Keresés

Részletes keresés

Émile Creative Commons License 2011.03.04 0 0 51631

 Ez a bojler valamikor éveket állhatott használat nélkül. Ez lehet az oka a büdösődésnek  !

 

 És nem a vízkő - az egy szervetlen anyag.

 Hogy mit lehet csinálni ?

  Leszerelni és vagy  15 liter ecetet tölteni bele, hagyni állni 2 -3 napig, majd átöblíteni.

 Amúgy ha nagyon sokáig  csak 35 fokon megy előfordulhat ez a jelenség.

 Nekem volt vagy 10 bojlerem, de ilyen soha nem fordult elő. Néha - havonta egyszer - felzavarom 80 fokra.

Előzmény: Dobat79 (51629)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.04 0 0 51630

Szerintem cseréld/cseréltesd ki, akkor jársz talán a legjobban. Ilyen problémával, amúgy még nem találkoztam.

30-40között mocorognak az el.boylerek + esetleges munkadíj.

 

Fizettesd ki a tulajjal :D

Előzmény: Dobat79 (51629)
Dobat79 Creative Commons License 2011.03.04 0 0 51629

Helló!

 

Adott egy 80 Literes hajdú bojler amiben mindig belebüdösödött a víz de nem gyengén!Záptojásszag az ózondús hegyi levegő volt hozzá képest.

Le lett engedve a víz róla és 1 hónapig minden tökéletes volt...utána elkezdett megint büdösödni.

Ajánlották hogy vízkőmentesíteni kéne.

Na most vettem egy komplett belsejét alaplap,fűtőszál,anód,mindent...

Összeraktuk első 2 nap szép új víz szagmentesen,de a 3. naptól már elkezdett megint szaga lenni.Most már majdnem ugyan olyan büdös mint amikor benne volt a vödörnyi vízkő meg minden más szépséges dolog.

A kérdésem hogy mitől büdösödhet bele ilyen hamar a víz amikor minden kivan pucolva?

Ha lehet sokat nem áldoznék rá mert albérleti a kecó,de fürdeni kéne azért :) és hát hiába tiszta az ember ha a bőre átveszi majd a büdöset.

Amúgy ha egy fazékba felteszem a vizet melegíteni abban nem lehet érezni,csak ami a bojlerból jön...

 

Várom a megoldásokat, ötleteket!

 

Üdv.

ducky.brown Creative Commons License 2011.03.04 0 0 51628

Hogy csinál-e valami rosszaságot azt nem tudom, de mivel más szolgáltatóval nincs tapasztalatom, így csak a főgázt tudom szidni. :)

 

Amikor problémám volt a gáz minőségével (minőség, és gáz nyomás), bejelentettem, majd mikor kijöttek annyit tettek hogy meggyújtotta a gázrózsát a tűzhelyen, és megpillantotta az új gázórát. Majd annyit mondott, nincs ennek semmi baja, ítt írja alá...

 

Nos ? hm...Ez van...

Előzmény: KalásziM (51627)
KalásziM Creative Commons License 2011.03.04 0 0 51627

 Mi a baj a Főgázzal ??

 Mit csinál rosszul ??

Előzmény: ducky.brown (51620)
M63FUN Creative Commons License 2011.03.04 0 0 51626

infóm nekem sincs, csak logikus lépés. valamiből meg kell a csövezést oldani az építőiparban. ha a réz felmegy (én spec nem látom azt a konjunktúrát nyugaton sem még) akkor marad az 5 rétegű, annak gyártói pedig rögtön igazodnak az új árakhoz, vagyis emelnek. persze lehet megveszem idén nyáron az osztót meg a csöveket

nem rohadnak meg akkor sem ha 2 év múlva esek neki a lakásnak.

Előzmény: Törölt nick (51625)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.04 0 0 51625

Erről nincs infom. Nekem csak a rézcső árát mondták, hogy felviszik, a többi rézre cuccra (forrasztható-, menetes fittingekre) nem mondtak semmit.

Mondjuk leginkább már csak vízóra szereléseknél használatos a réz, esetleg kisebb javításoknál, azon kívül leginkább 5rétegűt, kivéve ipari szerelésnél (gyárak, üzemek, irodák), ott horganyzott (ivóvíz, tüzivíz), vagy vasat (fűtés). :) (de más nevében nem nyilatkozom, van ismerősöm aki foggal körömmel ragaszkodik a részhez mindenben)

 

Mondjuk, ha a megrendelő rézből kéri és nem lehet róla lebeszélni, akkor réz, de ez egyre ritkább, hogy a tulaj ragaszkodjon a rézhez. :)

Előzmény: M63FUN (51621)
ducky.brown Creative Commons License 2011.03.04 0 0 51624

Szia !

