Keresés

Részletes keresés

vampeare Creative Commons License 2015.01.11 0 0 342928

de ez azt is jelenti, amit mondasz, kicsit azértsarkítva és demagogizálva, hogy a zömében önkormányzati pénzből finanszírozott csapatok közpénzét ugrónégerek helyett olyanok kapják, akik kétszer le tudják ütni a labdát, akár jogos is lehet :))

én nem nagyon látok a dolgok mögé, de gondolom vannak csapatok, ahol jobban kipengetnek nagyobb pénzeket magyarokért kvázi feleslegesen, és vannak, akik kevesebbet áldoznak magyarokra, így persze nincsenek is olyan jó játékosok.

Előzmény: A Sporttárs (342921)
Feffo Creative Commons License 2015.01.11 0 0 342927

A Laboral kutxka ma Albát játszot a végjátékban Végig vezettek Madridban. 6,2 volt vissza, 72-74-nél jött a Reál. Nem álltak bele a triplába, inkább a betörést választották. Védő lemaradt, de azért odaütött hátulról. Gól jó+ 1 dobás. 75-74,van vissza 2,1, az oldal bedobást odadobják egy madridinak. 

 

Megnyugodtam, nálunk komolyabb csapatok is el tudnak cseszni végjátékot. Igaz mi ezt előadtuk idén már 3x. 

A Sporttárs Creative Commons License 2015.01.11 0 0 342926

Pongó két triplával majdnem hős lett.

Aegopolis4 Creative Commons License 2015.01.11 0 0 342925

Az jobb. Megnyert meccset megint elszúrunk a hosszabbításban, mint Sopronban. Gratulálok nekik.

Előzmény: A Sporttárs (342924)
A Sporttárs Creative Commons License 2015.01.11 0 0 342924

A Barca-Atlético se rossz. :))

Előzmény: Aegopolis4 (342922)
Aegopolis4 Creative Commons License 2015.01.11 0 0 342923

Itt alszunk, hosszabbítás... 

Aegopolis4 Creative Commons License 2015.01.11 0 0 342922

Jó meccset játszunk a Sopronnal

A Sporttárs Creative Commons License 2015.01.11 0 0 342921

De nyilván nem Lórántról beszélek, a kb. három akítv magyar, külföldet is megjárt kosaras egyikről...

 

Arról van szó, hogy van egy sportág, amelyik nemzetközi szinten nem sikeres, a tévé nem fizet érte milliárdokat, a csapatok nagy részének nincs komoly szponzora - és ehhez képest egy magyar játékos, csak azért, mert magyar, elkérhet nem akármilyen pénzeket. Valakinek biztos megéri.

Előzmény: vampeare (342917)
Abrakadabra_ Creative Commons License 2015.01.11 0 0 342920

Pedig pont, hogy a piac miatt ekkora a fizetése. Használható magyarból ilyen szűk a kínálat, és ez független attól, hogy mennyire keményen dolgozik. Tökvakargató programozó akkor is háromszor annyit fog keresni a takarítónál, ha utóbbi megszakad az igyekezettől, mert előbbi képességeiben szűkös a kínálat. Ez van.

Előzmény: A Sporttárs (342911)
i perseguitati_ Creative Commons License 2015.01.11 0 0 342919

Hanga Ádám jövő heti All Star gála után, egy újabb rangos eseményre kvalifikálta magát , ezúttal csapatával. Mindezt úgy hogy csak 15 perc múlva lép parkettre a Varese ellen :)

 

A Virtus Roma ugyanis nem kis meglepetésre Cantuban verte meg a pár napja a EuroCupban még a Himki Moszkvát simán megverő Cantut, így Hollisék már biztosan nem érhetik utol Ádámékat. Február 20.-án Milano-Avellino negyeddöntő lesz Desioban!

 

i perseguitati_ Creative Commons License 2015.01.11 0 0 342918

Úgy gondolom, ezután sem pénzkérdés lesz az hogy Lóránt Magyarországon folytatja vagy sem, magyarul, ha újra külföld lesz belőle az nem egy esetleg szolnoki záradék, vagy amiatt lesz mert itthon az Olajon kívül senki nem tudja őt megfizetni, hanem azért mert esetleg olyan csapat és bajnokság csábítja, akár kiegészítő játékosként is, amelyik "cseppet"  jobb mint az Nb1...

Meglátjuk, tényleg fogalmam sincs hogy dönt végül, de azt tőle függetlenül is tudom, hogy  erős európai bajnokságok csapatainál is "forog a neve", a kérdés igazából az,hogy mennyire komolyan, és hogy ő  meddig akar várni.

