Keresés

Részletes keresés

k.valcsi Creative Commons License 2005.03.01 0 0 1871

Szia rage!

Köszönöm az infót! Még nem döntöttük el konkrétan, hogy hová megyünk, de szimpatikus volt az Anett Tours ajánlata. Ez június 23-tól, július 5-ig lenne a Takis apartmanban, mely közvetlen tengerparti és a bank, valamint egy aranybolt közelében van. A vasútállomás sincs messze a térkép szerint. Nem kocsival megyünk, éppen ezért fontos a homokos part és a tenger közelsége. Sajnos nagyon kevés utazási irodának van 10 éjszakás kínálata. Egy hét kevés, két hét nehezen megoldható a férjem munkája miatt.

Üdv.: Valcsi

Előzmény: rage. (1870)
rage. Creative Commons License 2005.02.28 0 0 1870

Szia.

Tavaly voltunk ott 2hetet.Platamonasba nics semmi értékelhető part.A város közepén van kialakitva egy kis öböl.Az homokos,de ott koszos a viz nagyon.

A város szélén kavicsos.Ha kocsival mentek akkor át tudtok menni nei poriba vagy nei pori és platamonas közé féluton fürödni.Mikor mennétek.

Előzmény: k.valcsi (1868)
tokszikukac Creative Commons License 2005.02.28 0 0 1869
Hali! Mi 2004-ben az olimpia alatt mentünk így, félúton Olimpyc b.-en szálltunk meg. Este 23-órakkor találtunk szállást kb 5 perc keresés után egy szállodában reggelivel ha jól emlékszem 20 Euro/fő áron. Tolóban a szállásunkat a Zeus Dias irodán keresztül intéztük 38.000,-Ft/fő/7 éjsz. áron (főszezonban olimpia alatt)!!! Ha kérdésed van szívesen segítek! üdv. Tökszi
Előzmény: mia0704 (1866)
k.valcsi Creative Commons License 2005.02.28 0 0 1868

Sziasztok!

Tudja valaki esetleg, hogy Platamonasban, a vasútállomásnál kavicsos vagy homokos a tengerpart? Széles vagy keskeny, esetleg öblös?

Előre is köszi a választ!

Üdv.: Valcsi

mia0704 Creative Commons License 2005.02.25 0 0 1866

jó reggelt

mi is egyéni utazást szervezünk (toloba), és utazási irodán keresztül szeretnénk majd szállást foglalni, viszont útközben, valahol az északi részen szeretnénk egy éjszakára megszállni. nincs valami ötletetek, hogy hol lehetne? valami nem túl drága hely kellene, a lényeg hogy legyen ágy, és le tudjunk fürdeni. :)

Domka590 Creative Commons License 2005.02.24 0 0 1864

Sziasztok! 4-en vagyunk és Sartiba v. Katerinibe v.Olimpyc b. -re szeretnénk menni. Kár h csak egy légteres apartman a legtöbb. Mit javasoltok?

Szervezett utazásv. egyéni?

Segítsetek!

Mennyi idő az út? 

Megbízhatunk-e az egyéni megrendelésekben?

Fabien Creative Commons License 2005.02.24 0 0 1863

Nem, egyáltalán. 

Nem is volt olyan éle a hsz-emnek, hogy a kavicsnézegetés minimumelvárás lenne :) Hanem, Tolo (számomra) abszolút és megfellebbezhetetlen varázsát kívántam ecsetelni azzal, hogy azért klafa hely, mert klafa helyen van. Sok taverna, sok tenger, sok közeli hegy, sok helyre menő hajó, sok kis közeli falu igazi kocsmákkal, sok közeli ásatás, sok igazi cukrászda igazi sütikkel, és sok igazi giroszos, és minden, de minden közel van. Egész Argolisz megyére igaz ez. Amúgy nem reklámozom, de baromira elfogult vagyok :)

Bár most nyáron már gondolkodtunk azon, hogy többet nem megyünk oda, mert minden nyarunkat ott töltjük, és ez mekkora sznob dolog. De aztán, amikor elindulunk, valahogy mégis ott kötünk ki.

Voltál már ott? :)

Előzmény: egérút (1862)
egérút Creative Commons License 2005.02.24 0 0 1862

Elnézést, nem akartam fájdalmat okozni Neked, de ha már itt tartunk férfiasan bevallom, hogy nem nagyon hoz tűzbe a Mükénei kori ásatások megtekintésének lehetősége! Hál' Istennek sok helyen volt szerncsém járni már az országban, sok nevezetességet megnéztem, nagyon sok nagyon tetszett, de cirka a 87. rom után elkezdtem únni eme látványosságokat és most már ritkán vetemedek eme kultúr ínyencségekre...

Inkább pihengetek öregesen, fürdök, esetleg végig kóstolgatok egy-két tavernát, elgyönyörködöm egy kicsit a panorámában, szimatolom a mediterán virágok fantasztikus illatát és kostólgatom a "hegy levét".

