Keresés

Részletes keresés

nagykunsági Creative Commons License 2011.11.24 0 0 24875

Mondták, de mivel ők is ilyen kcal/kg értéket mondtak az semmit nem mondott nekem.

 

Jelenleg ahhoz vagyok szokva 1 kg fa 15 Mj :))

Előzmény: t.zsolti (24863)
sur5al Creative Commons License 2011.11.24 0 0 24874

Vicces pofa vagy:) A faelgáz az nem gázkazán ám, hanem tulképpen vegyes.:) A fát gázosítja el, majd a fagázt égeti. A vegyesed is ezt csinálja amúgy, csak nem olyan jó hatásfokkal.

 

A kondi gázkazán azért van 100% felett, mert a Gázművek által el nem adott energiatartalmat is fel tudja használni ideális körülmények között. Ez a "rejtett" tartalom a vízpára lecsapatásával (kondenzálásával) áll elő.

 

http://portal.d-eg.hu/content/view/661/41/

 

 

Előzmény: nagykunsági (24862)
nagykunsági Creative Commons License 2011.11.24 0 0 24873

Ízlések és pofonok.

 

Ezt még soha nem hallottam, hogy csak iegészítő fűtésként jó.

Nekem csak az van, nincs más fűtés és tökéletesen elégedett vagyok vele.

 

Anno nekem megtervezték, tervezőirodában, mert fogalmunk sem volt róla, mennyi cső kell. A szerelők meg azt mondták, amit te is írsz letekerünk valamennyit.

 

Kiszámolták melyik helységben mennyi kell, hány kör kb egyforma nagyok legyenek.

 

Az én talpam bírj a meleget. A családé is.

Mondjuk hártánya, hogy bárhova megyek ha nincs padlófűtés, akármilyen meleg van, fázik a lábam.

 

Egyik ismerős is úgy csinálta, ahogy te, hidegburkolós helységekben padlófűtés, szobákban radiátor.

Na már megbánta. Sokkal hidegebb van a szobákban, mint a padlófűtéses helységekben.

Hőmérő szerint 1 fok a különbség, de mivel teljesem más a hőérzete fázik.

 

Nekem mondhat bárki bármit. 20 éve élek benne kitapasztaltuk, semmi pénzért nem adnám.

Előzmény: bollazoli (24865)
sur5al Creative Commons License 2011.11.24 0 0 24872

Na várjál csak! Ha 60 fokos VTC-d van (az van ugye?), akkor 60 fok alatt 0l megy a pufferba. A hideg ág zárva van. Tehát csak a kazántól a VTC-ig pörög a víz. Aztán van egy szakasz (kb. 60-70 között), amikor ide is, oda is, majd 70 felett 3% visszakeverés mellett, a többi megy a pufiba. Legalábbis ezek a gyári adatok, elvileg így kell mennie.

Előzmény: bollazoli (24846)
sur5al Creative Commons License 2011.11.24 0 0 24871

Hehe:) Sajnálta a pízt a pufferre, mi? Vagy nem volt helye rá? Okos ötlet. Bár azért kívülre kellhet szigetelés, hiszen gondolom a kazán nem a nappaliban van...

Előzmény: negativ0001 (24834)
sur5al Creative Commons License 2011.11.24 0 0 24870

Először is örülj neki.:) Kicsi a rendszer vízmennyisége?

 

Másodszor pedig vedd figyelembe, hogy a tűz melegben ég legjobban. Na ezt jól megaszontam, de az égés feltételei:

1. éghető anyag (száraz fa),

2. oxigén (égési levegő) és

3. megfelelő hőmérséklet (minél több, annál jobb).

Evidens, hogy a 60-70-80 fokos vízköpeny kevésbé hűti a tűzfészket, mint a 20-30 fokos. Jobban, tökletesebben ég a tűz, jobb a kazán hatásfoka, takarékosabb a tüzelés.

Előzmény: nagykunsági (24829)
sur5al Creative Commons License 2011.11.24 0 0 24869

Jóvanna! Aszittem elírtad:)

 

"Nem a padlóba engedsz 45 fokos vagy melegebb vizet, hanem a hőcserélőbe. Itt van egy hőlépcső, amit már kitárgyaltunk tegnap, hogy nálam nagy másnál sokkal kisebb.

Egyébként 40 fok alatt nemigazán jó a padlófűtés, de akkor az igazi ha a padlóba 50 fokos vizet engedek. Akkor olyan jó meleg a kő."

 

Igen, emlékszem ott van egy komoly lépcső. Így oké.

