Keresés

Részletes keresés

papesz28 Creative Commons License 2011.03.10 0 0 51810

Megkaptam, és megy ma a válasz:)

Előzmény: Broome (51809)
Broome Creative Commons License 2011.03.09 0 0 51809

Köszi, mail ment.

Előzmény: papesz28 (51804)
pajaci Creative Commons License 2011.03.09 0 0 51808

Én is úgy hallottam, hogy amerikai, de semmi érdemleges infót nem találok róla.

Annak idején (4. éve) 120ezerért vettem akcióban.

Remélem bírja még egy darabig.

Előzmény: morgen66 (51807)
morgen66 Creative Commons License 2011.03.09 0 0 51807

Ha jól tudom amerikai gyártmány.

De most nem tudom ki gyártja,lehet hogy Eu-ban valahol.

Nem egy elterjedt tipus,és úgy hallottam elég drága a szervizelése.

Előzmény: pajaci (51798)
morgen66 Creative Commons License 2011.03.09 0 0 51806

Ha osztó van minek présidom?

Én szelepes osztó gyüjtőt raknék a beszabályzás miatt.

Ha valami probléma adódik akkor csak azt a kört kell kizárni ami hibás.

Hmv fűtés csonkja 3/4"vagy 1" 25-ös vagy 32-es.

Gyenge áramú vezeték de tipust nem tudok.

Előzmény: Agur (51796)
morgen66 Creative Commons License 2011.03.09 0 0 51805

Hát nem semmi a rendszered.

Én a helyedben megnyugtatnám az asszonyt,a biztonsági szelepek megoldják a problémát ha lesz.

A boilert szerintem a Berettára kösd,gondolom nyáron nem akarsz fűteni a kályhával.

Most mi vezérli a rendszert?

Szobatermosztát, motoros szelep,érzékelő ezeket még beépítheted.

Persze ez csak az én véleményem.

Előzmény: csigaszeg (51795)
papesz28 Creative Commons License 2011.03.09 0 0 51804

sztem vegyük fel a kapcsolatot , mert ennek a felét kiszórnám, felesleges ennyi mindent belerakni, és valószínűleg látatlanban is olcsóbban ki lehet hozni , mint az itt felsoroltakkal:)))))

 

Előzmény: Broome (51803)
Broome Creative Commons License 2011.03.09 0 0 51803

Tisztelt szakemberek!

Én laikusként egy nehéz döntés előtt állok. Két kivitelezőtől is kértem árajánlatot az épülő házunk  víz és fűtés szerelésére. Nagyvonalakban faelgázosító kazán + 1 m3 puffer tartállyal + padlófűtés és radiátor is lesz az épületben.  A meleg vizet  télen a kazán, nyáron a napkollektor és/vagy villany biztosítja.

A két szakember más-más termékekből rakta össze az ajánlatát. Szeretnék segítséget kérni melyik a jobb választás. A nagyobb tételeket leírom, remélem ad valamilyen támpontot.

A:

Fűtés: Atmos DC22 kazán

Wilo RS 25-7 keringtető sziv

GWT 100l-es puffertartály

Merülőhüvelyes termosztát

Háromutas motoros váltószelep+motor

Laddomat 21 hőszab szelep

Flamco Duo solár 300l indirekt tároló

N100 reflex tágulási tartály

Kollktor: DÉG-RIELLO síkkollektor

Oventrop sziv. hidraulikai egység

Oventrop Unibox RTL padlófűtés szab

Osztógyűjtő átfolyásmérős (11 körös, Németh Kft)

Solár automatika SIEMENS

Solár tágulási tartály

Víz: PPR elemek

Flamco Solar 300l kétcsőkígyós tározó (miért van még egyszer?)

