Keresés

Részletes keresés

Artúr Doki Creative Commons License 2014.12.31 0 0 342576

65-63 a vége,szóval kettes volt...

De csórikám biztosan ledobta a láncot később.Szerencsétlen mozdulat volt...

 

Viszont az komoly volt,amikor nemrég a güssingi EC meccsünkön az egyik helyi játékos próbált meg önkosarat dobni az egyik szándékosan rontott paksi büntető után...a játékvezető figyelmeztette is a néger sportembert...elég vicces jelenetsor volt.

Előzmény: Sarq_ (342573)
Artúr Doki Creative Commons License 2014.12.31 0 0 342575

Hát ezt most vagy kétszer meg kellett néznem,hogy leessen a történet...

Előzmény: i perseguitati_ (342572)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.31 0 0 342574

Ez is volt már, a végén az a fault ... Mega lol

Előzmény: i perseguitati_ (342572)
Sarq_ Creative Commons License 2014.12.31 0 0 342573

Ez amúgy 2, vagy 3 pontosnak számít?

Előzmény: Artúr Doki (342571)
i perseguitati_ Creative Commons License 2014.12.31 0 0 342572

Ezt azért nehéz lesz valaha is überelni:

 

 

Nyáron már volt itt, de ilyenkor szilveszterkor újra előkerülhet, még mindig a döbbenet erejével hat :)) értem hogy kettessel kezdődik a személyi számuk, na de ennyire...?:)

 

BUÉK!

Előzmény: Artúr Doki (342571)
Artúr Doki Creative Commons License 2014.12.31 0 0 342571

http://wegotgame.blog.hu/2014/12/31/okosarral_vesztettek_el_a_meccset_az_utolso_masodpercben?utm_source=cimlap&utm_medium=link&utm_content=2014_12_31&utm_campaign=index

 

"Persze a profik között is előfordul, hogy egy játékos eltéveszti, hogy támad, vagy védekezik éppen. Az örök klasszikus Rasheed Wallace, aki még a Boston játékosaként szerzett pontot az ellenfélnek."

 

Meg Gyurica Stan is,hatalmas volt élőben látni.

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.31 0 0 342570

Izraeli másodosztályból érkező játékost igazolt az ASE:

 

http://www.bb1.hu/tartalom/cikk/19164_ryan_evans_a_paks_uj_legiosa

 

Talán jobban jár vele a klub, mint Robersonnal. 

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.30 0 0 342569

Idén már többször megfogadtam,most újra: nem nézek Olaj-meccset. Ennyi f...szt,mint amennyi nálunk játszik és dirigál...csak felidegesítem magam Wittmannon,Kelleren,Brkicsen,Somogyin,Báderen,Alekszicsen. Komolyan mondom,nem lehet kommunikálni,hogy Jonesnak ez a baja vagy az? Vagy Lee-nek? Tegnap azért néztem meg a meccset,mert kíváncsi voltam,hogy idén először teljes csapattal tudjuk-e hozni a kötelezőt. Mert azért illene már eljutni oda,hogy egy kötelező győzelmet hozzunk. Mert ez az lett volna (teljes csapattal). Ha pedig hozzávesszük a két csapat valószínűsíthető költségvetését,akkor még szomorúbb a helyzet.

Bánatomban megnéztem a Zalgiris-Sassari meccset. Nagyon jó meccs volt,izgalmas,jó hangulat,nem kellett idegeskednem,mi kell még? Én nagyon szerettem Olaj-meccsre járni,de elég volt ez a koncepciótlan vagdalkozás. Tavaly amerikaiakkal kezdtünk,decemberben elzavartuk őket. Jött egy másik amcsi,akit nem sikerült megtartani,meg egy nagyon jó szerb. Idén szerbekkel kezdtünk, az egyiket már elküldtük,remélem,a másik sem húzza sokáig. Hoztunk helyettük amerikaikat,megint. Közben az edző személye nem változott!

