Keresés

Részletes keresés

kendu Creative Commons License 2011.03.03 0 0 51604
Azert mondom biztosra, mert nem az osszes kemeny ilyen egy utcaban mondjuk, hanem kb 4-5. A tobbiben nincs kozepso cso. Masreszt meg senkinek nincs hoszigetelt kemenye az ismerosok kozt, nekem is csak a nagy alu kemeny oszt annyi. Csak magaban a lemez, semmi extra. Ebbol kovetkeztettem arra, hogy az a nehany haz tulajdonosa kicserelte mar a kazanjat.
Persze nem csengettem be hozzajuk, lehet, hogy nem jol kovetkeztetek...
Meg ezek regi alu kemenyek, egyik masik olyan koszos, meg szurke, mint az allat, rosszabbul neznek ki, mint az en 15 eves kemenyem. Gondolom, hogy nem beleltek, hanem felujitas soran kaptak egy turbo csovet.
Előzmény: joevagyok68 (51601)
Nesty Creative Commons License 2011.03.03 0 0 51603

Kemeny nelkuli bojler es (a mar meglevo cirkohoz) indirekt tarolo volt inkabb a kerdes, nem?

Elsosorban gazdasagossagi kerdes (mennyit fogyaszt egyik-masik), mert arban nem tobbszoros elteresrol beszelunk.

Előzmény: morgen66 (51602)
morgen66 Creative Commons License 2011.03.03 0 0 51602

Szerintem olcsóbb egy kéménynélküli gázboyler mint egy cirkó + egy indirekt tároló.

Én erre gondoltam.

Meg nem  az őrlángra.

 

Előzmény: halaloszto (51580)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.03.03 0 0 51601

A szerelt kémények is pont ugyanígy néznek ki..... és a hőszigetelés miatt a középső -kisebb cső -  "pont középen" helyezkedik el..... :-))

Akkor nem 100% ????

Előzmény: kendu (51598)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.03.03 0 0 51600

Vagy a tároló beépített termosztátjával (kapilláris)...

Előzmény: Törölt nick (51595)
kendu Creative Commons License 2011.03.03 0 0 51599

Igen, van. Egyébként Békés megye.

Előzmény: Törölt nick (51597)
kendu Creative Commons License 2011.03.03 0 0 51598

A nagy vastag csőben épphogy kilátszik egy sokkal vékonyabb és az pont középen helyezkedik el. Szerintem 100%, hogy az.

Előzmény: Zöldár (51596)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.03 0 0 51597

Te merre laksz?

Vagy már embered a cserére?

Előzmény: kendu (51592)
Zöldár Creative Commons License 2011.03.03 0 0 51596

   

Azt honnan tudod megállapítani kivülről, hogy az a  kimenő cső turbós vagy még az eredeti nyilt égésterű csöve ?

 Egyébként ha belefér,  akkor mi lenne az akadály annak, hogy egy  vékonyabb csövet betegyenek ??

Előzmény: kendu (51592)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.03 0 0 51595

NTC érzékelővel!

Előzmény: fogltomi (51594)
fogltomi Creative Commons License 2011.03.03 0 0 51594

Hello.

Az érdekelne hogy hogyan tudom az indirekt hmv tárolómon szabályozni hogy hány fokos legyen a benne lévő víz?Csak attól függ hogy hogyan fűtők,mennyire van állítva  a termosztát a kazánon?Vagy hogyan?

Üdv

ducky.brown Creative Commons License 2011.03.03 0 0 51593

Szia !

 

Nekem is így oldották meg, a régi bélésbe tették a turbós csövet. Emiatt nem kell aggódnod, manapság így oldják meg!

Előzmény: kendu (51592)
kendu Creative Commons License 2011.03.03 0 0 51592

Urak! 

Olyat láttam ma több helyen is, hogy a régi alu kéménybe végíg vezették a turbó kazán szellőztetőjét. Tehát az a spirálos rozsdamentes cső ami többnyire minden háztetőn meredezik, az megmaradt és a turbó kazán csövét egyszerüen végígvezették benne. Épp csak kilátszik, a legtöbb ember észre sem venné, nekem is véletlenül akadt meg a szemem az egyiken és azóta egy rakással láttam már.

Jól láttam, tényleg csinálnak ilyet? Ez megoldás lenne az én gondomra is, mert a kazáncsere alkalmával nem szeretnék újabb lyukakat furkászni sehova, csak ha muszály.

ducky.brown Creative Commons License 2011.03.03 0 0 51591

:))) ennyire nem értek hozzá, csak feltételezem a dolgokat :)

Előzmény: pavarotti (51590)
pavarotti Creative Commons License 2011.03.03 0 0 51590

...feltéve, hogy minden érzékelő jele (bemenet) azonos és a működési körülmény (pára, stb.) specifikált tűréshatáron belül van...