 

Igen, ez is egy lehetőség! :)

 

Gondolom szakember kell hozzá, hogy a szűrőt megnézzem.

Előzmény: morgen66 (51622)
nemnyaralo Creative Commons License 2011.03.04 0 0 51623

Nyilván nem az egész rendszer csöveinek vastagságát predesztinálja, de azért egy FÉG hőcserélőn körben kb. 15-ös cső megy végig... (a radiátorösszekötő cső is általában 15-ös...)

 

Nálam 18-as a gerinc, majd 15-ösre ágazik. 2-2 radiátor lóg a strangokon. Gond nélkül megy egy régi kazánnal (3. szezon az új rendszerben). Az egyik végére jön majd idén még kettő.

Előzmény: morgen66 (51612)
morgen66 Creative Commons License 2011.03.04 0 0 51622

Szia!

 

Lehet hogy a gázvezetéken szerelést végeztek,és piszok ment a kazánban lévő szűröbe.

Cégemnél 50 db Buderus kazánt üzemeltetünk,és mostanában voltak ilyen problémák.

Egyszer ment majd leált megint ment stb.

Szerencsére a Buderus kazán kiír egy hibakódot és a szerelők úgy jönnek ki a hibára,hogy mi bediktáljuk és hozzák hozzá az alkatrészt ha kell.

 

 

 

Előzmény: ducky.brown (51620)
M63FUN Creative Commons License 2011.03.04 0 0 51621

köszönöm mindenkinek a segítséget. mivel egy full felújított lakásban élek (mondjuk ahogy megcsinálták a gépészetet az egy vicc) van még időm variálni. gyakorlatilag nekem csak a csövezést kell cserélnem a rendszerben, mert itt az agyhalott "szakember" 15-ös rézcsővel indult és sorba kötötte a radiátorokat. mivel nem 1960-at írunk így  falon belül kell csöveznem, és mivel a lakás igen jó állapotú így a padló sem játszik. 1 mázlim van: a fürdő szétverésén kívül kb 8 méter hornyot kell összesen vágnom és megvan minden. ha így felmegy a réz akkor nyilván osztó gyűjtős rendszer kéne, de nyilván azt is viszik hozzá:-(((

 

mégegyszer köszönöm

 

ducky.brown Creative Commons License 2011.03.04 0 0 51620

Szia!

 

Egy strangon ketten vagyunk, az alattam lévő szomszéd, és mi. (nekik is cirkó van)

Mint említettem turbós kazánunk van, így ugye gyűjtőkéményről már nem beszélhetünk.

Szóval visszatérnék ahhoz az elmélethez, ahol is a mocskos főgáz tehet arról, hogy már kétszer leállt a kazánom. :)

 

Előzmény: Törölt nick (51619)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.04 0 0 51619

Nem tudom, én valószínűbbnek tartok két dolgot

1: vagy a Ti strangotok van messze és mikor több készülék is megy egyszerre, akkor nálatok már nincs elég nyomás ( ezt nem tartom valószínűnek, mert akkor ez rendszeres probléma és ettől még a piezo-nak gyújtania kéne)

2: a kémény miatt tilt le a cirkó, nem tudom , de gondolom, hogy gyűjtőkéményetek van ( ez a valószínűbb hibaforrás)

Előzmény: ducky.brown (51589)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.04 0 0 51618

Budapest, és Pest megye, ahol vállalunk munkát, illetve dolgozunk.

Továbbaikról írj privát mailt, és ott megírom, ha valóban komolyan érdekel.

Előzmény: gmkiev (51617)
gmkiev Creative Commons License 2011.03.04 0 0 51617

Te mennyiért kötödí?

Radiátor?=

Kazán?=

És földrajzi elhelyezkedés.

Előzmény: Törölt nick (51615)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.04 0 0 51616

Jah, látom Budapest, mindegy, akkor is irreálisnak tartom :)

Amúgy egyik ismerősöméknél 6radiátor van, de mondjuk jó hosszú csövezéssel, messze van egymástól minden és ott a szerelő csak 18-assal indult, és 15ös szerelések vannak.

Számomra merész, de működik nekik :)

 

Amúgy azt suttogják (kereskedő partnerek, ismerősök), hogy ápr.-május környékén 1800.- lesz egy méter 15ös rézcső :S

 

Ők sem tudják, hogy igaz-e, de a beszállítóktól hallották.

 

Hát, ne legyen igazuk. :S

Előzmény: M63FUN (51613)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.04 0 0 51615

Én az osztós megoldást javaslom, ha van helyed, és mondjuk betonba lehet szerelni.

