Keresés

Részletes keresés

Vesper Creative Commons License 2000.12.22 0 0 7763
Gyurex: Miaz a nindzsucu? Tudom, hogy illene tudni egy olyan embernek aki maga is tanul valamilyen fajta harcmuveszetet, de en sajna akkor se tudom :) Tudom, hogy japan es sokfele fegyver van benne, de a mai vilagban mit jelent ez? Gondolom nem oltok hivatasszeruen :))

Azert kerdem ezt, mert olvastam par eve valami nindzsa konyvet, Josicume es hasonlo tortenelmi alakok anekdotaival. De valahogy nem tudom elkepzelni a mai kori nindzsat. Teljesen elmeleti sikon megy csak, mint az ijaszat vagy tenyleg vannak meg aktivan tevekenykedo nindzsak?? Mondjuk, ha lennenek se valoszinu, hogy tudnank rola, kulonben nem lenne nindzsa a nindzsa :))

Egyszoval kivancsi vagyok mi az, amit ma nindzsucunak neveznek?

Előzmény: Gyurex (7754)
Törölt nick Creative Commons License 2000.12.22 0 0 7762
egyebkent is, remenykedjunk, hatha Danika felvilagosit az anyatok koztben, o a nagy kung-fus:))
Előzmény: Csen (7760)
Törölt nick Creative Commons License 2000.12.22 0 0 7761
Yoyo, de azota azert mar van ora:) Eshat meg lehetett allapitani, hogy ami akkor a nap ezen szaka volt, az most 14 h:)
Előzmény: Csen (7760)
Csen Creative Commons License 2000.12.22 0 0 7760
praclee
Nyomáspontok
Van ahol az időt is leírják, hogy menyire helyesen az már más kérdés. Ha azt vesszük, hogy mondjuk ez nem egy néhány száz éves tudomány, vagyis akkor is használták, amikor nem fityeget ott minden ember karján az a bizonyos szerkezet, akkor az ilyenek (Hasra ütés következik!), mint hogy pl. 12.00 és 13.00 között a Bai Hui az bizonyos pont, kissé megmosolygtatónak tűnnek nekem. Arról nem is beszélve hogy egyszerre kell kíválló harcművésznek (pl.:találati pontosság-gyorsaság-átütő erő tekintetében) és nem akármilyen orvosnak is lennie az illetőnek,kínai orvoslásról lévén szó ez önmagában sem lehet egy csekély idő és tudás.
u.i.:E-mail ment.

BOLDOG KARÁCSONYT MINDANNYIOTOKNAK!

Előzmény: praclee (7743)
DLala Creative Commons License 2000.12.22 0 0 7759
Ja igen, a sportlap Harcmuvészet fejléccel hozta a versenyeredményeket (dec. 21. csütörtök).
Fodhözragatt, ez az összharcmuvészeti bajnokság végül is nagyon közel van ahhoz, amit Gen. Choi javasol, ti. a harcmuvészeti olimpia.
Ha rendes szervezés lenne, nemcsak ilyen ukkmukkfukk, olyan teremben, ahová nézok is beférnek (a versenyzok teljesen megtöltötték a helyiséget, az öltözok és a mellékesek állapota kétségbeejto), akkor némi hírveréssel komoly eseményt lehetne belole faragni.
DLala Creative Commons License 2000.12.22 0 0 7758
Basszus bout,
lemaradtam rólad... Én a 3. pást szélén álltam (késobb meg az asztalhoz legközelebbi széken ülve pontoztam, ing, nyakkendo), de mivel éppen a bírói dolgokat tárgyaltuk, meg Polgár Zsoltival (kickbox) beszélgettem, csak néha tudtam odapislantani a bemutatóra. Így nem is tudhattalak beazonosítani, pláne hogy nem is tudtam, hogy ott vagy.
Legközelebb szólj! Apropó, ti mikor tudtátok meg, hogy lesz ez az esemény?
Azért voltak pufibabák is, utánunk következtek, elég kiábrándító volt.
Elotte viszont a mi embereink estek egymásnak. Namost ahhoz képest, hogy touch contact van, tehát max. félero, a mieinkhez kellett legtöbbször orvost hívni (aki rutinosan a mi pályánk mellé települt...) Ha ezekután is azt mondja valaki, hogy a TKD nem kemény, nos... az egyszeruen tájékozatlan (de finomkodó lettem így Karácsonyra). Természetesen durvaságoknak nem szabadna elofordulnia, csakhát a fiatalok még tapasztalatlanok és hevesek (két feketeöves meccsén sokkal kisebb az esély a sérülésre). Viszont a rendszer muködik, azonos helyzetbol jóval nagyobbat ütnek (és azt foleg fejre!) mint mások. Ennek a fele is sok (illetve sem tréfa :) )

