Keresés

Részletes keresés

gmkiev Creative Commons License 2011.11.23 0 0 9671

"Ebből következően a kitorkollás megközelítését (kibúvó, létra, járda stb.) seprő szempontból tutira biztosítanod kell."

 

:))

De minek?

Ki nem megy rá senki!

Megkockáztatom, hogy a kémény átvételi procedúrája után, mikor már minden bőrt lenyúztak a fogyasztóról úgy sz@rnak a kéményre ahogy van!!!

És várom a fejleményeket, hogy a "tömeges" 6 fő, CO mérgezés kapcsán, azon kívűl, hogy a "rendszeresen ellenőrzött" kémény hibáját megállapítja valami észlény, lesz e kérdés a kéményseprők felé?

(borítékolva: mindenki bűnös csak Ők nem!!!)

 

Én nem bántani, csak gondolkodásra bírni szeretném a kéményseprőket.

Nem tartom szükségtelennek a munkájukat!

A követelményeik egy részét tartom: HÜLYESÉGNEK!!!

És a pozíciójukkal való gátlástalan visszaélésnek.

 

Előzmény: pjotrkolja (9670)
pjotrkolja Creative Commons License 2011.11.22 0 0 9670

Nem akarlak elszomorítani de mivel jelenleg "b" típusú berendezésed van, a terv nélküli csere máris kilőve ... azt, hogy "eddig is ez volt itt, csak most berendezést cseréltünk" azt sem a gázszolgáltató sem a seprők nem veszik be. Mindkettő pontosan tudja mi volt ott / minek kellene ott lennie. Ebből következően a kitorkollás megközelítését (kibúvó, létra, járda stb.) seprő szempontból tutira biztosítanod kell.

A szétválasztott rendszer sok szempontból olcsóbb megoldás lehet ...

Előzmény: Tojglius (9668)
Dunit Creative Commons License 2011.11.22 0 0 9669

 Nekem a fűtés eddig kb. egy  ( 1 ) millában van és még mindig nincs fűtés.

Előzmény: Tojglius (9668)
Tojglius Creative Commons License 2011.11.22 0 0 9668

–a legfeljebb azonos teljesítményű,
–azonos működési elvű,
–és a készülékek osztályozása (7.4. sz. melléklet) szerint azonos alcsoportba tartozó
gázfogyasztó készülékek cseréje során tervdokumentáció készítése nem szükséges, de a légellátási és égéstermék elvezetési feltételek meglétét arra jogosult szakembernek ellenőrizni kell. Nem a gázfogyasztó készülékkel együtt tanúsított égéstermék elvezető berendezéssel rendelkező készülék esetén a meglévő égéstermék elvezető berendezés új gázfogyasztó készülékhez való alkalmasságának igazolásához a kéményseprő-ipari közszolgáltató műszaki felülvizsgálati jegyzőkönyvét az építtetőnek be kell szerezni.

 

Ebbe kapaszkodnék bele... :-D (gmbsz idézet)

 

Bár ebbe az is beleférhet, ha jól értem, hogy ha a kazánhoz kapható "gyári kéményt" tesszük rá, akkor egyáltalán NEM kell szakvélemény??

Tojglius Creative Commons License 2011.11.22 0 0 9667

Sziasztok!

 

Régebben már jártam erre, de most költözünk és az új lakásban ismét kazánt kell cserélni... éshát természetesen miért is menne zökkenőmentesen... :-D de még él bennem a hit, hogy meg lehet ezt csinálni szabályosan és többszázezres pluszköltség és többhónapos papírtologatás nélkül... :-D (naíííííív :-D)

 

Szóval: adott egy bélelt kémény hibátlan állapotban, belekötve egy nyílt égésterű kazán, anno szép szabályosan engedélyezetten megcsinálva 1995ben... Logikusan most kondenzációsra cserélnénk..

 

Ehhez ilyenkor kellene gondolom: gázterv + kéményseprő szakvélemény a garanciális beüzemeléshez!

(nem, nem azért, hogy ne dögöljünk meg, hanem hogy a papírok meglegyenek :-D)

 

Előbbiért duzzogunk, de ok megcsináljuk ha kell!

