Keresés

Részletes keresés

pajaci Creative Commons License 2015.12.28 0 0 66363

Linkeltem a kábeleket árakkal.

Előzmény: Parti szél (66362)
Parti szél Creative Commons License 2015.12.28 0 0 66362

Mit nem olvastam el? Mit nem értek? 

Előzmény: pajaci (66361)
pajaci Creative Commons License 2015.12.28 0 0 66361

Látom átmentél csak írok, de nem olvasok üzemmódba.

Előzmény: Parti szél (66360)
Parti szél Creative Commons License 2015.12.28 0 0 66360

5000 voltot szeretnék vezetni 200 méteren keresztül a földre fektetett vezetéken.

Aztán a vezeték szigetelés nélkül halad tovább a föld fölött karókon vezetve, majd ismét földre fektetett vezetéken megy tovabb. És igy tovább és így tovább. Rövid szakaszokon van szükség a pásztorra, ahol a hódok közlekednek. 

Remélem végre meg tudtam írni érthetően. 

Miféle trafóról van szó? Azt sajnos nem tudom, vettem egy villanypásztort ami a 230 voltról 5000 voltra transzformálja az áramot. 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (66359)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.12.28 0 0 66359

"Úgy értettem, hogy "ennyi a távolság a pásztor és a trafó közt" . "

 

Ez a mondat másodszorra sem lett érthetőbb :)

tehát még mindig nem tudjuk, hogy hány voltot szeretnél vezetni a földre fektetve.

A villanypásztorról tudom, hogy hogy néz ki: bemegy a 230V és kijön belőle az 5000V (képek mellékelve). De könyörgök, áruld már el legalább azt, hogy MIFÉLE TRAFÓRÓL VAN SZÓ???

 

Előzmény: Parti szél (66351)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.12.28 0 0 66358

Egy rádiós távkapcsolóval lehetne indítani bólogató kutyát,

aki a bólogatásával felkapcsolja a kinti villanyt.

Előzmény: Törölt nick (66353)
C20NE Creative Commons License 2015.12.28 0 0 66357

És tényleg... :-)

Előzmény: Törölt nick (66356)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.28 0 0 66356

Az igazán profik bemennek a hivatal hivatalába és úgy helyeztetik el az utcalámpát, hogy az bévilágítsa a bejárót, udvart mindörökké.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (66354)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.28 0 0 66355

Nem kivitelezhető egyik sem, a helyszín elrendezése miatt, de nem gond, megszoktam, csak megosztottam hogy az enyém hogyan viselkedik.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (66354)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.12.28 0 0 66354

" a teraszon a lámpához, és a macska méretű kutyámra folyamatosan kapcsolgat egész este, még 8 méterről is."

 

Háziállat esetére aztat szokom javasolni, hogy kutyás háznál a mozgásérzékelő ne fentről nézzen lefelé, hanem mondjuk 1 méter magasságból vízszintesen (a kutya feje felett elnézően).

Persze ilyenkor fel szokott merülni a probléma, hogy ha a mozgásérzékelő vízszintesen néz, akkor kilát a kerítésen át az utcára és minden járókelőre bekapcsol.

 

"Tény, hogy én szembe megyek vele a járdán,"

 

Mozgásérzékelővel szemben közlekedni (nagyobb távolságban) olykor láthatatlanságot eredményez. 

Legegyszerűbb megoldás: tessék cikkcakkban közeledni a mozgásérzékelőhöz :)

Bonyolultabb megoldás: lehet, hogy az érzékelőt egy icipicit (!!!) elfordítva pont egy érzékelési zónahatár kerül a megszokott közlekedési útvonaladra, ami (az út egy bizonyos pontján) megnöveli az érzékenységet

Profi megoldás: az érzékelőt áthelyezed úgy, hogy a leggyakrabban használt útvonal minél több érzékelési zónát metsszen. 

 

Egyébként amikor belépsz a kiskapun, akkor oldalra is lépsz egyet. Ha egy zónahatárt pont arra a pontra állítasz, akkor nem kell többet cikkcakkban oldalaznod, mert már ég a villany. Persze ezt csak zárt kapunál lehet megcsinálni (ne lásson ki az utcára), mert ehhez a zónának közvetlenül a kapun belül már legalább derék magasságban kell látnia téged (a bokád/térded távolból még nem sugároz elég hőt a kapcsoláshoz).

Előzmény: Törölt nick (66346)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.28 0 0 66353

Kell a kutyára tenni egy mozgásérzékelőt, a majd bekapcsolja.

Azt meg majd egy másik bólogató kutya kapcsolja.

Persze arra is kell mozgásérzékelő, ... és így tovább.
Ha van elég bólogató kutya, meg mozgásérzékelő, egész messziről be lehet kapcsolni. :D

Előzmény: Mekk Elek ezermester (66350)
pajaci Creative Commons License 2015.12.28 0 0 66352
Előzmény: Parti szél (66351)
Parti szél Creative Commons License 2015.12.28 0 0 66351

Úgy értettem, hogy "ennyi a távolság a pásztor és a trafó közt" .  
Ezt a távot szeretném áthidalni egy szigetelt vezetékkel, hogy szabadon 

a földre fektetve tudjam elhelyezni a vezetéket, mert állatok legelnek fölötte. 