 

Ill. amikor ezt írod: "akkor az igazi ha a padlóba 50 fokos vizet engedek", akkor is a hőcserélőre gondolsz, ugye?

 

Csak azért, mert úgy tudtam a padlónak nem jó a meleg. A csöveknek sem, mert a túlzott hőtágulás szétnyomja a rendszert aztán lesz lepetés, másrészt az embernek sem, mert a túl meleg talp állítólag nem egészséges. Lehet, hogy rosszul tudom, akkor elnézést kérek.:)

Előzmény: nagykunsági (24831)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.24 0 0 24868

brikettel való tüzelés van valakinek tapasztalata

sur5al Creative Commons License 2011.11.24 0 0 24867

Szuper! Állítólag pontosabb, na de ne hidd, hogy annyival:) Neked (és nekünk mindannyiunknak) jó lesz az ötezres. Vedd meg és mérj. Még ha csal is (egyébként elég jól mérnek) akkor is tudsz viszonyítani. Mérj meg vele ezt-azt, mint tették itt sokan első örömükben és fogod látni, hogy mik a jellemző számok. Amúgy jó a mérleg próba is, bár nem tudom hogyan lehetne jól kivitelezni. Talán így: Mondjuk hasítanék egy jól hasadót, mérnék egyet. Súlyt is. Aztán miszlikbe aprítanám, full kiszárítanám, majd mérnék egy pálcikát széthasítva, persze össz súlyt újra. Megnézném mit hoz ki a mérleges számítás (mennyit veszített a súlyából) és azt is mit mond a mérő (hány %-ot veszített a súlyából). Csak a víz párolog, a fa nem:)

 

Bocsánat, nem akartalak hírbe hozni:)

 

Jókat olvastál. Az 53-55 fokos harmatpont minden szilárd tüzelésű készüléknél probléma. Mindegy, hogy gravitációs/szivattyús, nyitott/zárt.

Előzmény: Zellerzoldje (24814)
sur5al Creative Commons License 2011.11.24 0 0 24866

"a legkisebb holnap lessz egy éves folyamatosan lerugdossák a takarót magukról ezért kellene nekem min 24-fok"


 Aztán az is lehet, hogy azért, mert melegük van a 24 fokban. Persze a gond akkor van, amikor a tűz már kialudt és nincs, aki visszatakarja őket:)

 

Megj: lessz lesz

Előzmény: anonimusz83 (24805)
bollazoli Creative Commons License 2011.11.24 0 0 24865

tenyleg jo dolog a padlofutes, de csak kiegeszito futeskent szabad beepiteni radiator melle. Nagyon jo dolog a meleg padlo a nappaliban, de nagyon jol kell megtervezni amit az esetek tobbsegeen egyik kivitelezo sem tesz meg. Igy szoktuk alapon letekeri a koroket a szokasos tavolsagra es ezzel meg is hatarozta, hogy mennyi kw-ot fog leadni a padlofutes. Ha keves lett akkor nem futi ki a hazat csak ha megemeled a viz hofokot es az egy bizonyos ertek felett egeszsegtelen, ha anal is tobbre lenne szukseg akkor azt mar a cso nem birja :(

Nalunk padlofutes csak a hidegburkolatos helyisegekben van, de ott is vannak radiatorok. A haloszobakban fa parketta es szonyeg + radiator

 

Hiaba kellemes meleg a padlo 35fokos viznel, megfagynank ha nem lennenek mellette a radiatorok 45fokos vizzel

melegebb vizet a padlofutesbe mar nem viselek el, arra mondjak, hogy sut a padlo :)

Előzmény: nagykunsági (24852)
sur5al Creative Commons License 2011.11.24 0 0 24864

Nem baj. Ill. nem azért van csak 20 fok, az tuti. Nyitott is tud forrni, sőt az tud csak igazán:)

 

///Te, csak úgy biztonságképpen megkérdezem: a radiátorok nem alumíniumok ugye? Mert akkor mégis baj, bár nem azért, hanem másért:)///

Előzmény: anonimusz83 (24786)
t.zsolti Creative Commons License 2011.11.24 0 0 24863

és a fűtőértékét is megkérdezted , mert ott is biztos van gyengébb  meg jobb,

lengyel lángot én öntöttvas kazánba ajánlanám és kell hozzá megfelelő huzat is hogy ne kormoljon, kipróbáltam 1 tonnácskát , durva a hatás, pufi nélkül nem javaslom, és akkor is vízhűtött rostélyos kazánba ( 6000kcal/kg )annyi a hamuja mint a fának.