Utóbbi viszont érdekes kérdéseket vet fel, mert az egy dolog, hogy a kéménybe bekerülne a "gyári" duplacső vagy mi a neve, de megijesztettek azzal, hogy mamár ez nem elég, mert ma már a tetőn kell lennie a kémény mellett kilépőnek+külső feljutási lehetőséget (létra) kell biztosítani a tetőre... és ha ez nincs meg (miért is lenne, ha anno nem volt kötelező), akkor nincs szakvélemény, ergo nincs garancia...

Igaz-e ez, és hogy tudnám ezt szabályosan kikerülni, hogy az amúgyis "olcsó" felújítás ne legyen még 300-500ezerrel drágább?

 

Ilyenekre gondolok: pl csendben kibéleljük a kéményt a turbós csővel majd úgy hívjuk ki a kéményseprőt, hogy ez már így volt, csak most egy friss szakvélemény kell, mert készüléket cserélünk (kondenzációst koncenzációsra), mert a régi biza elromlott és leszedtük... így talán nem vonatkoztatHATják rá az új szabályokat... hanem azt mondhatnák, hogy ez anno jó volt, tehát most is jó...

mert készülékcseréhez ez "elég"

 

vagy vmi más ötlet?

SolnesMM Creative Commons License 2011.11.21 0 0 9666

 Semmi esélyed sincs bélés nélkül üzemeltetni.

 De !

 ha véletlenül a legfelső emeleten laksz és más érdekeit nem sérted megpróbálhatod bélelés nélkül is.

 Végül is mi történik ?

 Nem megfelelő fűtés és nem megfelelő tüzelőanyag esetén elkátrányosítod a kéményt és előbb utóbb abbahagyod  ezt a mókát!

 

Előzmény: Czhufni (9664)
real_geri Creative Commons License 2011.11.21 0 0 9665

Van egy "kis" gondom a kéményemmel.

Zsírúj lakás és kémény, Schiedel SR16 rendszer.

lakásban egy kandalló bekötve, padláson gyapotos hőszigetelő, majd ki a tetőre.

 

A gond az, hogy ha nem fűtünk benne, akkor igen kemény páralecsapódás van benne. gyakorlatilag folyik belőle a víz alul a kivezető lyukon, ami le van dugózva. Lásd képek. Már a falihüvely mellett is van vízkifolyás jel. ami jól látszik, mert korommal keveredve jól feketére fog mindent :(

 

Mi a f...t lehet tenni ellene? tegyek még hőszigetelőt? vagy a meleg levegő kiáramlást próbáljam megakadályozni pillangószeleppel? mert a szekunder levegő nem elzárható ezen a kandallón, ott mindig tud kimenni meleg levegő a kültérbe, sajnos.

 

kürtő feneke

 

a kürtő maga

 

A falihüvely környéke

Czhufni Creative Commons License 2011.11.20 0 0 9664

Sziasztok!

 

Szeretném a véleményeteket kérni egy kéménnyel kapcsolatban.

 

Ahol lakom ház egy 60as években épült. A lakásomban található egy tartalék gyűjtőkémény, amiről régen a 

nagyszobákban a cserépkályhák működtek. 4emletes a ház, senki nem használja a kéményt, nincs belekötve semmi. Legutóbb kérdeztem a kéményseprőt hogy a kémény mi célt szolgál, ő mondta hogy tartalék.

 

Itt jutott eszembe hogy én szeretnék egy fatüzelésű kandallót. (nagy elképzelések)

 

Kéményseprők mondták hogy persze okés, pénz+ műszaki szakvéleménnyel lehetne.

 

Mit gondoltok (én úgy gondolom kevés esély) egy karbantartott de nem béléscsövezett gyűjtőkéményre mennyi esélyem lesz hogy engedik? 

 

Mik a tapasztalataitok? Mire számíthatok? Kibéleltetik a kéményt mindenképp? 

joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.15 0 0 9663

"elég  az  itt is  szerinted?"

majd pjotrkolja.......én is csak érdeklődni járok ide...:-)))

Előzmény: Törölt nick (9662)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.15 0 0 9662

Köszönöm   átnéztem    és ha jól értem   min 2,3 m re kell lennem a  tetőtől.  már van  egy  kandalló kéményem  az inox alu  200 as   szintén  2.5 m re log  ki   ott  a héj össze van popszegecselve  a kilógó részen   . elég  az  itt is  szerinted?   köszönöm .

