Keresés

Részletes keresés

t.lantos Creative Commons License 2016.07.12 0 0 57965

Praktikus elore kerdezni :)

De ilyen esetben az a legjobb megoldas, ha kered a tranzakcio torleset, mert ha nem olyan, amilyennek irja, akkor azt nyilvan nem vagy koteles megvenni.

Előzmény: Sápadtarcú Indián (57964)
Sápadtarcú Indián Creative Commons License 2016.07.12 0 0 57964

Sziasztok! Kis segítséget szeretnék kérni. Licitáltam es meg is nyertem egy videó kamera licitet. Az eladó úgy tüntette fel az allapotát, hogy New other és hogy abszolút már mentés, de  csak egy semmit mondó fotót rakott fel. Licitálás után szúrtam ki, hogy olyan szögben volt a gép fotózva, hogy nem látszott egy fontos alkatrésze. Rákérdezem, hogy megvan-e hozzá, amire írta, hogy igen, csak egy kicsit karcos. Erre kértem tőle több képet, ami alapján kiderült, hogy a kamerát javában használták, és egyáltalán nem új, vagy karc és nyommentes lenne.

Ez alapján ez azért más árat képvisel, mint amire eredetileg licitáltam. Fizetni még nem fizettem ki, de ilyenkor most mi van?

Fizessen ki, majd küldök vissza? Az eszköz kb 400ezer forint összegű. Return not accepted-et jelölt.

Ha nem fizetem ki, akkor ő nyom unpaid item-et.

Mi lenne a jó megoldás szerintetek?

faki Creative Commons License 2016.07.11 0 0 57963

Belépés után jobbra fenn fogaskerék: Profile > Payments > Preapproved payments > Set Available Funding Sources > Conversion Options > Bill me in the currency listed on the seller's invoice. > Submit

 

Viszont többnyire ennek ellenére sem engedi már a saját bankos váltást. Nem tudom, hogy hiba vagy csak így ügyeskednek...

Előzmény: Lángész69 (57962)
Lángész69 Creative Commons License 2016.07.11 0 0 57962

Kedves fórumtársak!

Az utóbbi időben csak forintban tudok fizetni az ebay-n vásárolt dolgaimért a paypal-on.

Sajnos a paypal rosszul váltja a forintot.

Régebben mindig lehetett választani.Most hol lehet beállítani ?

Köszönöm a segítséget.

 

solties Creative Commons License 2016.07.10 0 0 57961

Ez nem egészen van így, mert amíg nem adsz meg fizetési módot, addig ha visszalépsz semmi sem történik. Semmiféle unpaid elem nem jelent meg. Másrészről hatszázszor rákérdez, hogy biztos stb...Azért tudom mert próbáltam.

Na mindegy, töröltem azóta az ebay fiókomat, maradt a másik..Nem kínlódok vele.

Előzmény: nyubocs (57956)
nyubocs Creative Commons License 2016.07.10 0 0 57960

Azt írja, kipróbálta, tudna. De vásárolni nem vásárolt :)

Én is vehetnék Mercedest. Egyszer kipróbáltam, bementem egy kereskedésbe (csak a vásárlási folyamat a fizetés előtt megszakadt :)))) )

 

 

Előzmény: bombaba (57958)
solties Creative Commons License 2016.07.10 0 0 57959

Kipróbáltam, szállítás alatt!.......

 

Előzmény: bombaba (57957)
bombaba Creative Commons License 2016.07.10 0 0 57958

Én biztattam arra, hogy az ali-n vegyen valamit, a kártyáját kipróbálni, ne másokat biztasson az ebay-es próbálkozásra. De kétségeim vannak, valóban kipróbálta-e ott a vásárlást.

Előzmény: nyubocs (57956)
bombaba Creative Commons License 2016.07.10 0 0 57957

Az aliexpresszen vásárlás érdekelne, ha már kipróbáltad:

- regisztráltál, és megvettél valamit vagy csak odáig mentél el, hogy reg. nélkül kosárba raktad?

Mert utóbbinak még köze sincs a fizetéshez.

Előzmény: solties (57953)
nyubocs Creative Commons License 2016.07.10 0 1 57956

Hát majd a többiek kijavítanak, ha hülyeséget írok, de...

 

Nem ártana egy kicsit gondolkodni, mielőtt mindenféle tesztekre biztatsz itt embereket.

Ha a "Buy it now"-ra kattintasz, azzal megveszed a terméket.

Iziben át is irányít a fizetési oldalra.

Ha nem fizeted ki, akkor az eladónak ott fityeg mint eladott (jutalék!!!) de ki nem fizetett termék.

