Keresés

Részletes keresés

santa scala Creative Commons License 2006.09.19 0 0 451
Szia! Ha jól emlékszem közvetlen nem megy be, a campingtől a 15-ös a reptérig, majd az 5-ös a Roma térig.
Előzmény: tamás1122 (447)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2006.09.19 0 0 450
Előzmény: NO HAB (449)
NO HAB Creative Commons License 2006.09.19 0 0 449
ilyenkor lenne jó egy szuper vebkamera kép....
Toma-Bp Creative Commons License 2006.09.19 0 0 448

Hello!

 

2 nap múlva mennénk, de elég aggasztóak a hirek- "Velence viz alatt".

Vki adjon vmi napraész infót lécci, hogy érdemes-e elindulni.Köszi!!!!

T.

tamás1122 Creative Commons License 2006.09.19 0 0 447

Még egy kérdés az előző néhányhoz:-)

 

Az Alba D'Oro kempingből megy be közvetlen ACTV busz a Piazzale Roma-ra? Ha igen, hányas számú?

 

Köszi! 

 

Aki a korábbi pár kérdésemre tud infókat adni, annak is előre is thanx... Még 24 óra és indulunk Velencébe, addig tudnám elolvasni. 

tamás1122 Creative Commons License 2006.09.19 0 0 446

Köszi a választ!

Megkérdezhetem, hogy hány napig voltatok, és vettetek-e VeniceCard-ot (utcai WC-khez állítólag mégsem fogadják el ezeket), vagy ATCV-bérletet?

 

Egyéb tanácsok és tippek is érdekelnének, ha tapasztaltatok valami érdekeset... Köszi!

Előzmény: Semmi Cicó (445)
Semmi Cicó Creative Commons License 2006.09.18 0 0 445

Persze, simán megoldható gyalog a teljes napi program vizibuszozásnélkül!

 

Most érkeztünk vissza, el ne hidd az indexes cikket , nincs semmi különös , még csak aqua alta sincs !

 

sc.

Előzmény: tamás1122 (441)
tamás1122 Creative Commons License 2006.09.18 0 0 444

Közben megnéztem, a kék (olcsóbb) Venice Card már 52 Euró.

 

Még egy kérdés az előzőekhez: a kempingekben az árlistán szerepel ilyesmi is: "pitch - x Euró)  (máshol meg "emplacement" kifejezéssel).

 

Mindkettő kifejezés arra utal, hogy a személyenkénti napi ár mellett még külön a sátorhelyért is kell tejelni? Vagy ez mit takarhat szerintetek?

Előzmény: tamás1122 (441)
tamás1122 Creative Commons License 2006.09.18 0 0 443
Köszi, ez jól jön!
Előzmény: Wartburgos (442)
Wartburgos Creative Commons License 2006.09.18 0 0 442
Szia!

Egy kis térképes segitség: Klikk ide képekre kattintva nagyithatóak és akár A4 méretben ki is nyomtathatod.
Előzmény: tamás1122 (441)
tamás1122 Creative Commons License 2006.09.18 0 0 441

Most készülünk először Velencébe (csütörtökön).

 

Az elmúlt napokban végigolvastam a teljes topic-ot, sok hasznos infót szereztem. Lenne még pár kérdésem:

 

Ismeri valamelyikőtök a Camping Miramare kempinget (Punta Sabbioni)? Érdemes ott megszállni? Könnyű onnan kora reggel és késő este ACTV-vel Velencére (és este vissza) eljutni? Ha jól néztem, az LN járat elvisz oda, de ebben nem vagyok biztos. Az ACTV 3 v. 5 napos bérlet érvényes erre a járatra?

 

Az ACTV-bérlet (pl a 3 napos, 25 Euró-s) az csak vaporettóra érvényes, vagy a buszokra is (Mestre, stb)?

