Keresés

Részletes keresés

nagy ivó Creative Commons License 2011.12.01 0 0 9696

"""

Nem tudom, mennyi kw-os, de ezzel a kéménnyel nem lehetett több a teljesítménye 6-10 kw-nál."""

Eddig ezzel fűtötték az épületet?

Az én 37 éves kéményem a pincéből a kitorkollásig 7,6 m, 14x25-ös kürtőmérettel és kiszolgál egy KZ 3-as 40 KW-os kazánt azóta hibátlanul.

Én beüzemelném a kazánt hamár megvetted a meglévő kéménybe, ha nem működik, még ráérsz gondolkodni másik kéményen

Előzmény: SATA2 (9694)
öregfa.. Creative Commons License 2011.12.01 0 0 9695

Csak egy kérdés, nem volna egyszerűbb és persze olcsóbb, a mostani kéményhez választani kazánt? Természetesen olyan kazánt, amelyik megfelel a ház hőigényeinek.   

Amúgy Leier kéményt akkor sem vennék, ha ingyen adnák!

Előzmény: SATA2 (9694)
SATA2 Creative Commons License 2011.12.01 0 0 9694

Sziasztok!

 

Szeretnék kérdezni.

Vettünk egy családi házat. Van benne egy kazánház. Van benne egy 14*14-es, kb 6-7 m magas kémény. (épp a tetőgerinc fölé ér) Erre volt rákötve egy kis vegyes kazán, ami most kilyukadt.

Nem tudom, mennyi kw-os, de ezzel a kéménnyel nem lehetett több a teljesítménye 6-10 kw-nál.

Lesz helyette egy 27 kw-os vegyes kazán, ami a gyártó szerint 200-as átmérőjű kéményből legalább 6-7 m magasat kíván.

 

Szerelt kémény után érdeklődve rájöttem, hogy a kémény kb 200e Ft, terveztetés 50e Ft, és a munkadíj is biztos van 50eFt.

Leier LSK kb 175eFt, plusszez plusszaz.

 

Az volna a kérdésem, hogy van-e más megoldás, ami nem viszi el 3 havi keresetemet?

Vezo228 Creative Commons License 2011.11.28 0 0 9693

Szerintem a tervmódosításba az illetékes építési hatóság a kéményeseket szakhatóságként bevonja, mivel érdemben érinti ezt a témát. Amúgy az építésznek illene képben lenni...

Ha csak határidőt, vagy engedélyest módosíttatnál, akkor nem biztos, de így szerzintem tutira ott is kiköt a terv. 

Előzmény: racsp (9692)
racsp Creative Commons License 2011.11.28 0 0 9692

Sziasztok

 

Egy kis segítség kéne, van egy 2005 óta épülő ikerházunk amire most került még csak rá a tető.

Kémény szempontjából az én részemen a terven van 2 épített kémény a főfalban.

egymás mellett 9 méter magasan mint tartalékkémény és egy nyílt lángterű cirkó kémény.

Na ez már kapásból nem épült meg hanem helyette a főfal mellé épitenénk 1 tartalékkéményt ami már meg is van. Egy 9 méteres Schiedel UNIPlus 20-as.

Ennek a helye ki van hagyva a monolith födémben.

A földszinti cirkó helyett meg az emeleten lenne egy kondenzációs kazán és ennek a kémény max 1,5-2m lenne, innen kezdődik a lapos tető.

Tervmódósítás már úgyis kell nem csak emiatt, a kérdésem az, hogy egy tervező ennek tudatában biztos megtudd csinálni egy új tervet amit a kéményesek is el fognak fogadni?

 

Ugye kezdve azzal, hogy sok helyeyn mondták, hogy épitett kémény már nem is lehet amire a tervező rácsodálkozott, hogy miért nem.

Szóval a tervezőnek tisztában kell-e lennie a mindenkori kémény szabványokkal, vagy ha elfogadják az új tervet akkor azt a kéményeseknek is el kell fogadniuk?

gmkiev Creative Commons License 2011.11.26 0 0 9691

Ergo! Soha sem kell! Akkor miért dobatják ki ezt a rengeteg pénzt?

