Keresés

Részletes keresés

Gabiiiiii Creative Commons License 2012.03.06 0 0 49470

en tokeletesen ertelek..A regiek talan emlekeznek,mikor tavaly felfedeztem a sajat kutyam tesojat valamelyik menhelyen...Hetekig gondolkoztam rajta,hogy ertemegyek es elhozom,olyan kulonbozo geneket csak nem orokolhettek..Aztan letettem rola...A mienk 10 hetes kora ota nalunk van,nalunk szocializalodott,mi neveltuk,osszeszokott velunk es mi vele...Egy olyan kutyat,akivel ki tudja mi tortent az elmult 2 evben,egyszeruen nem mertem volan nyugodt szivvel a gyerekemmel egyutt hagyni..Tudom,hogy hulyeseg,mert igy meg vegigjatszottuk a fogzast,minden szetragasat,a szobatisztasagot,mindent...Megis igy erzem helyesnek.....De ez az en egyeni nunukem,ha lesz meg egy kutyam,az fiatal felnott lesz:)

Előzmény: Törölt nick (49448)
secperc Creative Commons License 2012.03.06 0 0 49469

:-)))))))))))))))))

 

Szerinted mi melyik kategóriába tartozunk?:-))))))))))

Előzmény: Pisces72 (49467)
secperc Creative Commons License 2012.03.06 0 0 49468

:-)))))))))))))))))))))

 

Tudod a rémitgetés az az első reakciónk, hogy "Na már megint kezdhetjük elölről az egészet! hát hiába ugatunk itt már évek óta?"

Aztán szó szót követ és egyszer csak kiderül az ég, kisüt a nap és van egy új kutyuvárományos, aki belátta, hogy igazunk is lehet.

Na ez a ritkább, ezért volt a gratuláció:-))))))))))))

A többség azonban csak bólogat - jó esetben - rosszban meg csak ellenkezik, és nem jön többet, mert nem neki adtunk igazat.

Kár, hogy nem jár már erre Carlos gazdája, aki a fekete labiját csúcs szuper helyről vette és komoly műtéteket kellet csináltatnia a kutyával, mert

displasyas volt. No mindegy majd csak előkerül és akkor mesél erről.

Biztam benne, hogy azért olvassa a topikot és beleszól, de ezek szerint már nem is olvassa:-((((

Mi meg csak beszélünk, beszélünk, a felelős állattartásról, tépjük a szánkat, győzködjük a népet, hogy hátha, és akkor jössz Te, aki igazol bennünket, hogy vak tyúk is talál szemet:-))))))))))))))

Szóval lányok fel a fejjel nem terméketlen, sivatagos ennek a topiknak a talaja:-)))

Hajrá elő az ekevassal:-))))))))))))))))) 

Előzmény: Kiyya (49466)
Pisces72 Creative Commons License 2012.03.06 0 0 49467

Van, aki a tenyésztéshez ért, van, aki a neveléshez, és van, aki a szövegeléshez. :) Mindenkit meg kell várni... :):):)

Előzmény: Kiyya (49466)
Kiyya Creative Commons License 2012.03.06 0 0 49466

Persze, hogy nem volt hiába, meggyőzhető vagyok, csak hasonlítok a kutyukhoz, türelemmel többre mentek velem, mint rémisztgetéssel :-))))))

 

Előzmény: secperc (49464)
Kiyya Creative Commons License 2012.03.06 0 0 49465

Rendben, mindenre felkészülök, de gondolom, hogy fruzsi vagy csilla felírja, ha van valami kérés esetleg a leendő örökbefogadóról.

Mindenesetre megpróbálom

 

Előzmény: Festéktüsszentő H. Benő (49463)
secperc Creative Commons License 2012.03.06 0 0 49464

Már nem volt hiába a tegnapi hajtépés:-)))))))))))))))

Gratulálok:-))))

Előzmény: Kiyya (49462)
Festéktüsszentő H. Benő Creative Commons License 2012.03.06 0 0 49463

nincs ember, aki ezt így fejben tudná tartani. Figyeld a retrieverhelp.hu oldalon a fórumot és jelentkezz a megadott telszámon, ha vmelyik kutya épp érdekel. És készülj fel rá, hogy a kölyökkutyákért elég nagy tolongás szokott lenni, úgyhogy az, hogy egyet kinézel magadnak a fórumban, még nem garancia semmire.

Előzmény: Kiyya (49462)
Kiyya Creative Commons License 2012.03.06 0 0 49462

Ennek én személy szerint nagyon örülök, és gondolom a többiek is. Boldogan fogadok örökbe a fajtamentőktől egy goldent, de tényleg kicsi kölyköt. Jelentkeznék is, hogy számítsatok ránk, ha lesz ilyen.

 

Előzmény: Festéktüsszentő H. Benő (49454)
secperc Creative Commons License 2012.03.06 0 0 49461

Igen Gabi, nekem kell tanulni:-)))

Berrynek pedig a bizonytalanságát kell legyőzni, és orientálódni az "erős kéz" felé.

