a szobatermosztát hiszterézisét!

Valaki írt már olyat hogy a beállított értékhez képest:  0; +0,2fokra kapcsol.

Ott már nincs a "felfuteni ujbol-ujbol a hazat" :-))

Előzmény: bollazoli (24704)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.24 0 0 24705

A hőIGÉNYről volt szó, nem a hőÉRZETről !  :-))

 

De amúgy 1et értek veled.

Nálunk is 40-44 fokos víz megy a radiátorok felé.

Sőőőt volt olyan is egy éve ünnepek alatt, hogy termofejeken állítottam be a kivánt hőmérsékletet és folymatosan keringettem a kb 36-38 fokos vizet. (alpha2 8-9W)

És még így is "túlfűtötte" estére a lakást.

Előzmény: bollazoli (24702)
bollazoli Creative Commons License 2011.11.24 0 0 24704

kerdes, hogy melyik kerul tobb energiaba szinten tartani vagy felfuteni ujbol-ujbol a hazat?

Előzmény: joevagyok68 (24701)
t.zsolti Creative Commons License 2011.11.24 0 0 24703

nálam álltalában a kazán előremenő melegebb mint a pufi visszatérő, mivel ha nem így lenne sosem melegedne fel a puf.

tehát én felfűtöm a puf. a kellő hőfokra ( álltalában 90 ) de ekkor a kazánban is van vagy 90L melegvíz, mivel nálam a rendszer vékony rézcsöves amibe a radiátorokkal eggyütt talán 50L fér, a pufer alján van egy NAGY golyóscsap amit kizárok , szobatermosztát 25fokra , és 1-1,5órát még fűt a kazánban levő víz ( persze ez az idő attól is függ milyen hideg van kint , és mekkora a lakás , mennyi víz van a rendszeredben, stb ), erre mondtam hogy lekeringtetni.

ha hőfokkülömbség alapján csinálnád a szivattyú lekapcsolást akkor amikor visszanyitod a pufit a Dt kapcsoló lekapcsolná rögtön a szivattyút, de ha így akarod üzemeltetni akkor javaslok a külömbségkapcsolóval párhuzamosan egy csőtermosztátot is bekötni mert előfordulhat olyan üzemállapot fűtés közben amikor lekapcsolja a kazánkeringtetést a külömbségkapcs.

Előzmény: nagykunsági (24662)
bollazoli Creative Commons License 2011.11.24 0 0 24702

nem tudom megindokolni, de nekem ez a gyakorlati tapasztalatom. Talan azzal tudnam, hogy ha mar meleg a radiatorban a visszatero viz is akkor szinte csak magaban kering a viz a hoveszteseget potolva csak. Ha egybol belemegy a 80fokos viz a radiatorba akkor gyakrabban kapcsol a szobatermosztat rovidebb idore, de az addigra lehult radiatorbol belenyomja a hideg vizet a pufferba ami lehuti azt :)

 

Na ez bonyolult lett, nekem mindenesetre kellemesebb ha szinte folyamatosan keringetem a 45fokos vizet a radiatorban es ugy van 21fok, mintha orankent 10percre 80at keringetek es ugy van 21fok a laksban. Kozben a radiatorok kihulnek es nem sugarozzak a meleget, nem is beszelve a lehult padlorol ami szinten kellemetlenebb. nekem ez valt be, de mindienki ugy csinalja ahogy akarja :)

Előzmény: joevagyok68 (24701)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.24 0 0 24701

"A kevero szeleppel tobbet fog birni a puffer"

 

Ezt kifejthetnéd bővebben.

Ha van keverőszelep, csökken a lakás hőigénye ? :-))

 

És most azt ne vegyük figyelembe, hogy MMG termosztátod van, -fűtőellenállás bekötés nélkül- 3-4 fokos hiszterézissel, és a túlfűtés miatt nagyobb a lakás "vesztesége" a külvilág felé..

Mert ha ven egy normális +-0,2, vagy +-0,5 hiszterézisű szobatermosztátod, akkor :

80 fokos előrével, max többször kapcsol be a termosztát, DE rövidebb időre.

A lakás hőigénye ugyan annyi marad attól!

 

És a 80 fokos előremenőtől bekövetkező, diszkrét ÉS megnyugtató radiátorpattogás pozitív hatását már ne is említsük :-))

Előzmény: bollazoli (24699)
bollazoli Creative Commons License 2011.11.24 0 0 24700

na az igaz, kussba is maradok, mindenki tanulja meg a sajat tapasztalataibol, csak azt nem ertem akkor miert kerdeznek ha nem hiszik el amit tanacsolunk, mi mar megfizettuk a tanulopenzt de ugy latszik ezen mindenki keresztul akar menni hiaba segitunk

Előzmény: joevagyok68 (24698)
bollazoli Creative Commons License 2011.11.24 0 0 24699

futeskori keveroszelepet is epitessel be, ezzel talan a szivattyu cseret is megsporolod hisz nem kell neked a pufferban levo adott esetben 90fokos vizet keringetned ha eleg a 40-50fok is a radiatorba vagy meg kevesebb a padloba. A kevero szeleppel tobbet fog birni a puffer hisz szinte sajat magaban forgatja a szivattyu a radiatorok vizet, epp csak annyit kever hozza a puffer vizebol hogy meglegyen a kivant hofok.