Nagyon ciki?

Előzmény: Fabien (1853)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2005.02.24 0 0 1861
Az Olympic Beachi pihenőnek még egy előnye van: Ha meg akarod nézni a Meteorákat, oda csak 160 km. Nem kell rohanni, odaérsz, megpihensz, másnap meteorák, harmadnap tovább.
Fabien Creative Commons License 2005.02.24 0 0 1860

Oks :) Belenéztem a másik topikba is, eddig valahogy elkerülte a figyelmemet, de viccesnek tűnik, úgyhogy átolvasgatom.

Kempingezéssel egybekötve sztem tökmindegy végülis, hogy hol állsz meg. Lehet az Olimpikbícs is. Ha nem két hétre megy az ember ilyen vérborzalom helyekre, akkor még ott is meg lehet találni a szépséget. Amire pont elég két fél nap :)

Előzmény: LUCzI FERencz (1859)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2005.02.24 0 0 1859
Talán annyi különbséggel, hogy lehetséges, hogy kempingezve mennénk, és ebben az esetben a sokat szidott Olympic Beach-i pihenővel. De nézz vissza ebben a topicban, írtam már erről.
Előzmény: LUCzI FERencz (1858)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2005.02.24 0 0 1858
Csakis kocsival.
Nézz bele az UTAZIK A MAGYAR topicba, egy ottani felvetés kapcsán írtam róla.
Fabien Creative Commons License 2005.02.24 0 0 1857
Autóval? Vagy repülő plusz bérlés?
Előzmény: LUCzI FERencz (1856)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2005.02.24 0 0 1856
És oda készülök a nyáron újra, ha lesz kivel menni.
Előzmény: Fabien (1855)
Fabien Creative Commons License 2005.02.24 0 0 1855

Igen. Rengeteg jó kép van ott.

Előzmény: LUCzI FERencz (1854)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2005.02.24 0 0 1854
Én először Nei Poriban jártam, busszal, de amióta jártam Délen, azóta istenítem a Peloponneszoszt. Amire te gondolsz, a déli részen, az Mani tartomány, Kalamatától délre.
a német link:
zorbas Travel

Legalábbis azt hiszem, erre gondoltál!

Előzmény: Fabien (1853)
Fabien Creative Commons License 2005.02.24 0 0 1853

Auuuú, ez fájt :)

Azért nem élménykombinát, mert nincs is ott olyan élmény, amit a német túristáknak hoztak létre. Nem Mallorca. Azért nem kérdés, hogy mennyire hiteles vagy sem, mert nem ez a lényege. Az Tolo lényege, hogy ott fekszik, ahol fekszik. Nyilván aki csak a strandolásra, vagy egy kis görög fílingre vágyik, annak tök fölösleges leutaznia odáig, viszont akit a Mükénei kori ásatások érdekelnek például, annak Tolo nagyon kényelmes hely.

De azt is tudom, hogy minden ilyen ragaszkodás tök szubjektív. Pl. én Korfut el nem bírtam viselni Pelopponésszosz után, és amíg ott voltam, nem értettem, hogy egyesek mit szeretnek rajta :) Valószínűleg sokat számít, hogy hol járt valaki először. Mi Tolóban. Ennyi. :)

Egyébként Peloponnésszosz nyugati része nekem szintén nem jött be. Pár éve körbementünk a Spárta, Kalamata, Pülosz, Olimpia, Patrasz útvonalon, és a Tajgetoszt követően szinte semmi élvezeteset nem találtam a tájban. A Ion tenger sem fogott meg. Csak az ásatások értek valamit :)

Azt mondják itt a topikon, akik már jártak arra, hogy a félsziget déli része viszont szép. Van is valami német link lentebb, sok képpel.

Előzmény: egérút (1851)
egérút Creative Commons License 2005.02.24 0 0 1851

Köszi, megnéztem.

Hydrán már voltam és az nagyon tetszett, viszont egyáltalán nem értem, hogy sokan miért imádják Tolot? Az internetes leírások, fényképek, beszámolók szerint az egy a hülyébb német túristáknak létrehozott "élménykombinát" és kb annyira hiteles, mint Madonna lenne egy zárdában!

Az ókori emlékek közül egyet-kettőt biztos meg fogunk nézni, de én őszintén szólva egy nyugodt nyaralásra vágyom látótávolságon belül minnél kevesebb bősz német családdal.

Tud valaki valamit a Peloponeszosz nyugati oldaláról, pl Marathopoli, Kiparissia, Pirgos vidékéről?

Előzmény: k.valcsi (1850)
k.valcsi Creative Commons License 2005.02.22 0 0 1850

Szia Egérút!