Mellesleg ha soha nem lenne lakhatásim akkor sem tettem volna fel.

Előzmény: Dunit (9689)
Dunit Creative Commons License 2011.11.26 0 0 9690

 Kivel akarsz szerződni ??

 

 A kéményesekkel nem kell, azokat hivatalból rád erőltetik !!

 

 Még az autómnál is választhatok, hogy ki vizsgáztatja le, de a kéménynél ezt nem tehetem !!

 

 

 Ez egy a lakosságra erőltetett mocskos dolog, amit van képük valakiknek szolgáltatásnak nevezni !!

Előzmény: Catman (9687)
Dunit Creative Commons License 2011.11.26 0 0 9689

 Elvileg csak eccer kell, amikor felül behelyezi a labdát - mérésnél.

 Ja seprésnél is oda kéne menni.

 Nem igen sepernek manapság , meg az a ház a képen nem is olyan magas.

 Nem ilyen magasságban, hanem sokkal nagyobbnál is  egy bátor ember oda felmegy.

 Szédülős meg ne menjen kémény seprőnek !!

 Szerintem egy toló létrával is elérhető a kitorkolás.

 

 Egy 10 - esért - ha nincs túl messze, bemutatom !!

Előzmény: gmkiev (9688)
gmkiev Creative Commons License 2011.11.26 0 0 9688

 

Kérdés: Mikor fog a helyi kéményseprő végigmenni ezen a járdán?

 

Catman Creative Commons License 2011.11.25 0 0 9687

Olyan emailt vagy telefonszamot keress, ahol uj szerzodest lehet kotni. Azt mindig olvassak/felveszik a szolgaltatok...

Előzmény: Tojglius (9686)
Tojglius Creative Commons License 2011.11.25 0 0 9686

Komolyan gondolkodom egyébként, hogy valahol, valakinek bejelentést fogok tenni erről az egészről!

 

Adott egy országosan elöregedett-elavult fűtési rendszer, és adott hozzá egy olyan szabályozási/hatósági környezet ami 99%os pontossággal arra ösztönzi a fogyasztót, hogy csaljon (ezáltal sarkítva, de veszélybe sodorja magát)!

 

Tegnap írtam a készülékgyártónak, hogy neki mi kell a beüzemeléshez, jött a válasz, hogy neki csak gázmeo... az a helyi szolgáltatótól függ, hogy neki ahhoz mi kell (mert természetesen nem egységes és ő jelezte is, hogy a gmbsz sem "elfogadott" mindenki által),

ez a szolgáltató az én esetemben a főgáz... hát írtam nekik (hátha azt írják vissza, hogy kond. készüléknél nem kell kéményseprő) de persze még nem jött válasz.... kérdés, hogy meddig várjak... (de ha vki tud a gázműveknél olyan emailt ami "jó helyre" megy és nem központi, akkor megköszönöm...)

Előzmény: Zoltanuss (9685)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.11.24 0 0 9685

   "mindkettő normális volt és megértették a folyamatot...  és nem baxtak ki velem... nagyvillámban "

 

 

 Mert vannak még rendes szolgáltatók  !!!

 De a kéményesek nem tartoznak közéjük !!

Előzmény: Tojglius (9681)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.11.24 0 0 9684

  

"És a pozíciójukkal való gátlástalan visszaélésnek."

 

 

 Bizony így van  !

 

 Nincs versenytárs,

 nincs ellenőrzés,

 

 és stabil, kényszer fogyasztói kör.

 Ja és ki a felügyeleti szerve ennek a bandának ??

Előzmény: gmkiev (9671)
t.zsolti Creative Commons License 2011.11.24 0 0 9683

azóta láttam egy ilyen kéményt ( meg is tapiztam )a kandalló bekötésénél az idomban van egy gyárilag belehúzott " vizorr" felül, ezen átfolyik a víz?