 

 

Az Euroligában is hatalmas különbségek vannak, az általad említett Zalgiris ebben a tekintetben a 24-es mezőny alsó negyedéhez tartozik a Klaipedával, a Turowval, a Zvezdával, a Cedevitával, és a Limoges-zsal, ez a hatos kb 4-6 millió euróból gazdálkodhat, kicsit előttük a Sassari, a Novgorod, a Valencia, Laboral, a Bayern és az Alba (Berlin) és a Malaga, ez a hetes valahol a 8-13 milliós sávban élhet. A maradék pedig az a 11 sztárcsapat amely ma Európa krémje 14-15 milliótól (Kazany, Maccabi, Galata) a 18-28 milliós (Olympiakosz, Panathinaikosz, Milano, Real, Barca, Efes, Fener) a közel 40 milliós CSZKA Moszkváig.

 

Ehhez képest kell viszonyítani az Olaj kb. 2.5-2.7 millió euróját.

 

Ebből nyilvánvaló hogy a fizetések is szóródnak erősen. Az Euroliga alsó kategóriájában nem igazán jellemző hogy a kiegészítő játékosok is zömében havi 10-12 ezer dollár felett keresnének, a húzóemberek már más kategória ott is, azok még ebben a kategóriában is kereshetnek akár 3-500 ezer dollárt évente, ennél többet már nagyon ritkán. A második kategóriában már 7-800 ezer dollár körül szóródhatnak a legnagyobb fizetések, és itt már a cserék is lehetnek évi 2-300 ezer dolláros profik.

A felső kategóriában már mindenütt 1 millió felett vannak a csúcsgázsik ( a határ a csillagos ég...), és itt már a kiegészítő játékosoknál sincs igazi határ, ott sem ritka ha valaki 5-8 perc/meccses átlagért  évi 6-700 ezret szakít dollárban(vagy euróban)

Előzmény: Törölt nick (342909)
vampeare Creative Commons License 2015.01.11 0 0 342917

azért na, Lórántnak 10 év kemény munkája van abban, hogy most megkérje az árát a szereplésnek, ha neked úgy tetszik, haknizásnak. az Illés vagy Omega zenekarok se azzal adják el magukat, amit az elmúlt években letettek az asztalra, 10-20 évis olyat csináltak, amit aztán 30-40 évig el tudnak adni gond nélkül.

 

Lórántnál kevesebb tálentummal is eladták már magukat játékosok, például ha valaki megnő 210 centire, minden teljesítmény nélkül kérhet jó pénzt idehaza, és ahogy lentebb olvastam, ez a jövőben hatványozottan igaz maradhat. pedig ők se kiemelkedőek, mármint a munkában és nem a tornasorban :)

Előzmény: A Sporttárs (342911)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.11 0 0 342916

Szerintem legalább 6-7 éve vezet már az NBI-ben, azt hittem mindenki összerakta a képet :)

Amúgy emlékeim szerint ő pont, hogy nem volt véresszájú, kapásból tudnék 10-15 szolnoki nicket, aki inkább azok voltak de lehet keveredik!

Előzmény: montipájton (342900)
Authentik1 Creative Commons License 2015.01.11 0 0 342915

Ezek nettó vagy bruttó összegek ? És ez csak az alapbér ? Erre még jöhetnek a prémiumok. Adót fizetnek ezek a jóemberek, vagy Nyerges minimálbérre jelenti be őket és zsebbe jön a lé ?

Előzmény: toto44 (342906)
banna20 Creative Commons License 2015.01.11 0 0 342914

Azért nem csapnak le rá mert ahogy kitették egyből leigazolta a 2. osztályú TF.

Előzmény: Törölt nick (342909)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.11 0 0 342913

Szerintem a pontos megfogalmazás a következő: Szolnokon mindenkinek 7 számjegyű havi fizetése van, kivéve az egy-két fiatal magyar játékost. Nem tudom elképzelni, hogy ez ne így lenne.

Előzmény: i perseguitati_ (342907)
vargalacika Creative Commons License 2015.01.11 0 0 342912

A Zalgirisban J.Anderson,Songaila,Javtokas fizuja elviszi a szolnoki badzsetet...A többiek lehet,hogy kevesebbet keresnek,mint mondjuk Lóránt,de ők most futnak még csak be...De ez csak fikció,ki tudja mi a teljes igazság.Ahogyan Lóránt esetében is.

Előzmény: Törölt nick (342909)
A Sporttárs Creative Commons License 2015.01.11 0 0 342911

Egyébként tényleg elképesztő, hogy valamivel úgy lehet milliókat keresni Magyarországon havi szinten, hogy igazából nem is kiemelkedő valaki a saját munkájában. Sem piac, sem bevételek, sem érdeklődés, sem nemzetközi siker nem indokolja. Tiszta vicc. De ha egyszer kifizetik...

Előzmény: i perseguitati_ (342907)
A Sporttárs Creative Commons License 2015.01.11 0 0 342910

Ez például a légiós korlátozás azonnali megszüntetése mellett érvel. Ha jönnének külföldiek, akik kevesebbért is játszanak olyan szinten, mint a magyarok (és a legtöbb magyarhoz képest minimum azon a szinten lennének...), akkor a magyarok nem kérhetnének csillagászati összegeket.
Na nem mintha Szolnokon nem fizetnék ki akár csak azért, hogy ne máshol játsszon a delikvens, ugye.