Még kicsit bizonytalan, mert 3 hete történt a dolog a szomszéddal és 2 héttel ezelőtt jött a szakember hozzánk megnézni, s kijelölni a helyes utat. Remélem gyorsan tanulok:-))))))))))))

Tudod amikor az ember azt hiszi, hogy minden frankó, és akkor éri egy ilyen hidegzuhany, hát nem egyszerű.....

Amikor egyébként is annyi más probléma is van......

Előzmény: Gabiiiiii (49447)
secperc Creative Commons License 2012.03.06 0 0 49460

Jó kérdés:-)))

Sosem mértem a marmagasságát, de szerintem nem magasabb:-)))

Inkább az anyjára hajaz, aki fajtiszta retriever:-)))

 

Előzmény: Törölt nick (49459)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.06 0 0 49459

Köszi a Facebook-os tippet, megnézem!

És Berry magasabb, mint a Retrieverek?

Előzmény: secperc (49457)
secperc Creative Commons License 2012.03.06 0 0 49458

Köszönjük:-)))

 

Csók & Mancs

Előzmény: Törölt nick (49453)
secperc Creative Commons License 2012.03.06 0 0 49457

Szia:-))

 

Szerintem nem kövér.

Berry 3,5 hónaposan 15 kg volt, igaz, hogy ő "fapados":-))) Visszanéztem a súlytáblázatát.

Az örökbefogadásról: 4 év óta, amióta Berry van  sok, sok állatvédővel, ideiglenes befogadóva kerültem össze. Nagyon sokat számit, hogy melyik állatvédő szervezet milyen ideiglenes befogadónál tartja a kutyáját hosszú hónapokig, évekig. Általában az ideiglenes befogadók jó emberek, több kutya is van náluk nonstop, igy a szocializáció biztos működik.

Egyéb okosságokat pedig meg lehet tanitani neki, lásd még 4 éves korban is:-)))))))

A befogadott kutyuk pedig hálásak, ha gazdisok lesznek. Ajánlom Neked a fészbukkon a "gazdis lettem" c. oladlt tanulmányozás céljából.

Nagyon tanulságos, s valószinűnek tartom, hogy lesz annyira meggyőző, hogy gyorsabban megváltozik a véleményed az örökbefogadásról.

Előzmény: Törölt nick (49451)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.06 0 0 49456

Köszi

Előzmény: Pisces72 (49455)
Pisces72 Creative Commons License 2012.03.06 0 0 49455

http://www.retrieverhelp.hu/

Itt. De mi nem innen, hanem a szomszéd néni örökségéből... :( Régóta ismerjük már a kutyát.

 

Előzmény: Törölt nick (49452)
Festéktüsszentő H. Benő Creative Commons License 2012.03.06 0 0 49454

erre azért ne vegyél mérget :) Már, hogy nem szokott ide más csapattag is írni ;)

Előzmény: lustica (49416)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.06 0 0 49453

Berry gyönyörű!!!

Előzmény: secperc (49442)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.06 0 0 49452

Hol lehet ezeket a kutyákat megnézni?

Előzmény: Pisces72 (49449)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.06 0 0 49451

Törölt nick Creative Commons License 2012.03.06 0 0 49450

Szia, az én kutyámnak sincs törzskönyve, mi is kicsit elkapkodtuk a kölyökvásárlást, így hát semmi nem 100% a fajtáját illetően :), hiába vettük Labradorként :D

Remélem azért nem jön ki nála semmi gáz dolog, mármint a betegségekkel kapcsolatban. 

Felteszek képet, most mekkora, én szerintem normális a súlya, csak nem értem, miért mondják többen is, hogy dagi. Én úgy látom, hogy ahhoz képest, hogy 3 és fél hónapos, normálisan néz ki, hiszen tudomásom szerint azért ennyire egy ekkora kölyök lehet gömbölyű. De ha Ti azt mondjátok, hogy nincs igazam, írjátok meg légyszi. Most 38 cm a marmagassága és 8600 g.

Előzmény: Kiyya (49429)
Pisces72 Creative Commons License 2012.03.06 0 0 49449

Most szeretnénk örökbe fogadni egy 10 éves szukát. (Nem biztos, h összejön.) Soha kutyával annyira könnyű dolgunk nem volt/lenne, mint vele. Értelmes, figyelmes, tanulékony, és már szükséglete a tanulás.

És pont azért kell(ene) a fajtamentőktől, mert tőlük garantáltan csak olyat kapsz, aki alkalmas arra rendszerre családra-feladatra, ahová te kutyát keresel, mert addig nem adják örökbe, amíg kellően meg nem ismerik, és értenek hozzá, h a megfelelőt ajánlják.