Előzmény: real_geri (9665)
Tojglius Creative Commons License 2011.11.23 0 0 9682

kokajtóromzsáés

 

ez koromzsákajtó akart lenni, de vmit nagyon elnéztem... :-D

Tojglius Creative Commons License 2011.11.23 0 0 9681

a kedvenc saját sztorim:

döglődött a kazán, szerelő megnézte, nem értette, gondoltam kihívom kéményseprőéket hátha eltömődött (akik 8-10hónappal azelőtt csinálták az éves vizsgálatot és rendben volt, ahogy előtte évekig szintén)... megállapítotték, hogy a bekötés miatt visszaáramolHAT a füstgáz (több könyok volt benne a vizszintes szakaszon és nem volt kokajtóromzsáés em btak ki)... kaptam papírt, hogy van 30napom rendbetenni, utána lépniük lell "hatóságilag"..

 

(halkan megkérdeztem, hogy akkor ugyanez a bekötés miért volt jó nekik előtte 4 éven keresztül (ennyi matrica volt a kazánon), no erre nem volt válasz.... itt akadtam ki, hogy akkor most hirtelen miért lett rossz, de ok) és

 

ennek ellenére felfogtam, megcsináltattam, rendbetettem számlával egy hét alatt, de ők közben már elküldték az életveszélyes papírt a gázműhöz és az építési hatósághoz... a gázműnek hivatalból le kellett volna azonnal szerelnie a gázórát, a hatóságnak meg eljárást kellettvolna inditania... mindkettő normális volt és megértették a folyamatot...  és nem baxtak ki velem... nagyvillámban kirendeltem a kéményeseket, megnézték, leokézták, beküldtem papírokat, leveleket, lezárták....

 

utána a kazáncsere maradt mint megoldás, de ehhez ki kellett béleltetni a meglévő jóállapotú kéményt természetesen...

 

Na ezért félek a mostani fűtéskorszerűsítéstől IS...

Előzmény: Törölt nick (9680)
makk 72 Creative Commons License 2011.11.23 0 0 9679

köszönöm a választ.

Előzmény: Tojglius (9677)
Tojglius Creative Commons License 2011.11.23 0 0 9678

Kösz, vmi ilyesmire gondolnék én is... majd mekkérdem a kivitelezőt...

 

Gondoltam arra is, hogy a főkétüszt kihívom egy előzetes szakvéleményre, de eddig sosem találtam köztük olyat aki normálisan állt hozzá a kérdéshez... Így ez sajna felesleges....

 

Nagyon örülnék neki ha szabályos lehetne a dolog, mert nem lételemem a kiskapuzás-ügyeskedés, de legyen garancia ÉS ami fontosabb: legyen biztonságos! De csak azért, hogy pár bürokratának (aki felől egyébként meg is dögölhetek CO mérgezésben) megfeleljen nem fogok 300ezret elkölteni egy létrára vagy tudomisénmire

Előzmény: bjanoss (9674)
Tojglius Creative Commons License 2011.11.23 0 0 9677

olyasmit keress ami kifelé viszi a levegőt a lakásból... pl wc szagelszívó, konyhai szagelszívó, beépített porszívó...

a számítógép csak a szobai belső levegőt keringeti... meghát a ventillátora se az az izomkolosszus ami képes lenne ilyenre...

Előzmény: makk 72 (9676)
makk 72 Creative Commons License 2011.11.23 0 0 9676

köszönöm a választ    esetleg   számitógép a mi levegőt elveszi ? 

Előzmény: bjanoss (9675)
bjanoss Creative Commons License 2011.11.23 0 0 9675

"szijasztok! kérdésem milehet a gond a kéményel folyamatosan vissza áramlik a hideg levegő a kandalóban. akor változik meg ablakot nyitok."

 

Nincs más ami szívná a levegőt a lakásból? Láttam már olyat, hogy régi gázkazán és egy cserépkányha veszett össze. Amelyik korábban elindult az szívta a másik kéményén befele a levegőt, mert a jól szigetelt ablakokon nem jött be elég. Hasonlót tudhat konyhai szagelszívó vagy bármi más is ami levegőt visz ki a házból.