Előzmény: ducky.brown (51589)
ducky.brown Creative Commons License 2011.03.03 0 0 51589

Most nyáron lesz 2 éves!

Az, hogy a kazán hibásodott volna meg, azt azért nem hiszem, mert olyan nincs egy elektronikában, hogy egyszer működik, máskor nem.

 

Előzmény: Törölt nick (51588)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.03 0 0 51588

Ezt a kiszűrés dolgot nem egészen értem....

 

A piezonak gyújtogatnia kellene akkor is ha levegős a rendszer, mármint a gáz, tehát engednie kell a beáramlást, akkor is ha csak levegő van benne, mivel különben sosem tudna távozni...

Hány éves ez a Beretta?

Előzmény: ducky.brown (51587)
ducky.brown Creative Commons License 2011.03.03 0 0 51587

Bp. 19. kerület. (főgáz) :S

 

Nyáron a piros villogot (szervízkönyv annyit írt, hogy ideiglenes leállás)

Januárban a zöld villogott (gyorsan).

Pl. nem hallottam, hogy be akarná gyújtani a gázt, azaz már a beáramlást sem engedte. Valamiért kiszűrte.

Én egy társasházban lakok, és az alattunk lévő szomszédok is panaszolták, hogy az éjszaka leállt a kazánjuk. Ekkor nyugodtam meg, hogy akkor nem a kazánnal van a gond, hanem a mocskos főgázzal.

Persze kihívtam őket, látták "új óra, szép kazán", itt minden rendben.

Na mondom ezek is szeretnek dolgozni.

Még annyi, hogy a hónapban gyakran láttuk pirososan égni a gázrózsákat (tűzhely), akkor ezek szerint oxigénnel dúsítják :)

Előzmény: Törölt nick (51586)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.03 0 0 51586

Igen, a gázt dúsítják (sajnos), azért is ég olyan ocsmányul :D

Ellenben ebből kifolyólag nem találkoztam és nem is hallottam olyat, hogy emiatt ne gyújtson be egy készülék...

Mondjuk nem tudom, hogy hol laksz és ki a szolgáltatód, de ezt a lehetőség kizártnak tartom.

Azt lenne jó tudni, hogy melyik lámpája villog/villogott?!

Előzmény: ducky.brown (51585)
ducky.brown Creative Commons License 2011.03.03 0 0 51585

Szia!

Köszönöm a válaszod. :)

Úgy tervezem, ha beköszönt a jó idő (és márciusban nem fog havazni) :), véghezviszem a takarítást. :).

 

Netán meg tudod erősíteni azt a tényt, hogy a gáz minóségétől nem indul be olykor a kazán ?

Pl. ez történt tavaly nyáron, és idén januárban is (elég hideg volt) estétől reggelig nem kapcsolt be a kazán, csak villogott.

 

Ehhez kapcsolódóan hallottam, hogy a gázhoz valamit hozzákevernek (valahol :o), és azt már a kazán nem égeti el, letilt.

Előzmény: Törölt nick (51584)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.03 0 0 51584

Kedves Barna!

 

Igazából a zárt égésterűeken nagy takarítani való már nincsen, mivel a tűztérhez nem férsz hozzá. Amihez hozzáférsz, ahhoz meg elég az ecset meg a porszívó, hogy "portalanítsd". Igazából még egy kompresszorozást csinálhatsz a kényes helyeken.

Előzmény: ducky.brown (51583)
ducky.brown Creative Commons License 2011.03.03 0 0 51583

Sziasztok!

 

Kérdésem, hogy ki szokta saját maga tisztítani a gázkazánját?

Most nyáron lesz 2 éves a kazánom, és gondoltam saját magam tisztítom ki, nem fizetek érte. :o

 

Ez egy Beretta smart CSI kazán, eredetileg csak a külső burkolatot szedem le és porszívóval és egy ecsettel orvosolom a felgyülemlett problémát, de mivel ez egy turbós készülék, így gondolom az égéstérhez nem is tudnék hozzáférni, és felesleges is lenne megbontanom.

 

Nah ebben kérném a segítséget, hogy mit picoljak még a kazánon?

Köszönöm a válaszokat szakik!

 

Üdv: Barna

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.03 0 0 51582

Vannak már olyan vegyes kazánok,amiket nyomás alá lehet tenni, amúgy meg, amit nem lehet annak is ott van az adattábláján, hogy lepróbálták mit tudom én 6-8-10 barral :)

 

 

Tudok 1-2 árat írni, mondjuk nem tudom mekkora tárolót szeretnél.

