Keresés

Részletes keresés

Mariner01 Creative Commons License 2010.06.01 0 0 414
Köszönöm a tanácsokat! Kipróbálom, aztán referálok. :)
Addig nyugis napot!
titkom Creative Commons License 2010.06.01 0 0 413
Én pl. ezzel próbálkoznék:
- Ubuntu live CD letölt (nem kell hozzá linux ismeret!!!)
- kerítenék egy 8GB-os pendrive-ot, amit ext2-re formáznék a linux alatt
- ha át tudom másolni a profilt, akkor nincs fizikai hiba... ekkor több a remény...

Ha nem megy így sem a másolás, akkor több dolgod lett...
- nem egyszerű, de ki kell bányászni, amit lehet - az LDE pl. kiváló eszköz

Ha megvan az anyag
- az ubi telepítése a pendrive-ra
- TB telepítése,
- a profil áthúzása erre a TB-re
- az állományok darabolása:,
- vissza az XP-re...

...és menteni, menteni, menteni...
Előzmény: Mariner01 (411)
locsemege Creative Commons License 2010.06.01 0 0 412
Azt hiszem, 2 GB környékén tényleg lehetnek problémák. Kicsit takaríts a levelekből, s mondd neki a postafiók mappájára jobb egérgombbal, hogy tömörítés.
Előzmény: Mariner01 (411)
Mariner01 Creative Commons License 2010.06.01 0 0 411
Üdvözletem Mindenkinek, sziasztok!

Én is egy problémához kérnék segítséget.
Eddig a leveleimet úgy tudtam visszarakni egy új rendszer ill. frissen telepített TB alá, hogy a Profil könyvtárat egyszerűen visszamásoltam. Ez kiválóan működött...eddig. A probléma most az, hogy a közel 2GB méretű Profilt nem tudom másolni. A másolás 45 százalékánál "Hiba: Nem olvasható: Inbox." üzenetet kapok. A levelező sem látja a leveleket -ha próbálom importálni-, de az Inbox file ott van.
Tudnátok ötletet adni, hogyan lehet átmásolni ill. valahogy archiválni ezt, hogy egy új windows-on vissza tudjam rakni? (Saját gépen csinálom, jogok nincsenek beállítva.) Még arra is gondoltam, hogy megsérülhetett, de pár órával azelőtt még jöttek levelek rá.
Előre is köszönöm!
locsemege Creative Commons License 2010.05.17 0 0 410
Gmail webws felületét évek óta nem láttam. Teljesen jól elvan Thunderbird-ön. :)
Előzmény: Black Dragon (409)
Black Dragon Creative Commons License 2010.05.17 0 0 409
Képzeljétek, még az este jó lett!!
Nem tudom lehet e köze hozzá, de gondoltam egyet és kihúztam 10mp re a modem tápkábelét.
Miután visszadugtam, újraindítottam a gépet, és egyből ugrott mindkét mail kliens :))
Vagy ez volt a bibi, vagy közben már baszkurálták, de ekkor flottul ment minden.
Aztán egy jó félóra múlva ismét bizonytalanná, lassabbá vált, de legalább működött!
Este már nem volt kedvem szarakodni vele, de most mintha rendben mennének a dolgok :)
Kíváncsi vagyok mit írnak majd a műszerészek :)
Egyébként drótos (5 megás) stabilnak mondható netem van, és a szolgáltatóm itt Tolna megyében elég nagy területet fed le.
Egyébként van Gmail fiókom kettő is, melyeket webes felületével semmi gondom, és hasznos Gmail Maneger figyeli a bejövő postákat az FF alatt.
Azért köszi annak aki aki hozzászólt :)
locsemege Creative Commons License 2010.05.17 0 0 408
Örülök, hogy sikerült! :)
Előzmény: harcsy (406)
harcsy Creative Commons License 2010.05.16 0 0 407
Bocsi, természetesen Neked jár a köszönet!
Előzmény: locsemege (404)
harcsy Creative Commons License 2010.05.16 0 0 406
Köszönöm a türelmedet, sikerült levelet küldenem!
Előzmény: harcsy (405)
harcsy Creative Commons License 2010.05.16 0 0 405
T-s vagyok ízig-vérig.
Ha részletesebben leírnád, mikor ,hova kell az felhasználónév, jelszó?
Alant láthatod az összes beállításomat. Annyi változással, hogy a portot, amit említettél, átírtam 25-re.
Előzmény: locsemege (404)
locsemege Creative Commons License 2010.05.16 0 0 404
Open relay-t akartál csinálni? A spam-ek miatt nem engedi a szolgáltató. Ez akkor nem a Te szolgáltatód smtp-je, az a gyanúm. Az egy dolog, hogy fizikailag a T-Online hálózatát használod, de nem ők küldik a számlát, gondodlom, tehát nem velük vagy szerződésben. Azt az smtp-t használd, amit a szolgáltatód megadott.