 

Előzmény: makk 72 (9673)
bjanoss Creative Commons License 2011.11.23 0 0 9674

Egy munkatársam csinált ilyen kéményben kidugott turbós duplacsöves izét. Nála ezután nem számolták kéménynek ezt a képződményt, a gázosok olyan nyilatkozatot kaptak a kéményesektől hogy nincs kémény, és ez elég volt a kazáncseréhez. Próbálj meg ilyen irányban is elindulni. Bár ez több évvel ezelőtt volt, azóta változhatott bármi.

Előzmény: Tojglius (9672)
makk 72 Creative Commons License 2011.11.23 0 0 9673

szijasztok!    kérdésem milehet a gond a kéményel folyamatosan  vissza áramlik a hideg levegő a kandalóban.   akor változik meg ablakot nyitok.

Tojglius Creative Commons License 2011.11.23 0 0 9672

Pjotr: nekem egyszer nagyon régen csinált olyat egy gázszerelő (amikor az első  gázcserépkályhás lakásomból cirkósat csináltam), hogy úgy hívta ki a kéményseprőt, hogy csak felülvizsgálatot kért készülékcseréhez éshát "mi kérem már így vettük a lakást"... (pedig egy vadiúj kémény lett behúzva)... és a kéményes szó nélkül kiadta a szakvéleményt (pedig a kazánt egy 1nm-es (bár külső  szellőzőkkel rendelkező) zárt helységbe tettük be, de mivel "csere" volt ezért elfogadták)

 

A szétválasztott rendszer miért olcsóbb (mint a koax)? Arra érvényes lehet a "gyári rendszerre nem kell szakvélemény"?

Hogy lehet ebbe a gyári minősített kéményes sorba belekapaszkodni?

 

Amúgy az hol van "leírva" hogy kötelező a létrakibúvójárda? én csak olyat találtam, hogy "ha nem megközelíthető" akkor az életveszélyesnek minősül (BM rendelet)

 

Au egy dolog, hogy azt nem értem, hogy a nem megközelíthetőtől miért lesz élet és tűzveszélyes, de ez még ok...de nekem fontosabb az, hogy a nem megközelíthető nem ugyanaz mint a járdán-létrán-kapaszkodóval-kívülről-bárkiáltal megközelíthető!

Miből következik, hogy nekem meg KELL ezeket építenem ha egy kéményt akarok bélelni?

Előzmény: pjotrkolja (9670)
gmkiev Creative Commons License 2011.11.23 0 0 9671

"Ebből következően a kitorkollás megközelítését (kibúvó, létra, járda stb.) seprő szempontból tutira biztosítanod kell."

 

:))

De minek?

Ki nem megy rá senki!

Megkockáztatom, hogy a kémény átvételi procedúrája után, mikor már minden bőrt lenyúztak a fogyasztóról úgy sz@rnak a kéményre ahogy van!!!

És várom a fejleményeket, hogy a "tömeges" 6 fő, CO mérgezés kapcsán, azon kívűl, hogy a "rendszeresen ellenőrzött" kémény hibáját megállapítja valami észlény, lesz e kérdés a kéményseprők felé?

(borítékolva: mindenki bűnös csak Ők nem!!!)

 

Én nem bántani, csak gondolkodásra bírni szeretném a kéményseprőket.

Nem tartom szükségtelennek a munkájukat!

A követelményeik egy részét tartom: HÜLYESÉGNEK!!!

És a pozíciójukkal való gátlástalan visszaélésnek.

 

Előzmény: pjotrkolja (9670)
pjotrkolja Creative Commons License 2011.11.22 0 0 9670

Nem akarlak elszomorítani de mivel jelenleg "b" típusú berendezésed van, a terv nélküli csere máris kilőve ... azt, hogy "eddig is ez volt itt, csak most berendezést cseréltünk" azt sem a gázszolgáltató sem a seprők nem veszik be. Mindkettő pontosan tudja mi volt ott / minek kellene ott lennie. Ebből következően a kitorkollás megközelítését (kibúvó, létra, járda stb.) seprő szempontból tutira biztosítanod kell.

A szétválasztott rendszer sok szempontból olcsóbb megoldás lehet ...