Apropó, tudjátok, hogy Molnár Robi nemrég Prágában megnyerte az amator kickbox VB-t? Elozo héten beugrott hozzánk edzésre és a fiúk kicsit felkészítették fejrúgásokból :-)

Na propagálásból ennyi elég lesz mára.

Előzmény: bout (7753)
PINGYI Creative Commons License 2000.12.22 0 0 7757
Nagyon Boldog Karácsonyt és Boldog Új Évet Mindenkinek!

sister moon Creative Commons License 2000.12.22 0 0 7756
Kedves Mindenki!

Kívánok Nektek békés Karácsonyt, vidám Szilvesztert, és olyan új évezredet, amilyet szeretnétek!

Szeretettel: sister moon

Törölt nick Creative Commons License 2000.12.22 0 0 7755
Neked is:)
Irj.

Orltran

Előzmény: Gyurex (7754)
Gyurex Creative Commons License 2000.12.22 0 0 7754
Udv Mindekninek es Kellemes Unnepeket!

Atolvasva a topicot megdobbenve tapasztaltam milyen velemenyen vagytok legtobben a ninjutsurol. Egyszeruen nem ertem, hogy miert van ez. Miert ugy velekedtek rola ahogy? Igazan kivancsi lennek ra. Tudom ez a tema mar eleg regen volt (marciusban), de nem hiszem, hogy azota megvaltozott volna a velemenyetek.

De ha erdekel titeket szivesen irok rola.

Gyurex

bout Creative Commons License 2000.12.22 0 0 7753
Beállok a Kellemes Ünnepeket kívánók sorába. :-)

BUÉK, meg kiskarácsony mindenkinek. Most itthon vagyok januárig, úgyhogy csak esténként olvasgatok.

Ja, a hétvége jól sikerült, sokan voltunk (több, mint 250-en).

Kiderült, hogy este 5-től összharcművészeti bajnokság volt (Tudtátok, hogy a Markos György nemcsak súlyemelő, hanem a harcművészetek budapesti szövetségének, vagy minek az elnöke is?). Mi is szerepeltünk, az említett bemutatót ennek a versenynek a megnyitójaként adtuk elő. Kicsit uncsi lett, meg hosszú, mert az aikido-bemutató az négy külön szervezet képviselőinek az összevont bemutatója volt, így mindenki annyit tartott, ami egyedül is elég lett volna, de összesen már sok volt.

Voltak karate-meccsek, tae-kwon-do mérkőzések (nem a pufibabák, hanem "igazi" csihipuhi) és még kendo is volt (én főleg ezt néztem). Ja, meg kick-box-osok és kung-fu-sok is készülgettek, és voltak kemposok is, de lehet, hogy ők is csak bemutatóztak.

Mégegyszer kellemes ünnepeket, ha addig nem "találkoznánk"!

bout

Törölt nick Creative Commons License 2000.12.21 0 0 7752
Dlala,

Koszi:)

Előzmény: DLala (7750)
cyberT Creative Commons License 2000.12.21 0 0 7751
Hali,
en is Kellemes unnepeket kivanok mindenkinek!
DLala Creative Commons License 2000.12.21 0 0 7750
Orltran,

Alantas :-) magyarázat következik. :-)
A dolog a ko kóla? típusú egyénekrol szólt.
Tudod, az ember néha belefárad abba, hogy a sok hülyének folyton magyarázgassa a bizonyítványt, miközben nem szorulna rá.
Egyszeruen nem vagyok olyan birkatürelmu.
Inkább ilyenkor ráhagyom az illetore. Ettol boldog lesz, engem meg békénhagy. Úgysem lesz belole soha tanítvány, mégcsak fel sem fogja fogni.
Tudom, nem szabadna soha belefáradni a tanításba. De van, amikor egyszeruen nem éri meg.

