Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.20 0 0 66196

Azt írja három fázis, három nulla, egy föld van befűzve.
Ha két fázis, meg két nullát összefog akkor meg is van a szükséges keresztmetszet, pont ahogy írja.
Annyi, hogy nem három fázis lesz fenn, csak kettő.
Nem nagyon értem miért is kéne újrafűznie, nem megy fel több áram mint eddig.

 

Mint azt már írtam is, nálam a 3 tv, 2 hűtő, mikró, vasaló, hajszárító, pc, fűnyíró, telefontöltő,  ... etc, kevesebbet fogyaszt egy hónapban, mint egy darab boiler.
Tudom, tévézzek többet, fürödjek kevesebbet.
Az a helyzet, hogy minden kütyü egyre energiatakarékosabb, csak a víz kér még mindig ugyanannyi áramot hogy felmelegedjen.

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.12.20 0 0 66195

"Emeleti fürdőszobában üzemelnénk be egy 120l-es bojlert, amihez illene legalább 1,5-es kábel,"

 

A vezeték vastagság nem a bojler literjéhez kell, hanem a benne lévő fűtőbetét áramához.

1 mmm2-es vezetéket 6 amperrel szabad biztosítani, ha a bojleredben a fűtőbetétet lecseréled 1200 wattosra, akkor nem kell új vezeték (persze a vizet jóval lassabban fogja felfűteni, mint az eredeti, izmosabb fűtőszál)

 

Ha ragaszkodsz a nagyobb áramú fűtőszálhoz, akkor viszont megfelelő vastagságúra kell cserélned az oda menő fázist + a nullát + a földelést (mind a hármat KÖTELEZŐ).

 

Egyébként hogyan állapítottad meg, hogy a vezetéked keresztmetszete (és NEM az átmérője!) mindössze 1 mm2-es?

Előzmény: Carlos555 (66179)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.19 0 0 66194

Számolj 3 új tévét, 40colosat, és egyszerre működjenek. Emellé mehet a mosógép, mosogatógép, vasaló, sütő, mindenfelé égvehagyott lámpákkal. Ez egy teljesen reális családiházas szombat esti terhelés.

Előzmény: arenarock (66193)
arenarock Creative Commons License 2015.12.19 0 0 66193

A TV jelentős kakukktojás...

Előzmény: Törölt nick (66188)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.19 0 0 66192

Szappanozd be a műanyag behúzót és a vezetékeket is. 2 emberes huza-vona türelemjáték, előny ha hiszel Istenben is.

Előzmény: Carlos555 (66191)
Carlos555 Creative Commons License 2015.12.19 0 0 66191

Köszi a tippet, behúzószalagos trükköt kipróbálom. A kanyarokkal kapcsolatban bizakodó vagyok, koax-ot egész könnyen tudott cserélni a magenta szerelő tavaly, igaz az csak 2-3 méteres szakasz volt a falban:)

Előzmény: King_of_Giants (66190)
King_of_Giants Creative Commons License 2015.12.19 0 0 66190

5m-es behúzószalag 1500-1600Ft azt rákötöd és utána az uj vezeték

Az mindig áll hogy beleszakad, pláne ha ősi bergmancső. Békeidőben jellemzően behúzták a vezetéket és utána hajlitgatták a csövet :)

Bontottam 3-4 kanyaros öreg csöveket

Előzmény: Carlos555 (66187)
Xtremehun Creative Commons License 2015.12.19 0 0 66189

Üröm 

 

ELMŰ 

Előzmény: Lacivill (66186)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.19 0 0 66188

A hűtőnek minimális a fogyasztása, ellenben a vasaló, mikró, mosógép, mosogatógép, szárítógép, porszívó, nagytévék, már jelentős, illetve ha garázs is lesz, vagy lehet, akkor mindenféle szerszám, kompresszor is felbukkan idővel.