A kommunikáció pedig egy nagy nulla! Miért nem használjuk a közösségi oldalakat a szurkolókkal való kapcsolattartásban? Ez a klub csak úgy van. Sajnos.

i perseguitati_ Creative Commons License 2014.12.30 0 0 342568

A meccs mindössze másfél perces videó-összefoglalójába, 5 avellinói akció fért bele, abból 4-ben ő a főszereplő:

http://www.legabaskettv.it/video/6369/sidigas_avellino-enel_brindisi

Előzmény: montipájton (342567)
montipájton Creative Commons License 2014.12.30 0 0 342567

Azért a két megoldásért, amit lejjebb belinkeltél, már érdemes volt megnézni a meccset, gondolom. Persze én csak ezeket láttam belőle. ))

Előzmény: i perseguitati_ (342566)
i perseguitati_ Creative Commons License 2014.12.29 0 0 342566

Végül 80-77-re vesztettek, és sokan talán legyintenének még statisztikáira is (bár szerintem az már némileg árulkodó), de nagyon komoly meccse volt ma Ádámnak, mindenből odatett egy frenetikus ízelítőt, jó volt látni,  és hallani mondjuk a Raisporton szakértő Alessandro Abbiotól (az ezredfordulón Európa legjobb klubcsapatának egyik irányítója volt, 2-szeres Euroliga győztes, Európa bajnok) hogy mennyire lenyűgözi Ádi egyedülállóan elegáns, gyors, okos és látványos játéka (ezt ő mondta).

Előzmény: i perseguitati_ (342563)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.29 0 0 342565

Én ide sorolnám az idén már a Partizan felnőtt csapatában szereplő Marinkovicsot is, aki tavaly még  Fehérvárott az u17 tornán lett Mvp ( Doncic előtt), igaz, ő "már" 18.-ban van :)

Előzmény: i perseguitati_ (342559)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.29 0 0 342564

A legfájóbb az atletikus képességekben megmutatkozó hatalmas elmaradásunk, akár a Románokhoz, Csehekhez képest is... az u16 se tűnik olyan garnitúrának, amely majd kirángathatja a honi férfi kosárlabdát a bajaiból.

azért Muncza, Fazekas, meg Katona egész ügyes.

 

Doncic szombati 15 perc alatt bemutatott 43 val (34 pont) a románok ellen még a mainál is brutálisabb volt, igaz, akkor az első másodpercben szájba verték, felhúzta magát, komolyabban vette :)

Előzmény: A Sporttárs (342558)
i perseguitati_ Creative Commons License 2014.12.29 0 0 342563

Hát sajnálhatja aki nem tudja nézni a Raisportot.  Ádám megint elképesztő hogy mennyire sokoldalúan,látványosan és hasznosan játszik. A meccs is kőkemény, változatos.

i perseguitati_ Creative Commons License 2014.12.29 0 0 342562
i perseguitati_ Creative Commons License 2014.12.29 0 0 342561

Egy friss Hanga, pár perccel ezelőttről, így kell lezárni egy negyedet:

http://vid5.webpont.com/ita_realtime/highlights/ita_66172/246.mp4

i perseguitati_ Creative Commons License 2014.12.29 0 0 342560

Mielőtt reklamálna, a szintén 1997-es születésű szerb Stefan Peno-tól elnézést kérek, ő már Barcelona játékosa, de már tavaly óta a második csapattal a spanyol másodosztályban játszik, és őt is a legnagyobb tehetségek között tartják számon.

Előzmény: i perseguitati_ (342559)
i perseguitati_ Creative Commons License 2014.12.29 0 0 342559

Egyébként félelmetes hogy a délszlávok (szerb, horvát vagy szlovén, szinte mindegy) milyen futószalagon ontják a szuper-tehetségeket: Bogdanovics vagy Saric még alig múlt 20, de már ott toporog mögöttük a következő sor. Fehérvárhoz hasonlóan Rómában is rangos utánpótlás torna zajlik, ott egy bizonyos Dragan Bender (az ő nevét is jó ha megjegyezzük, 212 centis 17 éves horvát  srác) már a Maccabi Tel Aviv játékosaként 66-os VAL-t (!!)  43 ponttal és 21 lepattanóval hozott össze a Virtus Bologna elleni 101-76-ra megnyert meccsen. És mögötte már ott van a 15 éves Doncic...

1992: Bogdanovics 1994: Saric  1997: Bender  1999: Doncic

Előzmény: A Sporttárs (342558)
A Sporttárs Creative Commons License 2014.12.29 0 0 342558

Ami a mai VAL-okat illeti az U-16-os tornán: Doncic 51 (24 perc alatt...), Magyar válogatott 39... Az a csoda, hogy csak 37 ponttal kaptunk ki a szlovénektől.

