Keresés

Részletes keresés

ZöPö Creative Commons License 2016.08.19 0 0 11969

Ööö... Izé...

 

 

"De akkor mijafaszért nem tetszik másik, új és érvényes címkét rátenni?

...

Mibe került volna az IGo-nak (mint komoly cégnek) - a szülinap lejárta után egyszerűen csak "IGo for Android" -ként árulni a cuccát?

Mert az úgy korrekt lett volna."

 

Rátették a címkét, szerintem te ezt keresed:

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nng.igo.primong.igoworld

 

Egy halk bocsánatkérést elfogadok.

 

------

 

Figyelem, szolgálati közlemény: soha, sehol nem állítottam, hogy akár GPS technológia, akár PNA, Android, smartphone vagy bármi idevágó témában szakértő lennék. Azt, hogy laikus és dilettáns, azt annál többször. Nagyon szívesen segítek, ha tudok. Itt főleg én is csak kérdezek.

Előzmény: GPS (11968)
GPS Creative Commons License 2016.08.19 0 0 11968

 

A kolléga még arra sem figyelt oda, hogy részemről nem a fizetés ténye ellen ágáltam - hanem at ellen, hogy meghagyták a megtévesztő Szülinapp nevet - ami egykor (!) valóban szülinapi ajándék volt.

 

Ez ugyanakkora marketing kóklerség, mint ha egy boltban úgy árulnának egy kerti széket, hogy "Kerti szék+ajándék ülőpárna"

 

Erre a kasszánál szólnak,hogy

 

- A párna az 3.200 lesz
- De hát azt írta, hogy "ajándék ülőpárna"

- Igen, 26.-ig ajándék is volt - de az már lejárt
- De akkor mijafaszért nem tetszik másik, új és érvényes címkét rátenni?

- Mert ennek a terméknek ez a neve
- Akkor is, ha már rég nem ajándék?

- Akkor is

 

Mibe került volna az IGo-nak (mint komoly cégnek) - a szülinap lejárta után egyszerűen csak "IGo for Android" -ként árulni a cuccát?

Mert az úgy korrekt lett volna.

 

Aki ezzel nem ért egyet, annak azt kívánom, hogy olyan "szülinapinak" nevezett ajándékot kapjon - amiről a buli végén hozza a számlát is a postás.

.

Előzmény: sjohn (11967)
ZöPö Creative Commons License 2016.08.19 0 0 11966

Jó, akkor próbálom másképp. :-/

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nng.igo.primong.hun10th 

"Az évfordulóra kiadott ingyenes alkalmazásunkat 10 napig letöltheted 2015. április 20. és 2015. április 29. között."

 

Az, hogy ingyen kapsz egy szoftvert, kizárólag erre a tíz napra szólt. Ha akkor kérted, megkaptad. Hogy ezen az időn túl mi és miért marad letölthető, te nem érted, de nem baj, lényegtelen, elég annyi: nincs ingyenes iGo Szülinapp.

 

Ezzel ezt a vitát lezárom.

Előzmény: GPS (11962)
AZS Creative Commons License 2016.08.19 0 0 11965

Igen, állítólag ;-)

Előzmény: GPS (11964)
GPS Creative Commons License 2016.08.19 0 0 11964

 

bár jók lennének a térképei, de pár perc kínlódással nem tudtam alternatív útvonalat kijelölni benne egy adott szakasz kihagyásával

 

Hát igen, TÖKÉLETES program márpedig nincs. (Megjegyzem, mi sem vagyunk tökéletesek - bár a brit tudósok ezt még vitatják :-))))

 

A barátom a Google navigátorra esküszik, mert a pesti dzsumbujban neki nem az a fontos, hogy mi hol van - hanem hogy merre kerüljön, ahol pont nincs dugó.


Állítólag ebben a Google navigátora (online üzemben) verhetetlen.

.

Előzmény: Degeczi (11963)
Degeczi Creative Commons License 2016.08.18 0 0 11963

Herét használtam volt most én is, végül sajnos csalódtam: bár jók lennének a térképei, de pár perc kínlódással nem tudtam alternatív útvonalat kijelölni benne egy adott szakasz kihagyásával (ill. köztes-pont megadást sem találtam), és autópályát/fizetős utat tiltani csak globálisan lehet, ami hülyeség, hiszen külföldi út esetén gyakori, h nem mindenhol akar pályát használni az ember.