B:

Fűtés: Atmos DC22 kazán

nad 1000l v2 puffertartály

ESBE 465+G25.50 sziv

140i tágulási tart

V135-1B keverő/elosztószelep

T100R-AB kapillártermosztát

TS130-3/4B termikus elfolyószelep

OKCE 200ntrr/2

FIX! UPS20-50 180 1x230V

síkkollektor

Solár tágulási tartály

Solár sziv. egység Solution (1-13l/min)

Rehau HKV-D5 osztó-gyűjtőátfolyásmérővel

Víz: Rautitan elemek

 Persze egy csomó apró elem van még benne, de a nagyobbakat próbáltam összeszedni.

Véleményeteket előre is köszönöm.

jó hír Creative Commons License 2011.03.09 0 0 51802

Ha lenne valami infód...megköszönném...

 

tavaly előtt ősszel lecseréltem az egyik konvektort F8.50 kandalló hatásúra...már az első hónapokban az üveg furcsa színű lett, tavaszra már nem is volt látható a láng...a szervíz kijött, azt mondta a fiatalemer, hogy salétromos a gáz(sic!)...na egy kis feszítés után a gyár jelezte, hogy kicserélik, de nincs raktáron...most őszre hoztak(nyugatnémet), szervíz, csere, és azt még megjegyezte a faszi, hogy ezt csak szívességből tették, mert a gáz ugye...   pár hét, és az új üveg is ugyanolyan...az előző üveget a szerelő el akarta tenni, nem engedtem... tiszta pikkelyes volt...látszott, hogy hengerlési üveghiba....ezt kivettem, ugyanolyan repedezett, matt...

 

 

...a szépséghiba  az egészben, hogy még van kettő ilyen konvektor a lakásban öt éve, és gyönyörű átlátszó mindegyik üvege...

 

ilyenkor mi van?

Előzmény: Törölt nick (51800)
Dunit Creative Commons License 2011.03.09 0 0 51801

 Látom kikérdezel. De szerzek 45 ért konvektort !

 Viszont megtervezem a fűtést, ha kell.

 Tehát  : 24 kW-os kombi túrbós cirkó ( csak a melegvíz miatt, amúgy a 12 kW -os is bőven elég lenne).

 Radiátorok ?

  4 db, 2 - és 1 kW közti hőleadással.  Pontosabban 1 db 2  kW és 3 db 1,5 kW igaz ez csak 6,5 kW - nem illik a kazánhoz.

 Jó legyen 2 db 2,5 kW és 2 db  2 kW ennyi bőven elég ennyi a hőigény.

 A többi : nyilván szelepek,  csővek stb. még vagy 17 - 23  tétel, de ez a jövő zenéje.

 Terv nélkül semmit nem érdemes csinálni - gázos dolgot meg nem is szabad.

 

 Tudod van autóm, tudok vezetni, de nincs jogosítványom  !!

 

 

  

"Amúgy elég lenne a fali fűtő is, mert gondolom a melegvíz ellátás most is boylerről vagy vízmelegítőről van megoldva.... "

 Jó az ötlet  !!

 Főleg azért mert 3 gázcsonk van. Egy az élő konvektornak 2 meg egyenlőre ismeretlen. Valószinű gáztűzhely és valami fűtő alkalmatosságnak.

 Aki kiépítette  ő már a mennyországban,  az eladó meg semmit nem tud !

 

 

 na  ja,  a melegvíz : élő,  vezérelt áram egy eccerű bojlert táplál, azt a szép  ?  /már akinek/ fürdőszobát szétverni  ??

 

  Jó legyen ráadásnak 1 db törölköző szárító. Annak mennyi a hőleadása ??

 

 De köszönöm az instrukciókat.

 Tehát   100 eft  150 eft vagy 600 -700 eft ez itt a nagy kérdés !

Előzmény: Törölt nick (51800)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.09 0 0 51800

Hmmm...

 

Telekhatár min. 6méterre, másik lakóépület min. 10méterre és mehet a turbós cirkó oldalkivezetése, bár jó lenne tudni, hogy milyen gázszolgáltatóról is beszélünk.

 

Ennek a fűtési rendszernek a kiépítés sokmindentől függ (készülék típus, radiátor szám, radiátor méretek, osztós avagy idomokkal szétosztott rendszer, stb.)

