Keresés

Részletes keresés

Andrasch75 Creative Commons License 2016.08.10 0 0 2925

Ez odavág rendesen ... 2016, megyünk Európa, és az európai szaunakultúra felé. Döbbenet...

Előzmény: tamasoccse (2921)
Thomas Konroy Creative Commons License 2016.08.10 0 0 2924

Volt már valaki mostanság Esztergomban? Régen nagy szám volt a naturista szaunájuk.
Még sose láttam személyesen. Nem tudom, ez az említett rózsa szauna hol helyezkedik el, de a többitől külön, én támogatom. Sokat tényleg rühellik a natúr szauna szabályt, így legalább van hova menniük, és nem tolják be az arcukat elrontani más kikapcsolódását.

Voltam pár hete a híres szentendrei V8-ban. Pénteken voltam, olvastam hogy olyankor van fürdőruhamentes nap. Azt képzeltem, senki se fog azon a napon viselni semmit. Hát nem. Habár sokan voltunk törölközőbe csavarva, ki be járkáltak az úszómedencés gatyóval az emberek. Így nem sok értelme van.

Voltam a ráckevei aqualandban is. 4 szaunából csak egy üzemelt így nyáron napközben. Apuka lányával egy gumimedence segítségével vitt be medence vizet a szaunába, hogy onnan kis lapáttal locsolhassák a kőre a vizet. Ilyenkor megjön a kedvem Németországba költözni.

Előzmény: tamasoccse (2921)
puckandúr Creative Commons License 2016.08.08 0 0 2923

De, pedig ez a kultúra is veszni fog...

 

Tökmindegy a besorolás, hogy kik és hogyan, de viselkedni nem tudó lények már a pénztárnál bemutatkoztak és fent a szaunában csak tetézték az addigiakat. Hogy miként hánytak be pihenni vágyó pároknak, azt nem is szándékozom említeni. Végtelenül szellemesnek és persze kingoforientnek érezve magukat.

 

Sajnos ma már sem árkategóriában, sem más módon nem lehetséges szűrni a vendégeket biztosan. Egyszerűen lehetetlen kiszűrni a viselkedési normák minimumát sem ismerő lényeket.

 

Ez a tendencia.

Előzmény: Johny55 (2919)
dokeee Creative Commons License 2016.08.05 0 0 2922

Az részemről ismeretlen terep volt :), a többi nagyjából változatlan, alig volt valaki, szeretem azt a helyet.

Előzmény: tamasoccse (2921)
tamasoccse Creative Commons License 2016.08.05 0 0 2921

Szívesen olvasnék egy helyzetjelentést. Azért nekem egy kis aggodalomra ad okot amit az oldalukon olvastam :  

Tájékoztatjuk kedves vendégeinket naturista rózsa szaunánk átalakult koedukált és fürdőruhás szaunává.

Remélem ez nem a vég kezdete.

Előzmény: dokeee (2920)
dokeee Creative Commons License 2016.08.04 0 0 2920

Esztergom működik, remélem hosszabb távon is.

Johny55 Creative Commons License 2016.07.28 0 0 2919

Sziasztok.

Mi is voltunk a párommal az Aquaworld-ben, befizettünk 3 szauna szeánszra. Nagyon jól éreztük magunkat, míg a második felöntés közben be nem tódult a szaunába néhány kigyúrt agyontetovált, nem az idén barnult ember, persze fürdőruhában, nagy hanggal. A szaunamester próbálta őket kitessékelni, hiszen ki volt téve a tábla, hogy belépni tilos, és egyébbként is a felöntés fizetős és amúgy is tele volt. Néhány perc után röhögve távoztak, vettek jegyet a 8 órás felöntésre, de mi ezt nem vártuk meg, inkább hagytuk veszni a pénzt.

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.22 0 0 2918

Sziasztok!