(pl. a Sygic-ban kényelmesen, az útvonal országainként külön adhatóak meg ezek a tiltások)

Előzmény: GPS (11957)
GPS Creative Commons License 2016.08.18 0 0 11962

 

(Gondolom, te sem egész évben kapsz születésnapi ajándékokat, ha mégis, akkor jó neked.)

 

Nézd, mifelénk úgy van ez, hogy:

 

1) Szülinapomra tényleg kapok ajándékot a szeretteimtől - tök-ingyen.
2) De ha elmúlik a szülinapom - és mondjuk kapok egy külső vincsesztert a bolt eladótól - azt mifelénk rohadtul nem hívják "Szülinapi vincseszternek" - mert hogy pénzt kell fizetnem érte.

 

mert a Szülinapp egy jobbról-balról zárt időintervallumban volt ingyenesen letölthető.

 

Most is "Ingyen" letölthető - ohne térkép, persze.

.

 

Előzmény: ZöPö (11960)
ZöPö Creative Commons License 2016.08.16 0 0 11961

Nem igazán foglalkoztat már a kérdés, a real-time figyelmeztető funkciók miatt rég áttértem a Waze-ra. A Szülinapp azon az úton csak azért volt elindítva, mert családi fennforgás miatt abban a hónapban elfogyott az adatforgalmi keretem.

 

Nem a fölösleges figyelmeztetésen akadtam fel, hanem az volt furcsa, hogy a felüljáró és a körforgalmak pontosan egyidősek, az egyiket ismerte a térkép, a másikat mégsem.

Előzmény: lautnermark (11941)
ZöPö Creative Commons License 2016.08.16 0 0 11960

"Csak tudnám, hogy akkor miért Szülinapp a neve? Mert mi kell vigyünk ajándékot a 10+ éves cégnek, vagy miért?"

 

"Veterán" fórumozó, "GPS" nicknévvel, mi? :-/

 

Azért, drága barátom, mert a Szülinapp egy jobbról-balról zárt időintervallumban volt ingyenesen letölthető. És igen, jól sejted, azon az időintervallumon már kívül vagyunk. (Gondolom, te sem egész évben kapsz születésnapi ajándékokat, ha mégis, akkor jó neked.)

 

Azok, akik abban az időszakban letöltötték, telefoncsere vagy újrahúzás után változatlanul letölthetik.

Előzmény: GPS (11957)
Smíró Creative Commons License 2016.08.15 0 0 11959

Azt csak abban a bizonyos időszakban lehet letölteni, amikor... nekem telefontörés utáni cserével sem sikerült visszarakni. Ajándékba ők adják, emiatt nem érdemes és nem is fair dühöngeni:)

Előzmény: GPS (11957)
x20fan Creative Commons License 2016.08.15 0 0 11958

Pc-re activesync telepítés után kapcsolat nem működik? Van egy kis program wince-re (https://sourceforge.net/projects/myboot/), amit a navi program helyére kell tenni , és ad egy kis filemanagert, amivel lehet másolgatni, átnevezni stb.

Előzmény: Korosa27 (11951)
GPS Creative Commons License 2016.08.15 0 0 11957

 

Bakker, döbbenet: a tegnap akartam letölteni a lányunk új, J5-ös telójára a Szülinapp-ot - ami le is jött rendesen.... csak épp térkép nélkül.

 

Magyarország sincs már a nagy "szülinapi ajándékban" !!!!

 

Hogy én mikről maradtam le.

Csak tudnám, hogy akkor miért Szülinapp a neve? Mert mi kell vigyünk ajándékot a 10+ éves cégnek, vagy miért?

 

(azonnal feltettem neki a HERE-t... ha már)

.

reg1000 Creative Commons License 2016.08.15 0 0 11956

Esetleg reset + power gomb egyszerre nyomva sokáig?