Előzmény: Xtremehun (66185)
Carlos555 Creative Commons License 2015.12.19 0 0 66187

Nulla is van 3, föld talán csak egy, ezt meg kell néznem. a nullát is dupláztam volna természetesen és a kétsarkú kapcsoló sem maradt volna ki.

Így csak kis szakaszon kellett volna új kábelt behúzni.

De attól tartok,hogy marad a rángatás  teljes szakaszon. Csak kicsit félek tőle, hogy félúton megadja magát a toldás és akkor ott maradok letolt nadrággal beolajozva :-)

Előzmény: King_of_Giants (66182)
Lacivill Creative Commons License 2015.12.19 0 0 66186

Újra  kellene gombolni az elképzeléseket. Fontos lenne elektromos tervet készíttetni, és a leendő kivitelezővel már most felvenni a kapcsolatot.

Ugyanis ha hőszivattyú lesz akkor érdemes H tarifás vagy Geo tarifás mérőhelyet kialakitani. Azoknak kisebb a kw/Ft értékük, és már így ezért nem fogja megérni a napelemezés a hőszivattyúra, persze a többi dologra igen. Milyen szolgáltatói területen vagy?( persze ha lesz hőszivattyú akkor lehet a 3*25A is kevés lenne nappalira)

Előzmény: Xtremehun (66185)
Xtremehun Creative Commons License 2015.12.19 0 0 66185

Értem tehát a fogadó pontot nagyobb telhetetlenségre méretezzük , és ha nem elég akkor csak nagyon kimegszakított tesznek fel ? "persze az anyagi részét leszámítva"

 

Gyakorlatilag nagyobb fogyasztó 

 

- Hűtő 

- Villanysütő

- Geotermikus hőszivattyú 

- Hővisszanyerő légcserélő

- Házi vízmű

 

 A fogyasztást elellensúlyozva pedig egy 5kw napelem lenne betervezve.

 

Előzmény: Lacivill (66184)
Lacivill Creative Commons License 2015.12.19 0 0 66184

Kérdés, mekkora a ház, és milyen egyéb nagyobb fogyasztók lesznek. Építkezésnél is néha szükség lehet 3*25A-re.

Azt is lehet, hogy megkéred a 3*16A-t, és ha bent laktok és kevés utólag kértek bővítést.

Előzmény: Xtremehun (66183)
Xtremehun Creative Commons License 2015.12.19 0 0 66183

Üdv 

 

Családi ház építésbe kezdünk jövőre, jelenleg a telken van áram de földkábelesre és három fázisúra szeretnénk alaktattini.

 

Kérdésem az lenne Elektromos sütő esetén elegendő a 3x16A vagy érdemesebb azt a pluszt rászánni és 3x25A kérni ?

 

 

Köszönöm a válaszokat.

 

King_of_Giants Creative Commons License 2015.12.19 0 0 66182

Kösd rá az új vezetékeket a régire és rántsd át. Remélhetőleg nem 10 kanyar van benne

És hogy, a nulla marad ami most és a fázis duplázódik, vagy üres a három vezetékböl az a kettő és 1,5mm2-sek?

 

Ha meg 3fázis megy fel, gondolom egyforma színüek. Meg kellene különböztetni a nullát a fázistol, nem a működés miatt... És mi lesz a földeléssel?

Kellene a bojlerhez kétsarkú kapcsoló vagy kétpólusú automata is a korrektség kedvéért, ÉV-t nem is említem

Akkor is átmegy a villany, a terhelés, ha úgy csinálod ahogy irod, csak....

 

 

Előzmény: Carlos555 (66179)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.19 0 0 66181

A nullvezetékkel és a védőfölddel meg mi lesz?

Előzmény: Carlos555 (66179)
King_of_Giants Creative Commons License 2015.12.19 0 0 66180

Beüzemeltem a régi gagyi rf-fülhallgatót

HA gyengébben is, de jön a tv és a zene hangja is egyszerre, vagy váltogatva is

Az újnál csak a zene, ugyanabban a kivezetésböl, mielött bárki is... :)

Ezt meg nem fejti igy senki, nyilván valamiféle belső mérések kellenének

A lényeg hogy a normál tv rca-rol megy.