Előzmény: nagykunsági (24691)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.24 0 0 24698

Az nem jóó!

Mert ha addig feltudná fűteni a puffert, akkor vennie kéne még tágulásit is!   :-)) 

Kőccség...

Meg még a végén kiderülne, hogy 80/80/80 pufival áthidalhat 1 napot is...amit Ő nem nagyon hisz el.

 

Előzmény: bollazoli (24697)
bollazoli Creative Commons License 2011.11.24 0 0 24697

rakass be egy vtc511-et meg fog valtozni minden. Azert nem tudod felfuteni a puffereset mert folyamatosan hideg a visszaterod es a kazan csak kinlodik orakon keresztul a hideg viz 60fokra futesevel. Ez a kazannak sem jo a kondenzacio miatt es a puffert sem fogod tudni felfuteni. VTC-vel a begyujtas utan par perc mulva uzemi homersekleten megy a kazan es tolja elore a 80fokos vizet, amibol pesze picit visszakever a visszaterobe, hogy meglegyen a 60fok es ne 20-30fokos viz menjen orakon keresztul vissza a kazanba

Előzmény: nagykunsági (24690)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.24 0 0 24696

"Bár szerintem jobb lenne, ha te lennél lazább és nyitottabb."

>

"De egy"helyen" nem leszek nyitottabb soha! Max az urológusnak .....:-))"

 

Rájöttem...változik az ember...

Éjjel gondolkodtam............... bár lehet, hogy álmodtam.....????

Ha egy 90/60/90, alul kopasz,(1/2reértésekelkerülésevégettNŐ) felcsatolhatóval........hmmmmmmm 

  

bakker...nem váltottam nick nevet!

 

:-)))))

 

Előzmény: joevagyok68 (24693)
negativ0001 Creative Commons License 2011.11.23 0 0 24695

:))

 

Előzmény: joevagyok68 (24676)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.23 0 0 24694

"60/35/30 volt"

jaaa, hogy Te a rétegződésre csodálkoztál rá !

máértem.

Előzmény: nagykunsági (24692)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.23 0 0 24693

megyek lazulni....alvás közben , alfa szinten könnyebb...

megfogadom

De egy"helyen" nem leszek nyitottabb soha! Max az urológusnak .....:-))

Előzmény: sur5al (24687)
nagykunsági Creative Commons License 2011.11.23 0 0 24692

De figyeltem.

 

Te nem figyelsz!!!!!!

 

"

Tegnap begyútottam, puffer 9-re 80/80/80 volt.

Ma Du 1/2-hatkor mikor hazaértem, 60/35/30 volt"

 

Tehát a pufferból fűtötted a lakást azért lett a 80/80/80 60/35/30.

 

Nálam ez a rétegződés nincs meg.

 

Már gondoltam arra is, hogy én is veszek egy ilyen "csodaszivattyút"

 

Ezt nem igazán értem . Mit takar??

 

"Az ALPHA2 szivattyú nagyon egyszerűen programozható. Egyszerűen beépíti a szivattyút és megtertja a gyári AUTOADAPT beállítást. A szivattyú automatikusan elemzi a fűtési rendszert, megkeresi az optimális beállítást és folyamatosan változtatja azokat az igényeknek megfelelően. Az eredmény optimális komfort és minimális energiafogyasztás."

 

Mennyibe van a fűtési rendszered?? 1 millából kijött???

 

Csak fával tüzelsz?? mennyi fa kell neked egy fűtési szezonban???

Gázzal fűtöttél?? Ha igen abból mennyi kellett????

 

Én abból indultam ki, hogy egy szezonban elfűtöttem 2200m3 gázt.

Ha most ezzel a rendszerrel elég 80-100q fa akkor 2 év alatt megtérül az átalakítás.

 

 

Előzmény: joevagyok68 (24679)
nagykunsági Creative Commons License 2011.11.23 0 0 24691

Igen, ez a gondom, túl gyorsan forgatja át a szivattyú a tartályt.

 

Viszont ha kisebb fokozatra állítom, akkor alacsonyabb hőfoknál nincs fűtés.

 

Olyan kellene ami figyeli a hőfokot és ahogy hűl úgy gyorsul.

 

 

Előzmény: bollazoli (24678)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!