Előzmény: joevagyok68 (9659)
gmkiev Creative Commons License 2011.11.15 0 0 9661

Gyanítom, zsebbe nyúlós lesz a dolog. Meg kell csinálni a mai szabályoknak megfelelően.

Előzmény: szissz-gsxr (9660)
szissz-gsxr Creative Commons License 2011.11.15 0 0 9660

Sziasztok!

 

Én új vagyok, de van egy nagyon nagy problémám. Vettünk egy szerekezetkész házat, amit most fejezünk be. annak idején az építési engedélynek megfelelően megépült a kémény, le meozták, van róla kéményseprői szakvélemény, és most elkészült a gáztervünk a hatályos jogszabályoknakmegfelelően, ami szerint az egészet át kell alakítanunk, és többszázezer forintos költségünk lesz.

 

elkerülhető ez valahogy, vagy lehetséges, hogy már elkészült ház, csak azért mert a ház végleges elkészüléséig használatbavételi engedély bekéréséig megváltozott a jogszabály, az egészet egy vagyonért át kell alakítanunk?

 

Járt valaki hasonló cípőben, aki tud róla információt adni?

 

kössszi előre is

 

joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.15 0 0 9659

Itt van, nézd meg:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=114100113&t=9114615

 

Itt meg a szabvány...egy része...

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=114100607&t=9114615

 

köszönjük neked  pjotrkolja...:-))

Előzmény: Törölt nick (9658)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.15 0 0 9658

Köszön    értettem  .

Mág  egy kérdés ,   200/260 as   inox  kéményt  épitek a  külső  falon  , a  gerinctől  3,2 m  re . Milyen magasra  kell épiteni ?  Most 1,5  m en vagyok   , van még egy  1 m es  darabom  de  nem tudom  hogy rögzitsem   stabilan  .  Kell e  eggyáltalán  ha igen hogy  rögzeitsem?   Köszönöm

Előzmény: joevagyok68 (9641)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.15 0 0 9657

Ki?

Én?

Most mán csak azé se kérdem meg!  :-))

 

Előzmény: maguborka (9656)
maguborka Creative Commons License 2011.11.15 0 0 9656

s mivel van bélelve a kémény, ez lesz a következő kérdés :) (fogadunk? ) :)

Előzmény: joevagyok68 (9654)
zsukomlo Creative Commons License 2011.11.15 0 0 9655

Főgáz meó volt.

Előzmény: SolnesN (9647)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 9654

a "könnybben tudnák tüzelni" az azt jelenti, hogy a pénztárcádnak könnyebben ?  :-))

Tehát olcsóbban ...

 

Mielőtt irreverzibilis folymatot indítasz el .....

Mekkora méretű az a kémény ?

Elbírna az egy fatüzelésű valamit?

Előzmény: IMRE822 (9653)
IMRE822 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 9653

sziasztok, jó estét!új vagyok és egyenlőre csak egy kérdésem lenne!gázkonvektorom van kéményes és szeretném lecserélni mivel fával könnybben tudnák tüzelni és az lenne a kérdés hogy ki kell e szedni a bélést a kéményből és ha igen akkor hogyan hogy ne kerüljön túl sokba!köszi a választ!

joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 9652

"lásd kivel van dógod!"

Nem látni köll azt!

Érezni kell (lehet)aztat......és már többször éreztetted velem...köszi.....:-))

 

Előzmény: pjotrkolja (9651)
pjotrkolja Creative Commons License 2011.11.14 0 0 9651

Csak a vonatkozó rész, de lásd kivel van dógod! :)

Előzmény: joevagyok68 (9650)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 9650

"Vedd meg a"....

Annyira nem vagyok kiváncsi ...:-)))

De ingyé átnéztem volna kiváncsiságbú

Előzmény: pjotrkolja (9649)
pjotrkolja Creative Commons License 2011.11.14 0 0 9649

Vedd meg a az MSZ 845-öt és olvasd el ....

A 10°os szög 30°os látószögben 15m-en belül pedig a méretezési szabvány része ... ha fennáll mindhárom akkor 25-40Pa szélnyomást kell figyelembe venni a méretezés során, ha a kémény kibírja akkor frankó ... átlagos kémény nem bírja, ezért "kvázi kitorkollási" szabvány.

Előzmény: joevagyok68 (9648)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 9648

"Gerinc egy méteres körzetében 0,8m-rel kell a gerinc fölé menni"

És távolabb ?

