Keresés

Részletes keresés

kardio1 Creative Commons License 2008.10.09 0 0 111
Próbáltam a neten tájékozódni, és egy Troc nevű bolthálózatot találtam, mint "dépot-vente"-et, nekik sajnos Villeneuve-sur-Lot-ban nincs boltjuk, csak Agenben és Marmande-ban. Házhozszállítás létezik ilyen boltoknál, vagy mindenki oldja meg, ahogy tudja? Online vásárlási lehetőség van, ennél írják, hogy van livraison, de azt nem, hogy milyen feltételekkel.
Előzmény: Dobri (109)
Nicsinyo Creative Commons License 2008.10.09 0 0 110
Minden vàrosban?
Hàt itt nem. Fr.o közepe tàja, ahol a hust ado marhàkat tenyésztik (Charolais).
Nagyon nehéz itt hasznàlt, régi dolgokat venni. Evente egyszer van egy kirakat, amikor a lakosok àruljàk elavult, ocska tàrgyaikat. Sajnos én utàlok mindent, ami régi, legyen az hàz, butor..stb.
Előzmény: Dobri (107)
Dobri Creative Commons License 2008.10.09 0 0 109
Igen,ezen a néven futnak.
Előzmény: kardio1 (108)
kardio1 Creative Commons License 2008.10.09 0 0 108

Köszi a választ. A "zacik" milyen néven futnak odakint? Hallottam "dépot-vente"-ekről, ezek lennének azok?

A tippeket köszönöm, már korábban is rájuk találtam, de inkább kétszer, mint egyszer se!

Előzmény: Dobri (107)
Dobri Creative Commons License 2008.10.08 0 0 107

Ha arra találok melót akkor arra fogom tengetni napjaimat.:)

Szinte minden városban lehet találni "zacit".Ott mindent lehet venni.Bútorok,ágyak,étkészlet,müszaki cikkek és még régi szexlapokat is be lehet szerezni.:)Persze azért szerencse is kell,hogy a jobb minőségüre tegyél szert.

Szerintem azok beletartoznak,nekem beletartozott.

www.abonim.fr;

www.vivastreet.fr ezeken is kereshetsz lakást.

 

Előzmény: kardio1 (106)
kardio1 Creative Commons License 2008.10.08 0 0 106

Sziasztok!

Decemberben megyek Franciaországba dolgozni, közelebbről Villeneuve-sur-Lot-ba (Lot-et-Garonne megye, Bordeaux és Toulouse közt nagyjából félúton), egyelőre egyedül, később a család is csatlakozik. Ahogy elnézem, közületek senki sem a délnyugati régióban tengeti napjait. Mindenesetre hasznosnak gondolom ezt a fórumot, időről-időre benézek majd ide.

Jelenleg lakáskeresés foglalkoztat leginkább, de a bútorozott (meublé) elég kevés

Tudtok olyan áruházat (áruházláncot), ahol viszonylag olcsón lehet bútort venni (nem baj, ha értékcsökkent vagy használt)? A cuisine équipée pontosan mit tartalmaz a hirdetésekben (hűtő, tűzhely beleértendő-e vagy sem?

Nicsinyo Creative Commons License 2008.10.03 0 0 105
Merci.
Mert én ilyen ragaszkodos tipus vagyok. Nem is annyira a helyhez, mint inkàbb az emberekhez kötödöm.
De az is igaz, hogy màr kicsi koromban is utàltam a falut. Pàrizsban jol éreztem magam, amig volt pénzem...hahaha! De Pàrizs szörnyü hely is tud lenni, ha az ember szegény.
Esblyben több jobaràtra tettem szert, nem volt messze Pàrizstol, mindent meglehetett helyben talàlni, ennek ellenére egy békés kisvàros.
Itt meg (Paray-le-Monial) nem ismerek senkit, nem szimpatizàlok a lakosokkal. S ha valamire szükség van, fél-egy oràkat kell kocsikàzni, hogy beszerezze az ember.
Előzmény: piupiup (104)
piupiup Creative Commons License 2008.09.28 0 0 104

Üdvözöllek a körünkben!

Miért vagysz vissza ennyire? En Parizsban élek, de sok...

Előzmény: Nicsinyo (102)
kalacsfr Creative Commons License 2008.09.23 0 0 103
Sziasztok! Loire Atlantique es Maine et loire
valaki lakik a kornyeken?
La Regrippiere
Nicsinyo Creative Commons License 2008.09.14 0 0 102
Sziasztok !

Milyen kàr, hogy én màr régen elköltöztem erre az "istenhàtamegetti helyre" Pàrizs környékéröl, pedig szivesen megôrizném a gyerekeiteket. 26 éve élek Fr.o-ban: hosszu-hosszu történet, sok joval és rosszal. (11 évig laktam Esblyben, az Eurodisney mellett - oda visszavàgyom..)

Most fedeztem föl ezt a topikot, àltalàban a FILOSZ-ban szoktam tàrsalogni.
datecafe Creative Commons License 2008.09.09 0 0 101

sziaszok!

 

nagyon off, elnézést is kérek, de fontos, mert talán az itt fórumozóknak is javíthat a közérzetén egy kis társkeresés meg móka. nekünk jött létre a www.datecafe.ie , ami a külföldön élő magyarok társ- és partnerkeresője. Franciaországban gondolom elég sokan vagytok, tehát ha van kedvetek rajtunk keresztül is érintkezni, örömmel várunk titeket

üdv

balázs

datecafé

dublin

vasbab Creative Commons License 2008.08.28 0 0 100
Sziasztok!
Briancon környékén van valaki?
Hautes Alpes.
drkovacsta Creative Commons License 2008.08.18 0 0 99

Sziasztok!

