Keresés

Részletes keresés

Trebitsch Creative Commons License 1998.09.01 0 0 1
Josh,

menjünk szépen sorjában.
"Csak azt ne hidd hogy a pisztolyos mókából "nem lesz rendőrségi ügy" ahogy mondtad. Igenis lesz: kapásból följelenthet, testi sértésért, rágalmazásért, közbiztonságra veszélyes eszköz birtoklásáért, és még sok mindenért,"

Testi sértésért nem jelenthet föl senki, akire rálövök egy gázpisztollyal, azon egyszerű oknál fogva, hogy nem sérül meg.
Rágalmazásért bármikor bárkit fel lehet jelenteni, de amennyire tudom, csak a nagy nyilvánosság előtt elkövetett büntetendő. (Ha rosszul tudnám, kedves jogász kollégák: kérlek, javítsatok ki.)
Közbiztonságra veszélyes eszközt pedig engedéllyel birtokol, akinek van egy kis esze, külön elmagyaráztam Lisának, hogy hogyan lehet engedélyt kapni rá.
És még sok mindenért tényleg följelenthet.
De ahogy Lisa66 leírta őket, ez nem valószínű.

Az egyetlen eszköz, amivel esélye van arra, hogy védekezzen, ha megtámadják, és még engedélyt is kaphat rá: az a gázpisztoly.
Hogy mér kell ahhoz engedély egyáltalán, föl nem foghatom, de hát kell.

Tőled is megkérdem: van jobb ötleted?

Mallory Creative Commons License 1998.09.01 0 0 0
Persze, Josh, de akkor meg mit lehet csinálni???
Én spec. úgy vagyok vele, hogy inkább lôjem rá az összes (gáz)töltényt a támadóra és majd késôbb gondolkozom a továbbiakon, mint hogy ott vigyék el a fizetésem, vagy késeljenek meg csak úgy szórakozásból.
Tehát én a gázfegyver tartása (és indokolt esetben) használata mellett voksolok. Az egyetlen problémám, hogy az ember kénytelen 40-50 ezer Ft-ot áldozni arra, hogy valamivel nagyobb biztonsgban mehessen ki az utcára.
Trebitsch Creative Commons License 1998.09.01 0 0 topiknyitó
A cigányozós topicban szólított meg Josh, amit abban a topicban kimondottan helytelen lenne megbeszélni. Idemásolom:
******************************************
Josh
09-01-98 1:14 PM adatok | e-mail
Trebi!

Csak azt ne hidd hogy a pisztolyos mókából "nem lesz rendőrségi ügy" ahogy mondtad. Igenis lesz: kapásból
följelenthet, testi sértésért, rágalmazásért, közbiztonságra veszélyes eszköz birtoklásáért, és még sok mindenért,
ehhz még jön hogy n darab szavahihető tanu fogja bizonyítani hogy te kezdted a bulit és a végén olcsón
megúszod egy sima rendőrségi szabálysértési üggyel, vagy bírósági eset is lehet belőle.
Ezekután a házadat először kivülről átfestik kedves szlogenekkel, a levélszekrénybe petárdát dobnak, és még
sorolhatnám. Velem megtörtént egy ilyen eset úgyhogy tudom mit beszélek.

Mégegyszer: az általad említett fegyverek használata nem engedélyezett, csak a birtoklása.(ez két külön dolog)

Josh
******************************************

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!