Ajánlom figyelmedbe a http://www.hellasz.hu/hellasz.php lapot. Találsz rajta Tolóról, Hydráról, Spetcesről, Epidauroszról, stb. leírásokat és fotókat. Érdemes megnézni. Ha esetleg találok még valami érdemlegeset, majd megírom.

Üdv.: Valcsi

Előzmény: egérút (1848)
k.valcsi Creative Commons License 2005.02.22 0 0 1849

Szia Egérút!

Peloponnészoszon érdemes megnézni Naphlió városát. Tüneményes, igazi Görög hely. Ha jó erőben vagy, érdemes felmenni a várba (1042 lépcső), csodálatos a kilátás. Este pedig, ha hajóval mész Tolóból pazár látványt nyújt kivilágítva. Nem szabad kihagyni Mistrast sem. Ez egy bizánckori "halott" város egy hegyen, tetején a Castróval. Hátborzongató látni innen a Tajgetoszt. Ez az út sem egy "sétagalopp", de megéri. Az Epidauroszi színház egyedülálló. Fantasztikus akkusztikája van, ha leejtesz egy pénzérmét a szinpadon, a legtávolabbi sorokban is krisztálytisztán hallani. Ha jól emlékszem 15000 nézőt képes befogadni és a mai napig tartanak itt előadásokat nyáron. Különben ez is szép környezetben található. Olympiát sem szabad kihagyni, ha már a Peloponnészoszon jársz. Nem csak az ókori játékok színhelyét érdemes megnézni, hanem Cuberten báró síremlékét is. Tolóból hajóval eljuthatsz hajóval Hydra szigetére. Itt nincs közlekedés, csak szamárral vagy "lábbusszal". Tipikus görög sziget, tündéri zeg-zugos utcácskákkal, festői panorámával. Ezen kívül még számtalan kis szigetre lehet menni, de ennyi látnivalóhoz is kell legalább egy hét, mivel a hegyeken keresztül kell menni a szerpentineken, gyönyörű olajfaligeteken át.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

Üdv.: Valcsi

Előzmény: egérút (1848)
egérút Creative Commons License 2005.02.21 0 0 1848

Egy kérdés a hozzáértőkhöz:

A nyáron a peloponeszosz félszigetre készülünk; mit érdemes ott megnézni?

A múzeumokat megtaláltam a neten, engem elsősorban a természeti látnivalók érdekelnek!!!

 

rage. Creative Commons License 2005.02.02 0 0 1847

Igen voltunk.

Nekem nagyon tetszett.Olyan nyugodt környék.igazi pihenőhely.

Előzmény: Vgaby (1846)
Vgaby Creative Commons License 2005.02.02 0 0 1846

Az ásatási területről is van képem mindkét oldalról. Az első Olimpiada felől a második pedig Oasis Beach felől. Ha ott jártok ne hagyd ki az Oasis Beach-et ! Olimpiadatól még kb. 2 km. Voltatok már Vrasna Beach-en ?

 

 

 

Előzmény: rage. (1845)
rage. Creative Commons License 2005.02.01 0 0 1845

köszi Fabien,Vgaby.

Igen elvileg kocsival megyünk.

Csak nem tudjuk hova.

Arra a környékre akarunk menni mert olcso és jo idő van.

De stavros meg ilyen helyeken már voltunk párszor.

Fabien Creative Commons License 2005.02.01 0 0 1844

Azért, ha kocsival mennétek, egy fél órát megér szerintem. Az ásatás miatt.

Előzmény: rage. (1842)
Vgaby Creative Commons License 2005.02.01 0 0 1843

Szia rage !

 

Tavaly voltunk ott egy napot fürcsizni és nekem tetszett. A homok nem volt kedvemre való mert 3 cm homok van az agyag tetején és ez egy kicsit izlésromboló.

A strand szuper főleg kisgyerekkel mert nagyon lassan mélyül 80 - 100 métert be lehet menni és még mindíg derékig ér.

Így néz ki:

 

Előzmény: rage. (1837)
rage. Creative Commons License 2005.01.31 0 0 1842
igen,ez jo érv.köszi.
Előzmény: Törölt nick (1841)
Fabien Creative Commons License 2005.01.31 0 0 1840

Mellette volt az ókori Stagira, Arisztotelész szülőfaluja.

Maga Olimpiada falu nagyon kicsi. Van egy kis kikötője. Innen különféle dűlőutakon el lehet jutni egy öbölhöz (2 perc), az nagyon kafa. És az öböl mellett (felett) egy feltárt ókori akropoli megmászható, megnézhető. Két éve még free entrance volt.

Előzmény: rage. (1837)
rage. Creative Commons License 2005.01.31 0 0 1839
Miért mi volt a gond vele.
Előzmény: Törölt nick (1838)
rage. Creative Commons License 2005.01.30 0 0 1837
Ismeri valaki OLIMPIADA-t.Állitólag nagyon jo hely.Még nem hallottam róla.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!