 

És végül: ha az ember egy adott napon csak mászkálni szeretne Velencében (sikátorok, terek, nézelődés, templomokba benézés), akkor kb. egy nap hányszor kényszerül vaporettóra v. tronchettóra szállni? Vagy megoldható egy ilyen teljes nap kizárólag gyalogszerrel is, hidakon és járdákon?

 

Ez utóbbi kérdés arra is vonatkozik, hogy (mivel nem leszünk jól eleresztve anyagilag), ha pl. 6 napot maradunk, akkor elég-e ha három napos ACTV bérletet veszünk, és ezen a 3 napon megyünk el messzebb, szigetekre, stb), és a maradék 3 napon pedig csak Velence "utcáin" mászkálunk?

 

Köszi előre is!

igus Creative Commons License 2006.09.17 0 0 440
Egy kicsit olvass vissza, sok hasznos információ elhangzott néhány hozzászólással lejjebb !

A konkrét kérdésedre is volt válasz:

"A velencei utazási kártyát elméletileg lehetne venni a repülőtéren is, de én nem voltam eléggé körültekintő, hanem landolás után máris kimentem a partra, beszálltam egy vaporettoba, amivel elvitettem magam a St.Marco-ra. Ott aztán a rakparton, a ki-beszálló állomáson áll egy olyan bódé, ahol vásárolni lehet ezt a bizonyos utazási bérletet 5 naposat vagy 7 naposat, vagy 3 naposat."
Előzmény: vitch (439)
vitch Creative Commons License 2006.09.16 0 0 439

sziasztok!

 

Velence kártyát elő kell rendelni a neten vagy meg lehet venni a helyszínen is?

Latya (K.L.) Creative Commons License 2006.09.06 0 0 438
Előzmény: santa scala (436)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2006.09.06 0 0 437
google -> Admission 6€ ($7)
Előzmény: santa scala (436)
santa scala Creative Commons License 2006.09.06 0 0 436

Sziasztok!

 Tudja valaki, hogy a CAMPANILE toronyba mennyi a belépő?

tamás1122 Creative Commons License 2006.09.06 0 0 435

Szia Igus,

 

Köszi a részletes & hasznos infókat, sokat segítettél!

 

Üdvözöl:Tamás

Előzmény: igus (431)
leftyruggero Creative Commons License 2006.09.06 0 0 434

Ciao!

 

Szeptember 1-3 között sikerült Velencében tölteni 3 napot, a barátnőmmel és egy gyeremekkel. A történelmi városnegyedben laktunk ami csodálatos volt. Én is Végh Izabellával vettem fel a kapcsolatot. Ha valakinek kérdése van szívesen válaszolok haogy milyen tapasztalatom volt. Sajnos fényképeket nem tudok felrakni bár igaz hogy volt 117 db a gépen de még a hazaúton a gyermeknek sikerült letörölnie. Hát ez van. De az emlék megmaradt!

dexi66 Creative Commons License 2006.09.05 0 0 433
lehet neked is van némi igazad. de amennyire én tudom, az a 10 múzeum pont nem az, amit egy átlagos velencébe látogató turista meg akar nézni 3 nap alatt. végül is inkább azt mondom csak, hogy nekem így jött ki a legjobban. tehát én 2.5 nap alatt voltam a  dózsepalotában, a szent márk templomban és a gallerie dell'accademiában és néhány templomban.  meg persze máshol is, de az nem múzeum. a narancs venice card ugye 54 euro. tehát az gyakorlatilag +29 euro lett volna, mivel a 3 napos vaporetto-jegy 25 euro, szóval nem érte volna meg nekem. de lehet nektek igen. nem tudom, nyilván személyfüggő is. de mintha pl. a galleriába be se lehetne menni venice carddal, ha jól emlékszem.
Előzmény: Törölt nick (432)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.05 0 0 432

VeniceCard: Na ne már, az orange ven.card-ot sem fogadják el sehol? Akkor mi az a (asszem) 10 múzeum+templomok ingyenes belépés?