 

Szaunázni szoktam nyáron is, főleg edzés után. Viszont kipróbáltam az aquaworld szaunavilágát, ami pénteken textilmentes, a nyári zezon miatt nem, de a nagy többség fütyült rá. Volt szauna program is de arra nem fizettem be. A szauna világ igényes , nekem a bioszauna jött be a kellemes kamillaillattal. Próbáltam mindent végigpróbálni de nem ment, mert mellette strandoltam is. Jó volt, hogy lehetett natur is bent lenni, a folyosón se szégyenlősködtek. Sajnos csak két nő volt egy idősebb, aki rendesen natúr szaunázott és egy fiatal pár a férfi abszolút nem volt szégyenlős csak az asszonyka volt fürdőruhában. Merülni is lehetett meztelenül, nem volt ez a gatya le gatya fel mutatvány. Vicces volt: este bejöttek 20-on éves fiatalok persze fürdő gatyában, a szauna szeánszról meg jöttek ki meztelenül az emberek, szó szerint megijedtek és elhagyták a wellnesst. Összességében nekem tetszett, lehet h visszanézek csak nekem nagyon kiesik. Egyrtlen hátránya van a komplexumnak: a zuhanyzók. Anyira nyitottak a medence tér felé, h elöször én is fürdőgatyában kentem magam a tüsfürdőt, az ok h szaunázni natur szeretek de azért ne bámulja a medence tér a testem :-)

Thomas Konroy Creative Commons License 2016.07.14 0 0 2917

Jár egyáltalán bárki szaunában, mikor kánikula van? Csak arrébb pakolok pár dolgot, és már izzadok.

RevolutionDisco Creative Commons License 2016.07.12 0 0 2916

Megy valaki hétvégén a szentendrei szaunarendezvényre?

Oldboly Creative Commons License 2016.05.13 0 0 2915

Magyarhertelendre szaunázni hölgyeim?

asdqweasdqweasd Creative Commons License 2016.04.25 0 0 2914

Szentendrén csak a szaunaprogramok fürdőruhamentesek. Pénteken az egész wellness, vasárnap meg csak a szauna a zuhanyzó és a merülő. Amúgy ha jól tudom fürdőruhás.

Ez a legtöbb helyen amúgy így van. Egy szaunaprogram meg nem feltétlenül drága. 3000-5000 ft / este az ár amibe jobb helyeken benne van a korlátlan étel/italfogyasztás + gyümölcs, 3-4-5 szaunaprogram, és a fürdőzés a medencékben (ha van). Egy fürdőbelépő szaunával sem sokkal olcsóbb, és ott fizethetsz a kajáért/italért. Amúgy a 4 emlegetett pesti helyszín közül nekem a Lukács tetszett a legkevésbé. A legjobb szaunája szerintem a V-8-nak van. 

Előzmény: Törölt nick (2912)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.24 0 0 2913

Kezdem azt gondolni, hogy nálunk a szaunázók még mindig kukkolót látnak egy meztelen emberben. A szaunázáshoz le kell vetkőzni ezt az össznépi gimnofób (meztelenségtől való félelem) hozzáállást. Lehetne lazán, mint tőlünk nyugatabbra...

Törölt nick Creative Commons License 2016.04.24 0 0 2912

RevolutionDisco, Infomania!

 

Szentendrére értettem, hogy nem kell feltétlenül szauna program, ha szaunázni szeretnék normálisan. De a mondat első fele arról szólt, hogy elmegyek majd egy igazi szauna programra, a Lukácsba. Anyagilag , meg idő miatt sem engedhetem meg, hogy szauna programra járogassak, és kezdő vagyok még a szauna kultúrával most ismerkedem. De ha elmegyek edzeni vagy úszni, legyen olyan hely, ahol a szaunát klott gatya, fürdőnadrág nélkül használhassam. Itt 1000 szer átlett beszélve, hogy nem egészséges fürdőruhában. És igen számít az, hogy egy szimpla szaunázáshoz hétköznap bemehessek freikörperkultur :), mert így szeretem és érzem jól magam.

