Keresés

Részletes keresés

shini-gami Creative Commons License 2011.09.27 0 0 2223

A certik likviditását az árjegyző biztosítja.

Előzmény: V.4_BlackVoid (2220)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2011.09.26 0 0 2222
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2011.09.26 0 0 2221

Mar most rendszeres a hiany a fizikai termekbol es ez megfigyelheto jelentes emelkedesek es aresesek idejen.

V.4_BlackVoid Creative Commons License 2011.09.26 0 0 2220

Nem, csak egy szep (vagy csunya) napon azt veszed eszre, hogy a papir certid nem kell senkinek, a valodinak az ara meg duplaja nott nehany ora alatt.

 

Es ez a nap nincs olyan messze. Az nem kerdes, hogy meg fog tortenni, csak az idopont a kerdes.

Előzmény: napsutott (2219)
napsutott Creative Commons License 2011.09.26 0 0 2219

Most is mondják majd, pedig nem ördögtől való a dolog.  :)

Előzmény: balacy (2217)
NGabor Creative Commons License 2011.09.26 0 0 2218

Mondanak mindent, de ennek legalább vagyonának negyede aranyba van:

 

http://www.portfolio.hu/befektetesi_alapok/nyersanyag/faber_1100_dollarig_is_eshet_az_arany.155900.html

 

vagy túl pesszimista? :)

balacy Creative Commons License 2011.09.26 0 0 2217

amikor én a certiket emlegettem, majd a fejem tépték le, hogy az nem is jó, mert az nem arany...:)

 

 

 

Előzmény: napsutott (2215)
balacy Creative Commons License 2011.09.26 0 0 2216

Én úgy gondolom, ha a geoplo. helyzet itt fokozottabb, mint arrafele.

 

Én pld. kevésbé tartanék az euró gyengülésétől, mint a fornotétól.

 

Amúgy arany az megy a burgenlandiaknál is, voltam dorotheumos áratverjükön pár éve :) (ártatlan szemlélőként, haverral)

Előzmény: Pénzméker (2214)
napsutott Creative Commons License 2011.09.26 0 0 2215

Ezt érdemes hangsúlyozni, mert sokan nem tudják. Nem kell egyből fizikai aranyat venni, mert papíraranyat bármikor vehetsz, aztán ha úgy adódik, hogy megindul erőteljesen felfelé az ár, akkor később is át lehet váltani fizikai aranyra, és akkor is a pénzednél vagy, hiszen a papírral alacsonyabb árszinten szálltál be. És fordítva is működik, hogy ha nagy zuhanás van, akkor könnyebben el tudod adni, mint a fizikait, és később visszaszállhtasz egy alacsonyabb szinten.

Előzmény: naox (2211)
Pénzméker Creative Commons License 2011.09.26 0 0 2214

Nekem az a furcsa, amit a Raiffaisen-es bankos hölgy mondott, hogy jellemzően csak a magyarok vesznek tőlük aranyat, de ők minden formában :) Osztrák polgárokra ez nem jellemző, közülük csak a gyűjtők vásárolnak, vagy éppen behoznak eladni. Pár hete így fogtam ki egy 2000 shilinges 1988-as Philharmonikus érmét.  Árban nem volt különbség a mostani eurós kiadásúak közt...

Előzmény: balacy (2213)
balacy Creative Commons License 2011.09.26 0 0 2213

Szombati tapasztalat, hogy egy .at kisvárosból nem tudott haver hozni nekem aranyat.(nagyobb volt pár, de félunciásak nem - elvitték)

 

Eddig ilyen nem volt.

 

Ami pedig intő dolog, hogy bizony verbális megmentjük a világot szózat minden vonalon müködik, de tényleges tevékenység még nem.

Előzmény: Veszpremi (2206)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2011.09.26 0 0 2212

Szoval a "háziasszonyok" inkabb venni rohannak áresés esetén és nem eladni...

