Keresés

Részletes keresés

angelina111 Creative Commons License 2011.11.30 0 0 9327

ORFI-ba vagyok!2 hétre ma kezdödnek majd a programok!Idáig nem volt semmi!Csak a gyógytornász szólt idáig,hogy majd jön értem!

Előzmény: ka-la (9326)
ka-la Creative Commons License 2011.11.30 0 0 9326

Sziasztok!! angelina melyik kórházban kezelnek?Jobbulást kívánok sok erőt és kitartást.

Bassetos Creative Commons License 2011.11.29 0 0 9325

Welcome home, Malvin.

Ezek a rutinkérdések majd nagyon fognak hiányozni :-)

- Széklet volt?

- Hogy van?

- Kér gyógyszert?

- Hadd nézzem a sebét!

:))

Előzmény: malvin82 (9323)
angelina111 Creative Commons License 2011.11.29 0 0 9324

Azt az ülést ne nagyon eröltesd,söt felejtsd el 6 hétre!Szerintem,nem tesz jót!Gyors gyógyulást kívánok!

Előzmény: malvin82 (9323)
malvin82 Creative Commons License 2011.11.29 0 0 9323

Sziasztok!

Immár otthonról jelentkezem! Hétfőn az orvos hazaengedett, ellátott receptekkel és tanácsokkal, majd a varratszedéskor átbeszéljük a továbbiakat. Nagy volt az öröm itthon, a kisfiamnak már nagyon hiányoztam a feleségem elmondása szerint és hát nem kevésbé hiányzott ő is nekem.  A kórházból hazadöcögtünk, menet közben vettünk egy WC- magasítót. Itthon nagyjából ugyanaz, mint a kórházban, csak családi környezetben: sok fekvés, torna és séta az utcán. Apropó, séta!" Gyors" mozgásomat egyből kiszúrta egy autós és a telezöldnél majdnem "ledudált" a zebráról... Csak érezné, amit én. Na, mindegy.

 Most be is fejezem, mert ülve írok és azt ugye nagyon nem szabad! Üdv! Malvin

Előzmény: ka-la (9320)
LBM Creative Commons License 2011.11.29 0 0 9322
Sziasztok! A lebetegedésem óta,holnap lesz az első munkanapom. Ma megvettem a medenceövet amit az orvos felírt,és felkészültem fájdalomcsillapítóval is. 10 óra munka+3 óra utazás vár rám. Remélem menni fog... Mindenkinek fájdalommentes napot kívánok, a műtéteseknek pedig rohamos javulást. LBM
angelina111 Creative Commons License 2011.11.29 0 0 9321

Sziasztok!Ka-la én ma befeküdtem a korházba,2 hétre!Kezelést még nem kaptam semmit csak vizsgáltak meg az eddigi zárokat leleteket nézték!Gondolom majd holnap reggeltől lesz már valammi!Sokat álltam meg ültem ma ezért a derekam most vacak ,a nyakam meg ugyanugyfáj és bele-bele szurkál mindkét karomba!Viszont olyan éhes vagyok hogy a rosszullét környékez....reggelit nem kaptam még ebédnél egy pici levest tudtam enni a répafözeléket meghagytam a nyusziknak...:-)))igy most egy zsömlét edtem hogy el ne ájuljak:-)Nem birom az éhezést leesik a vércukrom akkor rosszul vagyok!Mindenkinek jobbulást kívánok!

ka-la Creative Commons License 2011.11.29 0 0 9320

Fájdalom mentes szép napot!!!!

 

Kris3-december 12-én 15órára megyek az OKG-ba kontrollra Dr Rónai Márton úrhoz.

 

Telefonnon 

 

nap mint nap beszélünk avval bíztat,hogy várjuk meg a 6-hét lábadozási időt.Biztosan 

 

változik a mostani állapot.Jobb lábam a rossz lábam a lábam ujj begyébe szurkálják a 

 

tűket ha sétára indulok. Kb 3 perc múlva már a tűszurkálások okozta fájdalom miatt

 

nemtudom terhelni,ezért könyök mankóval merek sétára vállalkozni.100 méter távolság

 

30 perc, ebben a ronanóvilágban esélyem sincs// cak a csiga versenyen lehetek befutó//

 

 

További szép napot üdv mindenkinek Malvin mizu? angalina 111 légyszi írj mi van most

 

veled egészséged?

