Keresés

Részletes keresés

laranjeiras Creative Commons License 2005.07.26 0 0 1129

Ezt a hotelt nem ismerem sajnos, és a napokban biztosan nem jutok el a környékre, de hátha valaki aki még olvassa ezt tud mondani valamit.

 

Amit találtam ez volt: http://www.portugalvirtual.pt/_lodging/costadelisboa/lisbon/hotel.internacional/ptindex.html

 

A látottak alapján jó helyen van, bár az ára nem csekély.

Előzmény: Noa Pearl (1122)
Noa Pearl Creative Commons License 2005.07.26 0 0 1128

1 web site-ra bukkantam az iment, mely hotel/panziok elerhetosegeit tartalmazza kulonbozo kategoriakba sorolva (5*, 4* stb)

rakerestem 1-2-re es bakker introkent "izmosfiuk" jelentek meg..

gay hotel..

 

pbence2345 Creative Commons License 2005.07.26 0 0 1127

Nyilvan mas a ket tipusu bor, de a Tokaji Aszuval sztem ott is lehet aratni.....:-))

 

Az idovel kapcsolatban mar portugalia sem szamit biztosnak...... De en mindig a jot keresem midnenben, es legalabb nem egtunk s..rra az elso napokban. Eleg volt a delen a napsutest elviselni....:-))

Persze a 18C-os esos landolas utan nem ezek a pozitiv gondolatok merultek fel bennem, annyi varakozas utan.....:-)))

Előzmény: quilla (1125)
quilla Creative Commons License 2005.07.26 0 0 1126
Ja igen, kifogtatok az esos szakaszt az ittlet elejen, gondoltam az a nyaron az egyetlen. De nem, vasarnap ota hasonlo, csak azzal a kulonbseggel, hogy most joval melegebb van. Mondjuk kellemesen permetezett vasarnap, delutanra meg mindig kisut...
Előzmény: pbence2345 (1124)
quilla Creative Commons License 2005.07.26 0 0 1125
Jeee, velem sosem pakoltattak meg ki uveget emiatt. Persze en nem is innen vittem bort haza, hanem forditva :o) Nemnormalis dolog, tudom :o)
Előzmény: pbence2345 (1124)
pbence2345 Creative Commons License 2005.07.26 0 0 1124

Juj-juj!

 

Vigyázni kell mit rak az ember a ruhák közé.....

Én most az összes portói bort a hátizsákomban hoztam haza, csak az volt benne, de dugig raktam......portoba ki is pakoltattak a repteren, mert nem lattak az atvilagitoba a sok uvegtol,h van-e benne fém....:-))) Majd leszakadt a hátam mire hazaértem.....:-)))

Előzmény: Noa Pearl (1107)
pbence2345 Creative Commons License 2005.07.26 0 0 1123

Ma sajnos nem fog osszejonni, de irtam mailt neked.

 

udv

Előzmény: v_viktor (1120)
Noa Pearl Creative Commons License 2005.07.26 0 0 1122

 

a Hotel Internacional-rol tudsz valamit?

azert gondolkozom ezen, mert a Rossion van.

koszi

Előzmény: laranjeiras (1121)
laranjeiras Creative Commons License 2005.07.25 0 0 1121

Ebbôl most kimaradunk, azt hiszem. Már voltam ezeken a helyeken :o)

 

Lisszabonban azt hiszem pár érdekes rész:

1. Ocenario

2. a Vasco de Gama mellett a park, egészen a toronyig. Ott van libegô is.

3. Baixa - Chiado, Alfama: barangolás

4. São Jorge kastély (Alfama)

5. ha bevásárlóközpont, akkor az egyik legnagyobb európai: Colombo (Colegio Militar / Luz, a kék metró vonalán)

6. Állatkert, nagyon jó, kb. 3-5 óra gyerekkel + a delfinek

7. a felfedezôk emlékmûve megint mûködik péntek óta, de azon túl a Belém tornyot érdemes megnézni, és Belémben a múzeumokat (kocsi, tengerészeti, egyéb)

8. van planetárium is

9. Gulbenkian, ott nem voltam, nem az én világom, de állítólag nagyon jó

10. Sintra, korán kell indulni, lehetôleg délelôtt, különben az ember könnyen kimarad valamibôl. (A térképeknek nem szabad bedôlni, vannak útközben hegyek is.)

11. a két híd: a Vasco de Gama hídja szerintem a toronytól a legszebb, az Április 25-e pedig a Docas-ból, ha éppen ott eszel, vagy ha átmész rajta, akár vonattal, amint Setúbal-ba mész. (Setúbalban nincs rendes strand, át kell menni Troia-ba.)

