Keresés

Részletes keresés

real_geri Creative Commons License 2011.11.21 0 0 9665

Van egy "kis" gondom a kéményemmel.

Zsírúj lakás és kémény, Schiedel SR16 rendszer.

lakásban egy kandalló bekötve, padláson gyapotos hőszigetelő, majd ki a tetőre.

 

A gond az, hogy ha nem fűtünk benne, akkor igen kemény páralecsapódás van benne. gyakorlatilag folyik belőle a víz alul a kivezető lyukon, ami le van dugózva. Lásd képek. Már a falihüvely mellett is van vízkifolyás jel. ami jól látszik, mert korommal keveredve jól feketére fog mindent :(

 

Mi a f...t lehet tenni ellene? tegyek még hőszigetelőt? vagy a meleg levegő kiáramlást próbáljam megakadályozni pillangószeleppel? mert a szekunder levegő nem elzárható ezen a kandallón, ott mindig tud kimenni meleg levegő a kültérbe, sajnos.

 

kürtő feneke

 

a kürtő maga

 

A falihüvely környéke

Czhufni Creative Commons License 2011.11.20 0 0 9664

Sziasztok!

 

Szeretném a véleményeteket kérni egy kéménnyel kapcsolatban.

 

Ahol lakom ház egy 60as években épült. A lakásomban található egy tartalék gyűjtőkémény, amiről régen a 

nagyszobákban a cserépkályhák működtek. 4emletes a ház, senki nem használja a kéményt, nincs belekötve semmi. Legutóbb kérdeztem a kéményseprőt hogy a kémény mi célt szolgál, ő mondta hogy tartalék.

 

Itt jutott eszembe hogy én szeretnék egy fatüzelésű kandallót. (nagy elképzelések)

 

Kéményseprők mondták hogy persze okés, pénz+ műszaki szakvéleménnyel lehetne.

 

Mit gondoltok (én úgy gondolom kevés esély) egy karbantartott de nem béléscsövezett gyűjtőkéményre mennyi esélyem lesz hogy engedik? 

 

Mik a tapasztalataitok? Mire számíthatok? Kibéleltetik a kéményt mindenképp? 

joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.15 0 0 9663

"elég  az  itt is  szerinted?"

majd pjotrkolja.......én is csak érdeklődni járok ide...:-)))

Előzmény: Törölt nick (9662)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.15 0 0 9662

Köszönöm   átnéztem    és ha jól értem   min 2,3 m re kell lennem a  tetőtől.  már van  egy  kandalló kéményem  az inox alu  200 as   szintén  2.5 m re log  ki   ott  a héj össze van popszegecselve  a kilógó részen   . elég  az  itt is  szerinted?   köszönöm .

Előzmény: joevagyok68 (9659)
gmkiev Creative Commons License 2011.11.15 0 0 9661

Gyanítom, zsebbe nyúlós lesz a dolog. Meg kell csinálni a mai szabályoknak megfelelően.

Előzmény: szissz-gsxr (9660)
szissz-gsxr Creative Commons License 2011.11.15 0 0 9660

Sziasztok!

 

Én új vagyok, de van egy nagyon nagy problémám. Vettünk egy szerekezetkész házat, amit most fejezünk be. annak idején az építési engedélynek megfelelően megépült a kémény, le meozták, van róla kéményseprői szakvélemény, és most elkészült a gáztervünk a hatályos jogszabályoknakmegfelelően, ami szerint az egészet át kell alakítanunk, és többszázezer forintos költségünk lesz.

 

elkerülhető ez valahogy, vagy lehetséges, hogy már elkészült ház, csak azért mert a ház végleges elkészüléséig használatbavételi engedély bekéréséig megváltozott a jogszabály, az egészet egy vagyonért át kell alakítanunk?

 

Járt valaki hasonló cípőben, aki tud róla információt adni?

 

kössszi előre is

 

joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.15 0 0 9659

Itt van, nézd meg:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=114100113&t=9114615

 

Itt meg a szabvány...egy része...