Előzmény: Törölt nick (49448)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.06 0 0 49448

Sziasztok! Én tulajdonképpen valamilyen oknál fogva félek az örökbefogadástól. Vagy legalábbis eddig féltem. Miután a mi kutyánk 10 hetes korától van velünk, így már totál értem, mennyi "gond" van egy kiskölyökkel... pláne lakásban! És ezzel szemben, ha valaki egy nagy kölyköt, vagy egy felnőtt kutyát vesz magához, az mennyivel könnyebb, legalábbis a szobatisztasági gondokat nézve, és mondjuk a fogzás idején (is) való rágással szemben. De. Én amiatt nem mertem volna nagyobb kölyköt venni (vagy elhozni-mindegy), mert nem ismerem, és már nem kiskölyök, így kialakultak bizonyos szokásai, bizonyos történések miatt. Így én emiatt eléggé "fáznék", kicsit zsákbamacskának érzem. De meggyőzhető vagyok, és tulajdonképpen már annyira nem is idegen a dolog, amióta olvasgatok és hallok sztorikat innen-onnan. Remélem, értitek, miről beszélek. Talán lehet, hogy egyszer én is örökbefogadok egy nagyobb kutyát is. 

Gabiiiiii Creative Commons License 2012.03.06 0 0 49447

nem.....nem neki kell tanulnia,o ezeket eddig is tudta,csak nem adtal neki eselyt:)

de mostantol maskepp lesz es ez tok jo:))

 

/nem azert vagyok ilyen marha okos,mert igy szulettem en sem:))/ kAPTAM EN ITT IS,MASHOL IS HIDEGET ES MELEGET ES A FENE POFAJUKAT,EGY CSOMOSZOR IGAZUK VOLT:))  /beragadtam bocs/

Előzmény: secperc (49446)
secperc Creative Commons License 2012.03.06 0 0 49446

Igen Gabi tudom:-))))))))

Meg is irtam ott lentebb, ha visszaolvasol bevallottam az összes bűnömet:-)))

Még szerencse, hogy Berry gyorsan tanul:-))))

Előzmény: Gabiiiiii (49445)
Gabiiiiii Creative Commons License 2012.03.06 0 0 49445

szerintem te ott vagy felreertesben,hogy nem Berry-nek kell tanulnia,hanem neked:) Meghozza kemeny munka,en tudom.Berry csal alkalmazkodik es teszi azt,amit TE kijelolsz neki dolognak...Gondolom most megkonnyebbult,hogy levetted rola a falkavezet feleloseget es lehet vegre egy falkatag,akinek iranyt mutatnak..

Előzmény: secperc (49442)
secperc Creative Commons License 2012.03.06 0 0 49444

Szánom bánom, de most már mindegy:-)))

Saját kárán tanul a bolond ember, az okos meg a másén.....

Előzmény: kriseva (49443)
kriseva Creative Commons License 2012.03.06 0 0 49443

És azt se felejtsd el,hogy hánszor cibált ki éjjel ki ágyból.És a sok hasonló apróságot,hogy ha akart evett,ha nem akart nem evett,és sorolhatnám.Mennyit dumáltam neked,de nem értetted:((

Előzmény: secperc (49442)
secperc Creative Commons License 2012.03.06 0 0 49442

Na ez pont az, hogy Berryt tettem falkavezérré a túlzott féltésemmel és aggódásommal, igy rátestáltam a feladatokat. Ezért is akart utánunk jönni a szomszédba, és szagatta le a keritésről a nádat - megsebezve ezzel önmagát - mert nem tudott megvédeni:-((((

Szóval nagy hibát követtem el, és látod 4 év múlva jött csak ki. Már addig is tiszta ideg volt sokszor, és mindig úgy feküdt le, hogy fél szeme rajtam volt, pont ezért, csak én ezt most tudtam meg a szakembertől:-(((((

A kutya az kutya!!! Nem gyerek, nem unoka és a többi. Ezt kell tudomásul vennem és akkor minden rendben lesz.

Már 2 hete gyakorolunk és nagyon jól halad Berry a dolgokban. Már én megyek ki előre, és jövök be a lakásba, és vasárnap először sétáltattam a kutyámat terepen pórázzal, anélkül, hogy húzott volna. Szépen jött láb mellett.

Nagy hibát kövertem el, és ezzel a kutyának ártottam.

Tanuljanak a hibámból, akik még megtehetik.

Előzmény: Pisces72 (49441)
Pisces72 Creative Commons License 2012.03.06 0 0 49441

Nemrég hallottam, h nagyon sok szervi betegség hátterében is az áll, h a gazdi olyan helyzetbe hozza a kutyát -pl. falkasorrend-hiba, vagy feladat-nélküliség-, amivel a kutya nem tud mit kezdeni, ez őt stresszeli, és emiatt alakul ki az adott probléma. Mint az embernél. Visszagondolva, h mikor kezdődtek nálatok az etetésével kapcsolatos ügyek...

Előzmény: secperc (49440)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!