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.11 0 0 342909

És ha tudnának neki többet fizetni,akkor miért nem csap le rá mondjuk a Paks? Pár hónapig kellene fizetni, és olyan keretük lenne,hogy az Olaj izgulhatna,megnyeri-e akár csak a kupát is.

Részben más: mennyit keresnek mondjuk az Euroligások? Pl. nekem nagyon szimpatikus a Zalgiris, nincs tele légióssal, fiatal litvánok,jó csapat. Kevesebbet keresnének,mint egy magyar "majdnem válogatott" egy magyar csapatban? Valahogy nincs arányban az ár meg a teljesítmény.

Előzmény: i perseguitati_ (342907)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.11 0 0 342908

Hát,ha így van,akkor nincs több kérdésem...Mint a fociban: teljesítmény nulla,fizetés az egekben. És ezért még a válogatottságot sem vállalta. Ha ez tényleg így van,akkor nem csodálom,hogy nem is akarnak komoly(abb) eredményt elérni. Szánalmas.

Előzmény: i perseguitati_ (342907)
i perseguitati_ Creative Commons License 2015.01.11 0 0 342907

Csodálom hogy ez meglep, de kapaszkodj meg, a szolnoki keret több mint felének (forintban számolva) 7 számjegyű havi fizetése van... Sőt, az sem volt eddig nagy titok, hogy Peti Szolnokon sokkal többet keresett mint a Virtus Romában, sőt  nemcsak Szolnokon, hanem több másik  magyar klubnál is tudtak volna neki jócskán többet fizetni mint olasz-, vagy Spanyolországban...

Előzmény: Törölt nick (342905)
toto44 Creative Commons License 2015.01.11 0 0 342906

Rosszul hallottad! A Lórántnak hármassal kezdődik a fizetése!!!

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.11 0 0 342905

Hallottam egy pletykát,aminek,ha csak a fele igaz,az is felháborító. Lórántról és a fizetéséről van szó.Állítólag a "kettessel kezdődő" fizetését akarták 40%-kal megnyirbálni,amit a bajnoki cím és a kupagyőzelem után megkapott volna. Namost: ha ez igaz,akkor megvan,miért ilyen szar a magyar kosárlabda. Nyilván Lóránt sem mondja azt,hogy én nem érdemlek ennyit. De most őszintén: ér ennyit?

És a pólósokról még durvábbat hallani...

mögb Creative Commons License 2015.01.11 0 0 342904

Nekem Kusonic egyáltalán nem tetszett idén se. Szerintem, ha vkiből lesz az Brbaklic. Harcos, dolgos gyerek...

Előzmény: A Sporttárs (342902)
A Sporttárs Creative Commons License 2015.01.11 0 0 342903

Bubic volt, de szerintem ennek semmi jelentősége, ezer éve volt, hogy fórumozott. Nem is ő fújt rosszul tegnap. Kikerült már ebből a fórumból sportriporter, polgármester, miért épp játékvezető ne kerülne? :)

Előzmény: montipájton (342900)
A Sporttárs Creative Commons License 2015.01.11 0 0 342902

És belőlük sem lesz jó NB I-es játékos, meghatározó, húzóember.

Előzmény: mögb (342899)
montipájton Creative Commons License 2015.01.11 0 0 342901

És egyikből se lesz jó A-csoportos kosaras. Bár Kusonicsból lehet. Talán. (Nyilván, aki szuper tehetséges délszláv gyerek, az rég valamelyik nagy nyugati vagy otthoni klub bázisán van, de valamit a maradéktól is tanulhatunk, például hozzáállásban. Ennyi haszna lehet a honosítgatós utánpótlás-nevelésnek, ami amúgy maga az abszurd tökéletes megvalósulása.)

Előzmény: mögb (342899)
montipájton Creative Commons License 2015.01.11 0 0 342900

Csak mellékesen kérdem, mert lehet, hogy tévedek és nem is fontos, de valaki itt tett valami megjegyzést, hogy az egyik spori a Körmend-Albán az egykori Bubic nevű topikos volt. Ez igaz? Az a Bubic, aki anno a leghabzóbb szájú Alba-gyűlölő kommenteket tolta Szolnokról? LOL, ezt az infót azért élvezettel emésztgetném, mert a játék szépségéről sokat elmond. ))))

 

(Mondom, lehet, hogy én értettem félre, és persze amúgy sem jelent semmit, miket írogatott annak idején valaki. Csak nálunk. )) )

mögb Creative Commons License 2015.01.11 0 0 342899

Nekem mondod? Minden héten látom őket......... :)

 

Mondjuk Fehérvári u21 vezérei Brbaklic, Kusonic, illetve Falcó nevelés Blaskovits

Előzmény: A Sporttárs (342898)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!