Keresés

Részletes keresés

Bassetos Creative Commons License 2011.11.28 0 0 9317

kb. igen :-)

Előzmény: similis (9314)
angelina111 Creative Commons License 2011.11.28 0 0 9316

Ka-la neked ez már az 5-ik műtéted volt?Az nem semmi ,gratulálok mégegyszer a kitartásodhoz és azt kívánom hogy soha,soha többet ne kelljen a gerincedhez nyulni!Én is sajnos ugy látszik ,hogy vacak egy gerinccel lettem megáldva,hogy a derekam  már mütötték most a nyakam tropa!Én miota tudom mi a bajom azóta max.megprobálok figyelni a mozdulatokra mindenre,de hát lássuk be nem egyszerű!Legalábbis nekem nem rendszeresen elfelejtem pl hogy nem kéne lehajolni  stb!Én amugy azt gondolom ,hogy nagy 100% ban tehetünk arrol,hogy milyen állapotban van a gerincünk,mennyire vagyunk felelösek de azért szerintem a genetika nagyon közrejátszik!Aki nem hajlamos erre és egész életében ülömunkát végzett vagy nehéz fizikait akkor sem biztos ,hogy valaha is lesz problémája a gerincével!

Graver Creative Commons License 2011.11.28 0 0 9315

Nem lehet mindenki mindennel elégedett. Nincs olyan hely, ami mindenkinek bevált volna, ahogy nincs olyan orvos sem, akiről kizárólag jót hallott volna az ember.
A hozzászólásokból úgy tűnt keverve van a Budai Egészségközpont, és az Országos Gerincgyógyászati Központ. Az előbbi magán cég, magán szakrendelésekkel, de sok orvos jön a OGK-ból, és pl. a vizsgálataikat is javarészt az OKG-ban végzik. Vannak ágyaik a OGK-ban, melyekért persze fizetni kell. De ha valaki beutalóval megy az OGK-ba, az nem fizetős, igaz, lehet, hogy várni kell.
Esetemben úgy volt, hogy az MRI-t a Budai Egészségközponton keresztül intéztem, és azt kifizettem. Utána az idegsebészeti vizsgálatra sokat kellett volna várni, így még ezt is megfinanszíroztam maszek alapon, hogy haladni tudjak. Viszont utána már minden TB-re ment, a szeptemberi vizsgálat után október közepén már műtöttek.

A gerincünk egészségének megőrzéséről: amíg valakinek nincs baja, szinte nem is tud róla, hogy van gerince. Én is utólag jöttem rá, hogy nem volt hülyeség pl. az, hogy gyerekkoromban az iskolában hátratett kézzel kellett ülni. De már az árt a gyermekek gerincének, hogy jelentős súlyokat kell cipelni az iskolatáskában (érdekes, vannak országok, ahol nem kell tankönyveket cipelni a suliba), rengeteget ülnek, keveset tornáznak már akkor. Később meg egyre rosszabb a helyzet.
Ha pedig már kialakult egy gerincbetegség, lehet bízni abban, hogy ha jól mozgunk, étkezünk, stb., nem lesz már gond vele, és érdemes is mindent megtenni, de azért azt is tudomásul kell venni, hogy az a gerinc már sosem lesz olyan, mint új korában. Főleg, hogy az emberek többsége egy kényszerpályán mozog, az életmódja teljes megváltoztatására csak keveseknek van lehetőségük - pláne manapság.
Nekem azt mondta az orvosom, hogy ez egy kopásos, elhasználódásos folyamat, amit lehet lassítani, de megállítani nem, és hogy mindenesetre számítsak rá, hogy előbb-utóbb csavarozni kell. Azért remélem, inkább utóbb, mint előbb... :-)

 

Mindenkinek a legjobbakat kívánom!

Előzmény: Maleman (9312)
similis Creative Commons License 2011.11.28 0 0 9314

És a nyakad is egyenes? Tán a plafonon van a laptop?

Előzmény: Bassetos (9309)
ka-la Creative Commons License 2011.11.28 0 0 9313

Fájdalommentes szép jó napot! ötödik gerinc műtétemután/4 hete volt az 5.-ik / kezdek már javulgatni. Van-e olyan köztetek akinek már kivették a rögzítő csavarjait.

Kérlek írj,hogy mik a tapasztalataid így csavarok nélkül.

További szép napot,fájdalommentesen.

Maleman Creative Commons License 2011.11.28 0 0 9312

27 éves vagyok az OGK-ban kemény 8 percet szántak rám , majd kidobtak , hogy ezzel meg azzal az indokkal, elmentem egy magán idegsebészhez aki 1 órán keresztül foglalkozott velem , ő tett helyre és minden okés azóta , ennyit az OGK-ról.

angelina111 Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9311

Szia!Befekszem 2 vagy 3 hétre nem tudom pontosan!

Előzmény: luci71 (9310)
luci71 Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9310

Szia!

Ambuláns kezelések lesznek vagy befekszel majd?

Vagy ezt még nem tudni?

 

Üdv.