Előzmény: naox (2210)
naox Creative Commons License 2011.09.26 0 0 2211

azért azt tegyük hozzá, hogy "papírarany" most is kapható, és ha majd tudsz fizikailag is venni, akkor ugye be tudod cserélni (eladni a papírt, venni fizikait). Tehát sokat nem érdemes "izmozni" a helyzeten, simán lehet 1618USD-nél aranyat venni...

Előzmény: tamas1000 (2209)
naox Creative Commons License 2011.09.26 0 0 2210

biztos igazad van, bár a (talán) legnagyobb osztrák kereskedő sem árult ma délelőtt.

Sajnos a fizikai kereskedelem értlemeszerűen nem tudja kezelni a "két-nap-alatt--15%-majd-megáll" szituációkat. Gondold el, akik az elmúlt 1-2-3-sok hónapban filóztak, hogy aranyat vennének, most mind egyszerre akarnak venni. Nemcsak nálunk, hanem az egész világon. 

Minden kereskedő csak racionális mennyiségű tömböt tart, hisz nincs értelme több tonnás készleteket finanszírozni. És a készlet ilyen esetben pár óra alatt kifogy. Egy kereskedő nem tehet mást, mint telefonál a beszállítóinak, akik nem tudják, mikorra tudnak szállítani, hisz az alacsony ár miatt csökken a nekik szállított arany mennyisége, amiből a tömböt gyártják. Ráadásul a finomítók az ügyfelek közül a kereskedőket szolgálják ki utoljára.

Lehet, hogy kis osztrák bankfiókban még van pár tömb, de egy kereskedő nagykertől vásárol, akiknek meg jelenleg nincs. Tudom, hívtam őket.

És higgyétek el, hogy egy kereskedő nem játszik az árfolyamra, túl nagy lenne a kockázat. Nekünk mindegy, hogy milyen árfolyamon adunk el, mi a spread-ből élünk.  

Előzmény: Pénzméker (2208)
tamas1000 Creative Commons License 2011.09.26 0 0 2209

Mindenki ezt mondja, és ez volt 2008-ban is, hogy az ár lement, venni akartak a népek, de nem volt mit, mert a fizikai anyag nem volt jelen.

 

Ez is jól mutatja, hogy papírral megy a kereskedés, ha oda kéne (oda lenne) rakva az arany, akkor bedőlne az ilyen shortolási mutatványsorozat....

 

 

 

Előzmény: naox (2207)
Pénzméker Creative Commons License 2011.09.26 0 0 2208

Egyre szorosabb összefüggést lehet felfedezni az egyes kereskedők készlethiánya és a lefele tendálló árfolyam közt. Majd megint lesz, ha drága lesz :)))

 

Készlethiány csak a magyarországi kereskedőkre jellemző, vagy a külföldi-belföldi virtuális kerekedői weboldalakra, akik nem is tartanak alapból semmit készleten.

 

Osztrák, akár a legkissebb határmenti faluban lévő Raiffeisen fiókba besétálsz és veszel. Általában, az 1 unciás érmékig mindenből van nekik részleten, ha másért nem, akkor mutatóba, de ha egy talicska tömböt akarsz venni, az is megjön 3-4 nap alatt, mert náluk nincs készlethiány és nem is stresszelik az embert azzal, hogy gyorsan vegyél, míg el nem fogy :)

 

Aki meg bécsbe akar venni de nem akar kiautózni:

vesz itt egy olcsó buszjegyet:http://berletelin.volanbusz.hu/ticket/wrd/run/ticmain?lang=hu

kényelmesen kigurul, vihet magával egy laptopot is, mert van wifi a buszon. Bemegy az első sárga bankba és megveszi amit akar.

Holnapi indulással 5900HUF a legdrágább jegy...

Van is, olcsóbb is és ha bankkártyával fizet, deviza alapon számolják át euroba a forintját, nem valuta eladási áron, mint némely hazai kereskedő.