Konkrétan birkák. Aztán jönne kb 15-50 m pásztor vezeték majd ujra tovább kell vinnem az áramot egy újabb 15-50 m pásztor szakasz. 

A feladat szerint hódokat kellene elriasztani a területről és a pásztor szakaszok a hódok járatait jelentik. 

Tehát a lényeg, hogy milyen vezeték lenne a legolcsóbb, amivel ezt a magas feszültségű elektromos áramot továbbítani tudom.  Ja és hol kapható. 

Valószínüleg összességében nem is elegedő a 200 méter.

 

Válaszaitokat előre is köszönöm. 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (66335)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.12.28 0 0 66350

"Minek 7-8 méterre tenni? 10 centire elé, akkor a falról elég egy kicsi konzol."

 

Ebben az esetben teljesen igazad van: 10 centi távolságban lévő bólogató játékkutyát kb úgy lát a mozgásérzékelő, mint egy több méternyire ugráló embert.

Már csak az a kérdés, hogy mitől kezd majd bólogatni a kutya.

Előzmény: Jahno (66347)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.28 0 0 66349

Pedig van amikor pont az lenne a cél, hogy a k. macskákra és a k. galambokra kapcsoljon. :)

Előzmény: pajaci (66348)
pajaci Creative Commons License 2015.12.28 0 0 66348

"a mozgásérzékelőket úgy csinálják, hogy arra tipegő galambokra és macskákra még ne kapcsoljanak"

 

A jó fajta mozgásérzékelőket csinálják így, de mint írtad, neked gagyi van.

Előzmény: Törölt nick (66346)
Jahno Creative Commons License 2015.12.28 0 0 66347

Minek 7-8 méterre tenni? 10 centire elé, akkor a falról elég egy kicsi konzol.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (66344)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.28 0 0 66346

"a mozgásérzékelőket úgy csinálják, hogy arra tipegő galambokra és macskákra még ne kapcsoljanak"

Nem értek a témához, de a legolcsóbb gagyi mozgásérzékelőm (gap) van, a teraszon a lámpához, és a macska méretű kutyámra folyamatosan kapcsolgat egész este, még 8 méterről is.

Engem meg csak 3 méterről vesz észre.

Tény, hogy én szembe megyek vele a járdán, a kutya meg keresztben az udvaron.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (66344)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.12.28 0 0 66345

Még egy kép, tanulságos (angol nyelvű) szövegekkel. A zónák azért kétféle színűek, mert ez a kép egy dual érzékelőhöz készült.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (66343)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.12.28 0 0 66344

"Lesz még előtte akkuról működő távirányítós kínai bólogatós kutya, én már érzem. Aztán ha nem kapcsol be, majd kap egy kis 2 wattos fűtést is a fejébe."

 

A mozgásérzékelő csak akkor fog kapcsolni, ha

1: a bólogatós kutya olyan nagyot bólint, hogy a feje eközben érzékelhetően átlépi valamelyik érzékelési zóna határát (több méter távolságban már sajnos elég nagyot kell bólintania, ha a bólintás nem lép át zónahatárt, akkor nem érzékelhető)

2: a mozgó hőforrás hőkibocsátása elég erős ahhoz, hogy mozgása több méter távolságból is átlépje az érzékelő ingerküszöbét (valószínűleg kevés lesz a 2 wattos fejfűtés, a mozgásérzékelőket úgy csinálják, hogy arra tipegő galambokra és macskákra még ne kapcsoljanak)

Tehát mondjuk 7-8 méter távolságban szerintem egy kb fél métereseket bólogató műkutya, kb 20 wattos fejfűtéssel, a megfelelő pontban (zónahatár) elhelyezve talán már elég megbízható távkapcsoló volna (hideg téli időben talán elég lenne 5-10 watt is).

Előzmény: Jahno (66341)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.12.28 0 0 66343

"Ezt az oldalirányú dolgot felejtsük már el. Csak azokra a primitív PIR-ekre igaz, hogy nem látja a szembe mozgást,"

 

Ha az érzékelő a mozgási síkodhoz képest alacsony szögben van szerelve, akkor NAGYON nem mindegy, hogy a "sugarakhoz" képest keresztben vagy hosszában mozogsz: a közeledő és távolodó mozgásra csak kis távolságban kapcsol biztosan, sok méterre tőle bizonytalan a dolog.

Viszont a mozgási síkodhoz képest minél meredekebb szögben van szerelve az érzékelő, annál valószínűbb, hogy bármilyen irányú mozgásesetén érzékelni fogja a hőmérséklet változásokat.