Előzmény: angelina111 (9255)
Bassetos Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9309

nekem a hátam teljesen egyenes, a laptop van felpolcolva a megfelelő szögben

ezen mosolyogtam

 

Előzmény: Törölt nick (9306)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9308

Az első 2 gerincműtétemnél én sem kaptam véralvadásgátlót a mostani műtét után 7 dik nap jöttem ki a kórházból és, akkor kaptam az utolsót, itthon már nem kellett. Vannak akik meg olyan sokáig kapják.

Előzmény: real_geri (9307)
real_geri Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9307

én nem is kaptam, holott többen igen.

szóval ez a véralvadásgátlós dolog nekem mindig fura volt

Előzmény: Törölt nick (9301)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9306

Most nem bántásból írom, de pont Te írtad, hogy oda kell figyelni a helyes gerinc használatra, na most ebbe nem csak a lumbális szakasz van benne, hanem a háti és a nyaki gerinc is. Sajnos, ha egy helyen gond van a gerincnél, akkor fennáll az a veszély, hogy máshol is kialakulhat valami elváltozás.

Előzmény: Bassetos (9304)
similis Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9305

Ez tökre nem ilyen vicces, Gicának igaza van, nekem is a műtét utáni fekve notizásban ment tönkre a nyakam...

Előzmény: Bassetos (9304)
Bassetos Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9304

párnákkal van kitámasztva és hanyatt fekszem és vakon írok :-DDD

Előzmény: Törölt nick (9300)
malvin82 Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9303
Köszi a gyors választ! Csak annyit, hogy én beérem gondoskodó feleséggel! :-) Üdv! Malvin
Előzmény: Bassetos (9299)
Bassetos Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9302

bízom benne, hogy a fokhagymában és a tormában lévő adag elég lesz

az éjjeli fáslival és a sétával együtt

Előzmény: Törölt nick (9301)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9301

A véralvadásgátlót azért nem kéne hanyagolni, mert komoly következményei lehetnek. Ha jól érzed magad simán sétálhatsz 2 óránként 10 percet, sőt ajánlott is.

Előzmény: Bassetos (9299)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9300

Ülni 6 hétig nem lehet kivéve wc.

 

Hanyatt fekve hasamon a laptop egy tanács oldalt fekve, mivel a nyakad tönkre fog menni.

Előzmény: Bassetos (9299)
Bassetos Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9299

http://www.ogk.hu/betegtajekoztatok/

 

Én ebből a stabilizálást kaptam meg kinyomtatva. Mindenkinek érdemes a saját műtétjére vonatkozó címűt letölteni.

 

Nálam az alábbi szabályok váltak be:

- Sózsákos lefekvés (egyenes háttal eldölök oldalra és közben már emelem a lábam)

- A test együttes fordítása (nem külön derék, külön fenék)

- Napi 2 gyógytorna

- Minimális mennyiséget ülök, azt is labdán

- Az ágyból ülve, "lendületből, kéz a combra támasztva" kelek fel, nem derékból

- Sétánál előírt testtartás

- Napi 1,5 liter folyadék (több is lehetne)

- Helyes étkezés

- 2 óránként séta

 

És ami személyes:

- Távmunka! Hasamon a laptop :)

- Gondoskodó férj

 

Egy komoly bűnöm azért van, amiért nagyon kikaptam, de vállalom a kockázatot:

Nem szúrom magamba a véralvadásgátlót. Helyette fokhagymát és tormát eszem, illetve átmenetileg nem eszem spenótot, brokkolit és káposztát. Valamint kétóránként felkelek 10 perc sétára.

Ezt senki ne kövesse!! :-) 

Előzmény: malvin82 (9294)
Bassetos Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9298

Akkor viszont feleslegesen ne stresszeld magad, mert a többit nem tudod befolyásolni. Örülj a 10 perceknek :-) meg a többi jónak az életben.  

Előzmény: Törölt nick (9295)
Bötti Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9297

El lehet viselni a fájdalmat ha akkora küszöböd van mint nekem . A füzö és hasonlo eszközök nem használnak . A mütét kockázatos lenne és születési rendellenességem is van . A helyzet az hogy 28 évesen olyan betegségeim vannak mint egy 70-80 éves embernek és dolgozok és élem az életem ahogy tudom . Az az egy szerencsém van hogy világ életemben sportoltam és karban tudom tartani magam hogy elviseljem a mindennapokat csak mostmár egyre nehezebben megy. 

Előzmény: Bassetos (9280)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9296

Azért azt hozzá teszem, hogy a férjem tolószékbe vitt a kórházba, ahhoz képest sztem nagy haladás, hogy 10 perceket tudok sétálni, igaz olyan fájdalommal, hogy van amikor sírok, de, akkor is végig sétálom a 10 percet. Másképp nem megy!