Az osztós redszer előnyeit papesz nagyon jól leírta, bár szerintem az is az előnyei közé tartozik, hogy ha bármi van a radiátorral, akkor nem az egész fűtést, hanem csak azt az egy kört kell ki-/lezárni.

Cirkótól osztóig 22-es ( Cu ) vagy (talán elég a ) 20as 5rétegű cső, utána 16os radiátor kötések.

Falon kívül is megoldható az 5rétegű csekercsesben is, személy szerint én 50-60centinként bilincselek ebben az esetben :)

Ha falon kívül rézzel csinálod, akkor 22essel elindulsz és, amit morgen írt lekötözgeted.

22estől nagyobbal nincs értelme elindulni (már ha fali készüléked van), mivel a fűtés csonkok 3/4esek vagy a betőszettjük 22es (ld Vaillant)

 

Mondjuk nem tudom morgen a 15-20/radiátor kötés árat honnan vetted és azt sem tudom, hogy ő hol lakik, és azt sem, hogy te hol laksz, de a kicsit irreálisnak tartom, a 20at pláne, legalábbis én nem annyiért kötök egy radiátort :)

Előzmény: M63FUN (51613)
halaloszto Creative Commons License 2011.03.04 0 0 51614

a cirko arat ne szamold bele, mert az mindenkeppen kell ha nem akar megfagyni.

 

vajk

Előzmény: morgen66 (51602)
M63FUN Creative Commons License 2011.03.03 0 0 51613

akkor kicsit konkrétabban: ha 22-es csővel indulok a kazántól azon 5radiátor lesz. nem kevés ez? (mert anyagilag persze tetszik a dolog)

Előzmény: morgen66 (51612)
morgen66 Creative Commons License 2011.03.03 0 0 51612

Szerintem 22-es rézcsővel elég elindulni a kazántól az első radiátorig.Aztán 18 majd 15.

Az utoló radiátort pedig 15-ös lekötéssel elég szerelni,persze ha nem bazi nagy,

 

Osztó -gyüjtő akkor érdemes ha az ötrétegű csövet tudod az ajzaton vinni,falon szabadon szerelve kicsit macerás megcsinálni de nem lehetetlen.Létezik ötrétegű cső szálban is de jóval drágább mint tekercsben.

 

Én kihagynám az osztó-gyüjtőt,ha nincs nagyon hova tenni.

 

Kazántól az osztóig 25-ös ötrétegű elég.

 

Munkadíj Bp. 15-20 000/ kötésenként,ha szakember csinálja.

 

 

Előzmény: M63FUN (51605)
KömKel Creative Commons License 2011.03.03 0 0 51611

Hát nemtom... ő tervezi, övé a felelősség :)

Én jobban szeretem az osztógyűjtős rendszert, de nem akarom a megrendelő fszával verni a csalánt :))

Előzmény: papesz28 (51610)
papesz28 Creative Commons License 2011.03.03 0 0 51610

Ez a drágább nem drágább dolog egy picit sztem átgondolandó:)nem akarok a gépészed véleményébe belepofázni, de azért meg kell nézni pár dolgot:)

osztós rendszer:

- 16-os ötrétegű elkocog a radiátorig meg vissza, idom és minden más nélkül , izlésesen eltüntetve mindenhol, egy sarok UCS-vel lekötve, ebből x db:),ennek ára?

- az osztó ára?

- és rendszer nagyságától függően egy osztó és kazán közti strang beépítése, és ennek ra?

-Házilag is kivitelezhető, hisz egy "villácskulccsal" szerelhető a lekötés:)

-szabályozhatóbb,akár szobatermosztáttal is

 

Sima gerinces rendszer:

- egy megfelelően méretezett gerinc vezeték, akár többszöröse lehet a 16-osnak, x m hosszan, és ára?

- idomok a betonban, x db ,ár?

- betonban kulcsos idom nem ajánlott, viszont akkor már gép kell, amit otthon nem lehet olyan könnyen kivitelezni,ár?

 

Bocs , hogy beleszóltam, mi inkább ezt részesítjük előnyben:)

izlések és pofonok:)))))

Előzmény: KömKel (51606)
zizizuzu Creative Commons License 2011.03.03 0 0 51609

Na, ez jó hányinger lett, pedig tabulátoroztam vagy 5 percig. 

 

Itt egy másik formában. 

 

Előzmény: zizizuzu (51607)
M63FUN Creative Commons License 2011.03.03 0 0 51608

összegeket majd lövök a netről (nagyságrendet) de ugye nem mind1 hogy pl 35 mm-es rézcső kell vagy 22-es.  (tudom ezt egy tervező pikk pakk megmondja, csak addig nem dugnám oda a képem amíg látom hogy a pénz fele sincs meg)

vagyis akkor a kérdés hogy a csőátmérők hogyan alakulnának. abból már eléggé látnám mekkora tárcát készítsek.  egyébként köszi

Előzmény: KömKel (51606)
zizizuzu Creative Commons License 2011.03.03 0 0 51607

Jóanyáméknál vegyestüzelésű 26-os Alpexel lett szerelve, 16-os leágazókkal. 130 nm, 9 raidátor. A ház 8*16m, a kazán az egyik végében van.