 

Előzmény: Törölt nick (66339)
Carlos555 Creative Commons License 2015.12.28 0 0 66342

"Ha mintadarab sincs és tolómérő sincs, akkor pl 10 picike vezetékdarabot egymás mellé szorítva ráteszel egy mérőszalagra: így a fenti értékek tízszeresét mutattya (tehát 11 / 14 / 18 mm), ami már szabad szemmel is megkülönböztethető."

 

Az analóg tolómérős mérés nem győzőttt meg - a frissen vásárolt 1,5-es vezeték vastagsága ugyanaz volt, mint a fürdőszobai kiállás mintadarabja (ami állítólag 1-es), szóval kipróbáltam a ragasztószalagos trükköt, és kiderült, hogy mégis 1,5-es a fenti kábelezés. Jézuska mégis jó ajándékot hozott :)

Előzmény: Mekk Elek ezermester (66214)
Jahno Creative Commons License 2015.12.28 0 0 66341

Csak ki kellene próbálni. Lesz még előtte akkuról működő távirányítós kínai bólogatós kutya, én már érzem. Aztán ha nem kapcsol be, majd kap egy kis 2 wattos fűtést is a fejébe.

Előzmény: masterflash (66340)
masterflash Creative Commons License 2015.12.27 0 0 66340

A riasztós pir érzékelőkben általában van még valami más érzékelési mód is, engem nem ez érdekel, hanem egyszerű kültéri mozgásérzékelős lámpáról volna szó. Ezekbe gondolom, a leg primitívebb érzékelők vannak, már csak az árukból ítélve is.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (66333)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.27 0 0 66339

Ezt az oldalirányú dolgot felejtsük már el. Csak azokra a primitív PIR-ekre igaz, hogy nem látja a szembe mozgást, amiknél kizárólag függőleges téglalapokból áll a lencse.

Három dimenzióba lát a sima félgömbös tükrös, és az is, ahol kisebb-nagyobb félkörök az optika mintázata.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (66332)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.12.27 0 0 66338

"Pláne elviszik, "hisz csak szemét"."

 

:)))

Akkor a végére rá kell tenni egy aksis riasztó szirénát: amikor elvágják a vezetéket, akkor megszűnik az aksi töltése és megszólal a sziréna :)

 

Vagy marad a földkábel: az nem látszik.

Előzmény: Jahno (66336)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.12.27 0 0 66337

"Nem kell, hogy melegebb legyen."

 

Az egyszerű infra mozgásérzékelők működéséből (hőmérséklet változás figyelése) következik, hogy a környezetével azonos hőmérsékletű dolgok mozgása láthatatlan számára.

A legtöbb mozgásérzékelőnek elég mindössze pár tized fok különbség is, de valamennyi mindenképpen szükséges.

Próbáld ki: lengess pl egy lepedőt egy mozgásérzékelő előtt (pl egy hosszú bot végén a szomszéd szobából, hogy téged ne lásson): ha a szövet+bot már szobahőmérsékletű, láthatatlan lesz a mozgásérzékelő számára.

A nemtúlokosan felszerelt udvari mozgásérzékelős lámpák is csak akkor kapcsolnak be, amikor száraz a kutyád: esőben (vizes kutya) csak ritkán :)

Előzmény: Jahno (66334)
Jahno Creative Commons License 2015.12.27 0 0 66336

"kell hozzá egy kis jósűrű zöld meg barna festék a  lefröcsköléshez, pár tekercs sötét szigszalag a kamu toldásokhoz és az egészet jól gyűrd is össze)."

 

Pláne elviszik, "hisz csak szemét".

Előzmény: Mekk Elek ezermester (66335)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.12.27 0 0 66335

"ennyi a távolság a pásztor és a trafó közt. A v.pásztor 5000 voltos és ezt szeretném elvezetni 200 m távolságra."

 

A feladat nem egyértelmű.

Az 5000 voltot akarod elvezetni 200 méterre?

Vagy a villanypásztor dobozába szeretnéd elvezetni a 230 voltot 200 méter távolságból?

 

Ha a 230 voltos vezeték a földön fekszik, az életveszélyes. Vagy alkalmazz földkábelt és ásd be jól a földbe, vagy ne 230V legyen a kábelben, hanem annyira picike feszültség (12-24V), ami nem árthat senkinek.

Drága kábelt ellophatják, ezért tedd láthatatlaná (legyen kb terepszínű) és tedd értéktelenné: miután megoldottad, hogy csak kis feszültség menjen ott, csillivilli kábel helyett fektess le két girbegurba, koszos, (látszólag) ezer helyen megtoldott, festékes, stb villanydrótot (ilyet új fekete vezetékből is lehet készíteni, kell hozzá egy kis jósűrű zöld meg barna festék a  lefröcsköléshez, pár tekercs sötét szigszalag a kamu toldásokhoz és az egészet jól gyűrd is össze).

Előzmény: Parti szél (66323)
Jahno Creative Commons License 2015.12.27 0 0 66334

Nem kell, hogy melegebb legyen.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (66332)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!