 

Én a hőcserélő nélküli tárolót ajánlanám, ha még nem tudod hogy lesz-e kollektorod, mondjuk azt sem tudom, hogy mennyi helyed van :D

 

Hőcserélő nélküli tisztító nyílásos fűtőpatron előkészítéses 100L-es tároló 74.600.-

ugyanez 200L-es 87.370.- ez nettó lista

Két fix hőcserélős fűtőbetét előkészítéses tároló 200L-es 177.580.- nettó listaár :D

 

egy 100.000.-as a különbség :D

 

Tigáz és Főgáz területen nincs gondom átadások tekintetében ;) :D

Előzmény: Nesty (51579)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.03.03 0 0 51581

Fogadjunk az jön: me ott a zőrláng is fütt....:-)

Előzmény: halaloszto (51580)
halaloszto Creative Commons License 2011.03.03 0 0 51580

miert lenne gazdasagosabb a kemeny nelkuli gazboyler mint a gazkazanra tett indirekt tarolo?

 

vajk

Előzmény: morgen66 (51577)
Nesty Creative Commons License 2011.03.03 0 0 51579

Ha mar tarolo akkor a sima taroloval szemben a ket hocserelos es/vagy villannyal is melegitheto tarolot (nyilvan megnezem mennyivel dragabb) azert gondoltam, hogy ha nem lenne gaz akkor a vegyeskazannal es/vagy villannyal is tudjak melegvizet csinalni.

 

A vegyes kazan vekony lemezbol keszult es par evvel ezelott a korabbi feg cirkot csereltem le a vaillantra es igy tulnyomasos/zart rendszer lett, a nyomast pedig nem birta a kazan ezert kilyukadt. Ma mar tudom, hogy hocserelovel kellett volna a ket rendszert illeszteni, de idovel lesz ismet vegyestuzelesi kazanom es akkor a melegvizhez is tudnam hasznalni (vagy ha lesz valaha kollektor mint irtad).

 

A gazbojler adott es elvileg a terven is szerepel, ezert az csak olcsobb papirozasu keszulekcserenek minosulne kemenypapirozas es egyeb iratok nelkul, ha jol tudom.

 

En sem szeretnek mindenfele papirmunkazasba belemenni mert jocskan megdragitja, tigaz terulet.

Ha a cirkot cserelnem le atfolyos vizmelegitos kombi cirkora, akkor az engedelyeztetes lenne annyi mint a gazbojler. Ehhez kepest a hotarolos bojler nem sokkal tobb.

Előzmény: Törölt nick (51578)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.02 0 0 51578

Én a helyedbe a cirkódra raknék egy tárolót, főként, hogy a Te készülékedbe váltószelep is van.

Két hőcserélősnek akkor van igazán értelme, ha van vagy lesz a közeljövőben kollektorod.

Aztán, ha bármi gond van, akkor még mindig ott a kisegítő lehetőség a fűtőpatronnal, amíg meg nem oldódik az esetleges probléma :)

 

Amúgy nem ismerem a helyszínt, de újabb gázkészülékhez ha nincs valami lekötésed, akkor csinálni kell, de ahhoz gázterv és gáz MEO kell, és nem igen hiszem, hogy van olyan helyed, ahol ezt a készüléket (kémény nélküli boylert) engedélyezné, bár a gáz szolgáltatódat sem ismerem, de tigáz és főgáz területen szinte lehetetlen beszerelni :S

Előzmény: Nesty (51574)
morgen66 Creative Commons License 2011.03.02 0 0 51577

Kémény nélküli gáz boyler a gazdaságosabb.

 

A gáz még mindíg olcsóbb mint a villany.

Előzmény: Nesty (51574)
gmkiev Creative Commons License 2011.03.02 0 0 51576

"Bolond ember aki mindenhez ért!"

Ezt Édesapám szokta mondani. A lapon pl. a vízteres kandallókról írt "nekrológ" a dilettantizmus csúcsa!

Remélhetjük, hogy a többi szakmában jó szakikat verbuvált össze a szervező. Mert szerintem erről lehet szó.

Előzmény: venuto (51570)
KömKel Creative Commons License 2011.03.02 0 0 51575

Westen Starmaster 240 Fi + falfűtés, mennyezetfűtés, padlófűtés + 200 literes puffer + 3 db Q7 + 1 db REV 24... 170 nm

 

Most azon versenyzünk kinek a f.sza nagyobb? :D

Előzmény: Törölt nick (51568)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!