Előzmény: King_of_Giants (66171)
Carlos555 Creative Commons License 2015.12.19 0 0 66179

2db 1-es merev rézkábellel mennyire rossz ötlet 1,5-es kábelt helyettesíteni?

 

Ami miatt kérdezem:

Emeleti fürdőszobában üzemelnénk be egy 120l-es bojlert, amihez illene legalább 1,5-es kábel, de anno 10 éve, amikor a kábelezést csinálták, erre nem gondoltak. A villanyórától 3 szál fázis megy fel a felső szintre, ezek közül kettőt hasznosítanék újra ahellyett, hogy megpróbáljak újra behúzni egy vastagabb kábelt. 

 

 

 

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.12.19 0 0 66178

"csak a 0db feletti más színű legyen és kész"

 

Ez egyfajta figyelmeztető jelzés**. Akkor is észre kell venni, amikor épp nem néz arra, vagy éppen háttal áll.

Sőt, a feltételek közé esetleg még az is becsúszhat, hogy még alvás közben is működjön.

 

(** ha a szomszéd idegbeteg lesz a nagy hangerőtől, akkor egyenesen életveszély-elhárító jelzés :)

Előzmény: Jahno (66176)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.12.19 0 0 66177

"Öcsi, menet közben ne huzigáld összevissza, mert behülyül az eltérő impedenciák miatt."

 

Erről a bölcsességről mely HIVATALOS forrásban olvashatnék részletesebben?

(szőke nők fórumbejegyzésit nem tekintem hivatalos forrásnak ;)

Mert én kb tízezres nagyságrendben dugdostam már audio kábeleket menet közben és még egy számítógép sem hülyült meg a különböző impedanciák miatt.

Előzmény: Törölt nick (66172)
Jahno Creative Commons License 2015.12.19 0 0 66176

Nem kell ehhez sok, csak a 0db feletti más színű legyen és kész. Valaohl van egy fél marokkal, de vannak szép nagy aktív gyári megoldások is, vagy olyanok ami a limitnél villan.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (66175)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.12.19 0 0 66175

"Holded peak level deprezműszerrel."

 

A filléres led-es kész áramkör már nem is jó, neked mindenáron mutatós peak hold kell? Ez a világ egyik legdrágább kivezérlésjelzője lesz :) Ilyen műszert valószínűleg csak igen komoly hangstúdiók engedhettek meg maguknak - annak idején, amikor még nem voltak led-ek.

 

"és lövésem sincs, hogy hangosnak minősül-é vagy sem"

Okostelefonra van egy rakás hangerő mérő szoftver.

Fogj egy legegyszerűbb mikrofon+led-es hangerő kijelző áramkört és az egyik felső LED-del egyidőben villanjon fel egy erős figyelmeztető fényjelzés (izzó vagy villanócső).

Disco-ba csináltam egyszer hasonlót: volt egy mikrofonos led-es hangerő kijelző, ezen felül X decibel hangerőnél felvillant egy erős piros fény és X+10 dB-nél meg egy erős sárga fény, ezeket nemcsak a DJ látta, hanem a tulaj is a terem bármely pontjáról (akit folyton feljelentettek a hangerő miatt, a sárga villogásért pénzlevonás járt). Na ilyesmi kéne neked.

 

Szerintem

fogj egy legegyszerűbb led-es hangerő indikátort,

a legfelső led helyére/mellé barkácsolj oda egy 230 voltos mini triac kapcsolót,

ami felvillant egy erős fényt, amikor túl hangosan bulizol otthon.

A hangosság-szintek eseti ellenőrzésére meg nem muszáj szomszédot hívni, az okostelefont már említettem, de vannak arra komolyabb, de még olcsó gyári megoldások is.