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=114100607&t=9114615

 

köszönjük neked  pjotrkolja...:-))

Előzmény: Törölt nick (9658)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.15 0 0 9658

Köszön    értettem  .

Mág  egy kérdés ,   200/260 as   inox  kéményt  épitek a  külső  falon  , a  gerinctől  3,2 m  re . Milyen magasra  kell épiteni ?  Most 1,5  m en vagyok   , van még egy  1 m es  darabom  de  nem tudom  hogy rögzitsem   stabilan  .  Kell e  eggyáltalán  ha igen hogy  rögzeitsem?   Köszönöm

Előzmény: joevagyok68 (9641)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.15 0 0 9657

Ki?

Én?

Most mán csak azé se kérdem meg!  :-))

 

Előzmény: maguborka (9656)
maguborka Creative Commons License 2011.11.15 0 0 9656

s mivel van bélelve a kémény, ez lesz a következő kérdés :) (fogadunk? ) :)

Előzmény: joevagyok68 (9654)
zsukomlo Creative Commons License 2011.11.15 0 0 9655

Főgáz meó volt.

Előzmény: SolnesN (9647)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 9654

a "könnybben tudnák tüzelni" az azt jelenti, hogy a pénztárcádnak könnyebben ?  :-))

Tehát olcsóbban ...

 

Mielőtt irreverzibilis folymatot indítasz el .....

Mekkora méretű az a kémény ?

Elbírna az egy fatüzelésű valamit?

Előzmény: IMRE822 (9653)
IMRE822 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 9653

sziasztok, jó estét!új vagyok és egyenlőre csak egy kérdésem lenne!gázkonvektorom van kéményes és szeretném lecserélni mivel fával könnybben tudnák tüzelni és az lenne a kérdés hogy ki kell e szedni a bélést a kéményből és ha igen akkor hogyan hogy ne kerüljön túl sokba!köszi a választ!

joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 9652

"lásd kivel van dógod!"

Nem látni köll azt!

Érezni kell (lehet)aztat......és már többször éreztetted velem...köszi.....:-))

 

Előzmény: pjotrkolja (9651)
pjotrkolja Creative Commons License 2011.11.14 0 0 9651

Csak a vonatkozó rész, de lásd kivel van dógod! :)

Előzmény: joevagyok68 (9650)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 9650

"Vedd meg a"....

Annyira nem vagyok kiváncsi ...:-)))

De ingyé átnéztem volna kiváncsiságbú

Előzmény: pjotrkolja (9649)
pjotrkolja Creative Commons License 2011.11.14 0 0 9649

Vedd meg a az MSZ 845-öt és olvasd el ....

A 10°os szög 30°os látószögben 15m-en belül pedig a méretezési szabvány része ... ha fennáll mindhárom akkor 25-40Pa szélnyomást kell figyelembe venni a méretezés során, ha a kémény kibírja akkor frankó ... átlagos kémény nem bírja, ezért "kvázi kitorkollási" szabvány.

Előzmény: joevagyok68 (9648)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 9648

"Gerinc egy méteres körzetében 0,8m-rel kell a gerinc fölé menni"

És távolabb ?

Ugyan úgy mint régen? 0,8 vagy több ? m-en vízszintes, majd attól valahány fokos szögben lefele (10 ??) húzott vonal fölött kell lennie....

Link esetleg ?

Előzmény: pjotrkolja (9644)
SolnesN Creative Commons License 2011.11.14 0 0 9647

 Most ez milyen MEÓ -s ?

 Gáz meó-s vagy az üzembehelyező ?

Előzmény: zsukomlo (9645)
SolnesN Creative Commons License 2011.11.14 0 0 9646

 Nézd !

 Gondolkodj előre !

 A kéményt úgy telepítsd, hogy mind a konyhából, mind a nappaliból  lehessen rá csatlakozni.-

 Ha lenne  (itt )egy vázlatos alaprajzod én és bárki más adna rá tippet.

 

 "Ezek a szerelt kémények mekkorák?"

 Mint Joe is írta amekkorát rendelsz.

 De  két méret van, az egyik a belső átmérő (ez kell a teljesítményhez ) és egy magasság - az meg pl. a környezet függvénye is.

