Keresés

Részletes keresés

seci Creative Commons License 2010.12.09 0 0 5175

Larger Than Life Airs: 01/17/11, azaz januar 17, jovore :(

-seci

Előzmény: Cold Heart (5174)
Cold Heart Creative Commons License 2010.12.08 0 0 5174

csak én nem talalom sehol a s07e09-t?

giornalista Creative Commons License 2010.12.05 0 0 5173

talán 4. évad 2. rész. amelyikben az új team kezdett összeállni. 

Előzmény: tánczika (5172)
tánczika Creative Commons License 2010.12.05 0 0 5172

Tiszteletem,

 

szeretném kérdezni, hogy most szerdán -dec elsején- hányadik évad melyik részt adta a TV2?

 

Köszi előre is!

borsalina Creative Commons License 2010.11.22 0 0 5171

 


"Pedig azt az erotikától izzó ágyjelenetet kár lenne kihagynod"


Ööö, amennyi érzelem House arcán volt, hehe...a tépelődéseik sokkal őszintébbek, gondolom, a sorozatra gondolnak közben, azért hiteles :-)

mindent elmondtak róla, hogy abból áll az egész, hogy "szörnyü dolgokat tettem veled, te azt hiszed, megváltozok, de nem és továbbra is szörnyü dolgokat teszek veled" és közben mindketten gyötrő arcot vágunk mert már kurvára unjuk, de a "populáció" meg a bankbetétünk az első, ugyi...

Csak azért nézem, mert Laurie azért jó szinész és nem láthatom másban, a szerződése miatt :-(


Előzmény: Maxipocak (5072)
BBéci Creative Commons License 2010.11.20 0 0 5170

 Durva lenne, ha House fejére nőne.

Nekem is nagyon tetszett a két legutóbbi rész.

Előzmény: Maxipocak (5168)
Alhazred Creative Commons License 2010.11.18 0 0 5169

teljesen aranyos az új csaj, uff én beszéltem.

Maxipocak Creative Commons License 2010.11.16 0 0 5168

No, nem gondoltam volna, hogy ilyet még valaha leírok a House láttán, de a mostani rész tetszett. :o) Azért még messze van a fénykortól, de nyomokban már legalább az eredeti koncepciót tartalmazta. Már múltkor behoztak a képbe egy - amúgy roppant mód idegesítő - minizsenit, aki erre a hétre egész szépen kinőtte magát. És végre valahára nem a nyifogásról szólt a rész, hanem a hetibetegről, meg a kórságáról. Egyetlen hátulütője a dolognak, hogy ha így folytatja, minizseni gyakorlatilag át fogja venni a címszereplő helyét.

 

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.07 0 0 5167

Ja bocs, csak felirattal. 

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.07 0 0 5166

movieport.blog.hu-n megtalálsz mindent. 

Előzmény: FrancisDrake1 (5165)
FrancisDrake1 Creative Commons License 2010.11.06 0 0 5165

Hello Emberek,

 

Kis segítségre lenne szükségem... Hol tudnám online nézni a 6. és 7. évadot magyar szinkronnal?

 

Köszi.

ladybyron Creative Commons License 2010.10.27 0 0 5164
Akkor menne a dolog. De csak ha Katinka és bandája távolságtartási végzést kapna. :-))

Igaz, akkor már a House MD című drámát is megfelelő színvonalon lehetne újraforgatni a harmadik évad végétől. .-))
Előzmény: Alhazred (5163)
Alhazred Creative Commons License 2010.10.27 0 0 5163
rábízzák hugh-ra a rendezést meg a forgatókönyvet :)
Előzmény: ladybyron (5162)
ladybyron Creative Commons License 2010.10.27 0 0 5162
Miből gondolod, hogy képesek lennének egy igényes sitcomot öszedobni? :-))
Előzmény: Maxipocak (5161)
Maxipocak Creative Commons License 2010.10.27 0 0 5161
Ja. Ha így folytatják, akkor ezentúl az Emmy-re nem "drama" kategóriában, hanem "sitcom"-ként nevezik. Hurrá. :o( Szerintem lassan amúgyis időszerű lenne konzervhangokat tenni alá, hogy a műfaji sajátosságoknak megfeleljen.
Előzmény: BBéci (5160)
BBéci Creative Commons License 2010.10.26 0 0 5160
Nem fogtam fel, mit nevezel pénznyelő automatának, ami nem csoda, mert magyarázatod után sem jutott volna eszembe, hogy a kislányra gondolsz.
Láttam az általad elmesélt epizódot és remekül szórakoztam rajta, jókat nevettem, szerintem a lehető legjobb irányba tart a sorozat, csak így tovább!
Előzmény: seci (5158)
Alhazred Creative Commons License 2010.10.25 0 0 5159
maradjunk annyiban, hogy hugh bácsiból kitörni készül a régesrég elfojtott komikus-én.
seci Creative Commons License 2010.10.25 0 0 5158