Lehet, hogy azt használod, akkor viszont szerintem kell, hogy létezzen az a cím, amelyikről küldöd a levelet, meg az is, ahova küldöd. De az sem kizárt, sőt biztos, hogy autentikációt kér az smtp, azaz felhasználónevet, jelszót. Kötelezően.
Előzmény: harcsy (402)
srf Creative Commons License 2010.05.16 0 0 403
Hát hagyd a francba a szolgáltatódat!( Nyilván valami kisebb cég, a T-Online elég megbízhatóan működik.) Csinálj egy gmail-fiókot, és használd a Gmail SMTP szerverét!
A gmail-címed be tudod kötni Thunderbird alá, akár a freemailt és a citromailt is.
Nincs többé gondod, kimenő leveleid mennek a gmail-en keresztül.
Előzmény: Black Dragon (400)
harcsy Creative Commons License 2010.05.16 0 0 402
áttettem a 25-re
ezt kaptam levélíráskor most:
Előzmény: locsemege (395)
locsemege Creative Commons License 2010.05.16 0 0 401
Amúgy stabil a neted? Mert ha teszem azt, a wireless kapcsolatod túl sok csomagot elveszít, simán lehet ilyen probléma. De nyilván a szolgáltató is lehet a hunyó. Meg ha közben torrentezel, tőled töltenek, akkor eldugul az upload irányod, akkor is természetes, hogy time out a vége.
Előzmény: Black Dragon (400)
Black Dragon Creative Commons License 2010.05.16 0 0 400
Persze, hogy van!
Mivel az SMTP szerver nem válaszol, ezért időtúllépés miatt a folyamat leállt.
Ez volt 2 hete is, és szolgáltatói oldalon volt a bibi, mert a panaszomra jött válaszlevélben írottak igazolta a "javítás" tényét.
Már erre a panaszra is reagáltak, de majd holnap lesz szerviz, mert ugye úri ember vasárnap nem dolgozik.
Előzmény: locsemege (399)
locsemege Creative Commons License 2010.05.16 0 0 399
Gondolom, van hibaüzenet is. Mi az?
Előzmény: Black Dragon (398)
Black Dragon Creative Commons License 2010.05.16 0 0 398
A szolgáltatóét használom - illetve azt szeretném - de a tököm kivan már, mert a közelmúltban is szarakodott, és most is döglött, mert a levelek sem az OL alól, sem pedig a TB alól nem mennek el!
Már írtam az online hibabejelentőn, és holnapra reagálnak is erre.
De ez nem állapot, hogy mindig elszarja magát ez a kiszolgáló.
Előzmény: locsemege (397)
locsemege Creative Commons License 2010.05.16 0 0 397
Szerintem nem lehet, mert akkor boldog-boldogtalan spam-elhetne a freemail smtp-jén keresztül. Használd a szolgáltatódét! A szolgáltató tudja ellenőrizni, hogy az ügyfele vagy, így nem spam-elhet rajta keresztül más. Ha meg Te próbálkozol, akkor kizár a szolgáltatásból.
Előzmény: Black Dragon (388)
harcsy Creative Commons License 2010.05.16 0 0 396
Átteszem, köszönöm.
Eredetileg hagytam, amit magától beállított. Azért kérdeztem, mert nem tudtam, mit tehetek, mit nem.
Most kipróbálom.
Előzmény: locsemege (395)
locsemege Creative Commons License 2010.05.16 0 0 395
Szerintem az SMTP a 25-ös porton van, nem a 465-ösön.
Előzmény: harcsy (391)
harcsy Creative Commons License 2010.05.16 0 0 394
3.0.4 a verzió
Megpróbálom , amit ajánlottál.
Nem vacakolnék vele, de kb egy hete a Freemailom megbolondult. Nem jelzi, hogy elment a levelem, közben mindenki mondja, hogy megkapta. A citromailra meg letiltott, hogy spam vagyok.
Előzmény: Black Dragon (392)
Black Dragon Creative Commons License 2010.05.16 0 0 393
" kimenő levelek kiszolgálójánál " bocsesz, ezt a bejövőre értettem!! :)
Előzmény: Black Dragon (392)
Black Dragon Creative Commons License 2010.05.16 0 0 392
Ez melyik verziójú TB kliens?
Nálam nem ilyen a felülete, és nem is így van beállítva!
Próbáld meg úgy, hogy a kimenő levelek kiszolgálójánál a freemail elé nem írod be ezt pop3., a kimenőnél pedig írd be a szolgáltatódnál megadott xxxx@t-online.hu címet.
Nálam ez így működik, de a "kedves" net szolgáltatóm (mint SMTP) már több ízben - éppenséggel most is - cserbenhagyott már :((
Ezért szeretném a TB alól kilőni.
Előzmény: harcsy (391)
harcsy Creative Commons License 2010.05.16 0 0 391
Sajnos még nem jó. Itt vannak a beállításaim. A t-online fiók már át van irányítva a freemailra.