Nem mindenki tököl vele és fog Neked könyörögni, hogy ugyan fizesd már ki, hanem nyit egy "Unpaid item"-et.

Aztán ha ebből több is lesz, akkor téged tesznek ki onnan, mint azt a bizonyos macskát a szükségleteit elvégezni.

 

Irod: Egyéblént az aliexpressen nincs gond....Bár még nem vásároltam ott semmit, de kipróbáltam, tudnék..

 

Bocs, de ez egy érthetlen következtetés.

 

 

Előzmény: solties (57953)
t.lantos Creative Commons License 2016.07.10 0 0 57955

A valaszkent felmerult ostoba kerdese alapjan az a gyanum, hogy nem ez volt a kerdese :)

El akarja titkolni az ertekeleseit.

 

Ugy gondolom, hogy akinek magatol nem megy, az ne akarjon titkolozni :)

Előzmény: krisztike0000 (57926)
horvotto1 Creative Commons License 2016.07.10 0 0 57954

Köszi. Akkor már csak az a kérdés hogy mi az a listázás? Nem tudnál egy linket küldeni?

Előzmény: krisztike0000 (57926)
solties Creative Commons License 2016.07.10 0 0 57953

Tudnál mellékelni egy linket arról a termékről, (bármiről) ahol Neked sikerült/sikerülne?

 

Más...

Páran kérdezték, hogy biztos jó a kártyám?? 

Leírom még egyszer, mert lehet, hogy félreérthető voltam. Szóval jó a kártyám, mert fizettem már vele. De ha nem lenne jó, azt az eladó nem is tudná, mert az ebay fizetési opcióknál (mikor már rákattintottam a vásárlás opcióra) meg sem jelenik az általam előnyben részesített fizetési mód. De továbbmegyek egy másik accountból sem megy a dolog ahol még soha nem is fizettem semmiért, kvázi sosem adtam meg semmilyen bankártya adatot csak teszt fiókbak hoztam létre, ott is ugyanez a helyzet!!

Ez a mi volt előbb, a tyúk vagy a tojás történet. Honnan tudhatnák, hogy jó-e vagy sem egy kártya, ha meg sem tudom adni az adatait??????

 

 

 

U.I:

Egyéblént az aliexpressen nincs gond....Bár még nem vásároltam ott semmit, de kipróbáltam, tudnék..

Előzmény: XANTIi (57950)
XANTIi Creative Commons License 2016.07.10 0 0 57952

Ördög fülit. Amíg PayPal számlám pozitívban van, arról fizetek. Már itthon is egyre többször. A jótépé meg kapja be.

Előzmény: sjohn (57951)
sjohn Creative Commons License 2016.07.10 0 0 57951

Válts Amexet!

Előzmény: XANTIi (57950)
XANTIi Creative Commons License 2016.07.10 0 0 57950

Ahol az eladó felkínálja, ott tudnék fizetni közvetlenül kártyával. Webes mastercard-al. By OTP. Kipróbálva, van pár lüke angol aki még az 1900-as évek elején él szellemileg.

Bár a köcsög OTP hétvégén és banki munkaidőn kívül nem engedi használni ezt a virtuális kártyát!!??!!

Még a saját fő számlámról sem tudok rá utalni.

Előzmény: solties (57946)
bombaba Creative Commons License 2016.07.10 0 0 57949

Próbáld ki aliexpressen a kártyádat - másik fizetési rendszer - , el tudod dönteni, hogy ebay probléma vagy a kártyád a ludas. Pár centet megér, és már pár napja kipróbálhattad volna. 

 

Előzmény: solties (57946)
t.lantos Creative Commons License 2016.07.09 0 0 57948

paypal-en keresztul tudsz fizetni ezen kartyakkal, ezert van ott a logo.

Ha rank hallgatsz, azt sinalsz, amit akarsz :)

De olyat meg nem lattam, hogy valakinek vevokent kara lett volna a pp fizetesbol. Merthogy csak elonye van.

Előzmény: solties (57946)
solties Creative Commons License 2016.07.09 0 0 57947

A kártyával nem lehet gond, mert addig el sem jutok vásárlásnál, hogy megadjam az adatokat! Fel sem ajánlja ezt a lehetőséget!