Az egesz epizod kb arrol szolt, hogy House es Wilson felvigyaznak Cuddy gyerekere, aki hogy-hogynem benyel este egy dime-ot, legalabbis ezt hiszik a fiuk. Aztan masnap becsempeszik a korhazba es vizsgaljak, hogy tenyleg benylete-e. Aztan kiderul, hogy megsem. Azaz megis. Es a gyerek megszolal! Arrrrhhhh... Szoval ez tipikusan ilyen 2.5 man epizod volt. Marmint szinvonalaban. Volt valami korhazi eset is, de az eltorpult az idiotizmus mellett.

-seci 

Előzmény: BBéci (5157)
BBéci Creative Commons License 2010.10.25 0 0 5157
Mesélj, mit műveltek?
Olyan régen láttam, hogy már nem emlékszem rá.
A legutóbbiban House inkább Cuddyval művelt valamit és nem a biztosítékot verték ki. :-)))
Előzmény: seci (5156)
seci Creative Commons License 2010.10.21 0 0 5156

Az e heti epizod mar nalam is kiverte a biztositekot. Amit House es Wilson muvel a penznyelo automataval, meg a vegszo - hat ez tenyleg levitte a sorozatot a melypontra...

-seci

habibibi Creative Commons License 2010.10.20 0 0 5155
Előzmény: Gina61 (5154)
Gina61 Creative Commons License 2010.10.20 0 0 5154
Hová tűnt Szabó Sipos Barnabás ???? Lecserélték Wilson hangját ????
Miért, tudja valaki?
ladybyron Creative Commons License 2010.10.15 0 0 5153

Azért, mert egy amerikai sorozatot nem veszek egy kalap alá a Bűn és bűnhődéssel, azt hiszem, még nem maszatolok.

 

Ne haragudj arom, de Te tényleg nem érted, hogy nem a House és a Bűn és bűnhődés összehasonlításáról van szó, hanem arról, hogy mindkét esetben egyrészt vannak tények (műfaj, történet), másrészt pedig vannak vélemények, hogy mindezt hogyan látod? Magyarán egy nettó technikai dologról?

 

Szerintem nagyon is érted a különbséget, és nagyon is tudod, hogy szó nem volt összahasonlításról. Csak egy kicsit terelsz. :-))

 

Viccesnek találom, hogy mennyit bosszankodtok ezen az egészen. Nem teszik - nem nézem, ennyi. De utána nem is járok az adott sorozat topikjába fanyalogni, pláne úgy, hogy nem is nézem már.

 

Ahhoz képest, hogy viccesnek tartod, elég aktívan vettél részt a vitában. :-)) Vagyis ahelyett, hogy zavarna a "fanyalgás" inkább örülj neki, hogy szórakoztatunk. 

 

Egyébként eszem ágában sem volna írni erről az izéről, ha nem tapasztalnám, hogy ostoba vagy éppen nagyon is értelmes emberek milyen hazugságoknak tapsikolnak - a House ürügyén. Más fórumok tizen-korahuszonéves leánykáinak ömelngésén a "huddyról" jókat szórakozom, és nem reagálok. De amikor azt látom, hogy felnőtt emberek szó nélkül mennek el olyan jelenetek, kártékony és kínos történetek mellett, vagy éppen tapsikolnak nekik, amik a mindennapi életben nagyon gyakoriak, akkor hajtani kezd  kíváncsiság, hogy ugyan mi szépet és jót találnak bennük. Leírom még egyszer, nehogy valaki véletlenül félreértse: nem konkrétan a Pincsi MD című fércműről van szó, hanem arról a világképről, amit sugall, és ami elég elterjedt, illetve azokról a viselkedésmintáskról, amiket benne látunk. És azért ezzel a sorozattal kapcsolatban próbálok választ kapni például arra, hogy ugyan mitől olyan fene megható egy önérzet nélküli, párfüggő hím és egy beteg lelkű, görcsös nőstény dagonyázása a pocsolyában (ugye mindenkinek a baráti, rokoni körében van hasonló?), vagy arra, hogy miért olyan jó érzés középszerűnek lenni, mert ezt a sorozatot ismerem, és ebbe a topikba írok jó ideje, nem pedig az akármilyen klinika és egyéb sorozatokhoz, amikből szerencsére semmit, vagy legfeljebb egy részt láttam.