 

Itt van a napi Raiffeisenes árfolyam: http://www.raiffeisen.at/eBusiness/services/resources/media/1015018521967-467546619219536029-275513223326729975-1-1-NA.pdf

 

 

Németből innen is lehet rendeli, sok cég árait gyűjti és hasonlítja össze:

 

http://www.gold.de/preisvergleich,26,1000-Gramm.html

 

naox Creative Commons License 2011.09.26 0 0 2207

pontosan. Nemcsak tőlünk, nézd meg az osztrák forgalmazókat is. Jelenleg a gyártók két hétre vállalnak szállítást.

Előzmény: Veszpremi (2206)
Veszpremi Creative Commons License 2011.09.26 0 0 2206

Az mi, hogy készlethiány? Ennyire vitték?

Előzmény: naox (2197)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2011.09.26 0 0 2205

Az ilyen árszintek mindig a napi záróárra vonatkoznak. Majd kiderül bejön-e. 

 

Kb. 100 dolláros pattogások vannak néhány órán belül - nagyon durva...

1532-ről (a mai minimum!!!) szépen visszapattant.

Előzmény: W_B (2201)
jszaz Creative Commons License 2011.09.26 0 0 2204

Saját tapasztalat Naox-al és az általa képviselt céggel kapcoslatban:

 egy privát email-válltást követően negyon pontos tájékoztatást kaptam a témában, készségesen  és körültekintően felhívta a figyelmem több dologra a bef. aranyannyal kapcsolatban.

Személyes találkozó gördülékenyen került megszervezésre, nagyon korrekt ügyintézésben és egy jó beszélgetésben volt részem.

 

Szvsz a fórum keretei nem mindíg jók üzleti célú kommunikációra (nem csak erre a topikra jellemzően), a privát kapcsolat (telefon, email) sokkalta célravezetőbb...

 

 

Előzmény: Pénzméker (2190)
balacy Creative Commons License 2011.09.26 0 0 2203

és még lehet, hogy alatta is lesz :)

 

.... remélem.

Előzmény: Job Less (2200)
W_B Creative Commons License 2011.09.26 0 0 2202

"Aaaa, ertem. Tehat a haziasszonyok tudjak, hogy ez korrekcio vagy huzamos eses es eszerint cselekszenek. Van itt egy otthon, mindjart meg is kerdezem a tutit.  ;)"

 

Lehet, hogy jobban jársz, mint ha a behivatkozott "elemzésre" hagyatkozol.

 

Közben átestünk az 1600-on is..

 

Az ezüst meg 26$.

Előzmény: V.4_BlackVoid (2199)
W_B Creative Commons License 2011.09.26 0 0 2201

"most erre mi szükség van? Komolyan, ez nem a polidili."

 

Figyelj már jobban oda, MIRE írtam, hogy komolytalan; arra, hogy "Jim Sinclair szerint max 1584-ig eshet (jsmineset.com)."

Érted ?

Egy olyan dolognál, aminek még a holnapi irányát sem tudjuk (aranyár), ő dollárra pontos becslést akar adni.

Korrektül így hangzott volna; "az aranyár max. 1580 környékéig eshet", vagy "az esés alja 1580-1590 között lehet), stb.

 

A többiektől bocs az OFFért.

 

Előzmény: naox (2197)
Job Less Creative Commons License 2011.09.26 0 0 2200

ár: 1606

Mostanság inkább arra kell tippelni, meddig esik, nem arra h meddig nő :)

V.4_BlackVoid Creative Commons License 2011.09.25 0 0 2199

Aaaa, ertem. Tehat a haziasszonyok tudjak, hogy ez korrekcio vagy huzamos eses es eszerint cselekszenek. Van itt egy otthon, mindjart meg is kerdezem a tutit.  ;)

 


"Ami számomra fura, az az, hogy már kb. egy hónapja tart az aranyár oldalazása, illetve lefelé csorgása, valamint hogy most egy "medvés" befektetői környezetben IS esik az arany."