Kris3 Creative Commons License 2011.11.28 0 0 9319

Ka- La engem már másodszorra szabadítottak meg a rögzítő csavarjaimtól. ezzel bíztatlak? ;) sajna most is mozog, de reménykedünk hogy nem lépi át a mozgás az 1-1,5cm-t mert akkor merevítenek, pár évre, azt megint kiszedik.. én reménykedem hogy megint bírom 7-10 évig, (nekem tudott fémérzékenységem van, több fémre, és sajna kikerülni nem lehet őket, max porcelán protézissel, amit nem kérek.. ) így pár évig bírja a szervezetem, aztán ki kell venni.  (és akkor nagytakarítást csinál a doki, hegkimetszés, idegfelszabadítás stb..)

most a léábaim nem zsibbadnak annyiszor, és annyira nem fáj mint műtét előtt. Azonban egyre többször fáj :( már fekvéskor is, hanyat nem is tudok feküdni :(  (doki szerint legyünk türelmesek... most terhelhetem amennyire bírom, aztán meglátjuk mennyire mozog a derekam..)

 

te hogy vagy? mikor mész kontrollra?

 

 

 

  

 

Előzmény: ka-la (9313)
Bassetos Creative Commons License 2011.11.28 0 0 9318

És hogy meg legyen a balansz, aki jó volt, arról is írhatnál pár szót. Már ha nem kért titoktartást.

Előzmény: Maleman (9312)
Bassetos Creative Commons License 2011.11.28 0 0 9317

kb. igen :-)

Előzmény: similis (9314)
angelina111 Creative Commons License 2011.11.28 0 0 9316

Ka-la neked ez már az 5-ik műtéted volt?Az nem semmi ,gratulálok mégegyszer a kitartásodhoz és azt kívánom hogy soha,soha többet ne kelljen a gerincedhez nyulni!Én is sajnos ugy látszik ,hogy vacak egy gerinccel lettem megáldva,hogy a derekam  már mütötték most a nyakam tropa!Én miota tudom mi a bajom azóta max.megprobálok figyelni a mozdulatokra mindenre,de hát lássuk be nem egyszerű!Legalábbis nekem nem rendszeresen elfelejtem pl hogy nem kéne lehajolni  stb!Én amugy azt gondolom ,hogy nagy 100% ban tehetünk arrol,hogy milyen állapotban van a gerincünk,mennyire vagyunk felelösek de azért szerintem a genetika nagyon közrejátszik!Aki nem hajlamos erre és egész életében ülömunkát végzett vagy nehéz fizikait akkor sem biztos ,hogy valaha is lesz problémája a gerincével!

Graver Creative Commons License 2011.11.28 0 0 9315

Nem lehet mindenki mindennel elégedett. Nincs olyan hely, ami mindenkinek bevált volna, ahogy nincs olyan orvos sem, akiről kizárólag jót hallott volna az ember.
A hozzászólásokból úgy tűnt keverve van a Budai Egészségközpont, és az Országos Gerincgyógyászati Központ. Az előbbi magán cég, magán szakrendelésekkel, de sok orvos jön a OGK-ból, és pl. a vizsgálataikat is javarészt az OKG-ban végzik. Vannak ágyaik a OGK-ban, melyekért persze fizetni kell. De ha valaki beutalóval megy az OGK-ba, az nem fizetős, igaz, lehet, hogy várni kell.
Esetemben úgy volt, hogy az MRI-t a Budai Egészségközponton keresztül intéztem, és azt kifizettem. Utána az idegsebészeti vizsgálatra sokat kellett volna várni, így még ezt is megfinanszíroztam maszek alapon, hogy haladni tudjak. Viszont utána már minden TB-re ment, a szeptemberi vizsgálat után október közepén már műtöttek.

A gerincünk egészségének megőrzéséről: amíg valakinek nincs baja, szinte nem is tud róla, hogy van gerince. Én is utólag jöttem rá, hogy nem volt hülyeség pl. az, hogy gyerekkoromban az iskolában hátratett kézzel kellett ülni. De már az árt a gyermekek gerincének, hogy jelentős súlyokat kell cipelni az iskolatáskában (érdekes, vannak országok, ahol nem kell tankönyveket cipelni a suliba), rengeteget ülnek, keveset tornáznak már akkor. Később meg egyre rosszabb a helyzet.
Ha pedig már kialakult egy gerincbetegség, lehet bízni abban, hogy ha jól mozgunk, étkezünk, stb., nem lesz már gond vele, és érdemes is mindent megtenni, de azért azt is tudomásul kell venni, hogy az a gerinc már sosem lesz olyan, mint új korában. Főleg, hogy az emberek többsége egy kényszerpályán mozog, az életmódja teljes megváltoztatására csak keveseknek van lehetőségük - pláne manapság.
Nekem azt mondta az orvosom, hogy ez egy kopásos, elhasználódásos folyamat, amit lehet lassítani, de megállítani nem, és hogy mindenesetre számítsak rá, hogy előbb-utóbb csavarozni kell. Azért remélem, inkább utóbb, mint előbb... :-)

 

Mindenkinek a legjobbakat kívánom!

Előzmény: Maleman (9312)
similis Creative Commons License 2011.11.28 0 0 9314

És a nyakad is egyenes? Tán a plafonon van a laptop?