 

De az az érzésem, hogy ezt is sejted. Különben nem kezdtél volna vitába. :.-)) 

Előzmény: arom (5152)
arom Creative Commons License 2010.10.15 0 0 5152
Azért, mert egy amerikai sorozatot nem veszek egy kalap alá a Bűn és bűnhődéssel, azt hiszem, még nem maszatolok. Nem kell tőle többet várni, mint ami, és rögtön nem fog fájni. :) Viccesnek találom, hogy mennyit bosszankodtok ezen az egészen: nem teszik - nem nézem, ennyi. De utána nem is járok az adott sorozat topikjába fanyalogni, pláne úgy, hogy nem is nézem már.
Előzmény: ladybyron (5150)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.14 0 0 5151
A retekklub tegnapi House epizódja végén volt egy régi "házibulis" szám, mely igen szép emlékeket ébresztett bennem :-)
Meg tudná valaki mondani az előadót és a címet?
ladybyron Creative Commons License 2010.10.08 0 0 5150

Kevered a dolgokat. Annak, hogy szeretsz-e valamit, vagy sem, kevés köze van ahhoz, hogy valami szubjektív, vagy objektív-e. Az, hogy ha esik az eső, akkor megázol, hacsak nincs Nálad ernyő, és vizes leszel, nem relativitás és szubjektivitás kérdése. Attól még szeretheted, vagy utálhatod is az esőt. Akár az iránti dacból is, hogy mások szerint szeretni/utálni illik, ha Nálad a dac a véleményalkotás alapja.

 

Az, hogy a Bűn és bűnhődés regény, és hogy pszichológiai, filozófiai, krimi elemeket  tartalmazó alkotás, megint nem szubjektivitás vagy relativitás kérdése. Az, hogy Te ez a regényt, vagy ennek pszichológiai, filozófiai, krimi elemeit szereted vagy utálod, a Te dolgod.

 

Utálhatsz egy művet, miközben elismered, hogy remekmű, és szerethetsz egy másikat, miközben tudod, hogy gagyi. Miért ne lehetne ezt elismerni? Miért kell maszatolni, és valamit magasztalni, csak hogy ne tűnjön cikinek, ha tetszik, és miért kell mindent összemosni, és mindent relatívnak és szubjektívnak minősíteni a cél érdekében? Az objektív ítéletalkotás lehetőségéről nem kell lemondani sem posztmodern divatok, sem az önigazolás kedvéért.    

Előzmény: arom (5149)
arom Creative Commons License 2010.10.08 0 0 5149
Dede, szerintem meg igenis szubjektív, és relatív is. Fenntartom a jogot ahhoz, hogy ne szeressem, amit szeretni illik és viszont. :)
ladybyron Creative Commons License 2010.10.08 0 0 5148

És az nem lehet, hogy urambocsá beleszeretett Cuddyba?

 

Kizárt.

 

House egy ilyen némberbe az életbe nem szeretett volna bele, mivel semmi szeretni való nincs benne, a külsejét leszámítva, no de akkor bármelyik prosti is szóba jöhetett volna.

 

Az az emberi nemhez méltatlan kapcsolat pedig ami e között a két szerencsétlen között van, mindennek nevezhető, csak szerelemnek nem. Az egyik részéről (nőstény) sajnálaton és birtoklási vágyon, szadizmuson alapszik, a másik oldalról (hím) pedig kell egy gazdi, aki kaját ad, inni ad, néha belerúg, ezért néha ő beleharap, és időnként rá lehet mászni. (Bár mucikából sokat nem nézek ki ezen a téren sem. :-))

 

Az első évadban, amikor a visszatekintő részben (3 story) együtt volt Stacyvel, akkor is meglehetősen pincsisen viselkedett. Nekem legalábbis attól is kavargott a gyomrom.

 

Egyáltalán nem volt Pincsi. Ugyan miben? Nem akarta engedni, hogy megműtsék (nem rajta múlt, hogy megtörtént), amikor pedig Stacy felkereste, először elküldte, és őszinte volt vele, utána csak annyit mondott a telefonban, hogy rendben, megvizsgálja a férjét. Ebben semmi megalázó nincs.