Artúr Doki Creative Commons License 2014.12.29 0 0 342557
Artúr Doki Creative Commons License 2014.12.29 0 0 342556

Felbukkant a közelben a szolnokiak kedves ismerőse is ,Darius Rice.

Egy izraeli villámlátogatást követően a Karpos Sokoli Skopje együttesében pattogtat hamarosan...

Felsorolni sem lehet már(talán nem is érdemes) eddigi állomásait,a világ minden égtáján megfordult már,igazi vándormadár...)))

Artúr Doki Creative Commons License 2014.12.28 0 0 342555

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.28 0 0 342554
Szerintem a francia meg az olasz bajnokság lenne nekivaló. Persze ezeken belül nem az olyan csapatok, ahol a kieséstől kell rettegni. ---------- Írta valaki, hogy mivel Voja magyar, ezért a külföldi csapatoknálnál 12. embernek számítana. Ez klubfüggő. Ha elmenne a CSZKA Moszkvához, az Anadolu Efeshez, a Barcához, a Realhoz, meg a többi Euroligás szupercsapat közül valamelyikhez, könnyen előfordulhat, hogy a kispadmelegítő posztot töltené be. Ha dán, norvég, ciprusi csapatokhoz szerződne, ő lenne a legjobb az egész ligában. :) De ez hatalmas visszaesés lenne a számára, ha kosarazásra képtelen norvégok ellen kéne játszania... Ahogy már mondták néhányan, olyan csapathoz kéne mennie, akik indulnak nemzetközi kupákon, a saját bajnokságukban jól teljesítenek, s ahol Voja kb. 20 perceket töltene a pályán.
Előzmény: i perseguitati_ (342549)
Sarq_ Creative Commons License 2014.12.28 0 0 342553

Sokat elmond a főnök üzleti moráljáról, hogy vállalt szerződéseket próbál nyomásgyakorlással átírni. Ilyennel tényleg üzleteljenek csak balkáni autónepperek.

Előzmény: szavard (342550)
A Sporttárs Creative Commons License 2014.12.28 0 0 342552

Szezon közben jöttek rá, hogy Vojvoda kevesebbet keres, mint mások, akik nem teljesítenek úgy. És megpróbálták a fizukat eszerint átigazítani. Báder belement, Lóránt nem, ennyi a történet. A kommunikációja egészen "bravúros", de hát hülyeséget nehéz is nem hülyén kommunikálni.

Előzmény: szavard (342550)
A Sporttárs Creative Commons License 2014.12.28 0 0 342551

Most zajlik Fehérváron ez az U-16-os válogatott torna, nyolc csapattal. A szlovéneknél ismét itt van Luka Doncic, aki már két éve (akkor volt 13...) a Szent István Kupa legjobbja lett, már akkor a Real Madrid játékosaként. A srác egészen elképesztő, a csehek ellen most az első félidőben 13 perc alatt 34 IBM-et csinált, hát bazmeg... :))) A cseheknek összesen volt 23.

 

18 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz, 8 kiharcolt fault... 13 perc alatt. Óriási játékos lesz.

szavard Creative Commons License 2014.12.28 0 0 342550

Lórántnak miért lenne sara? Aláírt egy szerződést az Olajjal- amit persze az Olaj is dedikált- Az Olajka ősszel elkezdte a szokásos húzdmegereszdmeg játékát. - ( Nehogy mán ennyi pénzt kapj ezért az eredményért, szarul megy öreg, igaz, hogy aláírtuk, de jobb játékot vártunk,stb)-

Szolnok bevált taktikája, hogy vállal mindent, aztán elkezd faragni. Kicsit balkáni, nagyon prosztó, de szolnoki...

Előzmény: Törölt nick (342548)
i perseguitati_ Creative Commons License 2014.12.28 0 0 342549

Hidd el, hogy nem nagyon tudná úgy nagyobb nyilvánosság előtt ezt megtenni, hogy az ne kavarna újabb viharokat, és - megint csak feltételezem - lehet erről egy olyan (aláírt) megállapodása, hogy sehol és semmit, és semmilyen formában nem nyilatkozik erről legalább x ideig. Jelenleg semmi nem indokolja hogy csak emiatt nyilatkozzon, és csak a pénzét kockáztatná ezzel.  Ha majd lesz új klubja, akkor lesz indok nyilatkozni, és még esetleg arra is lehetőség nyílik hogy megköszönje azoknak akik korábban kiálltak mellette.

