Keresés

Részletes keresés

Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2008.12.30 0 0 798
:-DDDDDDDDDDDD
Előzmény: Törölt nick (794)
rem-ember Creative Commons License 2008.12.30 0 0 797

Kösz az érdemleges hsz-t- alapjában véve magam is így gondolom... :)))

 

Feltehetően mindegyik megfelel a célnak - DE :

 

- ha kúraszerűen járnék kezelésekre, vagy bérelnék a bérleti díjból ár megvolna az eszköz vételárának egy része - emellett mind a négy félét kipróbálni több hónap, és nem is biztos, hogy elkülöníthető egyik hatása (vagy hatástalansága ) a másikétól ;

- a gyógyszerszedéssel ( sebkezeléssel ) egyszerű a helyzet, mert ha az "eladdig" hatástalan kenőcsök, krémek mellett ugrásszerű a javulás az a lámpá(k)nak tulajdonítható.

 

Engem elsősorban az egyes eszközök közötti ELTÉRÉSEK érdekelnek :

- a BIO Stimul-ban pl. LED-ek adják a fényt - vajon a LED a tartósabb üzemű, vagy a halogénizzó  - illetve a tükrös vagy a fóliás polarizációs megoldás a tartósabb ?( BIOPTRON vagy Active Light ) ;

- melyik pótlása olcsóbb, egyszerűbb és könnyebben beszerezhető ( a LED-é vagy a halogénizzóé ? );

- JÓ-E az, hogy egyes lámpák az infravörös tartományból is adnak ki fényt - hősugarakat - vagy kifejezetten rosszat tesz a sebre - ? ( A BIOPTRON szélesebb fényspektrumban ad ki fényt - 400-2000 nm , mint az Active Light  - 480-750 nm);

Ha igen, akkor pl. a "hideg fényű" LED-es megoldás volna a legjobb. (BIO Stimul) - amely viszont csak egyféle színű fényt ad : vöröset vagy kéket ( ezt már vásárláskor el kell dönteni );

- a három halogénizzós megoldású lámpában ( BIOPTRON / Active Light / BIO Polar )

a fehér fény polarizálása 95-99 % közötti hatékonyságú, a BIO Stimul-é 99,9 %-os ;

A legkevesebb info a BIO-Polar-ról van  ( 380-2500 nm-ű polárfényt ad ).

 

Vitathatatlan, hogy a poláris fény gyógyít - de a 230 V-os háztartási váltóárammal is lehet 15 W-os izzót égetni a pincében, 500 W-os Jupiter-lámpát égetni ( és egyúttal komoly hőt fejleszteni ) és lehet 17 W-os hidegfényizzóval világítani más és más hatásfokkal... :)))))

 

Előzmény: cucu (796)
cucu Creative Commons License 2008.12.30 0 0 796

Ehhez tudni kéne, hogy a gyakorlatban a 99%-os és a 95%-os polárfény mekkora időeltéréssel gyógyít. Lehet, hogy a szervezeted észre sem veszi a különbséget.

Én amondó vagyok, hogy nem kell ezt a témát akadémiai szintre terelni. Ha hiszel benne, válassz ki egy olyan márkát, aminek szintén hiszel, kezd el használni, majd egy év múlva szűrd le az eredményt. De akkor még mindig fennáll az a lehetőség, hogy lehet, hogy a lámpa nélkül is meggyógyultál volna.

 

Persze ha nagyon tutira akarsz menni, akkor az a legjobb, ha magad építesz ilyen fényforrást. De mi van akkor, ha a definiált hullámhossz kijön belőle, de a te bajodra éppen az nem segít...? Ha az orvostudomány csak általában mérte fel ezen fény hatását, nem személyre szabottan. Szóval rengeteg a ha. Ezért mondom, hogy ki kell próbálni. De gyógyszert ne szedj mellé, mert akkor megint nem fogod tudni, hogy melyiktől gyógyultál meg. Én úgy csinálnám, hogy kipróbálnám egyenként, aztán kiértékelném a hatásukat fajlagosan, időegységre bontva. Csak az a baj ezzel, hogy ha közben meggyógyulok, akkor okafogyottá válik a többi kísérlet.

:)))

Előzmény: rem-ember (791)
rem-ember Creative Commons License 2008.12.30 0 0 795

Az ostobaságaid önmagukért beszélnek ( feltehetően magadból indulsz ki... )

 - a helyesírási hibáktól hemzsegő hsz-od pedig magasfokú intelligenciádat mutatja...

 

Tudod, ez a topic nem a te "jópofizásodra" van - ennélfogva ha okosabbat nem tudsz, jobban teszed, ha eldugulsz...

 

Remélem valaki más fog érdemlegeset is írni.

 

Előzmény: Törölt nick (794)
rem-ember Creative Commons License 2008.12.29 0 0 793

Okos hsz !

 

Egy súlyosan nedvező alszárfekélyre kifejezetten gyógyító hatású lehet az utóbbi években felerősödött uv-sugárzásban gazdag napfény !

