Keresés

Részletes keresés

Jahno Creative Commons License 2015.12.30 0 0 66377

Ez nekem negatív, adott helyen ha a PIR nem az ablakra nézett, akkor sem a nyári melegben, sem a téli huzatban nem volt vakriasztás. Ellenben az asztalon hagyott mozgó izéktől bekapcsolt. Csak ilyesmikre tudtunk gondolni, mert a központ nem magyarázza meg, hogy pontosan mit is látott és hol.

 

Egye fene kipróbálhatom, hogy nyitva hagyom a budiajtót és akkor mozdítom meg, ha kiegyenlítődött a hőmérséklet, de gyanítom akkor is menni fog és megint kiderül, hogy valamiről marhaságot beszéltél.

 

Tized fok viszont zűrös lenne, annyi még az ablakok körül is jön vagy alapállapotban kering a szobában. Legalábbis 2-3 fok eltérés simán van, ennek alapján ha télen jön a huzat, akkor folyamatosan riogatni kellene.

 

Kérdés mire akarunk kilukadni, mert itt már magyaráztuk, van régebbi PIR, ami még egy erősebb reflektorra is felkapcsol, így mindenki kiválogatja magának, hogy jó lesz-e, csak érdekes a magyarázatot, mert én löködtem a budiajtót, nem Te és ezek szerint mellément a megfejtésed.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (66376)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.12.30 0 0 66376

"löködöm befelé partvisnyéllel a különböző budiajtókat"

 

Két szomszédos helyiség levegő hőmérséklete között akár több fok különbség is lehet (pláne a mennyezetnél és pláne ha az egyikben nincs fűtés, stb stb) és amikor ajtót mozgatsz, akkor jelentős mennyiségű eltérő hőmérsékletű levegőt mozgatsz a helyiségek között. Márpedig a mozgásérzékelők többsége tized foknál már kapcsol. Beriasztott lakásoknál nem ezért kell az ablakoknak becsukva lenni, mert meglebben a függöny (riasztana az vasbeton függöny esetén is), hanem mert a nyitott ablak miat át eltérő hőmérsékletű levegő mozoghat a helyiségben.

Azért írtam a seprűnyél végén a párnahuzat-lengetést, mert akkor csak mozgás van, hőmérséklet különbség nincs, tehát a kettőből az egyik feltétel hiányzik a mozgásérzékelő kapcsolásához.

 

(persze ha a párnahuzatot pont a mozgásérzékelő és a meleg radiátor (vagy a hideg ablak) közötti vonalban lengetjük, azt is váltakozó erősségű hősugárzásnak érzékelheti :)

Előzmény: Jahno (66373)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.30 0 0 66375

Zseniális! :)

Előzmény: Mekk Elek ezermester (66371)
DJ Szegecs Creative Commons License 2015.12.30 0 0 66374

Olvadóbiztosító "házilag"? :)

Előzmény: Mekk Elek ezermester (66371)
Jahno Creative Commons License 2015.12.30 0 1 66373

Mentek most már a picsába, délután óta itt löködöm befelé partvisnyéllel a különböző budiajtókat, de mindig felkapcsol a világítás. Biztos jó drága lehet az érzékelő, vagy nem is tudom, a szoba hője hirtelen betódul az ajtón, amire reagál.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (66344)
Jahno Creative Commons License 2015.12.30 0 0 66372

A nyomkodótól, amit zsebben kell hordani.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (66350)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.12.30 0 0 66371

"Napi Gány" rovatunk fejtörője következik:

- vajon mit látunk a képen?

- milyen célt szolgálhat?

Bónusz kérdés: vajon ki követhette el ezt a gányolást?

(nem segítség: ez a dolog egy autó hangrendszerének kiegészítő eleme)

 

 

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.12.30 0 0 66370

Az időrelében egy váltó kapcsoló van, ami a 15-ös és a 18-as pontok összekapcsolásával indítja a villanymotort (vagy a villanymotor mágneskapcsolóját).

 

Az időrelének tápfeszültségre is szüksége van (24V és 240V között akármennyi), ezt az A1-A2 pontokra kell rákötni (egy kapcsolón keresztül).

Előzmény: redbul80 (66367)
redbul80 Creative Commons License 2015.12.29 0 0 66369

Sajnos nemvagyok vilanyszerelő De 130w motor beadagoló szerkezeten lenne !