Előzmény: Korosa27 (11953)
Korosa27 Creative Commons License 2016.08.14 0 0 11955

Szia  Igo8 úgytudom nincs androidra. A munkámhoz pedig kellenek az Igo8 biztosította funkciók.

Előzmény: lautnermark (11954)
lautnermark Creative Commons License 2016.08.14 0 0 11954

Mi a fenének kell a vírusos ncoreról töltögetni, amikor néhány ezresért hivatalosan is megvehető az igo androidra? Wayteq X995-re.

Korosa27 Creative Commons License 2016.08.14 0 0 11953

Szia Köszönöm az  ötletet de sajna nem reagál erre sem. Amúgy ki vagy bekapcsolni sem lehet amig van az akkuban addig pörög körbe. Teljesen lemerítettem úgy tettem bele a kártyát és töltőre dugtam, amitől azonnal elindult a pörgés. Valami más ötlet? Bármit szívesen veszek.

Előzmény: reg1000 (11952)
reg1000 Creative Commons License 2016.08.14 0 0 11952

Hozz létre pc-n egy fájlt ezzel a névvel: YFGo2CE.bld

Pl. jegyzettömbbel írj valamit, aztán mentsd el a fenti néven, és kiterjesztéssel.

Ne így: YFGo2CE.bld.txt

Másold egy kártyára.

Tedd be a naviba, majd kapcsold be.

Ha szerencséd van, a wince fog bebootolni.

Töröld ki a my device/my flash disk/gpspara fájlokat.

Vedd ki a kártyát, indítsd újra a navit.

Előzmény: Korosa27 (11951)
Korosa27 Creative Commons License 2016.08.14 0 0 11951

Sziasztok X985 navit vásároltam és rátöltöttem egy ncoros igo8-at, természetesen nem indult azonnal. Baráti tanácsra letöltöttem hozzá egy másik felhasználó sys.text-jét és azzal próbálkoztam. A mutatvány annyira sikerült, hogy azóta a navi egy körforgásba kezdett: bekapcsol; inditja a navigációt; kikapcsol,bekapcsol; inditja a navit; kikapcsol; és ebből a körforgásból még a helyi telefonos erők sem bírták kiszedni. Szerintük végleg kinyírtam a gépet. Hozzáteszem semmire sem reagál: reset, vagy kikapcsolás vagy bármi abszolut nothing. Nem tudom jó helyen járok e de ha tud valaki segíteni jól jönne nem szeretném kidobni az 1 hetes készüléket. Köszönettel Peti

StMiklos Creative Commons License 2016.08.09 0 0 11950

még NEM láttam...

Előzmény: StMiklos (11949)
StMiklos Creative Commons License 2016.08.09 0 1 11949

Szevasz!

Szevasz!

 

Pici tévedésben vagy, az IGO8 navigátoron nem lehet (de semelyik másikon se lehet) zenét hallgatni, az kizárólag navigál, semmi mást nem csinál.

Az, hogy a hardver ad lehetőséget ilyen-olyan mindenféle egyéb program futtatására, az már magának készüléknek a  "szolgáltatása", mert milyen jól hangzik a felsorolás, mi mindent tud még, olykor azért elég korlátozottan.

Én magam saját PNA-ra (mert az a navigátor) telepítettem pusztán a lehetőség felmérése miatt .xls .pdf file olvasót is, na ilyet talán '"gyáriban" sem találsz.

Hogy aztán mit csinál mondjuk filmnézés közben, ha navigációs "tennivaló" történik, az már kérdőjel....

Rádiót sehogy se fogsz hallgatni, mert nincs benne URH vevőkészülék. Na ez így azért nem igaz, mert a TMC vétele (már ha van benne) "rádiósan" történik, tehát lehet(ne) benne, de rádiót, mint műsorvételt kiszolgáló szoftvert még láttam, igaz, nem is kerestem.

Amit keresel azokat a funkciókat egy viszonylag egyszerű (olcsóbb) mobiltelefon mind tudja....

   Üdv: StMiklos

 

 

Előzmény: hajduker01 (11938)
papsoka Creative Commons License 2016.08.07 0 0 11948

Off! Keresek  olyan személyt, aki tisztában van a VDO Dayton navigáció kezelésével, beállításával, akár magánban is!

reg1000 Creative Commons License 2016.08.07 0 0 11947

Pl.: innen.