 

Előzmény: nagykunsági (24860)
nagykunsági Creative Commons License 2011.11.24 0 0 24862

Kondenzációs gázkazánok 110-120% hatásfokon mennek.

 

Első hallásra lehetetlen, de nem úgy számolják a hatásfokot, ahogy te gondolnád.

A 100% hatásfokban nincs benne az a hőmennyiség ami a füstgázzal elmegy. Ha jól tudom 100 fok alá nem mehet a füstgáz.

Na most a kondenzációs gázkazán még ebből a füstgázból is nyer ki energiát, tehát így lesz több mint 100% a hatásfoka.

Előzmény: t.zsolti (24859)
sur5al Creative Commons License 2011.11.24 0 0 24861

Ja! Puffer hatás?:) Értem már. Ezért örülök én is, hogy épített kandallóm van. Az a kb. 100 db km tégla elég jól tárol a nappaliban:)

 

Ügyes húzás, grat!

Előzmény: ja nyugi (24783)
nagykunsági Creative Commons License 2011.11.24 0 0 24860

Nem vagyok nagy szaki szénben, de valamikor tüzeltem, vele, volt egy carborobot kazánom.

 

Putnoki rostált darát vettem bele, kínlódtam vele, kátrányos volt, nem győztem salakolni meg sok kellett belőle.

Akkor megfogadtam, borsod környéki szenet soha többet.

 

Oroszlányi rostált dara volt a következő, az sokkal többe kerölt, de feleannyi kellett belőle, nem volt kátrányos, hamuja alig volt.

 

 

Ha most vennék szenet, orosz vagy lengyel szenet vennék.

 

Ma ajánlottak zsákos orosz szenet 6000Ft/q.

 

 

 

 

Előzmény: t.zsolti (24857)
t.zsolti Creative Commons License 2011.11.24 0 0 24859

ez nem megy a fejembe, hogy lehet az amúgy magas hatásfokú kazán  ( ugye 85-90%-ot írnak ) még 20-25%- al gazdaságosabb, 100 felett vagyunk?

vagy az egyik igaz vagy a másik

Előzmény: bollazoli (24854)
sur5al Creative Commons License 2011.11.24 0 0 24858

Ezt írja:

"Univerzális RAUTITAN flex nagy nyomáson térhálósított polietilén (PE-Xa) cső, oxigéndiffúzió mentes, hajlékony"

 

Ha ez igaz (miért ne lenne), akkor nem, ez nem számít nyitottnak. Ezek szerint nem juthat be oxigén.

 

Egyébként a többi műanyagot se úgy képzeld el, hogy ki-be jár a levegő. Annyira nem rossz a helyzet, csak hát a zárt rendszernél pont az oxigénnel van a legnagyobb bajunk. Ha oxigén nincs a rendszerben, akkor nagyjából mindegy, hogy réz, alumínium, vas mi és milyen sorrendben hová van kötve. Egyébként sem lehetetlen küldetés, de figyelni kell egy-két dologra...

Előzmény: votinka (24781)
t.zsolti Creative Commons License 2011.11.24 0 0 24857

azt tudom mit ne vegyél , sajókazai brikettet, felejtős elsőre lehet hogy ólcsónak tűnik de a salakhoz külön konténer kell majd, ahogy a kollegám mondta amennyit beraktál annyit szedel ki salakként, persze más képpen ég mint a fa, de a fűtőértéke talán megüti a 10Mj/kg-ot,ugye a száraz fa 14-körül van, most hasonlitsad az árat fűtőérték/kg ba-össze.

veszed a kazai brikettet 14ft/kg + fuvar, veszed a fát erdei köbm ( kb 1-1.2 t ) kb 20ft/kg

Előzmény: Törölt nick (24849)
sur5al Creative Commons License 2011.11.24 0 0 24856

Kapnak választ. Én legalábbis legjobb tudásom szerint igyekszem segíteni mindenkinek. Gondolom te is azért vagy itt és még sokan. Annak is, aki nem ír helyesen.:))) Én sem írok mindig, de igyekszem.

 

Ne haragudj, de a két dolog nem mond egymásnak ellent. Én is elsősorban a szakmai dolgokra figyelek és néha (nagyon ritkán) a leghajmeresztőbb esetekben finoman megjegyzem, hogy ez így nem helyes. Ennyi. Sajnos rossz esetben felkapja a vizet az illető és "anyázni" kezd. Már megbocsáss, de ez nem az én hibám. Furcsa, hogy folyamatosan azt kell védenem, hogy miért írok helyesen. Nem gondolod? Egyébként Zsolti tök jól áll a dologhoz, bár nem erőssége a helyesírás. És? Semmi gond nincs vele. De mint említettem volt, ez a ritkább.