Jobb passzt! :-)

Előzmény: Törölt nick (7749)
Törölt nick Creative Commons License 2000.12.21 0 0 7749
Bocs DLala, pont a te inspiraciodra irtam, elnezest, hogy elfelejtettem odabiggyeszteni a neved.
Lehet kicsit durvan adtam elo, de a velemenyem nem valtozott, eleg szomoru, ha valaki ilyen, De nem tudom, te ilyen vagy e, ezert is nem neked vagy rolad irtam, viszont ez a par hozzaszolas ezt sugalta. Ahhoz pedig, hogy velemenyt alkossak rolad, szemelyesen kellene ismerjelek. Viszont ez utobbi hozzaszolasod is hasonlo, nekem alantas lenynek meg sem probalod elmagyarazni, ugysem ertenem, mert en ilyen alantas vagyok. Ha ezt telleg igy gondolod, helytallo az alairas, de azert en nem egeszen igy ismerlek, csak az utobbi par volt ilyen.
Neked is kellemes karacsonyt, es boldog ujevet, kerlek, ne csinaljunk mar flame topicot ebbol a topicbol is. Tudom, en kezdtem, elnezest, nagyon rossz passzban voltam/vagyok, megkovetlek, amiert durvus modon fejeztem ki magam, bar a velemenyem ugyanaz maradt. Egyebkent miert vetted magadra?:)))
Előzmény: DLala (7748)
DLala Creative Commons License 2000.12.21 0 0 7748
Orltran,
kicsit mélyedj magasba mielott ilyeneket írsz. Egyébként meg lehet szólítani név szerint is, ha valamit a fejemre akarsz olvasni.
Magadat minosíted.
Áh, tudod, mit, neked nem is próbálom elmagyarázni. Lehet, hogy úgysem értenéd meg.

Übermensch

Előzmény: Törölt nick (7735)
Alexfux Creative Commons License 2000.12.21 0 0 7747
Sziasztok!!

Szeretnek Mindegyikotoknek Boldog Karacsonyt es Boldog uj evet kivanni!

Előzmény: Pitzu (7744)
praclee Creative Commons License 2000.12.21 0 0 7746
Én már tudom is.Egy óriási gyakorló terem,sok box zsákkal egy fabábuval rengeteg gyakorló eszközzel szamuráj kardal stb.!:-DD

Jééé és én még mindig itt vagyok!:-)))

Előzmény: leha (7745)
leha Creative Commons License 2000.12.21 0 0 7745
de jó egyeseknek ...
én még holnap gályázok, aztán majd csak jövőre ...

legyen egy jó karácsonyotok!

(majd megírom, hozott-e valamit a jézuska : ))

Pitzu Creative Commons License 2000.12.21 0 0 7744
Sziasztok!

Én is ma dolgozom utoljára.
Minden kedves fórumtársamnak Kellemes Karácsonyt és Boldog Új Évet Kívánok!

praclee Creative Commons License 2000.12.20 0 0 7743
Mostanába bioszból tanuljuk az emberi szervezetet.És engem úgy annyira nem érdkelt az egész de elkezdtem azon gondolkodni hogy ez a harcművészethez szorosan köthető.És mosat már állandóan nyaggatom a tanárt hogy ez hol van az hol van egy ütés mit fejt ki nyirokcsomópontok stb.És kezdem összekapcsolni pl. a nyomáspontokat a biologiában tanultakkal és már jobban értem mind a kettőt.
Jaaa nekem már elég érdekes volt felfogni hogy nyomáspontokkal mennyi mindent el lehet érni.És a mostani könyvben amit vettem az van hogy az se mind1 hogy melyik órában hajtod végre a nyomást!Mert 2 óránkét változik az áramlat!!Na persze az órákat már nem írják oda:(
:)