Előzmény: Black Dragon (66368)
Black Dragon Creative Commons License 2015.12.29 0 0 66368

Ha ez a rajz NEM egyértelmű számodra, akkor inkább köttesd be egy szakival. Meg amúgy is jó lenne tudni, hogy az a motor mekkora teljesítményű, és milyen célra lenne használva.

Előzmény: redbul80 (66367)
redbul80 Creative Commons License 2015.12.29 0 0 66367

Tiszteetem mindenkinek lenne egy problémám ha valaki segitene hogyan kell bekötni ezt az időrelét egy villanymotort kellene neki kapcsolnia!

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.12.28 0 0 66366

"5000 voltot szeretnék vezetni 200 méteren keresztül"

 

A hivatalosan is 5000 voltot kibíró vezetékek ilyen távolságban megfizethetetlenül drágák.

Lehet kísérletezni különböző jóvastag szigetelésű vezetékekkel, talán a vastagabb koax kábelek között lehetne találni megfelelőt. De ha egy ilyenre csak erősebben rálép valaki és összelapul, ott már egyből megszökhet a nagyfeszültség.

 

Én a helyedben inkább mindkét 50 méteres szakaszhoz telepítenék egy-egy 12 volttal működő villanypásztort és a 12 voltot vezetném oda hozzájuk a földön, akár több száz méteren át. A 12V annyira alacsony feszültség, hogy a birka akár nyalogathatja is.

A 12 voltos vezeték minimális vastagságának kiszámításához persze tudni kellene tényleges távolságot és a villanypásztor áramfelvételét (vagy veszel jósok pl MZS vezetéket és reménykedsz, hogy nem lesz túl vékony, termesztésen barna/fekete színben, hogy a tolvajok száméra ne legyen feltűnő).

Előzmény: Parti szél (66360)
pajaci Creative Commons License 2015.12.28 -1 0 66365

Milyen ilyen áron? 175Ft/m-nél mit szeretnél olcsóbbat?

Előzmény: Parti szél (66364)
Parti szél Creative Commons License 2015.12.28 0 0 66364

Ilyen áron nem racionális dolog 200 m -en keresztül áramot vezetni. 

Előzmény: pajaci (66363)
pajaci Creative Commons License 2015.12.28 0 0 66363

Linkeltem a kábeleket árakkal.

Előzmény: Parti szél (66362)
Parti szél Creative Commons License 2015.12.28 0 0 66362

Mit nem olvastam el? Mit nem értek? 

Előzmény: pajaci (66361)
pajaci Creative Commons License 2015.12.28 0 0 66361

Látom átmentél csak írok, de nem olvasok üzemmódba.

Előzmény: Parti szél (66360)
Parti szél Creative Commons License 2015.12.28 0 0 66360

5000 voltot szeretnék vezetni 200 méteren keresztül a földre fektetett vezetéken.

Aztán a vezeték szigetelés nélkül halad tovább a föld fölött karókon vezetve, majd ismét földre fektetett vezetéken megy tovabb. És igy tovább és így tovább. Rövid szakaszokon van szükség a pásztorra, ahol a hódok közlekednek. 

Remélem végre meg tudtam írni érthetően. 

Miféle trafóról van szó? Azt sajnos nem tudom, vettem egy villanypásztort ami a 230 voltról 5000 voltra transzformálja az áramot. 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (66359)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.12.28 0 0 66359

"Úgy értettem, hogy "ennyi a távolság a pásztor és a trafó közt" . "

 

Ez a mondat másodszorra sem lett érthetőbb :)

tehát még mindig nem tudjuk, hogy hány voltot szeretnél vezetni a földre fektetve.

A villanypásztorról tudom, hogy hogy néz ki: bemegy a 230V és kijön belőle az 5000V (képek mellékelve). De könyörgök, áruld már el legalább azt, hogy MIFÉLE TRAFÓRÓL VAN SZÓ???

 

Előzmény: Parti szél (66351)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.12.28 0 0 66358

Egy rádiós távkapcsolóval lehetne indítani bólogató kutyát,

aki a bólogatásával felkapcsolja a kinti villanyt.

Előzmény: Törölt nick (66353)
C20NE Creative Commons License 2015.12.28 0 0 66357

És tényleg... :-)

Előzmény: Törölt nick (66356)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.28 0 0 66356

Az igazán profik bemennek a hivatal hivatalába és úgy helyeztetik el az utcalámpát, hogy az bévilágítsa a bejárót, udvart mindörökké.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (66354)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.28 0 0 66355

Nem kivitelezhető egyik sem, a helyszín elrendezése miatt, de nem gond, megszoktam, csak megosztottam hogy az enyém hogyan viselkedik.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (66354)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.12.28 0 0 66354

" a teraszon a lámpához, és a macska méretű kutyámra folyamatosan kapcsolgat egész este, még 8 méterről is."