Előzmény: Tojglius (9668)
Dunit Creative Commons License 2011.11.22 0 0 9669

 Nekem a fűtés eddig kb. egy  ( 1 ) millában van és még mindig nincs fűtés.

Előzmény: Tojglius (9668)
Tojglius Creative Commons License 2011.11.22 0 0 9668

–a legfeljebb azonos teljesítményű,
–azonos működési elvű,
–és a készülékek osztályozása (7.4. sz. melléklet) szerint azonos alcsoportba tartozó
gázfogyasztó készülékek cseréje során tervdokumentáció készítése nem szükséges, de a légellátási és égéstermék elvezetési feltételek meglétét arra jogosult szakembernek ellenőrizni kell. Nem a gázfogyasztó készülékkel együtt tanúsított égéstermék elvezető berendezéssel rendelkező készülék esetén a meglévő égéstermék elvezető berendezés új gázfogyasztó készülékhez való alkalmasságának igazolásához a kéményseprő-ipari közszolgáltató műszaki felülvizsgálati jegyzőkönyvét az építtetőnek be kell szerezni.

 

Ebbe kapaszkodnék bele... :-D (gmbsz idézet)

 

Bár ebbe az is beleférhet, ha jól értem, hogy ha a kazánhoz kapható "gyári kéményt" tesszük rá, akkor egyáltalán NEM kell szakvélemény??

Tojglius Creative Commons License 2011.11.22 0 0 9667

Sziasztok!

 

Régebben már jártam erre, de most költözünk és az új lakásban ismét kazánt kell cserélni... éshát természetesen miért is menne zökkenőmentesen... :-D de még él bennem a hit, hogy meg lehet ezt csinálni szabályosan és többszázezres pluszköltség és többhónapos papírtologatás nélkül... :-D (naíííííív :-D)

 

Szóval: adott egy bélelt kémény hibátlan állapotban, belekötve egy nyílt égésterű kazán, anno szép szabályosan engedélyezetten megcsinálva 1995ben... Logikusan most kondenzációsra cserélnénk..

 

Ehhez ilyenkor kellene gondolom: gázterv + kéményseprő szakvélemény a garanciális beüzemeléshez!

(nem, nem azért, hogy ne dögöljünk meg, hanem hogy a papírok meglegyenek :-D)

 

Előbbiért duzzogunk, de ok megcsináljuk ha kell!

Utóbbi viszont érdekes kérdéseket vet fel, mert az egy dolog, hogy a kéménybe bekerülne a "gyári" duplacső vagy mi a neve, de megijesztettek azzal, hogy mamár ez nem elég, mert ma már a tetőn kell lennie a kémény mellett kilépőnek+külső feljutási lehetőséget (létra) kell biztosítani a tetőre... és ha ez nincs meg (miért is lenne, ha anno nem volt kötelező), akkor nincs szakvélemény, ergo nincs garancia...

Igaz-e ez, és hogy tudnám ezt szabályosan kikerülni, hogy az amúgyis "olcsó" felújítás ne legyen még 300-500ezerrel drágább?

 

Ilyenekre gondolok: pl csendben kibéleljük a kéményt a turbós csővel majd úgy hívjuk ki a kéményseprőt, hogy ez már így volt, csak most egy friss szakvélemény kell, mert készüléket cserélünk (kondenzációst koncenzációsra), mert a régi biza elromlott és leszedtük... így talán nem vonatkoztatHATják rá az új szabályokat... hanem azt mondhatnák, hogy ez anno jó volt, tehát most is jó...

mert készülékcseréhez ez "elég"

 

vagy vmi más ötlet?

SolnesMM Creative Commons License 2011.11.21 0 0 9666

 Semmi esélyed sincs bélés nélkül üzemeltetni.

 De !

 ha véletlenül a legfelső emeleten laksz és más érdekeit nem sérted megpróbálhatod bélelés nélkül is.

 Végül is mi történik ?

 Nem megfelelő fűtés és nem megfelelő tüzelőanyag esetén elkátrányosítod a kéményt és előbb utóbb abbahagyod  ezt a mókát!

 

Előzmény: Czhufni (9664)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!