Előzmény: Bassetos (9309)
ka-la Creative Commons License 2011.11.28 0 0 9313

Fájdalommentes szép jó napot! ötödik gerinc műtétemután/4 hete volt az 5.-ik / kezdek már javulgatni. Van-e olyan köztetek akinek már kivették a rögzítő csavarjait.

Kérlek írj,hogy mik a tapasztalataid így csavarok nélkül.

További szép napot,fájdalommentesen.

Maleman Creative Commons License 2011.11.28 0 0 9312

27 éves vagyok az OGK-ban kemény 8 percet szántak rám , majd kidobtak , hogy ezzel meg azzal az indokkal, elmentem egy magán idegsebészhez aki 1 órán keresztül foglalkozott velem , ő tett helyre és minden okés azóta , ennyit az OGK-ról.

angelina111 Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9311

Szia!Befekszem 2 vagy 3 hétre nem tudom pontosan!

Előzmény: luci71 (9310)
luci71 Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9310

Szia!

Ambuláns kezelések lesznek vagy befekszel majd?

Vagy ezt még nem tudni?

 

Üdv.

Előzmény: angelina111 (9255)
Bassetos Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9309

nekem a hátam teljesen egyenes, a laptop van felpolcolva a megfelelő szögben

ezen mosolyogtam

 

Előzmény: Törölt nick (9306)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9308

Az első 2 gerincműtétemnél én sem kaptam véralvadásgátlót a mostani műtét után 7 dik nap jöttem ki a kórházból és, akkor kaptam az utolsót, itthon már nem kellett. Vannak akik meg olyan sokáig kapják.

Előzmény: real_geri (9307)
real_geri Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9307

én nem is kaptam, holott többen igen.

szóval ez a véralvadásgátlós dolog nekem mindig fura volt

Előzmény: Törölt nick (9301)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9306

Most nem bántásból írom, de pont Te írtad, hogy oda kell figyelni a helyes gerinc használatra, na most ebbe nem csak a lumbális szakasz van benne, hanem a háti és a nyaki gerinc is. Sajnos, ha egy helyen gond van a gerincnél, akkor fennáll az a veszély, hogy máshol is kialakulhat valami elváltozás.

Előzmény: Bassetos (9304)
similis Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9305

Ez tökre nem ilyen vicces, Gicának igaza van, nekem is a műtét utáni fekve notizásban ment tönkre a nyakam...

Előzmény: Bassetos (9304)
Bassetos Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9304

párnákkal van kitámasztva és hanyatt fekszem és vakon írok :-DDD

Előzmény: Törölt nick (9300)
malvin82 Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9303
Köszi a gyors választ! Csak annyit, hogy én beérem gondoskodó feleséggel! :-) Üdv! Malvin
Előzmény: Bassetos (9299)
Bassetos Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9302

bízom benne, hogy a fokhagymában és a tormában lévő adag elég lesz

az éjjeli fáslival és a sétával együtt

Előzmény: Törölt nick (9301)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9301

A véralvadásgátlót azért nem kéne hanyagolni, mert komoly következményei lehetnek. Ha jól érzed magad simán sétálhatsz 2 óránként 10 percet, sőt ajánlott is.

Előzmény: Bassetos (9299)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9300

Ülni 6 hétig nem lehet kivéve wc.

 

Hanyatt fekve hasamon a laptop egy tanács oldalt fekve, mivel a nyakad tönkre fog menni.

Előzmény: Bassetos (9299)
Bassetos Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9299

http://www.ogk.hu/betegtajekoztatok/

 

Én ebből a stabilizálást kaptam meg kinyomtatva. Mindenkinek érdemes a saját műtétjére vonatkozó címűt letölteni.

 

Nálam az alábbi szabályok váltak be:

- Sózsákos lefekvés (egyenes háttal eldölök oldalra és közben már emelem a lábam)

- A test együttes fordítása (nem külön derék, külön fenék)

- Napi 2 gyógytorna

- Minimális mennyiséget ülök, azt is labdán

- Az ágyból ülve, "lendületből, kéz a combra támasztva" kelek fel, nem derékból

- Sétánál előírt testtartás

- Napi 1,5 liter folyadék (több is lehetne)

- Helyes étkezés

- 2 óránként séta

 

És ami személyes:

- Távmunka! Hasamon a laptop :)

- Gondoskodó férj

 

Egy komoly bűnöm azért van, amiért nagyon kikaptam, de vállalom a kockázatot:

Nem szúrom magamba a véralvadásgátlót. Helyette fokhagymát és tormát eszem, illetve átmenetileg nem eszem spenótot, brokkolit és káposztát. Valamint kétóránként felkelek 10 perc sétára.

Ezt senki ne kövesse!! :-) 

Előzmény: malvin82 (9294)
Bassetos Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9298

Akkor viszont feleslegesen ne stresszeld magad, mert a többit nem tudod befolyásolni. Örülj a 10 perceknek :-) meg a többi jónak az életben.  

Előzmény: Törölt nick (9295)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!