Keresés

Részletes keresés

Gazsi101 Creative Commons License 2005.03.06 0 0 1902

Köszi a tanácsokat!

Kakadu a te információd nagyon meggyőzőnek hangzik, valószinű ezt a megoldást fogjuk választani. Legelső látogatásunk alkalmával valószínű a sablon látnivalókat fogjuk felkeresni (pl meteorák). Ezekől ha tudnátok bővebb tájékoztatást adni az jó lenne.

Fabien Creative Commons License 2005.03.06 0 0 1900
Sztem attól függ az egész, hogy miket akartok megnézni, merre akartok eljutni. Ha ezt leírod, akkor lehet jó tippeket adni :)
Előzmény: Gazsi101 (1898)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.06 0 0 1899
Ha kirándulni akarnátok, Thassosról minden messze van.
Előzmény: Gazsi101 (1898)
Gazsi101 Creative Commons License 2005.03.06 0 0 1898

Szevasztok!

 

Most csatlakoztam az oldalhoz és nagyon felkeltette az érdeklődésemet az amit stupiddog-nak irtatok. Ugyanebben a cipőben járok. Június környékén szeretnénk menni, két felnőtt, két gyerek, autóval, két soförrel szabadon utazási iroda nélkül.

Mi több nevezetességet is látni akarunk, kétnaponkét akarunk kirándulásokat szervezni, hogy pihenjünk is. Vajon Thassosból ez megoldható vagy inkább pár nap Thassos és előtte körutazás? 10-12 napot terveztünk, tudtok tippeket adni.

Köszi, egyébként Debrecenből indulunk.

stupiddog Creative Commons License 2005.03.04 0 0 1897
továbbra is itt figyelek,de közben sorra érkezik haza mindenki,úgyhogy reagálni hétfőig nemigen tudok...de jövök majd vissza,kösz az eddigieket is:))))))))
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.04 0 0 1896
Ezt írtad:

2 felnőtt 3 közepes gyerek menne,autóval,apartmanba,ahol főzni is lehet.1 sofőr lévén nem akarunk túl sokat utazni.

Emiatt Lefkada ugrott.
Előzmény: stupiddog (1894)
Lokator Creative Commons License 2005.03.04 0 0 1895
Lefkada messze van. Ill. nincs olyan messze, de mint Fülig.Di.St.James irta eleg hegyes-volgyes uton lehet megkozelteni, emiatt 1 nap alatt nem lehet lemenni. :-(
Amugy gyonyoru, nagyon nyugis, de errol inkabb valaki mas (Lefkada topik), mert bevallom, en ott meg nem voltam, iden megyunk. :-))

Peloponesszosz sokkal gorogosebb, mint az eszaki resz. Itt is tud sok nyaralo lenni (Tolo), de megis sokkal csondesebb az egesz, nincs futoszalag-turizmus erzese az embernek.
Kretan valoban regen voltam, de szerintem az eleg nagy, lehet meg ott talalni nyugis helyet, bar ez aztan vegkepp messze van.
Előzmény: stupiddog (1894)
stupiddog Creative Commons License 2005.03.04 0 0 1894

na akkor pl.Lefkada-ról is hallhatnék?

még minden versenyben van ám,egy újszülöttnek minden tipp új!

(Asprovalta,Stavros kis hátránnyal indult,mert minden utazási iroda első számú célpontjai közé tartozik,és még nem tudtam eldönteni,hogy ez hátrány vagy előny)

 

Előzmény: Lokator (1892)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.04 0 0 1893
Pörkölttel még nem találkoztam Asprovaltán/Stavrosban. Van magyar nyelvű étlap/magyar pincér, de a kedvelt vendéglőim nem azok. Tavaly Korfura menet Makriagilosban (Paralia-feeling), hazafelé Stavrosban álltunk meg, ahol márr többször is voltunk. Tényleg szinte felüdülés volt Korfuhoz képest. Kréta sem a régi már. Nyüzsissé vált, mint Sarti.

Lefkadára hogyan mégy? Álmaimban se jöjjön elő a Pindos-hegység. A Peloponnészoszt egyszer még be fogjuk iktatni.
Előzmény: Lokator (1892)
Lokator Creative Commons License 2005.03.04 0 0 1892
Nem akarok flame-et, de en is lebeszellek Asprovaltarol/Starvosrol.

Ugyanaz igaz ezekre is, mint amit "nahat" irt az elobb: a vendéglőkben pörkölt van és magyar étlap, gyakorlatilag kihelyezett Siófok.
Ket eve bejartuk (majdnem) egesz Gorogorszagot, 1-1 ejszakara aludni megalltunk Platamonasban es Asprovaltaban. Itt volt a legnagyobb a nyuzsi, itt a legrosszabb a kaja es a tengerparttol sem estunk hasra. Kihelyezett Siófok.
Ha nyugira vagysz es pihenni akarsz, akkor Thassos, Lefkada, a Peloponesszosz-felsziget vagy Kreta. Meg persze egyeb pici szigetek.
Előzmény: stupiddog (1887)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.04 0 0 1891
http://www.forgotravel.hu/rovatok/nyaralas/asprovalta/
Előzmény: stupiddog (1886)
DAEWOO KALOS 1.4S Creative Commons License 2005.03.04 0 0 1890
Csatlakozom Fülig.Di.St.James-hez:

Asprovalta!