Akkor a 3 napos ACTV jegy éri meg a legjobban 25 euróért+mindenütt sorbanállás+jegyvásárlás a múzeumokba?

Előzmény: dexi66 (424)
igus Creative Commons License 2006.09.05 0 0 431

Látnivalók

 

 

 

 

Canal Grande:

 

A város "főutcája", a leghosszabb a több mint száz csatorna közül, amely kettészeli a várost, és amelyen a vaporettok (vizibuszok) segítségével könnyedén eljuthatunk a város fő nevezetességeihez, miközben gyönyörködhetünk a partmenti palotákban. Ha romantikára vágyunk és elég vastag a pénztárcánk, akkor érdemes egy gondolát bérelni, ami minden bizonnyal emlékezetes kirándulás lesz.

 

 

 

 

Szent Márk székesegyház:

 

A város védőszentjéről kapta nevét a katedrális, amelyet abból a célból kezdtek építeni 828-ban, hogy helyet biztosítson Szent Márk Alexandriából kimenekített ereklyéinek. Velence "védjegye" egyszerre ötvözi a kelet és nyugat stílusjegyeit, és noha a díszítések nagy része későbbi időszakból származik, a katedrális alapszerkezete az 1050-es évek óta változatlan.

 

 

 

 

 

 

Campanile:

 

99 méterével, csúcsán Gábriel arkangyal aranyozott szobrával a város fölé magasodó torony a legmagasabb torony Velencében, ahonnan nagyszerű kilátás nyílik az egész városra. A jelenlegi torony 1912-ben épült, mivel az eredeti, VIII. században épült Campanile ismeretlen okokból 1902-ben összeomlott.

 

 

 

 

 

Rialto híd:

 

A Canal Grande legkeskenyebb - 33 méteres - szakaszán ível át a Rialto, amelynek két oldalán üzletek sorakoznak. Érdekes, hogy 1854-ig ez a híd volt az egyetlen gyalogosátjáró a Canal Grande-n.

 

 

 

 

 

 

Sóhajok hídja - Ponte dei Sospiri:

 

A XVII. században épült híd a Dózse-palotát köti össze az egykori börtöncellákkal, és hírét Lord Byron-nak köszönheti, aki a XIX. században kezdte népszerűsíteni a legendát, miszerint a híd arról kapta nevét, hogy ezen vezették át a rabokat a börtönbe, akik nagy sóhajtásokkal gondoltak szomorú sorsukra, hogy talán már soha nem látják újra a várost.

 

 

 

 

 

Dózse-palota - Palazzo Ducale:

 

A márványcsipkés homlokzatú palota a velencei gótika remekműve, egykor a fejedelem lakhelye és az államhatalom központja is volt hosszú évekig. A Palotában többek között megnézhetjük a Tízek Tanácsának Kamaráját, a Nagy Tanácstermet, több cellát és a kivégzőkamrát is.

 

 

 

 

 

Szent Márk tér:

 

A térről, amelyet a galambok legalább annyira szeretnek, mint a turisták,

Petrarca azt mondta: "Nincsen párja az egész földön". A városnéző túrák

kiindulási és végpontja, ahol a magas árak ellenére is érdemes egy kávét

elfogyasztani az egymás mellett sorakozó kávéházak egyikében.

igus Creative Commons License 2006.09.05 0 0 430

Bátran kell nekivágni Velencének, mert bár a sok apró és kis utca sokszor nagyon hasonlónak tűnik, ha követjük a szinte minden utcasarkon látható, legtöbbször sárga színű útbaigazító táblákat, akkor biztos, hogy megtaláljuk a nevezetes helyszíneket.

 

A főbb jegyárak:

Felnőtt jegy az ACTV közlekedési társaság járataira, amely 90 percig érvényes.