12. a stadionok: talán a Colombóba menet egyszerûbb megnézni, de jobb megkérdeni valakit ott helyben hogyan jutsz oda, mert nem mindenki találja meg az utat (nem egyértelmû)

13. Cascais: tengerpart + egy ebéd a Villa Cascais bevásárlóközpontban, spórolósabbaknak a Jumbo-ból

(14. Estoril-ról nagyon keveset tudok sajnos)

 

Szóljatok ha valamiben tudok segíteni, néhány árra is emlékszem még, vagy meg tudom nézi ha kell.

Előzmény: Törölt nick (1115)
v_viktor Creative Commons License 2005.07.25 0 0 1120
Bence,

küldtem neked emailt a gmailre az elérhetőségemmel

Ha úgy alakul csörögj!

Viktor
Georgethebig Creative Commons License 2005.07.23 0 0 1119

Nem veszélyes szerintem. Nemrég mentünk végig rajta (Av. de Liberdade) éjfél-1 óra körül, minden rendben volt. Kisebb csoportokban beszélgettek fiatalok, semmi probléma nem volt, nagyon nyugodt résznek tűnt. Ráadásul jó széles út, úgyhogy ha nem szimpatikus elemek jönnének veled szemben, akkor át tudsz menni a másik oldalra...

Előzmény: Noa Pearl (1116)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.22 0 0 1118
Ezt nem tudom én csak nappal közlekedtem a metróval és nappal minden o.k.,éjjel nem tudom milyen a közlekedés.
Előzmény: Noa Pearl (1116)
v_viktor Creative Commons License 2005.07.22 0 0 1117
Nem igazán amennyire én láttam, az egy ferekventált főút, mindig vannak ott emberek.Nem fog senki késsel neked támadni még akkor sem ha a fényképeződet hordod a nyakadban. Viszont a csomagjaid soha ne rakd le sehol nyilvános helyen 2 másodpercre sem!
Előzmény: Noa Pearl (1116)
Noa Pearl Creative Commons License 2005.07.22 0 0 1116

KB hasonloak az elkepzeleseim. a neten van jo sok info + van 3 konyvem Portugaliarol.

1 kerdes: mennyire veszes ejszaka 1edul kozlekedni Baixa es a Praca Marques de Pombal kozott?

Előzmény: Törölt nick (1115)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.22 0 0 1115
Lisszabon:Baixa Chiado és környéke-sétálóutcák,Oceanarium,Vasco de Gama torony,Vasco de Gama bevásárlóközpont,Állatkert,Gulbenkian múzeum,Felfedezők emlékműve és környéke,hidak,stadionok
Lisszabon környéke:Sintra,Cascais,Estoril,Setubal
Előzmény: Noa Pearl (1114)
Noa Pearl Creative Commons License 2005.07.22 0 0 1114

varoslatogatas Lisszabonban: roviden

kezdo szinten nekem, mert meg nem jartam sem Lisszabonban, sem Portugaliaban

elkepzeleseim mar vannak, hogy mit kellene megnezni, hol kellene lakni.. ilyesmi.

Előzmény: laranjeiras (1113)
laranjeiras Creative Commons License 2005.07.21 0 0 1113
Milyen kirándulásról van szó?
Előzmény: Noa Pearl (1112)
Noa Pearl Creative Commons License 2005.07.21 0 0 1112

nah meg 1x probalkozom:

- ha vki szeretne csatlakonzi novemberben 1 lisszaboni kirandulashoz, az ne hezitaljon kapcsolatot felvenni velem :)

Noa Pearl Creative Commons License 2005.07.19 0 0 1111

ez korabban bevalt modszer volt nalam. idaig nem volt semmi gond. kezibe nem tettem, mert az anelkul is nehez volt.

a szerencsetlensegben a szerencse, hogy a vorosbor nem torott ossze.

vegulis mindegy, mert az olivaolaj sem jon/jott ki.

termeszetesen a tanulsagot levontam :)

Előzmény: quilla (1110)
quilla Creative Commons License 2005.07.19 0 0 1110

Es vajon miert tetted a ruhak koze az uveget?? :o))) Uveget csak kezibe tegyel es zacsiba becsomizva az elovigyazatossag miatt :o)

Szerintem amugy ugyanolyan az oliva itt, mint mashol ahol terem :o) Finom es kulonbozo. Ha beesel egy piasra akkor meg veheted/viheted kilora :o)) Egeszen vilagostol az egeszen sotetig, kicsitol a nagyig mindent megtalalsz, nem is nagyon kell utannajarni... legalabbis errefele nem.