 

Ellenben abban, hogy egy olyan nőstény kell neki, aki minden további nélkül megengedte volna, hogy Vogler kirúgja, aki nehéz helyzetbe hozta a gyógyszeradagolással a Tritteres ügyben, aki simán belemnt, hogy az alázatra nevelés érdekében eltiotkolják egy szakmai sikerét, aki injekciót döf belé, mert szerinte el kell mennie valahova, aki napi szinten nevezi nyomorultnak - na ez kínos és megalázó. Ha Cuddy egy dögös pasi lenne, és az én főnököm, ennek a negyedéért ráborítottam volna az íróasztalt, vagy felmondok, és ha addig érdekelt is volna, onnantól undorral kerülném.

 

valamiért nagyon szeretnéd, hogy mindenki úgy lássa, ahogy Te. :)

 

A fene sem akarja. Mindenki azt gondol, amit akar. Amit szeretnék, hogy belássuk, bizonyos dolgokat néven kell nevezni. Ilyen Pincsi viselkedése az ingyen nősténnyel szemben. Ez a méltóság teljes hiányára vall. Pont.

 

Hogy ezt Ti hogyan értelmezitek, az hidegen hagy. Amennyiben szerintetetek a méltóság nem olyan fontos, mondjátok azt, elfogadom. Amennyiben úgy gondoljátok, hogy ettől Pincsi szerethető, mondjátok meg, rendben van, csak annyit mondok rá, hogy én undorodom az ilyenektől, és továbblépek a kérdésen. De ha magát a lépést próbáljátok mentegetni, akkor fogadjátok el, hogy vitába szállok Veletek.

 

És Te, illetve mindenki, aki itt beszáll a vitába, azt akarja velem elismertetni, hogy de, igenis minden védhető, megmagyarázható, és minden relatív. Ha nem így lenne, nem vitáznál. Egyáltalán nem különbözünk annyira egymástól ebben, mint szeretnéd. :-))

 

ez ugyanis szubjektív műfaj.

 

Nagyon jól tudod, hogy ez ettől bonyolultabb. Tök jó szöveg, hogy minden szubjektív és minden relatív a műelemzésben, csak valahogy mindig kiderül, hogy nem egészen.

Előzmény: arom (5147)
arom Creative Commons License 2010.10.08 0 0 5147
És az nem lehet, hogy urambocsá beleszeretett Cuddyba? A szerelem elvégre vak. :) Magam is furcsállnám a való életben az ilyesmit, de végül is bármi előfordulhat, még a legintelligensebb emberrel is megeshet az ilyesmi. :) Az első évadban, amikor a visszatekintő részben (3 story) együtt volt Stacyvel, akkor is meglehetősen pincsisen viselkedett. Nekem legalábbis attól is kavargott a gyomrom.

Korábbira: az, hogy visszafelé is igaz, mármint hogy attól még, hogy valamilyennek látjuk, nem biztos, hogy olyan is, ezt épp Te nem ismered el, valamiért nagyon szeretnéd, hogy mindenki úgy lássa, ahogy Te. :) A magad szempontjai alapján nyilván jól látod, de műelemzésben nem tehetjük kötelezővé senki szempontját, ez ugyanis szubjektív műfaj. :) Ha te rosszul vagy tőle, másnak még tetszhet, és nem csak akkor, ha az illető 80-as IQ-val és hasonló EQ-val bír netán. :)
Előzmény: ladybyron (5146)
ladybyron Creative Commons License 2010.10.08 0 0 5146

Pedig a megalázkodást már az ötödik évadban, A Brithmarkban elkezdte.  A régi House Cuddy akkori akciója után szénné alázta volna a nőt, aki meg is érdemelte volna. Az élszent haverjával együtt. Pincsi ellenben még a kegyeire is áhítozik utána. Cuddy húzásai (lásd egyik előző hozzászólásom) után önmagában az a tény, hogy ez a teremtmény kell neki, súlyos önérzeti problémáról tanúskodik. És akkor még finom voltam. 

 

szakmailag brilliáns eszű, de magánéletben eléggé zavaros pasi

 

Erről a "zavaros magánéletű" vigyorgószökevényről sajnos már nem lehet elhinni, hogy brilliáns eszű lenne. Pincsi karaktere és állítólagos tudása köszönőviszonyban sincs egymással. (Igaz, ebből a szempontból már a negyedik évadban is voltak törések, lásd az áramütéses részt. Elég nehéz elhinni, hogy a kölyöktől értesült volna először, hogy milyen halálközeli élmények várják ilyenkor a delikvenst.)   

Előzmény: Törölt nick (5145)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!