Előzmény: Bassetos (9293)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9295

Köszi az infót, de ezeket mind tudom lassan 3 és fél éve csinálom. Az étkezésre, helyes testartásra oda figyelek, a mozdulatokra meg nem nem tudok oda figyelni, mert egyből mint a villámcsapás nyilal a derekamba. segédeszközöm van, derékövem van. Sőt gerinciskolába is jártam ahol megtanítottak minden mozdulatot, persze olyanokat amiket évek óta nem is tudok csinálni... De azért köszi

Előzmény: Bassetos (9293)
malvin82 Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9294
Ez az! Erre és hasonló beírásokra gondoltam, mikor kértelek. Nem kell itt spórolni a hellyel. :-) Egyébként nekem is kapóra jössz! Ha ilyen részletes,utasításokkal,tanácsokkal teli zárót kapok majd,az nyilván eligazít egy időre. De mivel már nyughatatlanul tervezném a hazamenés utáni heteket, leírnád a legfontosabb intelmeket és tennivalókat az első hetekre vonatkozóan? Kösz! Malvin
Előzmény: Bassetos (9293)
Bassetos Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9293

Ehhez még annyit tudok hozzátenni a friss tapasztalataimból, hogy ezt az egészet végig tudd csinálni, szerintem érdemes szétválasztani, hogy mit tudsz befolyásolni és mit nem.

Próbáld arra összpontosítani a figyelmed, amit befolyásolni tudsz és kevésbé idegeskedni azon, amit nem tudsz.

 

A helyes étkezés, a megfelelő testtartás és a gerinckímélő mozgás, egy-egy olcsóbb segédeszköz mindenképpen segíthet a helyzeteden. Ezek nélkül a minimális, tőled elvárható dolgok nélkül hiába is agyalsz a többin. Nekem világosan elmagyarázták és leírták az ogk-n, hogy ez egy közös feladat. Nem úgy megy, hogy "megszerel a doki" és te tünetmentesen kimész. Például ha nagyon sokáig voltak fájdalmaid, akkor az "ideg lassan felejt". Ez is benne van a műtéti tájékoztatóban.

 

Ha úgy érzed, hogy te a lehetőségeidhez képest mindent megtettél, hogy mostantól megóvd a gerinced egészségét, utána lehetne azon agyalni, hogy mivel áldott meg a genetika és hogy melyik orvos kezébe add magad. Ezek a nehezebben vagy egyáltalán nem befolyásolható dolgok.

 

Talán az orvossal kapcsolatban még annyit lehet befolyásolni, hogy legyél a partnere, a sikertörténete. Segíts neki, hogy jobban végezhesse a munkáját. Lásd el információval, de ne panaszáradattal. Adj neki minél jobban értelmezhető visszajelzést a fájdalomról, amiből pontosabban tud dönteni. Minden papírod mindig legyen időrendben kéznél. Mivel sok beteggel találkoznak, próbálj lényegre törő lenni és gazdálkodj korrektül az idejével. Kint még ezrek várnak utánad. Emellett merj kérdezni fontos dolgokat, mert akkor a doki is tudja, hogy komolyan veszed a gyógyulást. Talán ez fura így elsőre, de nálam van eredménye.   

 

Elnézést a hosszabb szövegeknél, talán nem annyira illik egy fórumba. Igyekszem rövidebben :-)

Előzmény: Törölt nick (9289)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9292

Jaj Kris3 annyira belefojtunk itt a beszélgetésbe, hogy el is felejtettem megkösszöni, hogy szorítasz nekem, én is nagyon szorítok, hogy lemenjen a gyulladásod. Nekem is meg van most tiltva a torna ez a legrosszabb mikor már haladna az ember a gyógyulás felé, akkor valami megakadályozza. Elvagyok tiltva a terheléstől is csak feküdnöm szabad a kontrolig, de sétálgatok egy kicsit, mert ettől jobban már hova épüljek le. 

Bassetos Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9291

Elnézést, akkor én érthettem félre. Inkább fontosnak tartottam, hogy ez egyértelmű legyen.

Előzmény: malvin82 (9290)
malvin82 Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9290
Egy szóval nem írtam,hogy fizettél volna a bekerülésért.Teljesen világos számomra,hogy az elhelyezés került pénzbe.Mint írtam is,örülök,hogy mindezt megírtad,mint ahogy annak is,hogy csatlakoztál a csapatunkhoz.Ha már egyszer így jártál a gerinceddel. Egyébként nekem is L5-S1.Jobbulást és támogasd a többieket továbbra is a tapasztalataid megosztásával! Üdv! Malvin
Előzmény: Bassetos (9273)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9289

Annyival lett jobb műtét után, hogy naponta többször tudok 10 percet sétálni, mert műtétem előtt egy percet alig bírtam állni, de most lettek más fájdalmaim is pl a lábam műtét előtt nem fájt csak derékból félcombig most teljesen végig megy a talpamig. A bal oldalam fájt, műtét óta a jobb is. Eléggé össze vagyok most már zuhanva.:-( Mindentől félek attól is, ha azt mondja az orvos, hogy várjunk még és attól is, ha azt mondja műtsük. Nincs sok választásom, mert az állapotom nem egyeztethető össze az élettel, de nagyon félek, hogy mi lesz, ha ismét műtét és utána is ilyen maradok?

Bassetos Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9288

szák = szállok

Előzmény: Bassetos (9287)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!