Megköszönöm a türelmét, aki rávezet a megoldásra.
Előzmény: harcsy (390)
harcsy Creative Commons License 2010.05.16 0 0 390
Köszönöm!
Olvasok és beállítok.
Előzmény: Black Dragon (389)
Black Dragon Creative Commons License 2010.05.16 0 0 389
Ha meghagyod a net szolgáltatód szerverét, - mint kimenő kiszolgálót - akkor az ITT leírtak szerint biztosan betudod állítani.
Arra azonban figyelj, hogy az" Üzenet megtartása a kiszolgálón" elé tegyél pipát, mert ellenkező esetben ha már a TB ben olvastad, máshonnét már nem tudod elérni a leveleidet, ha esetleg erre szükség lenne.
Előzmény: harcsy (387)
Black Dragon Creative Commons License 2010.05.16 0 0 388
Sziasztok!
Tud valaki olyanban segíteni?
A kérdésem az lenne, hogy miként kell beállítani a Thunderbird alá a freemailt, mint kimenő SMTP szervert?
Ez lehetséges egyáltalán, vagy csak én bénázok el valamit?
Köszi :)
harcsy Creative Commons License 2010.05.15 0 0 387
Szervusztok!
Megelégeltem a Freemail -t, letöltöttem a Thunderbird-et. Igyekeztem elolvasni a beállításait,használatát több oldalon is, de végül belezavarodtam.
Segítsetek, miként tudom működésre bírni a freemailes és a t-online- s fiókjaimat. Főleg a freemail-os címemet szeretném használni.
A leveleim megjelentek, de üzenetet nem tudok küldeni.
Fáradt Vándor Creative Commons License 2010.05.10 0 0 386
Tehát pl címlistába beírsz egy K betút, az első K betűs névre ugrik, KO-ra az első KO-val kezdődőre stb.
Előzmény: Fáradt Vándor (385)
Fáradt Vándor Creative Commons License 2010.05.10 0 0 385
Szerintem arra gondol, hogy ahogy elkezd keresni címlistában/üzenetek tárgyéban/stb, a gépeléskor rögtön odaugrik az első megfelelő rekordra (nem kell entert nyomni a kereséshez)...
Előzmény: havasar (384)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!