Na asszem erre az évezredre tényleg enyi!!:-D

peace

praclee

hiryu Creative Commons License 2000.12.20 0 0 7742
Naná. Mit magyarázzak, próbálja ki, sokkal hamarabb rájön:-)
Előzmény: Törölt nick (7735)
praclee Creative Commons License 2000.12.20 0 0 7741
madjoe na meg én is:
csak arra akartunk célozni hogy ne írjatok sokat mert ha visszajövünk akkor nem tudjuk behoizni:))

BLaca
"ez az év nagyon jó volt, a következő még jobb lesz!"
De tudod miért?mert én jövőre megyek és remélem mások is!Mert ugyebár senki nem felejti el hogy én már elkezdtem szervezni oda nyáron egy túrát csak kevesen jelentkeztek de ez érthető mert az ilyet késöbb kell szervezni!
Mindenkinek kellemes karácsonyt és boldog új évet!
és sok jót:)))

Előzmény: BLaca (7738)
Törölt nick Creative Commons License 2000.12.20 0 0 7740
Blaca,

:)) Azert remelem nem elkulted a busba szegeny erdeklodot, hanem elmagyaraztad neki, mi is a helyzet ezzel:)

Neked is kellemes karacsonyt, boldog uj evet, meg mindenkinek.

Orltran

Előzmény: BLaca (7738)
ParaTulok Creative Commons License 2000.12.20 0 0 7739
BLaca:

Én jan. 11-én megyek, mivel a csütörtöki csoportban vagyok, de azért kellemes Jézust és boldogújévet Neked is:).

Előzmény: BLaca (7738)
BLaca Creative Commons License 2000.12.20 0 0 7738
Nem vesztem el, figyellek Benneteket! Láttam azt a két fotót is, amin ugyanazzal a testtel két különböző ember van Yip Man-nal lefényképezve. Ne szomorkodj Oltran! A nap süt ( legalábbis most Kecskeméten ), ez az év nagyon jó volt, a következő még jobb lesz!

Karate kungfu ügyben a legszebb kérdés eddig, amit egy laikustól kaptam, hogy "Tényleg a kungfu a legjobb karate?"

Kellemes Ünnepeket és Boldog Új Évet mindenkinek, valamint sikeres további haladást a Budo rögös útjain!

BLaca

Ui: DLala, Paratulok! Január 13.-án találkozunk a TF-en!

Előzmény: Törölt nick (7737)
Törölt nick Creative Commons License 2000.12.19 0 0 7737
maganjellegu problema hegyek, vizsgaidoszak, elegem van abbol, hogy leung ting tanult vagy nem yip mannal, meg hogy ki milyen szemetsegeket csinal es hol, es hogy mindenki keresztbe tesz mindenkinek, es meg akitol legjobban ennek ellenkezojet lehetne elvarni, az is.
Előzmény: ControlDenied (7736)
ControlDenied Creative Commons License 2000.12.19 0 0 7736
Hiszen tudod, hogy nem.
Meselj inkabb arrol, mitol lettel ma ilyen
kedvetlen. :)

CoDe

Előzmény: Törölt nick (7735)
Törölt nick Creative Commons License 2000.12.19 0 0 7735
Igen, mi tobbek vagyunk mindenkinel, es ha valaki nem tud netan valamit, es kerdezni mer valami egetvero butasagot, akkor termeszetes, hogy ulunk tronusunkon, fent valahol az esszel fel nem erheto magassagokban, es onnan nezunk le a buta emberekre, megallapitva tokeletessegunkben, hogy ok milyen agyatlanok. Nem farasztjuk magunkat ilyennel,hogy netan el is mondjuk nekik mi a helyzet, hatha legkozelebb mar tudjak, netan meghallgatjuk erdeklodesuk, es kielegitjuk azt. Ezt mi nem tehetjuk, hisz mi mesterek vagyunk, nem foglalkozunk ilyen kozonseges, esendo halandokkal, fulljanak meg sajat tudatlansagukban.

Igaz???????

hiryu Creative Commons License 2000.12.19 0 0 7734
A karatés nem is fárasztja magát egy ilyen kérdéssel:-)
Előzmény: TLM (7728)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!