Előzmény: Törölt nick (792)
rem-ember Creative Commons License 2008.12.28 0 0 791

Üdv Kedves Topictársak !

 

"Átrágtam magam" a korábbi hsz-okon - tanulságos....

 

Leszűrt információk :

 

1. a BIOPTRON szabadalomoltalmi idejének (jól mondom ?) lejártával már bárki gyárthat polarizált fényt kibocsátó eszközt ;

2. a BIOPTRON-ban és az Active Light-ban egy kisfeszültségű halogénizzó a fényforrás, előbbiben tükör / tükrök állítják elő a polarizált fényt , utóbbiban "fólia" (?)

- előbbiből 95 %-ban, utóbbiból 99 %-ban polárfény lép ki ;

3. a kijövő fény hullámhossz tartománya 400-tól 2000 nm, illetve 480-750 nm ;

4. utóbbi olcsóbb...

 

NADE ! Hogy a helyzetet bonyolítsam -  itt van még :

 

- BIOPOLAR lámpa

http://www.wellmed.hu/termekek/biopol.html

 

- BIO Stimul eszköz

http://www.shp.hu/hpc/web.php?a=6mikron&o=1124024295

 

Mindkét utóbbi is polarizált fényt bocsát ki...

 

Vajon : melyik a legtartósabb / legsokoldalúbb / leghatékonyabb / legjobb ár-értékű ?

adamnagy Creative Commons License 2008.12.27 0 0 789
Sziasztok!

Bioptron Pro 1-es készülék megkímélt, szép állapotban eladó! A készülék 2007-es gyártású, kb 1 éves. Gyári dobozában kezelési útmutatóval adom.
Ez a legújabb modell, beépített távolság szabályozóval, digitális időkapcsolóval, 11cm-es lencseátmérővel, Színterápiával bővíthető.
A készülék hiba és karcmentes!

A készülék új ára: 1299 Euro, jelenleg (2008.12.hó) kb 360.000 Ft

A készülék ÁRA: 200.000 Ft

További információ emailben: firstbusiness@freemail.hu
veszekedos Creative Commons License 2008.12.14 0 0 788
Ja, amit Te megtaláltál, az a sima Béres Porcerő, amit nyár óta nem lehet kapni(megették az olompikonok?:), az én adataim a Béres Porcerő Forte dobozáról származnak, onnan másoltam be.
Előzmény: Baddi (785)
laziandi Creative Commons License 2008.12.12 0 0 787
Sziasztok!
Van egy eladó Bioptron Pro1-es lámpám. 1 hónapos, garis, padlóállvánnyal. Ha valakit érdekel, a 30/943-14-50-es telefonszámon érdeklődhet.
Baddi Creative Commons License 2008.12.08 0 0 786
Ja és Bocsi ezt veszekedos nak írtam. :-)
Előzmény: Baddi (785)
Baddi Creative Commons License 2008.12.08 0 0 785
Én most kezdtem szedni a Proenzi 3-at. kicsit ropognak az ízületeim.
És szeretnék még sokat futni.

Viszont megemlítem, hogy amit említettél béres porcerő 2 tablettára nem tudom hol olvastad, mert én amit most néztem az interneten ott azt írja, hogy

Tablettánként glükozamint 400mg és kondroitint 350mg tartalmaz.

http://www.mentabiobolt.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=17&Itemid=36
Liv1981 Creative Commons License 2008.12.03 0 0 783

Sziasztok!

 

Van vmi minőségbeli különbség az Active Light és a Bioptron lámpa között? Vagy pl. állítólag piacon is árulnak ilyet (gondolom noname), az mennyire megbízható? És ezeknek a különböző színeknek mennyire van jelentőségük? Régen nem is volt talán, csak egy szín...

vikucka Creative Commons License 2008.12.03 0 0 782
Tudnának nekem segíteni abban, hogy a lámpa használható e a sclerosis multiplexnél?
Van már valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?
cucu Creative Commons License 2008.11.30 0 0 781
Nálam veheted a legolcsóbban...:) Pénszűke meg kihasználatlanság miatt eladom a Pro1 asztali kivitelű Bioptronomat. Megegyezünk!
Előzmény: lkcar (780)
lkcar Creative Commons License 2008.11.30 0 0 780
Hali

Mire is jó pontosan a bioptron lámpa?
Mennyire bizonyitott a hatása?
Hol lehet legolcsóbban megvenni?

köszi.
L.
cucu Creative Commons License 2008.11.24 0 0 778
Szia! Írtam neked mailt!
Előzmény: Bo.Mo. (777)
Bo.Mo. Creative Commons License 2008.11.23 0 0 777

 

  Véleményed szerint az Acitv Light csak felületi kezelésre alkalmas?

Előzmény: Törölt nick (775)
dpaprika Creative Commons License 2008.11.23 0 0 776
  • Ezt vásárold meg, ! A szinlencse szintén komplett.2008 ban vásárolt Zepertöl pro 1 asztali állványos lámpa, plusz színlencsék, új nem használt garancialevéllel, dokumentációval sürgősen eladó. Oxi-sprayvel!  295000 huf  Zepereseknek is eladom!  Nagyon ajánlom a lámpámat. Családi probléma miatt adom el!