3.5 EUR

 

Egy útra szóló Vaporetto jegy:

3.5 EUR

 

Grand Canal-on közlekedő Vaporetto-ra jegy, amely 90 percig érvényes:

5 EUR

 

Ha csak a városon belül akarunk közlekedni, érdemes 1 vagy 3 napos Travel Card-ot váltani:

1 napos Travelcard: korlátlan számú utazást biztosít 24 órán keresztül a Vaporetto járataira:

Ára: 10.5 EUR

 

3 napos Travelcard:

Ára:22.0 EUR

 

Kék Venice Card: Mosdók és közlekedés

1 napos: 11 EUR

3 napos: 23 EUR

7 napos: 41 EUR

 

Sárga Venice Card:

1 napos: 26 EUR

3 napos: 42 EUR

7 napos: 58 EUR

igus Creative Commons License 2006.09.05 0 0 429

Bejutás a repülőtérről (távolság a központtól 13 km)

 

Busz:

5-ös busz (ACTV társaság):

Velence, Marco Polo repülőtér - Piazzale Roma tér (a repülőtértől 4:08 és éjszaka 1:10, a városból 4:40-0:40 között, 15-30 percenként közlekedik; menetidő 25 perc; a jegy ára 2,70 EUR/út)

 

35-ös busz (ATVO társaság):

Velence, Marco Polo repülőtér - Piazzale Roma tér (a repülőtértől 8:20 és éjszaka 0:10, a városból (D2-es állóhely) 5:00-20:40 között, általában 30-40 percenként közlekedik; menetidő 20 perc; a jegy ára 3,00 EUR/út, 5,50 EUR/retúr)

 

15-ös busz (ACTV társaság):

Velence, Marco Polo repülőtér - Mestre vasútállomás (a repülőtértől 5:27 és este 21:27, a városból 5:30-20:27, vasárnap és ünnepnapokon 7:07-20:07, a városból 6:20-20:06 között közlekedik 30 percenként, hétvégén 60 percenként; a menetidő 27 perc)

 

FLYBUS (ATVO társaság):

Velence, Marco Polo repülőtér - Mestre vasútállomás (a repülőtértől 6:06 és éjszaka 0:10, a városból 5:20-21:15, vasárnap és ünnepnapokon 7:34-0:10, a városból 5:20-22:15 között, általában 20-30 percenként közlekedik; menetidő 17 perc; a jegy ára 2,50 EUR/út)

 

A buszjegyek megvásárolhatók a repülőtér érkezési szintjén az ACTV, illetve az ATVO pultjainál.

 

 

Vízibusz:

Alilaguna: A repülőtérről 30-60 percenként vízibusszal is a városba juthatunk reggel 6:15 és éjszaka 0:15 (ellenkező irányban a Szent Márk térről 4:35-22:55) között.  A járatok menetideje 60-75 perc, és érintik a Lidót, valamint a Szent Márk teret is többek között, a jegyek ezekre a helyekre 11 euróba kerülnek. A jegyek megvásárolhatók a reptéren a Water Bus Express pultnál, illetve a hajókon. 

 

Taxi:

A taxi ára 25-30 EUR, a menetidő 20-30 perc.

hul Creative Commons License 2006.09.05 0 0 428
Hello, hasonló ünneplés okán keresek Velencében szállást és odautat, szóval érdekelne hogyan sikerült neked megoldani, ha segítessz! Priviben a hul270@freemail.hu címemre kérem a válaszodat. Adhatsz telefonszámot is, vagy majd én adok, ha az jobb. Előre is köszönet!!
Előzmény: Szedő Tördelő (421)
igus Creative Commons License 2006.09.05 0 0 427

Benn Velencében nincs kemping, hanem csak a szárazföldön Mestreben, vagy messzebb, ahonnét minden nap vonattal vagy hajóval tudod megközelíteni a várost.

 

Itt tájékozódhatsz, hogy mi van legközelebb Velencéhez:

 

http://olaszkemping.lap.hu/

vagy

http://velenceiszallas.lap.hu/

 

 

Hanem hogyha azért választottad a kempingben szállást, mert minél olcsóbban szeretnéd megúszni, és nem várod el, hogy sokcsillagos szolgáltatást kapj a pénzedért, akkor tudnék ajánlani a számodra egy jó kis szállást, ami közvetlenül a St.Marco-val szemben van, a csatorna túlsó partján, Giudeccán.