 

Háziállat esetére aztat szokom javasolni, hogy kutyás háznál a mozgásérzékelő ne fentről nézzen lefelé, hanem mondjuk 1 méter magasságból vízszintesen (a kutya feje felett elnézően).

Persze ilyenkor fel szokott merülni a probléma, hogy ha a mozgásérzékelő vízszintesen néz, akkor kilát a kerítésen át az utcára és minden járókelőre bekapcsol.

 

"Tény, hogy én szembe megyek vele a járdán,"

 

Mozgásérzékelővel szemben közlekedni (nagyobb távolságban) olykor láthatatlanságot eredményez. 

Legegyszerűbb megoldás: tessék cikkcakkban közeledni a mozgásérzékelőhöz :)

Bonyolultabb megoldás: lehet, hogy az érzékelőt egy icipicit (!!!) elfordítva pont egy érzékelési zónahatár kerül a megszokott közlekedési útvonaladra, ami (az út egy bizonyos pontján) megnöveli az érzékenységet

Profi megoldás: az érzékelőt áthelyezed úgy, hogy a leggyakrabban használt útvonal minél több érzékelési zónát metsszen. 

 

Egyébként amikor belépsz a kiskapun, akkor oldalra is lépsz egyet. Ha egy zónahatárt pont arra a pontra állítasz, akkor nem kell többet cikkcakkban oldalaznod, mert már ég a villany. Persze ezt csak zárt kapunál lehet megcsinálni (ne lásson ki az utcára), mert ehhez a zónának közvetlenül a kapun belül már legalább derék magasságban kell látnia téged (a bokád/térded távolból még nem sugároz elég hőt a kapcsoláshoz).

Előzmény: Törölt nick (66346)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.28 0 0 66353

Kell a kutyára tenni egy mozgásérzékelőt, a majd bekapcsolja.

Azt meg majd egy másik bólogató kutya kapcsolja.

Persze arra is kell mozgásérzékelő, ... és így tovább.
Ha van elég bólogató kutya, meg mozgásérzékelő, egész messziről be lehet kapcsolni. :D

Előzmény: Mekk Elek ezermester (66350)
pajaci Creative Commons License 2015.12.28 0 0 66352
Előzmény: Parti szél (66351)
Parti szél Creative Commons License 2015.12.28 0 0 66351

Úgy értettem, hogy "ennyi a távolság a pásztor és a trafó közt" .  
Ezt a távot szeretném áthidalni egy szigetelt vezetékkel, hogy szabadon 

a földre fektetve tudjam elhelyezni a vezetéket, mert állatok legelnek fölötte. 

Konkrétan birkák. Aztán jönne kb 15-50 m pásztor vezeték majd ujra tovább kell vinnem az áramot egy újabb 15-50 m pásztor szakasz. 

A feladat szerint hódokat kellene elriasztani a területről és a pásztor szakaszok a hódok járatait jelentik. 

Tehát a lényeg, hogy milyen vezeték lenne a legolcsóbb, amivel ezt a magas feszültségű elektromos áramot továbbítani tudom.  Ja és hol kapható. 

Valószínüleg összességében nem is elegedő a 200 méter.

 

Válaszaitokat előre is köszönöm. 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (66335)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.12.28 0 0 66350

"Minek 7-8 méterre tenni? 10 centire elé, akkor a falról elég egy kicsi konzol."

 

Ebben az esetben teljesen igazad van: 10 centi távolságban lévő bólogató játékkutyát kb úgy lát a mozgásérzékelő, mint egy több méternyire ugráló embert.

Már csak az a kérdés, hogy mitől kezd majd bólogatni a kutya.

Előzmény: Jahno (66347)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.28 0 0 66349

Pedig van amikor pont az lenne a cél, hogy a k. macskákra és a k. galambokra kapcsoljon. :)

Előzmény: pajaci (66348)
pajaci Creative Commons License 2015.12.28 0 0 66348

"a mozgásérzékelőket úgy csinálják, hogy arra tipegő galambokra és macskákra még ne kapcsoljanak"

 

A jó fajta mozgásérzékelőket csinálják így, de mint írtad, neked gagyi van.

Előzmény: Törölt nick (66346)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!