Ilyen rendszerrel az utolsó radiátor már nem az igazi, eléggé lehűl benne a víz a -15-ben. A ház hőigénye olyan 15kw

 

Szerintem a Te rendszeredhez ugyan ez a 26 gerinc - 16 leágazás elég lesz, de hozzáteszem laikus vagyok. 

 

Itt alább látható a saját házam tervezett költségvetése, csak anyagár, a fontosabbak. Kulcsos alpex idomok, 26 gerinc-20 leágazásra, 90 nm 7 radiátor. Ezek  most a neten halandónak fellelhető árak, számlával. 

 

cső m ár mennyiség ár

20" 190 15 2850

26" 360 80 28800

T-idom 26-20-26 1300 10 13000

könyök 26 1200 10 12000

osztó-gyűjtő 10000 1 10000

átalakító 520 14 7280

Sarok szelep előre 1000 7 7000

sarok sz. vissza 800 7 5600      

  86530

Előzmény: M63FUN (51605)
KömKel Creative Commons License 2011.03.03 0 0 51606

Most csinálok egy 8 lakásos társasházat (kiviteli terv), és a gépészem azt mondta jelentősen olcsóbb az osztógyűjtő nélküli kivitel. Ráadásul felesleges is ilyen és ekkora rendszernél...

Sajnos összegeket nem tudok.

Előzmény: M63FUN (51605)
M63FUN Creative Commons License 2011.03.03 0 0 51605

jó estét!

 

tanácsot kérnék anyagi tervezgetés miatt.

cirkófűtésem felújítása lesz terítéken (összegfüggő hogy mikor) kb 12 kw fűtésigény van 5 db radiátorral sima kombi cirkóval. a lakás 50 nm. 2 alapvető kérdésem van: ilyen kicsi rendszernél érdemes e az osztó-gyűjtős rendszerrel variálna (nehézkes lenne elhelyezni az osztószekrényt vagy elég egy sima 2 csöves rendszer illetve ezek árban hogy állnak egymással. ha osztós mellett döntenék akkor milyen vastag csővel kell elvinni a fűtővizet az osztóig. ha duplacsöves mellett akkor vajon a keresztmetszettel mennyire kell variálnom? ( kb úgy nézne ki a rendszer hogy indul a kazántól aztán 1 leagázás 1 radiátornak megy tovább ott egy leágazás 2 radiátornak és a maradék további ág szintén 2 radiátornak)

 

érdemi válaszokat előre is köszönöm!!

 

mivel anyagi számítások miatt van erre szükségem kérem a menj el egy tervezőhöz stb. 5leteket későbbre hagyni mert nincs még itt az ideje. ha a megvalósításra kerül sor akkor természetesen ezt is megteszem.

kendu Creative Commons License 2011.03.03 0 0 51604
Azert mondom biztosra, mert nem az osszes kemeny ilyen egy utcaban mondjuk, hanem kb 4-5. A tobbiben nincs kozepso cso. Masreszt meg senkinek nincs hoszigetelt kemenye az ismerosok kozt, nekem is csak a nagy alu kemeny oszt annyi. Csak magaban a lemez, semmi extra. Ebbol kovetkeztettem arra, hogy az a nehany haz tulajdonosa kicserelte mar a kazanjat.
Persze nem csengettem be hozzajuk, lehet, hogy nem jol kovetkeztetek...
Meg ezek regi alu kemenyek, egyik masik olyan koszos, meg szurke, mint az allat, rosszabbul neznek ki, mint az en 15 eves kemenyem. Gondolom, hogy nem beleltek, hanem felujitas soran kaptak egy turbo csovet.
Előzmény: joevagyok68 (51601)
Nesty Creative Commons License 2011.03.03 0 0 51603

Kemeny nelkuli bojler es (a mar meglevo cirkohoz) indirekt tarolo volt inkabb a kerdes, nem?

Elsosorban gazdasagossagi kerdes (mennyit fogyaszt egyik-masik), mert arban nem tobbszoros elteresrol beszelunk.

Előzmény: morgen66 (51602)
morgen66 Creative Commons License 2011.03.03 0 0 51602

Szerintem olcsóbb egy kéménynélküli gázboyler mint egy cirkó + egy indirekt tároló.

Én erre gondoltam.

Meg nem  az őrlángra.

 

Előzmény: halaloszto (51580)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!