Előzmény: hubanszkyhuba (11943)
AZS Creative Commons License 2016.08.06 0 0 11946

mivel szemben van olyan navi, ami a szó szoros értelmében naprakész... pl. most néztem meg, a Sziget miatti lezárások már vidáman benne vannak

Előzmény: lautnermark (11945)
lautnermark Creative Commons License 2016.08.06 0 0 11945

A Here-t a térképre értettem, nem a Here navigációs programra.

Ha Igot használsz, akkor értelemszerűen a szülinaposban a Topmap térkép van.

A topmapnál 3-5 éve bejelentett (beszerkesztett) hibák a mai napig nincsenek kijavítva (zsákutcák, egyirányú utcák, hiányzó utcák, bődületesen rossz helyen lévő hsz-k, rossz útgeometria). Letojják a user-t, nem is foglalkoznak velük.

A Here-nél bejelentett hibákat  fél-egy éven belül javítják. Na ez a nem mindegy nekem.

Előzmény: GPS (11944)
GPS Creative Commons License 2016.08.06 0 0 11944

 

a Here már utca hossznyival elhúzott tőle.

 

Én Magyarországon Igo-t használok (a Szülinappost) - Romániában a HERE-t.

 

Meg kell mondjam, hogy közel egyenértékűek... vagyis príma mind a kettő.

Szándékosan nem használom a "hibátlan" szót - mert tuti belekötne valaki - de szívem szerint azt mondtam volna.

 

Pl. pár hónapja történt, hogy Ro-ban, Nagyvárad mellett egy olyan kis "maszek" autószervizt kellett megtaláljak, amelyik írd és mond:  szántóföld szélén állt.

 

Címe-házszáma volt ugyan - de amikor arra vezetett a HERE, már tutira vettem, hogy itt bizony óriási szopás lesz, mert egyrészt itt nem lehet autószerviz... másrészt meg kizárt, hogy egy világ-rendszer ilyen up-to-date legyen szántóföld-témában is.

 

És beszarás: a szerviz előtt jött az üzenet, hogy "Megérkezett a célhoz"

 

Félreértés ne essék: a szerviz nem hogy a navi-cégeknél... de még a neten sincs jelen - tehát nem az intézményhez vitt, hanem arra az "utca-házsszámra" (ha az utcának nevezhető egyáltalán).

 

Nagyon jók lettek ezek a navi-programok, le a kalappal.

.

 

Előzmény: lautnermark (11941)
hubanszkyhuba Creative Commons License 2016.08.06 0 0 11943

Sziasztok!

Már nagyon sokat kerestem, de nem találtam: honnan tudnék letölteni IGO PRIMO-hoz skineket, hol lehet válogatni?

 

Üdv. és köszönöm :)

vlevi70 Creative Commons License 2016.08.06 0 0 11942

"a Here már utca hossznyival elhúzott tőle"

Vegyes.

Vannak helyek, amik megvannak a Here-ben, de a Topmap nem ismeri, és fordítva is.

 

 

Előzmény: lautnermark (11941)
lautnermark Creative Commons License 2016.08.06 0 0 11941

A Topmap térkép felett erősen eljárt az idő. Alig frissítik már, a Here már utca hossznyival elhúzott tőle. Ha nem tetszik, nosza, ott a hibabejelentő.

Előzmény: ZöPö (11939)
Smíró Creative Commons License 2016.08.05 0 0 11940

Tiszta szívből kívánom, hogy életed legnagyobb problémája ez legyen:) Inkább muzsikáljon a sín felett és alatt, mint sem hogy egyszer is "benézze" a valós kereszteződést, amit te is bealszol és oda a család... A választ magad is tudod a költői kérdésedre topiknyitó barátunk:)

Előzmény: ZöPö (11939)
ZöPö Creative Commons License 2016.08.05 0 0 11939

 A szülinapp vadul figyelmeztet a vasúti átjáróra, miközben nincs szintbeli kereszteződés. A felüljáró pontosan egyidős a körforgalmakkal, tehát nem azért, mert az újabb a térkép dátumához képest. Ez normális? 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!