 

Ezekre pontosabb árat akkor tudnék mondani, ha láttam volna már személyesen a helyszínt....

 

Amúgy a konvektor az inkább 150.000.- mivel 80.000.-körül vannak a konvektorok és pl. FÉG-et elég nehézkes beszerezni (legalábbis tavaly nekem nem igen sikerült) csak az F 8.50kandalló hatású látványkonvektort, aminek a nettó listaára 80.000.-körül mozog, ehhez jön még gázterv és gáz MEO :S

 

Amúgy elég lenne a fali fűtő is, mert gondolom a melegvíz ellátás most is boylerről vagy vízmelegítőről van megoldva....

Előzmény: Dunit (51799)
Dunit Creative Commons License 2011.03.09 0 0 51799

 Köszönöm !

 

 Tehát a lakás méretei : 50-51 m2  , 4 m -es belmagasság, és ami a lényeg , emelet közi, azaz alulról és felülről is fűtött terek.

 

 Az egyetlen konvektor , az üzemelő körfolyósó gangra néz. Az új viszont olyan telekre nézne- kivezetve, amihez legközelebb  csak 20 m -re van épület.

 Persze  a saját  az épületen  a saját ablakok esetleg akadály lehet , mivel alul is felül  is van ablak 4 -4 méterre. Vagy ha nem  az ablak  alá raknánk akkor 4,5 -4,5 méterre. Gázcsonk egyébként kiépítve.

 A GMBSZ -t eléggé sajátossan értelmezik. Ha akarom vemhes , ha nem akarom, akkor nem vemhes !.

 Erre a munkára lenne  100 -150 eft konvektornál, ha cirkós lenne, ami már csak zárt égésterű, az meg vagy 600  eft. De a kémény bélelés lenne csak 200, ott indulna. Tényleg a parapet zárt égésterü kazán sehogy se megy ?

 Na még egyszer kösz !!

 Én nem csodálkoztam ismerem a lakáson belüli hőlépcsős problémákat !

Előzmény: Törölt nick (51794)
pajaci Creative Commons License 2011.03.09 0 0 51798

Quadriga t2 23 mffi kombi turbós kazánom van, immár négy éve.

Böngészem a netet, de nemigazán találok róla infót.

Nincs semmi baja pillanatnyilag, csak érdeklődöm.

Ismeri valaki?

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.09 0 0 51797

Ment mail, az itt megadott címedre!

Előzmény: Agur (51796)
Agur Creative Commons License 2011.03.09 0 0 51796

Sziasztok!

 

Pár kérdésre kérek választ a szakértő Úraktól.

 

A családiházunkat építjük át, éppen és a fűtés újra csövezése következik.

Az ajzatba építjük ki 5 rétegű csövekből présidomokkal.

Az első kérdésem, hogy az osztó-gyűjtő idomra kell-e elzárószelep körönként  ha radiátoronként van az osztótól a kétcsöves fűtéskör?

 

Valakikor majd a Hmv készítésre indirekt fűtésű víztárolót akarok beépíeteni a fűtésére alkalmas církóval együtt. A beépítést most szeretném előkészíteni beépíteni az ajzatba, mert nem egy helyiségben lesz a kettő.

 

A kérdésem az, hogy milyen méretű 5 rétegű csöre lesz szükség a Hmv hőcserélőjének fűtéséhez?

Milyen kábelre van szükség az érzékelők és a vezérlés bekötésére?

 

Remélem érthető amit írtam.

 

Üdv!

Agur

 

 

csigaszeg Creative Commons License 2011.03.09 0 0 51795

Sziasztok!!!

 lehet, szorosan nem ide tartozik.................