Előzmény: Bo.Mo. (774)
Bo.Mo. Creative Commons License 2008.11.21 0 0 774

 

Sziasztok!

  Bioptron ámpát szeretnék vásárolni /11cm-es átmérőjűt/,a magyar gyártmányról  mi   atapasztalatotok?  TBM

ig0r Creative Commons License 2008.11.17 0 0 772
Ebben a lámpában egy idő után kell cserélni a lámpát vagy tartós használatú (olyasmire gondolok, mint a szoliban a fénycsöveket)? Amúgy én már elég hitetlen vagyok az ilyen dolgokkal kapcsolatban: nagy elánnal be volt harangozva az őssejt szaporító gyógyszer is aminek a vége az lett, hogy még kajakra meg is büntették őket. Aztán a lábon keresztül méregtelenítő áztató berendezésről is lehúzták a vizes lepedőt. Legalább ne volna ilyen bődület drága (2-300eFt).
dpaprika Creative Commons License 2008.11.15 0 0 771
Ezt vásárold meg, jól jársz! Aszinlencse szintén komplett.2008 ban vásárolt Zepertöl pro 1 asztali állványos lámpa, plusz színlencsék, új nem használt garancialevéllel, dokumentációval sürgősen eladó. Oxi-sprayvel!  295000 huf  Zepereseknek is eladom!  Nagyon ajánlom a lámpámat. Családi probléma miatt adom el!

Előzmény: Törölt nick (769)
dpaprika Creative Commons License 2008.11.15 0 0 770
2008 ban vásárolt Zepertöl pro 1 asztali állványos lámpa, plusz színlencsék, új nem használt garancialevéllel, dokumentációval sürgősen eladó. Oxi-sprayvel!  295000 huf  Zepereseknek is eladom!  Nagyon ajánlom a lámpámat. Családi probléma miatt adom el!

cucu Creative Commons License 2008.11.14 0 0 768

Igen.

Éppen arról beszéltünk, hogy -teljesítménytől függően- 10-15 mm-re behatol a szövetekbe.

Használd bátran a füledre is. Fogínysorvadás ellen is jó.

Előzmény: Tank Jr. (764)
cucu Creative Commons License 2008.11.14 0 0 767

Én 250 -ért adnám, 330-ért vettem, de beszélhetünk róla, ugyanis én is árulom.

Garanciális, szép állapotban van, doboza is megvan.

Előzmény: a szilva (766)
a szilva Creative Commons License 2008.11.14 0 0 766
Szia!

Mennyiért adnád el a lámpát és mi volt az új ára?

Köszi
Előzmény: dpaprika (757)
Tank Jr. Creative Commons License 2008.11.13 0 0 765
Még 1-2 dolog eszembe jutott: volt aki 1-1,5 cm-t írt, volt aki 10-15 cm-t. Melyik a tényleges? Ha közelebb teszem a fejemhez a lámpát, akkor az jelent belsőbb behatolást, vagy tök mindegy milyen közelre teszem akkor is csak adott mélységre hatol be?
Tank Jr. Creative Commons License 2008.11.13 0 0 764

Üdvözlet!

 

Azt szeretném kérdezni, hogy van értelme / érdemes ezt a lámpát akkor használni, ha nem a testfelületen vannak a problémák? Konkrétan a belső fülre gondolok (fülcsengés). Ahogy beleolvasgattam a hozzászólásokba akik pozitívan nyilatkoztak azoknak ált. külső sérülései voltak (pattanások, bőrelváltozások stb.). Hallottam azt is, hogy 1 kezelés során 10 percnél többet nem szabad használni, igaz ez (és ha igen miért)? Köszönöm!

sneci Creative Commons License 2008.11.13 0 0 763
Köszi.
Előzmény: cucu (762)
cucu Creative Commons License 2008.11.13 0 0 762
2X10
Előzmény: sneci (760)
veszekedos Creative Commons License 2008.11.13 0 0 761

Kezdem ott, hogy engem nem sikerült rávennie az ügynöknek a több mint 400 ezer Ft-os lámpa megvásárlására (korábban írtam erről), de nem is lenne türelmem hozzá.

 

A Proenzi 3 és a Béres Porcerő Forte (ez az újabb változat, a régebbit már szinte nem is lehet kapni) ugyanazokat a hatóanyagokat tartalmazzák.

Csinálok egy kis táblázatot az ajánlott napi adag feltüntetésével:

 

                                             Proenzi  1 kapszula                  Béres 2 kapszula

 

glükozamin-szulfát                400 mg                                    1100 mg 
kondroitin-szulfát                  200 mg                                    400 mg

lignisul MSM                           200 mg                                    600 mg

 

 

 

Ebből látható, melyikkel visz be az ember több hatóanyagot.

Előzmény: cucu (759)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!