Előzmény: RevolutionDisco (2906)
Mustár Creative Commons License 2016.04.23 0 0 2911

Én csak átlagos hétköznapokon voltam a Lukácsban, eddig sose kellett panaszkodnom az elviselhetetlen tömegre... A naturista szaunába egy-két kósza lélek betéved, hölggyel még csak egyszer találkoztam, nyakig törölközőbe csavarva. :) A hangulat tényleg klassz, amikor lehet kinn az erkélyről nézelődni. Viszont egyes szaunahelyiségek szerintem büdösek.

Számomra egy kényelmi különbség van az Aquaworld-höz képest. Ott azt tapasztaltam, hogy a klasszikus szaunákban nagyon forró tud lenni a fa felül, akármit teszek magam alá, egy idő után kellemetlen. A Lukácsban ez a probléma nem jelentkezett. De lehet, csak én vagyok érzékeny, vagy rosszul csinálok valamit. :)

Előzmény: informania (2904)
dokeee Creative Commons License 2016.04.21 0 0 2910

Nyugi van, nekem se hiányzik a bohóckodás, meg a tömeg.

Előzmény: informania (2909)
informania Creative Commons License 2016.04.21 0 0 2909

Semmilyen lincshangulat nincs. Csak ha valakinek "nem kell szaunaprogram", csak gatyanélküliség, akkor lehet, hogy rossz fórumon irogat...

Előzmény: Thomas Konroy (2908)
Thomas Konroy Creative Commons License 2016.04.21 0 0 2908

Én nem értem ezt a hirtelen lincshangulatot.

informania Creative Commons License 2016.04.21 0 0 2907

Igen, én sem értem, hogy a SZAUNA-KULTÚRA fórumon mit keres az, akinek csak a ruhanélküliség számít, semmi más...

Előzmény: RevolutionDisco (2906)
RevolutionDisco Creative Commons License 2016.04.21 0 0 2906

csak kibújt a szög a zsákból,még egy kukkoló b....

Előzmény: Törölt nick (2905)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.19 0 0 2905

Köszönöm az élménybeszámolót, jó volt olvasni. Egyszer elfogok menni egy ilyen szauna programra. Külön örülök, hogy Szentendrén is lehet fürdőruha nélkül menni, oda mindenképpen kinézek. Nem kell szauna program, csak a wellness részleget lehessen fürdőnadrág nélkül használni. 

Előzmény: informania (2904)
informania Creative Commons License 2016.04.14 0 0 2904

Élménybeszámoló - Lukács, szauna-party (április 08.)

 

Döbbenetesen hangulatos hely, nagyon szép épületek között fekvő medencék esti kivilágításban... nagy élmény volt 2 szaunázás között az erkélyre kiülve nézni a szemerkélő esőt az enyhe tavaszi estében.

 

Visszatérve a gyakorlati oldalra néhány gondolat:

- a szervezés jó volt

- a helyszín nem annyira szerencsés, mivel a szaunák két különböző épületben helyezkednek el, ráadásul a fő szaunás épület külön, csak az udvaron keresztül közelíthető meg; épületen belül is labirintus van, szűk folyosók és kicsi közös terek

- a szaunahelyiségek kicsik (vagy maximum közepes nagyságúak), 10 fős programoknál már szűkösen fértünk el, viszont nagyon jól működött a regisztrációs rendszer a programokra

- van merülőmedence, amelybe folyamatosan potyog a jég

- rendkívül kevés pihenőágy van, ezek nagyobbik része (kb. 6-8db!) is abban az épületben, amelyben csak 1 szauna van - ahol a többi szauna van, ott szinte nincsen ágy, csak néhány kisebb pad

- este 10-től az élménymedence és az úszómedence is fruha nélkül használható, a török (gyógyvízes) medencékkel együtt (népszerű volt)

- sokféle program van, én a gőzben 2x is voltam és nagyon jó volt, azonban egy másik programon a "mester" kétszer is a lábamra lépett és 3-4x a törülközővel is eltalált - ez azért érdekes volt...