Tanácsot szertnék kérni tőletek,olvasom a fórumot már naon régen.Elég sok jó szaki van itt , szerintem.Nos van 1 már 2 éve működő párosításom,mégpedig 1 Beretta kombicirkó+hozzákötve 1 épített téglakályha, vízregiszterrel.Ez most is műkszik,csak  át akarom alakítani biztonságosabbra.Most a kályharész  is nyomás alá van téve, előrevetítem semmi gondom nem volt még vele,csak az asszony parázik tőle, de ugyi az ördög nem aluszik..........Be van most is építve 1  db sts-20-s termoszelep,1 db 2,5 bar nyomású biztonsági szelep a rendszerbe,meg még a cirkón is megvan a túlnyomás szelep.Érdemes -e átalakítani a kályha részt hőcserélősre, nem nyomott rendszerre?Ha igen milyen hőcserélőt kellene alkalmaznom?A kakályhába kb 20 kw teljesítményű a tűztérbe épített csőregiszter.Van még 1 kérdés(lesz még több is) a mostani rebdszeren van 1 átalakított boiler is, hőcserélővel gyártja a meleg vizet egész fűtési szezonban mint a kisangyal....azt a kályha körén hagyjam, vagy a fűtéskörbe aplikáljam be?Milyen vezérléssel lehetne a legegyszerűben megoldani ezt a két kört, hogy frankón működjön?Bocsi a sok kérdésér.........

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.09 0 0 51794

Nincs betiltva, lehet újat szerelni, cserélni, bővíteni stb.

 

A GMBSZ taglalja azon feltételeket, hogy ezt hogyan is lehet megvalósítani.

 

A helyszín ismerete nélkül nehéz bármit is mondani, hogy mit engednek és mit nem?!

 

Nem tudom ugyan, hogy mekkora a lakás, de ne csodálkozz, hogy egy konvektor nem fűt be egy lakást (mondjuk sem a konvektor, sem a lakás méretét nem ismerem )....

Előzmény: Dunit (51790)
M63FUN Creative Commons License 2011.03.09 0 0 51793

köszi érdekes!

Előzmény: halaloszto (51787)
M63FUN Creative Commons License 2011.03.09 0 0 51792

még kb 2 évvel ezelőtti kéményseprő infóm szerint nincs betiltva de: 2 méteres sugarú ! körben semmilyen nyílászáró vagy szellőző nem lehet és valami 8 méteren belül sem lehet szemben senki és felette lakószint sem lehet. vagyis úgy van betiltva hogy nincs de nem lehet újat telepíteni (ugye zömmel ablak alá volt régen telepítve nah ez most kizárt). régit ugyanakkora vagy kisebb készülékre lehet cserélni, nagyobbra nem.  (ha nem  így van akkor engem a koromadószedő informált félre)

Előzmény: Dunit (51790)
jó hír Creative Commons License 2011.03.09 0 0 51791

...hogy tiltva van-e nem tom, de az egyik ellenvetést igen...aszongyák hozzáértők, hogy az ablak alá szerelt konvektor felszálló akármilye szellőztetéskor, vagy csukott ablaknál is visszaáramolhat a lakásba...persze csk pici arányban, de ez sem előny...a többit nem tudom...nálam már nem az ablak alá lett szerelve...

Előzmény: Dunit (51790)
Dunit Creative Commons License 2011.03.09 0 0 51790

 Üdv. Mindenkinek !

 A kérdésem az lenne, hogy igaz e hogy aparapet konvektorok ketegoríkusan be vannak e tiltva ?

 Hogy finomítsam is a kérdést.

 Új beruházásnál nem engedett.

 

 Meglévő lakásnál + konvektor nem engedett.

 

 Meglévő cseréje nem engedett.

 

 Engem az érdekelne ,hogy van egy lakás , amit csak egy fűt. Ez teljesítményileg is kevés, de ami a fő kifogás alakás bizonyos részeibe alig jút el emeleg. A hőlépcső  23 és 16 fok között

halaloszto Creative Commons License 2011.03.08 0 0 51789

ez a sztori amit irtam kb az ipari szabvanyok feltalalasanak korabol, ugy saccra a 19sz vegerol valo. szoval akkor meg nem az volt a tortenet, hogy berogyik-e a meneteles kozben, hanem hogy akkor a felcolos cso falvastagsaga 4mm feletti volt, ma meg 3mm alatti.

vajk

Előzmény: Wattocsak (51788)
Wattocsak Creative Commons License 2011.03.08 0 0 51788

A cső falvastagságát a megmunkálhatósága is erőteljesen befolyásolja.