 

Szerintem nem kell hisztizni, ennyi a lényeg. Ha akar tanul belőle, ha nem, nem. Úgy érzem nem voltam eddig sem bunkó és ezután sem leszek az.

 

Amúgy csak a tisztázás végett: a helyesíráson pörgés elindítása nem nekem köszönhető, hanem Joenak. Persze én indukáltam, mondhatjuk, hiszen jeleztem neki egy hibát. Tudod, nyitva volt a bolt:)))

 

///Helyesen: hej hely. Bár szerintem tudod te is, csak direkt írtad így, de attól még nem helyes. Remélem tudtad:)///

Előzmény: vidageza (24780)
bollazoli Creative Commons License 2011.11.24 0 0 24855

latom azert lassan osszeall a kep, nem rosszindulatbol segitunk meg ha neha ugy is tunik :)

en szemely szerint tul vagyok egyket rendszer atepitesen es kazan cseren, van tapasztalatom mit hogyan erdemes es mindezt a sajat hazamban a sajat penztarcam karara :(

Előzmény: nagykunsági (24853)
bollazoli Creative Commons License 2011.11.24 0 0 24854

vigas 25LS - faelgazosito kazan lambda szondaval es komoly mikroprocesszoros vezerlessel:

http://www.ekokazan.com/akcio.php

Előzmény: nagykunsági (24851)
nagykunsági Creative Commons License 2011.11.24 0 0 24853

Azt hittem addig míg a 60 fokot el nem éri, az egészet visszakeveri.

Előzmény: bollazoli (24846)
nagykunsági Creative Commons License 2011.11.24 0 0 24852

Mondja ezt az akinek nincs.

 

Semmi mást nem tennék a hálóba csakis padlófűtést.

 

Takarítani kell és akkor nincs por.

 

20 éve élünk benne, 3 gyerek felnőtt, egészségesen.

 

 

Előzmény: t.zsolti (24845)
nagykunsági Creative Commons License 2011.11.24 0 0 24851

Na az micsoda??

Előzmény: bollazoli (24844)
nagykunsági Creative Commons License 2011.11.24 0 0 24850

Igen valóban.

 

Nálam minden el van cseszve.

 

20 évvel ezelőtt szarul csináltuk meg.

 

Tettünk alá 5 cm-es hungarocelt, nem lépésállót, mert még nem ismertük. / 10 éve építettem be a tetőteret oda sem tettem lépésállót mert már ismerttük de feleslegesnek tartottam. /

 

Ahungarocellre meg tettünk solflex fóliát hőtükörnek.

 

Arra tettük  a térhálót arra meg a padlófűtéscsövet . Solymári szürke mert az volt. Mást nem ismertünk.

 

Aztán az egészet lebetonoztuk. Arra meg járólap került. Nem padlófűtésre való, mert még nem ismertük, hanem amilyen volt. A nappaliban például cserép van.

Nem ragasztottuk, hanem hagyományosan tettük, mert a ragasztót csak hírből ismertük.

 

A szobákban a padlószőnyeg alatt a betont lekötöttük padlopontal, hogy ne poroljon.

 

A padlószőnyeg padlófűtésre való mert azt már akkor is ismertük.

 

Nem kell 1 napig fűteni, hogy meleg legyen, de nem is 30 perc.

Kell neki 2-3 óra mire érzed hogy meleg.

 

Ezért is nem jó hagyni kihűlni,mert sok idő és energia újra felmelegíteni.

 

Persze lehet itt vitázni rajta, hogy vastag a betonréteg, véknyabb kellene, meg vastag a burkoló, de minél nagyobb tömeget melegítesz át annál később hűl ki.

 

 

Előzmény: bollazoli (24842)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.24 0 0 24849

hát nem tudom te mit ajánlasz ?

Előzmény: t.zsolti (24847)
bollazoli Creative Commons License 2011.11.24 0 0 24848

es foleg akkor lebegteti a port ha 50fokos viz megy bele :)

Előzmény: t.zsolti (24845)
t.zsolti Creative Commons License 2011.11.24 0 0 24847

és milyen brikett????

Előzmény: Törölt nick (24843)
bollazoli Creative Commons License 2011.11.24 0 0 24846

nem csak akkor megy a pufferbe a viz ha elerte a 60fokot, elotte is megy a pufferbe csak egy reszet visszakeveri a vtc

az en kazanom mar 40foknal inditja a szivattyut es az is megy a pufferbe nem csak 60foktol :)

Előzmény: nagykunsági (24841)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!