 

Előzmény: Törölt nick (66166)
King_of_Giants Creative Commons License 2015.12.19 0 0 66174

Ha valamit dugdosok a gépben, fizikálisan is kikapcsolom mindig

Most ugyan a végén nem, csak húztam-dugtam hogy mikor mi szól

Előzmény: Törölt nick (66172)
King_of_Giants Creative Commons License 2015.12.19 0 0 66173

Öcsi,"

 

Höhö! Nehogy elküldjelek gyufáért falsarokhúzóért :))

Előzmény: Törölt nick (66172)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.19 0 0 66172

Öcsi, menet közben ne huzigáld összevissza, mert behülyül az eltérő impedenciák miatt. Ezt már réges régen leírtuk. Előbb kikapcsolod, átdugdosol, bekapcsolod.

Előzmény: King_of_Giants (66171)
King_of_Giants Creative Commons License 2015.12.19 0 0 66171

Igen, ahogy írod úgy van

Nem a mondataim a zavarosak, ezt legelöször is igy irtam le

De majd este csinálok mégegy tesztet, mert pontosan ti kevertek már össze engem:)

Előzmény: Mekk Elek ezermester (66170)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.12.19 0 0 66170

"Ahogy mondod, ott jön ki mindkét hang és hangfalon szól egyszerre a kettő, a zene és a tv RF-en csak a zene"

 

Ez már a sokadik zavaros mondatod, de teszek még egy utolsó kísérletet:

Tehát ezt állítod:

1: a tuner hangját is a hangkártyán keresztül hallgatod

2: elindítod a tunert, szól a TV a hangfalban

3: ugyanakkor elindítasz egy MP3-as zenét, ekkor EGYSZERRE SZÓL a TV és a zene is a hangfalban (egyforma hangerővel)

És te most azt állítod, hogy

miközben egyszerre hallod a TV-t és a zenét is a hangfaladban,

ha ekkor kihúzod a hangkártyából a hangfalat és bedugod a helyére a rádiós fejhallgatót (semmi mást nem csinálsz),

azután a fejhallgatóban a TV hangja már nem hallatszik, csak a zene?

Előzmény: King_of_Giants (66169)
King_of_Giants Creative Commons License 2015.12.19 0 0 66169

Ahogy mondod, ott jön ki mindkét hang és hangfalon szól egyszerre a kettő, a zene és a tv

RF-en csak a zene

 

A képel amit a többiek hiányoltak

Hangeszköz

És nyilván össze van dugdosva a tuner a hangkártya bemenetével

Balrol a kimenet a hangfalhoz, mikrofon, tv tunerröl a vonal bemenet

Asszem minden info itt van

Ma veszek két elemet az én régi rf adómhoz és kipróbálom azzal

Előzmény: Jahno (66159)
ficere50 Creative Commons License 2015.12.19 0 0 66168

Ez a rajzom, csak egy elvi megoldást mutat be, amilyenekből milló volt a korábbi, különféle audio-rögzítő eszközökben, illetve erősítők kimenetein.

Mindig csak informatív értékkel bírtak, nem feszültséget, wattot számszerűen...jeleztek. Érted Te úgyis a szándékomat, csak nem álltad meg, hogy ne okoskodj ismét...

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (66149)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.19 0 0 66167

Ezt mondom én is. Fényképezze le a gép hátulját, belsejét. De ne az egész hókuszpókot, csak a tunerkátya seggét, a hangkártya seggét, meg a tunerkártya belsejét. Logikusan.

 

XP-nek külön kell állítgatni a felvétel és a lejátszás hangerőtoszigálóit, illetve van ott még speciális fitcsőr is a felvételnél, jah, és ne felejtsük el, hogy be is kell ikszelni, hogy megjelenjen egyáltalán. Aztán ugye fel is kell teljesen hangosítani mindent mindenhol, meg engedélyezni-lemutézni, és még véletlenül sem fordítva. meg szokott lenni What you hear, vagy stereo mix is. Hirtelen ennyi jutott eszembe.

 

Szóval fotó kéne a továbblépéshez. kintről-bentről.

Előzmény: C20NE (66165)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!