 Így nem árt egy hozzáértőtől konkrét tanácsot kérni.

 Addig is _ egy 160 -180 -as belső átmérő és egy  5- 7 m magasság majd minden igényt kielégít.

 Ezt csak azért írom, mert egy szerelt kémény is bőven a 100 eft felett van. Talán lesz abból 200 eft is.

 Persze pl. egy üstháznál az az 1,5 - max. 2 m-es füstcső is teszi a dolgát, sok finomságot lehet főzni egy üstben ilyenkor a kezdődő disznótorok idején hívom fel erre a figyelmet !!

 

Előzmény: Vasvakond (9642)
zsukomlo Creative Commons License 2011.11.14 0 0 9645

Sziasztok,

 

hátha tud valaki segíteni a következőkben.

Adott egy házátalakítás, amelyben egy rész teljesen új fűtési rendszert kapott. Új radiátok, vadiúj gázkazán (turbó).

A kazán kéménye gyári sanuer, melyhez nem kell kéményesektől szakvélemény.

DE: a mivel a kémény útjába pont egy gerenda állt (miért is ne), ezért a kéményszerelők eltolással oldották meg.

Erre ma kijött a Meós, és azt mondta, hogy ehhez így kéményseprőktől kell szakvélemény! A meó sikertelen. Köszi.

Az a kérdésem, hogy igaza van a meósnak? Ebben az esetben kell szakvélemény? Találkozott már valaki ilyen problémával?

 

Előre is köszönöm.

pjotrkolja Creative Commons License 2011.11.14 0 0 9644

Már nem fogják elfogadni... Gerinc egy méteres körzetében 0,8m-rel kell a gerinc fölé menni a kitorkollással.

Előzmény: joevagyok68 (9643)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.13 0 0 9643

Attól függ, hogy a gerinctől melyen messze vezeted ki a tetőn!

De nagyságrendileg)nem bizots, hogy pontos).

Gerincnél kivezetve 40cm-rel kell magasabb legyen

többi itt...ha még jó...

http://www.kemenysepro.hu/muszakiszabalyzat/mellekletek/Segedlet_MSZ_EN.pdf

 

"Ezek a szerelt kémények mekkorák?"

Amekkorát csináltatsz..:-)))

http://www.femkemeny.hu/

Előzmény: Vasvakond (9642)
Vasvakond Creative Commons License 2011.11.13 0 0 9642

Kedves Fórumtárs!

 

Köszönöm szépen a gyors válasz!

 

A belmagasság valóban kirívó, annak ellenére hogy ez egy bp külvárosi ikerház, ami régen állítólag orvosi rendelő volt, 1927ben épült.

 

Szeretnék benne fával tüzelni, ez lenne a lényeg, az egész házban most nem akarom, itt lenne lehetőség - ill kémény kályhának, kandallónak, de az macerás lenne eléggé, ígym még em döntöttem el, mindenesetre a konyhába szeretnék.

 

Dakota szomszéd van, ő használja, is néha az udvaromban köd van tőle, de ő az egyetlen, így nemigen hiszem hogy megúsznám.

 

Ezek a szerelt kémények mekkorák? a ház teteje fülé kell érjenek, vagy erre van valami szabály?

 

Előre is köszönöm

 

Maradok tisztelettel

 

VV

Előzmény: SolnesN (9639)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.13 0 0 9641

Utólag vagy zsindelyezés közben ?  :-)

 

Utólag neheze(bbe)n.

Valahogy úgy kéne mint a zsindely van.

Két fél lemezből.

A feljebb lévő felfekszik az alatta lévőre, hogy levezesse a vizet.

A felső lemezt valahogy be kéne dugni a kémény felett lévő első sor zsindely alá,

A felső lemez feküdjön fel az alatta lévőre.

Természetesen úgy, hogy előtte kivágod a kémény méretének ÉS a tető lejtésének megfelelő méretű OVÁLIS részt  az egymásra fektetett (átfedés !) lemezekből, abban a helyzetben ahogy a végén lesznek!