 

Párizstól 70km-re, Dreux-ben lakunk, ahol 2 és fél éves kisfiunkhoz keresünk magyarul és franciául is beszélő baby-sittert. Nagyon várjuk az érdeklődő emaileket!

Earles Creative Commons License 2008.07.31 0 0 98
Üdv mindenkinek! Továbbra is munkát vadászok Korzikán!!! Bármilyen - kevés nyelvtudást igénylő - aljameló jöhet! Ha esetleg valaki tud valamit...
digicat Creative Commons License 2008.07.30 0 0 97
Ha az áfa ottani megfelelőjére gondolsz akkor kétlem, mert EU-n belül azt nem lehet visszaigényelni (szerintem Angliában sem működik már). Kivéve természetesen ha EU-n kívülre viszed az árut.
Előzmény: bichette28 (96)
bichette28 Creative Commons License 2008.07.29 0 0 96
Sziasztok!

Tudja-e valaki hogy Franciaorszagbol visszatudom-e igenyelni az adot, mint ahogyan Angliabol is, miutan elhagyom az orszagot?

Elore is koszi!

egnis Creative Commons License 2008.07.27 0 0 95
bocsi, nem ide akartam írni!!
egnis Creative Commons License 2008.07.27 0 0 94
Sziasztok!!!

 

 

Segítsetek!!

 

Augusztus 20án utazom Erasmussal Helsinkibe, de a kinti egyetem csak szept 1-től tud koleszt biztosítani.

Tehát 12 éjszakára nincs szállásom!!!

A hostelek tele vannak, ami szabad, nagyon nagyon drága nekem!!!

 

Ha tud valaki 2 személyre szállást, bármilyet, kiadó lakást vagy szobát olcsón, kéreem, írjon!!

 

Köszönettel: Ági

GG-GJ-GG Creative Commons License 2008.07.26 0 0 93
Köszönöm
Előzmény: Dobri (92)
Dobri Creative Commons License 2008.07.26 0 0 92
Az iwiw-en 19 embernek van bejelolve lakhelyenek Rouen.
Előzmény: GG-GJ-GG (91)
GG-GJ-GG Creative Commons License 2008.07.25 0 0 91

Szia Dobri!

 

Köszi a választ, elsösorban magyarokat keresek a környéken.

üdv

J

Előzmény: Dobri (90)
Dobri Creative Commons License 2008.07.25 0 0 90

Szevasz!

Ezt kitol kerdezed?

En ismerek arra nehany embert,de azok nem magyarok.

Előzmény: GG-GJ-GG (89)
GG-GJ-GG Creative Commons License 2008.07.25 0 0 89

Szia

Ismersz valakit ako Rouen közelében lakik, én Gailon mellett.Köszi

Dobri Creative Commons License 2008.07.21 0 0 88
Szerintem az iwiw keresovel jobban jarsz.2554 embernek van bejelolve,mint lakhelye.Nyelv nelkul tenyleg eleg szar egy idegen varosban.Sok sikert!
Előzmény: martava (87)
martava Creative Commons License 2008.07.21 0 0 87
Sziasztok!
Egy hete erkeztunk Parizsba es szeptember kozepeig maradunk. Keressuk az itteni magyarokat, mivel franciaul egyikonk sem beszel es igy kicsit egyedul vagyunk ebben a szep varosban. Kerlek jelentkezzetek!
Kmrmptr Creative Commons License 2008.07.18 0 0 86
Párizsban élő magyarok segítségét kérném! 2009.04.03.-2009.04.10. között el szeretném vinni a páromat Párizsba születésnapja illetve eljegyzési célból. :)
Erre az időtartamra keresek olcsó szállást, szobát, apartmant bármit 2 normális, nem dohányzó fő részére!

Segítségeket a magán e-mailemre várok és előre is köszönöm!

Komáromi Péter
peter@komaromi-komaromi.hu
drkovacsta Creative Commons License 2008.07.01 0 0 85

Sziasztok!

 

Marciusban koltoztunk Dreux-be (28, Eure-et-Loir), varjuk kozelben elo magyarok jelentkezeset! Mindenkinek a legjobbakat, Tamas

ilonazlati Creative Commons License 2008.06.25 0 0 84

Nem ertem mit keresel itt. Ha minden untat, haza is lehet menni.

 

Előzmény: gir (82)
ilonazlati Creative Commons License 2008.06.25 0 0 83

Reg nem jart itt senki. Normandiaban elo magyarokat keresek.

Ebben a forumban varom a jelentkreseket.

Koszi

gir Creative Commons License 2008.06.14 0 0 82
Sziasztok,

épp párizsban csücsülök, egyedül vagyok a hétvégén mint a kisujjam egy hotelben. Tudom hogy opportunista kicsit a gondolat, de: Ha van valakinek kedve szörpös sörözni vagy valami hasonló szörnyűséget magunkba önteni a helyszínen akkor dobjon egy SMS-t erre a meglepően német számra:
+4917626285687

Esetleg ha tudtok olyan helyet ahová érdemes beülni mert nagyon hangulatos/jól főznek/egyéb miatt kedvenc, akkor szívesen venném, negyedszer vagyok itt és nem érdekelnek már a Louvre meg torony meg bazilika meg kuttyomfitty.

Ha nincs jelentkező akkor kinézek egy utcát és cikkcakkban végigkocsmázom :o))

gir wiw

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!