A vékonyfalú vezeték nem alakalmas a menetvágásra. 

Előzmény: halaloszto (51787)
halaloszto Creative Commons License 2011.03.08 0 0 51787

szoval a tortenet tomoren: amikor elkezdtek iparilag csovet gyartani, es szabvanyositottak a mereteket, akkor a nevleges atmero a belso atmero volt. hiszen a meretezeskor az szamit. a 3/4-es csoben a luk volt 3/4 col. (egy col 25.4mm). a falvastagsag annyi volt, amennyi a standard nyomasallosaghoz kellett, ebbol kijott a kulso atmero. igy a kulso atmero nem lett kerek szam, es alig van koze a nevleges merethez.

 

aztan ahogy egyre jobb acelokat birtak gyartani, meg a gyartastechnologia fejlodott, egyre vekonyabb fallal is kepesek voltak ugyanolyan nyomasallo csovet gyartani. viszont a kulso atmerot nem valtoztathattak meg, mert a fittingek meg a menetek hasznalhatatlanna valtak volna, nem lehetne osszetoldani egy regi meg egy uj csovet. igy a belso atmero nott meg ahogy a falvastagsag csokkent.

 

egy alap 3/4-es cso belul kb 20mm, a 3/4 col meg csak 19 korul van.

 

vajk

Előzmény: M63FUN (51782)
pajaci Creative Commons License 2011.03.08 0 0 51786

Lehet a jövő rejtélye marad :-)

Előzmény: papesz28 (51785)
papesz28 Creative Commons License 2011.03.08 0 0 51785

http://www.poly-mix.com/aruhaz/kategoriak/horganyzott_hegesztett.html

ezen az oldalon 3,2mm a vastagság, lehet elírás volt, vagy nagynyomásra tervezett cső, sztem is erős ez a falvastagság:))))

Előzmény: papesz28 (51784)
papesz28 Creative Commons License 2011.03.08 0 0 51784

nem tudom ezt a táblázatot a neten találtam:))))

 

nem kerestem végig az összeset külön -külön, de ha gondolod ennek is utánanézhetek:))))

 

 

Előzmény: pajaci (51783)
pajaci Creative Commons License 2011.03.08 0 0 51783

1.1/4" l 42.23mm I 32mm = 5,1mm falvastagság

 

      3" l 88.25mm I 80mm = 4,1mm falvastagság

 

Ez tényleg így van?

Ha igen miért?

Előzmény: papesz28 (51779)
M63FUN Creative Commons License 2011.03.08 0 0 51782

OFF valójában csak a tudatlanságom csökkentése miatt: ezek coll-os méretezések egyébként hogy jönnek ki? konkrétan arra gondolok hogy 1 coll  durván 25mm vagyis az 1/4 coll akkor 25/4 kéne lenni de persze inkább 25/3. ha esetleg kaphatnék valami jótékony homályt....... :-))

Előzmény: halaloszto (51780)
papesz28 Creative Commons License 2011.03.08 0 0 51781

Őszintén megvallva , hisz mindenki a legjobban saját hibájából tanul:)))))

én ennek a témának neki estem mint bolond borjú az anyjának:))),hirtelen ránéztem és át sem gondoltam rendesen (amiért elnézést kérek, hisz nem volt érdekem megvezetni még véletlenül sem) hogy tényleg a 3/4-es cső milyen nagy ármérővel bír, és csak arra támaszkodtam, hogy általában a külső méretet adják meg méretezésnél:))))ezért az a számítás lett belőle , amit láttál

 

aztán átgondolva, amit írtál, rendesen utánanéztem, hisz igy korrekt, és ez a "táblázat" lett belőle, ami viszont már fedi a valóságot

 

viszont a szűkített idom elmélet viszont megállja helyét, tehát ahhoz azért tartom magam:))))

Előzmény: halaloszto (51780)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!