Vojvoda: szerintem marad a szezon végéig, jelenleg nyugat európai élvonalbeli klubok  többsége csak a Dávidnál jóval nevesebb játékosokért hajlandó esetleg átigazolási díjat fizetni, a dollárban és euróban fizető orosz klubokat a rubel-válság keményen érinti ( úgy képzeljük el,  mintha egy magyar klubnak eddig 250 forintba kerülne minden egyes dollár amit a  légiósainak/játékosainak kifizet, majd 1-2 héten belül már több mint 400 forint lenne ugyanaz a dollár...), már ők sem tudnak úgy fizetni, persze ettől még nagyon gazdagok maradnak, de  már több kluboknál látszik hogy fékezniük kell, szóval most ők sem nagyon fizetnének átigazolási díjat.

Maradnak a törökök, de ott a 3-4 nagyobb klub kivételével, borzalmas a fizetési morál, ígérgetés és csábítás az megy, a kisebb klubok is klasszisokat tudnak megszerezni, ám az a legritkább hogy ezek a szerződés végéig tudnak fizetni...

Ha Voja "megnyomja" az évad második felét, és legalább 16-18 pontos átlaggal (ez egyáltalán nem elérhetetlen a számára) ott lesz az ABA liga 3 legjobb pontszerzője között, bőven jó lehet arra hogy egy spanyol vagy olasz középcsapatban már alapból minimum 20-25 perces játékos legyen, a többi már ott és rajta múlhat. A magam részéről egy jobb (értsd az első 4-be pályázó) német vagy francia csapatban is el tudom őt képzelni, ott is megkaphatná a fentebb említett lehetőségeket.

Az orosz  és török bajnokság nagyon erős, sok sztár játszik ott, de nagyon hektikus, más világ, más kultúra, más körülmények, és részben emiatt is, ott nagyobb az esélye hogy "parkolópályára" kerül. Kérdés hogy lesz e onnan ajánlata, és mennyire lehet ellenállni a (sok) pénznek...

A görögöknél a két gigász  (hozzájuk még aligha hívják) mögött óriási a pénzügyi és szakmai  űr, mégis azt gondolom hogy mondjuk egy Paokban, Ariszban, vagy AEK-ben egy minimum mostani ABA átlag rövid távon (maximum 2 év) lehet egy újabb ugródeszka akár a legnagyobb európai klubok irányába is.

 

Előzmény: Törölt nick (342548)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.28 0 0 342548

Értem én,de ha a szurkolóknak megköszöni,az még nem jelenti azt,hogy szítja a kedélyeket. Nekem az jön le ebből,hogy ő sem ártatlan a dologban. Meg amúgy az is érdekes,hogy nélküle (és még mások nélkül: hiányzók) elég jól le tudták hozni a meccseket. Persze,lehet mondani,hogy tét nélküli meccs,meg lenéznek bennünket,de akkor is.

Na de ha már így összejöttünk, érdekelne a véleményed: Vojvodáról lenne szó. Szerinted: megy vagy marad? Milyen csapathoz kerülhet,mi lenne jó neki? Gondolom,mivel magyar (= kosárlabdában tul.képp senki), szinte mindenhol 12. ember lenne. El tudja viselni,jó az neki? Nem fog eltűnni? Na szóval,Vojvoda jövőjéről érdekelne a véleményed. Köszönöm.

Előzmény: i perseguitati_ (342547)
i perseguitati_ Creative Commons License 2014.12.28 0 0 342547

Feltételezem, volt egy megállapodás, hogy nem borítja ki a bilit a nyilvánosság elé, és nem szítja tovább a kedélyeket semmivel, cserébe az Olaj "gáláns" lehetett a szerződésbontás kapcsán.

Egyébként aki ismeri Petit igazolhatja, sosem volt problémás játékos, rendkívül jó csapatember, mindenütt hamar és könnyen beilleszkedett mert olyan a természete, legjobb tudomásom szerint magánéleti problémái sincsenek, viszont az igaz, néhány dologban markáns véleményt képviselt...

Előzmény: Törölt nick (342546)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!