Előzmény: bombaba (57945)
solties Creative Commons License 2016.07.09 0 0 57946

Oké fordítsuk komolyra a dolgot! Vannak itt jópofa gondolatok, de ettől nem jutunk előrébb! Nektek tetszik a PayPal, nekem nem. Ez nem azok problémája akik használják. De amire a kérdésem vonatkozott leegyszerűsítve, hogy csak én nem tudok bankártyával (ismétlem virtuális mastercard) vagy más se. De hogy egyszerű legyek, próbáljon meg valaki random néhány dolgot kiválasztani, és kattintson a Buy It Now gomra. Csak a paypal jelenik meg, vagy tud bankártyával is fizetni az illető? (ettől még nem kell megvenni semmit! Ez csak egy teszt) Ha igen, akkor nálam van a probléma, ha nem, akkor nekem van igazam, és valami gebasz van tegnap óta!

bombaba Creative Commons License 2016.07.09 0 0 57945

Van pénz a netkártyádon vagy netán elfelejtetted feltölteni?

Nem volt kártyacsere lejárat miatt? Esetleg lejárt a kártya? Nincs fedezet? 

Előzmény: solties (57942)
bombaba Creative Commons License 2016.07.09 0 0 57944

Nem kell komolyan venni.

" vannak rossz tapasztalataim ismerős által" - biztos nem  tudja, mi volt a rossz tapasztalat, mennyiben volt az ismerős a béna az ügyben.

A mostani eset után már ketten lesznek, akiknek rossz tapasztalata van, és akik terjesztik a PP megbízhatatlanságáról a híreket. 

 

Előzmény: Degeczi (57943)
Degeczi Creative Commons License 2016.07.09 0 0 57943

Milyen "rossz tapasztalatok"?

Egyszer beregisztrálod a bankkártyád a Paypalon, és attól kezdve kényelmesen használod: számodra pont úgy, mintha közvetlenül a kártyaadatokat adtad volna át... viszont praktikusabb, és főként sokkal biztonságosabb, mint az állandó kártyaadat gépelés (+még extra védelmet is biztosít a Paypal)

Teljesen érthetetlen vevőként az ellenkezés - de ha nem, hát nem, mindenki úgy nehezíti a saját életét, ahogyan szeretné.

Előzmény: solties (57942)
solties Creative Commons License 2016.07.09 0 0 57942

Oké! De ez eddig is így volt, akkor hogy tudtam 3 napja még kártyával fizetni ugyanazért, amire tegnap óta nem működik? Továbbmegyek, gyakorlatilag mindent az ebay-en kb tegnap óta.

Nem állítom, hogy nincs igazad, de akkor is furcsa. Sajnos a PayPal-lal vannak rossz tapasztalataim ismerős által, és én nem szeretném ezt használni. 

Akkor is érdekes ez a történet.. 

Na mindegy én vagyok a vevő, ha nem megy, hát nem megy!  

Előzmény: nyubocs (57941)
nyubocs Creative Commons License 2016.07.09 0 0 57941

Az ne zavarjon, hogy az a PayPal logója, amit Te ott látsz :)

 

Ha szerinted meg nem, akkor adj már légyszives egy példalinket.

 

 

Előzmény: solties (57937)
nyubocs Creative Commons License 2016.07.09 0 0 57940

Értem, köszi :)

Előzmény: t.lantos (57933)
solties Creative Commons License 2016.07.09 0 0 57939

Nincs! Gondoltam én is erre! Próbáltam, chrome-mal, firefox-szal, és explorerrel is! Érdekes jelenség! Írtam már az ebay-nek is, de válasz nem jött eddig. 

vili3879 Creative Commons License 2016.07.09 0 0 57938

fordító nincs véletlen integrálva a böngésződön? ha igen, akkor fizetéskor érdemes visszaállítani az eredeti nyelvre.

Előzmény: solties (57937)
solties Creative Commons License 2016.07.09 0 0 57937

Úgy látszik nem voltam érthető!

Akkor leírom, rendeltem xy terméket/termékeket néhány napja és van amit pár hete, van ami megjött már, van ami még nem. ezeket kifizettem kártyával! Ugyanazt a terméket, ugyanazon linkre kattintva egyik account-ból sem tudom kifizetni tegnap óta kártyával! Sőt ahogy észrevettem randomszerűen bármit az Ebayrol! Ennek semmi köze ahhoz, hogy Én sem kellek az ebay-nek, de viccnek jó!

Ettől függetlenül a termék/ek alatt ott van a kártyás fizetési lehetőség is! De ha rákattintok, hogy BUY it now, akkor csak a PAYPAL látszik már! Nem tudok választani, kb tegnap óta egyik accountban sem.

De ha nincs megoldás, akkor az aliexpress engedi....

t.lantos Creative Commons License 2016.07.09 -1 0 57936

"A paypal- nekem nem kell!"

Semmi gond, egyes eladoknak meg TE nem kellesz.

Mi bajod lehet egy pp accounttol, amin csak atmegy a penz?

Előzmény: solties (57934)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!