Előzmény: Noa Pearl (1107)
Noa Pearl Creative Commons License 2005.07.19 0 0 1109
mar ezert is megerte Portugalia :))
Előzmény: v_viktor (1108)
v_viktor Creative Commons License 2005.07.19 0 0 1108
Tökjó skizó helyesírásbaki.. szóval mi - foglaltuk, és "on the spot" :)

Szerintem délebbre aki nem szereti az olivát annak nem lesz jó sorsa!
Igazság szerint én sem szerettem amíg ki nem jutottam.
Előzmény: v_viktor (1106)
Noa Pearl Creative Commons License 2005.07.19 0 0 1107

en nagyon szeretem, ezert is kerdeztem..

barmerre jarok, mindenhonnan hozok haza.

zold az vmi extra virgin lehet

az utolso alkalommal sajnos osszetortek a repulon.. amit a ruhaim bantak :-

terveim szerint 1 helyen maradok (vmi belvaros kozeli szallodat keresek)

4 nap nem sok ido, mindenhova ugy sem jutok el

Előzmény: v_viktor (1106)
v_viktor Creative Commons License 2005.07.19 0 0 1106
Háááát, te tudod. Ha mozogsz akkor persze oké. De ha maradsz egy helyen akkor foglald be egyszerre mert könnyen elfogyhat alólad a szoba :)

Ja, és egy kis elrettentés: az a szoba amit én 37 EUR-ért foglaltunk, az on the sport 87 EUR (!!!) lett volna...

Oliva? Van mindenütt :) Sárga meg zöld, szerintem a zöld ami jó sötét az a tuti. Az oliváik meg nagyon finomak bogyóban, már annak aki szereti.
Előzmény: Noa Pearl (1105)
Noa Pearl Creative Commons License 2005.07.19 0 0 1105

aham. arra gondoltam, hogy egyenkent foglalom le a szobat minden egyes napra.. ahogy foglalhatoak lesznek az oldalon..

milyen a portugal oliva olaj?

Előzmény: v_viktor (1104)
v_viktor Creative Commons License 2005.07.19 0 0 1104
A Rates2Go-val én foglaltam Lisszabonban régebben, teljesen jól működik.
Last minute-re vigyázni kell mert simán elfogyhat. Nekem a megcélzott helyen 4 megfelelő szoba volt, mire elküldtem már csak 2.
Előzmény: Noa Pearl (1099)
Noa Pearl Creative Commons License 2005.07.19 0 0 1103

az oldalon 1 honappal korabban le lehet foglalni a helyet. ha mar nem aktualis az opcio, akkor "sold"-dal jelzik. nem tudom. ha MasterCard-dal kifizetem, akkor vmi depositot levesznek a kartyarol.

masreszt, ha nem jon ossze, akkor majd Lisboaban keresek szallast erkezes utan. ugy alakult, hogy novemberben megyek, akkor nem hiszem hogy szamolni kell turistadompinggel.

addig is 1000rel tanulom a portugalt. :)

Előzmény: pbence2345 (1102)
pbence2345 Creative Commons License 2005.07.18 0 0 1102

En nem ismerem ezt az oldalt. A last minuteval vigyazni kell, mert szallas az van, viszont lehet, hogy eppen az a hely ahova menni szeretnél arra az időpontra tele lesz, és másikat kell keresni.

 

Én szimplán felhivtam a helyet az állomásról, mondták, hogy ok, és fél óra múlva ott voltam. Aveiroban egy ismerősön foglalt előre szállást, itt történt meg, hogy amibe eredetileg szerettem volna, az pont akkorra tele volt, de bőven volt más. Délen pedig ahol láttuk, hogy szoba kiadó vagy panzió, hotel, oda betértünk. Volt olyan, hoyg este 11-kor tehát nem probléma.

Előzmény: Noa Pearl (1099)
pbence2345 Creative Commons License 2005.07.18 0 0 1101
Autóbérlésről 1080-as hozzászólást olvasd el.
Előzmény: Verp (1100)
Verp Creative Commons License 2005.07.18 0 0 1100

Sziasztok!

 

Autóbérléssel kapcsolatos tapasztalatokra lennék kiváncsi. A legolcsóbb netes lehetőség kb 22 Euro/nap. Elképzelhető, hogy helyben (Lisszabon) találok olcsóbbat?

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!