 

Érthető?  :-))

Előzmény: Törölt nick (9640)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.13 0 0 9640

sziasztok    Segitséget szeretnék kérni .  Most csinálok egy  külső  szerelt  inox  kéményt   200/260 asat.  de gallért nem kaptam hozzá  . azt hogy érdemesmegcsinálni tetőzsindelyhez?  köszönöm.

SolnesN Creative Commons License 2011.11.13 0 0 9639

 Helló ! 

 Megjegyzések :

 

 1. szokatlan az a 4, 0 -4,5  m-es belmagasság, de lehet , hogy így van. Csak  RÉGI   BELVÁROSI HÁZAKNÁL VOLT EZ JÁRATOS BELMAGASSÁG.

 

 

 2. Természetesen megúszható a kémény - ha a kályhában  füstöt  - láthatót - nem termelő fűtőanyagot égetsz el- Pl. pb. gázt.

     Vagy ha olyan környezetben élsz,  ahol nagy az etnikum koncentráció, akkor minden különösebb aggály nélkül kidugod a kályhacsövet  nem rísz ki a környezetből, ők is ezt csinálják.

 3. mint írtad, kivülre telepítesz egy kéményt ( Láttam már házfalon kívülre vezetett kéményeket meg ilyesmit, )

 ezt a szerelt kéménynek nevezett valamit megvásárolod, házhoz szállítják, felállítják, sőt külön díjazásért talán engedélyeztetik is.

  4.

   "egy kis vaskályhának mind látványra mind "érzésre" a konyhánkba (a helyiség kb 9nm, egy légtérbe"

 

 Vásárolj egy normál méretű kandallónak becézett kályhát, a melegéből nem csak a konyhának hanem az egyébb részeknek is jut valami - igaz a  70  m2 -re közel se elég.

 Természetesen a tüzet szorgalamasan rakni kell jó minőségű tüzelővel.

Előzmény: Vasvakond (9638)
Vasvakond Creative Commons License 2011.11.11 0 0 9638

Tisztelt Szaktekintélyek!

 

 

Egy kis segítségre lenne szükségem, - mert ugyan órák óta bújom a netet, de gyanítom hogy a tüzeléstechnika nem önképzéssel elsajátítható, főleg nem pár óra alatt.

 

A szitum a következő:

 

Adott egy 70 négyzetméteres ikerház-részem, amelyiket frissen korszerűsítettünk, (új kémény, új cirkó, minden új, ezekkel nincs is gond) és most úgy gondoltam hogy örülnék egy kis vaskályhának mind látványra mind "érzésre" a konyhánkba (a helyiség kb 9nm, egy légtérbe nyílik a közlekedővel, a nappalival, ezek nincsenek nyílászáróval elválasztva). A Konyhának két fala van a külvilág felé, és a belmagassága is jó 4-4,5 méter.

 

Kérdésem az lenne, hogy hogyan úszhatnám meg a kályha telepítését kéményépítés nélkül? Láttam már házfalon kívülre vezetett kéményeket meg ilyesmit, nem tudom ez mennyire szabályszerű, így inkább kérdezek mielőtt kályhát vennék vagy bármibe belekezdenék.

 

A válaszokat előre is köszönöm.

 

Üdvözlettel

 

VV

Matrix2006 Creative Commons License 2011.11.10 0 0 9637

Nyugodtan ráteheted, 5 ember súlyától ilyen betonnak nem szabad bajának lenni. Nekem egy 1400l-es puffer van egy 11cm vastag betonon (1 réteg heg.háló van benne), tartály súlyával együtt 1,6t van rajta, semmi baja.

Előzmény: ihi007 (9635)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.11.08 0 0 9636

 " Tudom, hogy igazából alpozni kéne,de nem szivesen törném fel !"

 

 

 Felesleges !

 Az abeton nagyon erős, a kémény nem süllyed meg nem dől el.

 Az alapozás csak a szabadban indokolt, mivel a fagy mozgatja a földet , bent zárt, fűtött térben nincs fagy !

 

 

 

Előzmény: ihi007 (9635)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!