 

Összefoglalva: egy péntek esti néhány órás programnak jó, a környezet nagyon szép. Azonban érdemi pihenésre, relaxációra nem alkalmas, mivel sem pihenőágyak, sem ehhez terek nincsenek. Aki volt már pl. Esztergomban (Aquasziget), az tudja, hogy milyen jó, ha van elég ágy és külön, nagy helyiségek a pihenésre.

 

Végül (mert tudom, sokakat ez érdekel) a résztvevőkről: teljesen vegyes volt, nemek aránya kb. kiegyenlített, sokan párban jöttek. Mindenki fruha nélkül vagy lepedőben volt, a közlekedő terekben öncélú meztelenkedés nem volt jellemző.

Persze volt olyan hölgy, aki a gőzbe is nyakig lepedőben ült be, majd aggódott, hogy a haja vizes lesz! De ez azért messze nem volt általános.

 

üdv

Előzmény: Törölt nick (2888)
pistiisti Creative Commons License 2016.04.13 0 0 2903

Jól tudod, péntekenként fürdőruhamentesség van, szaunákban is, meg a wellness részlegen is.Azaz meztelen lehetsz a vízben is, azon kívül is...a szaunában egyértelmű lepedő vagy törölköző van alattad. Bátran merem ajánlani, voltam már nem is egyszer! Időnként szombat esti szaunapartyk is vannak, olyankor is fürdőruhamentes!

Előzmény: Mustár (2902)
Mustár Creative Commons License 2016.04.13 0 0 2902

A szentendrei Vizes Nyolcasról mit tudtok? Elvileg a pénteki nap fürdőruhamentes az egész wellness részleg, bármit is jelentsen ez.

Zsoltiék Creative Commons License 2016.04.09 0 0 2901

Én délelöttös,éves bérlettel jártam,az havi 25.000 re jött ki.

Előzmény: Törölt nick (2900)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.09 0 0 2900

Köszönöm Zsoltiék!

 

Néztem a honlapjukat, az ár kicsit húzós. 10.000 Ft napijegy edzésre durva. Bérletet most nem tudok venni. Esetleg van-e még valahol? Vidám a Liget Wellness még ilyen. Ki van írva, hogy fürdőruhában lehet csak szaunázni, de mivel kapsz törülköző t sokan abba vannak.

Előzmény: Zsoltiék (2899)
Zsoltiék Creative Commons License 2016.04.09 0 0 2899

Szia!

Az oxygénben a naphegyen is van külön textilmentes rész.

http://www.oxygenwellness.hu/wellness-reszleg-naphegy/

Előzmény: Törölt nick (2898)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.08 0 0 2898

Kérdésem, hogy mit tudtok az edzőtermi szaunákról, melyikben lehet törülközőben vagy natúr szaunázni? Én párról tudok csak: a pólus centerben lévő terem ilyen, az Örs vezér téren van egy ilyen. MOM parkban lévő wellness központban is lehet. Van még olyan edzőtermi szauna, ahol nem kell fürdőruha?

Thomas Konroy Creative Commons License 2016.04.06 0 0 2897

Oh, Vabali, mekkora hely! Engem is lenyűgözött.

Előzmény: Johny55 (2896)
Johny55 Creative Commons License 2016.04.06 0 0 2896

Látjátok, ezzel van itthon a legnagyobb probléma, hogy mindenki a másikkal foglalkozik.

Sajnos ez az egész magyar társadalomra jellemző.

Javaslom, menjetek ki Ausztriába, vagy Németországba szaunázni, és meglátjátok a különbséget.

Én például 5 éve csak kint járok szaunába, nekem megéri az üzemanyag költség, hogy egy hosszú hétvégén egy jót szaunázzak. Ott senki nem a másikkal foglalkozik, idősebbek és fiatalabbak egyaránt jól megvannak. A hétvégét például Berlinben töltöttem a Vabali Spa-ban. Nagyom ajánlom mindenkinek (ez nem a reklám helye).

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!