 

Latszik, hogy kezdo vagy a temaban, 2008-ban, alig 3 eve pont ugyanez tortent, pont ugyanigy. Ne haragudj, de a te velemenyed komolytalan. Vagy nezz utana legalabb az elmult 10 ev esemenyeinek az aranypiacon (de inkabb 50-100), vagy inkabb maradj csondben mert csak magadat égeted le.

2008-ig pl. egy bikas kornyezetben, emelkedo reszvenypiacok mellett is emelkedett az ar. Fura mi? Nincs tartos es biztos koorelacio az arany ara es mas befektetesi formak/valutak kozott.

 

Ahogy mar tobbszor leirtam, a rovid tavu mozgasokat a papir-arany kereskedesevel okozzak a nagy bankok es hedge fundok. Jelenleg epp nagy kakiban vannak es panikszeruen eladnak mindent.

 

iden osszel itt meg nagyon erdekes dolgok lesznek... Nem, ne kerdezd meg mi, mert fogalmam sincs - attol fugg mit lepnek a donteshozok. Egy csomo bank es orszag is a csod a szelen all, valami tortenni fog.

Előzmény: W_B (2196)
balacy Creative Commons License 2011.09.25 0 0 2198

Komolyan, ez nem a polidili

 

de lassan a szinvonala veri azt :)

Előzmény: naox (2197)
naox Creative Commons License 2011.09.25 0 0 2197

"Komolytalan."

most erre mi szükség van? Komolyan, ez nem a polidili. Nem értesz egyet vele? OK, írd le.

De egyszerűen befektetésről dumálunk, pénzügyekről, nem lehetne ennek megfeleő hangnemet használni? És pl. nem hüjézni és ekézni egymást.

 

Előzmény: W_B (2196)
W_B Creative Commons License 2011.09.25 0 0 2196

"Most dolt meg az elmelet, hogy a gyenge kezek a haziasszonyok, akik rohannak eladni ha esik az ar. "

 

Ez még nem esés; lehet, hogy csak korrekció.

Ami számomra fura, az az, hogy már kb. egy hónapja tart az aranyár oldalazása, illetve lefelé csorgása, valamint hogy most egy "medvés" befektetői környezetben IS esik az arany.

 

A háziasszonyok akkor kezdenek eladni, ha tartósabb lesz egy kicsit az esés.

 

"Egyuttal vissza kell vonnon azt a kijelentest, hogy 1600 ala nem mehet az ar: rovid idore (nehany napra vagy max. hetre) mehet.

Jim Sinclair szerint max 1584-ig eshet (jsmineset.com)."

 

Nahát, pont 1584-ig !! És nem mondjuk 1583-ig ! :-D

Komolytalan.

Még ha tudná is, akkor is csak ilyet mondhatna; 1580 köré, vagy 1500-1600 közé.

Előzmény: V.4_BlackVoid (2187)
W_B Creative Commons License 2011.09.25 0 0 2195

Komolyan, Neked az ebay a mérvadó..?

Ha valamit feltesznek pl. egy milliárdért, akkor az annyit ér..?

 

"A fizikai termek tartja az arat."

 

Megértem, hogy sokat fektettél aranyba, és nagy emelkedésre vársz, de baromságokat ne írj; itt a fórumban is írta egy aranykereskedő, hogy nála már a csökkent áron lehet vásárolni.

 

Úgyhogy aranyügyben maradjunk a kitconál, és nem az ebaynél, meg vateránál..

Előzmény: V.4_BlackVoid (2189)
naox Creative Commons License 2011.09.25 0 0 2194

"de szvsz, toljál a weblapod fejlesztésébe egy kis pénz"

köszi a tanácsot, már min. 100hsz-on keresztül tárgyaltuk a weblapunkat, ha érdekel az álláspontom, olvass vissza.

Előzmény: Pénzméker (2193)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!