Ugyan úgy mint régen? 0,8 vagy több ? m-en vízszintes, majd attól valahány fokos szögben lefele (10 ??) húzott vonal fölött kell lennie....

Link esetleg ?

Előzmény: pjotrkolja (9644)
SolnesN Creative Commons License 2011.11.14 0 0 9647

 Most ez milyen MEÓ -s ?

 Gáz meó-s vagy az üzembehelyező ?

Előzmény: zsukomlo (9645)
SolnesN Creative Commons License 2011.11.14 0 0 9646

 Nézd !

 Gondolkodj előre !

 A kéményt úgy telepítsd, hogy mind a konyhából, mind a nappaliból  lehessen rá csatlakozni.-

 Ha lenne  (itt )egy vázlatos alaprajzod én és bárki más adna rá tippet.

 

 "Ezek a szerelt kémények mekkorák?"

 Mint Joe is írta amekkorát rendelsz.

 De  két méret van, az egyik a belső átmérő (ez kell a teljesítményhez ) és egy magasság - az meg pl. a környezet függvénye is.

 Így nem árt egy hozzáértőtől konkrét tanácsot kérni.

 Addig is _ egy 160 -180 -as belső átmérő és egy  5- 7 m magasság majd minden igényt kielégít.

 Ezt csak azért írom, mert egy szerelt kémény is bőven a 100 eft felett van. Talán lesz abból 200 eft is.

 Persze pl. egy üstháznál az az 1,5 - max. 2 m-es füstcső is teszi a dolgát, sok finomságot lehet főzni egy üstben ilyenkor a kezdődő disznótorok idején hívom fel erre a figyelmet !!

 

Előzmény: Vasvakond (9642)
zsukomlo Creative Commons License 2011.11.14 0 0 9645

Sziasztok,

 

hátha tud valaki segíteni a következőkben.

Adott egy házátalakítás, amelyben egy rész teljesen új fűtési rendszert kapott. Új radiátok, vadiúj gázkazán (turbó).

A kazán kéménye gyári sanuer, melyhez nem kell kéményesektől szakvélemény.

DE: a mivel a kémény útjába pont egy gerenda állt (miért is ne), ezért a kéményszerelők eltolással oldották meg.

Erre ma kijött a Meós, és azt mondta, hogy ehhez így kéményseprőktől kell szakvélemény! A meó sikertelen. Köszi.

Az a kérdésem, hogy igaza van a meósnak? Ebben az esetben kell szakvélemény? Találkozott már valaki ilyen problémával?

 

Előre is köszönöm.

pjotrkolja Creative Commons License 2011.11.14 0 0 9644

Már nem fogják elfogadni... Gerinc egy méteres körzetében 0,8m-rel kell a gerinc fölé menni a kitorkollással.

Előzmény: joevagyok68 (9643)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.13 0 0 9643

Attól függ, hogy a gerinctől melyen messze vezeted ki a tetőn!

De nagyságrendileg)nem bizots, hogy pontos).

Gerincnél kivezetve 40cm-rel kell magasabb legyen

többi itt...ha még jó...

http://www.kemenysepro.hu/muszakiszabalyzat/mellekletek/Segedlet_MSZ_EN.pdf

 

"Ezek a szerelt kémények mekkorák?"

Amekkorát csináltatsz..:-)))

http://www.femkemeny.hu/

Előzmény: Vasvakond (9642)
Vasvakond Creative Commons License 2011.11.13 0 0 9642

Kedves Fórumtárs!

 

Köszönöm szépen a gyors válasz!

 

A belmagasság valóban kirívó, annak ellenére hogy ez egy bp külvárosi ikerház, ami régen állítólag orvosi rendelő volt, 1927ben épült.

 

Szeretnék benne fával tüzelni, ez lenne a lényeg, az egész házban most nem akarom, itt lenne lehetőség - ill kémény kályhának, kandallónak, de az macerás lenne eléggé, ígym még em döntöttem el, mindenesetre a konyhába szeretnék.

 

Dakota szomszéd van, ő használja, is néha az udvaromban köd van tőle, de ő az egyetlen, így nemigen hiszem hogy megúsznám.

 

Ezek a szerelt kémények mekkorák? a ház teteje fülé kell érjenek, vagy erre van valami szabály?

 

Előre is köszönöm

 

Maradok tisztelettel

 

VV

Előzmény: SolnesN (9639)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!