 

Ostello di VENEZIA- túristaszálló színvonal (vagyis emeletes ágyak, 10-20 ágy szobánként) zuhanyozó van, és a szállásköltségben (napi 19,5 euró) benne értendő egy egyszerű reggeli is.

 

Így néz ki ez a hostels amiről szó van. Tiszta, kulturált hely.

 

 

 

Description: Venice hotel rates can seem expensive, especially for students and other travelers on a budget. Not to worry--the Ostello Venezia, offers cheap accommodations in a waterfront location that's easy to reach from St. Mark's Square, the Piazzale Roma, or the railroad station by public water bus. The youth hostel is open year-round.

Ostello Della Gioventú in Venice, is part of the Hostelling International association of Hostels in Italy.

The Hostel is beautifully located in an ancient, refurbished grain store on Giudecca Island in the heart of Venice.

Palladian churches, the Doge's Palace, the bridge of Sighs and the Peggy Guggenheim Collection are all within easy reach. The Youth Hostel has 254 beds and facilities include meals, tv room, common rooms, tourist information, luggage store for members, lockers.

Please note, if you are not a Member of Hostelling International there is an extra charge of €3 per person per night. Once you have stayed 6 nights at a HI Hostel you become a HI member, and no extra charges apply for future stays.

Taxes include

Breakfast included

Linen included

Lockers provided

Doors are closed for cleaning from 09:30 til 13:30

Előzmény: tamás1122 (426)
tamás1122 Creative Commons License 2006.09.05 0 0 426

Sziasztok,

 

Meg tudjátok mondani, hogy Velencében melyik kemping van legközelebb a történelmi belvároshoz? Köszi!

Kócosfóka Creative Commons License 2006.09.05 0 0 425
Sziasztok! A nyakamon maradt két vonatjegy olcsóért, szerda (szept6) este fél 9-kor induló, másnap reggel érkező Velencei gyorsra. 8 ezer forint az ára, ha valakinek kell, írjon mélt, vagy ha legeslegutolsó pillanat, akkor telefonáljon! 20-312-1414 Köszi, ciao, buon viaggio!
dexi66 Creative Commons License 2006.09.04 0 0 424
így van. egyértelműen ez a legjobb opció a közlekedés megoldására, ha valaki nem csak egynapos villámlátogatásra érkezik. soknak tűnhet a 25 euro, de hamar behozza az árát. ha 3 napig csak velencében van az ember és sima jeggyel hajókázik, könnyen a 2-3- szorosát is elköltheti a vaporettózásra. én csak két teljes napot meg egy felet töltöttem  májusban velencében, de még így is bőven megérte a 72 órás jegy. venice card-ot ne vegyetek, mert gyakorlatilag az is csak a vaporettóra jó igazán, szinte semmi másra nem használható, szóval nem éri meg a plusz akárhány eurót.
Előzmény: Szedő Tördelő (423)
Szedő Tördelő Creative Commons License 2006.09.04 0 0 423
Ettől még 25 EUR áron lehet venni a Vaporettókra bérletet 3 napra, ami igazából 72 óra a váltás időpontjától.
Előzmény: Szedő Tördelő (422)
Szedő Tördelő Creative Commons License 2006.09.04 0 0 422
Információ Izabellától. A Velence kártyát gyakorlatilag sehol sem fogadják el, max a WC-be jó. Ő a reptérről az Alilagunát ajánlotta, mert egyrészt szép az út, másrészt aki a régi városrészbe megy, annak nagy valószínűséggel úgyis át kell szállnia Vaporettóra. 6 EUR lesz nekünk fejenként a Fondamenta Nuovoig. Sajnos a 3 napos bérlet az Alilaguna járataira nem érvényes.
Előzmény: igus (410)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!