2x voltunk, szuper. Homokos, de a durvább fajtából, kicsi település, ergo bolt, vendéglő stb. mind közel van, széles a part, aug. elején se volt tömegnyomor.
Pontosan 1250 kmre esett, de vedd figyelembe, hogy nekünk ebből éppen 300 km a Röszke felé vivő úton levő szegedi Shell kút.
Előzmény: stupiddog (1880)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.04 0 0 1889
Aprókavicsos a partja. Punnyadni tökéletes. Van egy szép sétálóutcája. Lidl áruház a falu végén. A bolgár kitérő a legkevesebbet hosszabbít időben, távolságban. Ha mégis homokos partra vágynál, 5 km-re van Stavros.
Előzmény: stupiddog (1886)
nahat Creative Commons License 2005.03.04 0 0 1888
Vannak emberek, de nem vészes a mennyiség. Van kavicsos part is, meg van homokos is, az emberek a homokot szeretik (általában), gondolom ezért azt teszik a prosikba.

Thásos azért jó, mert nincs se rendszeres repülőjárat (mivel nincs kikötő), se buszjárat sehonnan, azaz jószerivel csak magad tudsz odamenni. Görögországban az partmanok 90%-a konyhás, és a partközeliséget pedig szemrevételezéssel tudod ellenőrizni :-)

Egyébként van Thassos-topik itt az indexen, nézz be oda is.
Előzmény: stupiddog (1885)
stupiddog Creative Commons License 2005.03.04 0 0 1887

aztán ha még bárki benéz ide,további tippeket is adhat,legyen majd mit a férjem elé tárnom,hogy választhassunk!

 

stupiddog Creative Commons License 2005.03.04 0 0 1886
no,kedves Jamesz,Te is győzz meg,miért az...
Előzmény: Törölt nick (1884)
stupiddog Creative Commons License 2005.03.04 0 0 1885

megnéztem a honlapot,nagyon tecc-bár a plázs nekem homoknak tűnik...vagy ez olyan aprókavics mint a bol-i aranyszarv?(Horváto.)mert akkor jöhet!

Vannak-é partközeli apartmanok felszerelt konyhával?Van olyan link amin kereshetek esetleg?(lehet hogy ezen is van,csak én nem találok rá a csekély technikai-és nyelvismeretemmel?)És a strandok főszezonban is ilyen nyugisak?Mert azt már kitapasztaltam,hogy a honlapok,prospektusok fotóit megcsinálják májusban,aztán mikor az ember ott strandolna,lépni sem bír a tömegtől...ezért szoktam inkább személyes tapasztalatokat kérni.

lesz ám még bőven kérdés,ha nem gond...

 

Előzmény: nahat (1883)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.04 0 0 1884
Asprovalta.
Előzmény: stupiddog (1880)
nahat Creative Commons License 2005.03.04 0 0 1883
Először is itt egy honlap: Thassos

Másodsorban:
1. Sarti - szimpatikus hely volt régebben, szép környékkel, mostanra viszont elözönlötték a prosztó magyar, cseh, szlovák és román turisták, a vendéglőkben pörkölt van és magyar étlap, gyakorlatilag kihelyezett Siófok. Ha ez bejön, akkor a Paralia-Olympic Beach-stb. tengelyen még Sarti a legjobb, mert a többi ráadásul ronda is.

2. Szállás Görögországban/Thassoson: soha, ismétlem soha nem éri meg előre foglalni, kivéve, ha a fent említett helyekre mész, mert azok nagyüzemben tolják végig a nyarat, és ritka a szabad szállás. Más helyeken mindig van szabad apartman, olyan 20-30/EUR/2fő a szállás ára egy éjszakára, 3 gyerekkel sem emelkedik 40-50 EUR fölé a napi ár. Mi voltun Potosban, amely egy pár napot megér, majd Skala Potamia mellett egy nagyon kellemes kis bungaló-kempingben dekkoltunk, amelynek saját partja volt. Amúgy körbejártuk vagy kétszer, vannak lélegzetállító tájak, szóval szerintem szép, kellemes, nem különösen meleg és közel van (viszonylag). Viszont szar a helyi olajbogyó :-(

Thassos térkép:
Thassos
Előzmény: stupiddog (1882)
stupiddog Creative Commons License 2005.03.04 0 0 1882

 

Köszi!

esetleg szállástipp is van?

És Sarti miért nem jó?(Valcsi pl.eccer pont ezt ajánlotta e célra...)

Előzmény: nahat (1881)
nahat Creative Commons License 2005.03.04 0 0 1881
Thásos (magyarul :-) Thassos). Görögországban szerintem sehol sem betonoznak bícset, Thásos aprókavicsos-homokos.

Jellemzően nincsenek bunkó turisták, Budapesttől 1200 km-re van, kell egy picit kompozni is (egy órás kompút), apró sziget, olyan 3-4 óra alatt kényelmesen körbe lehet autózni. Érdemes a kis hegyi településeket is meglátogatni, remek helyek vannak. Olyan 7x voltam Görögországban, de gyerekeseknek ez a legjobb, szvsz. Sarti, Paralia, Olympic Beach és társai felejtősek.
Előzmény: stupiddog (1880)
stupiddog Creative Commons License 2005.03.04 0 0 1880

Sziasztok!

(örülöl Valcsi hogy Te is itt vagy,emléxel rám a gyerekes-nyaralásos topikból?Szóval most kérnék görögügyben segítséget...)

Életünkben először mennénk ide,úgyhogy mindenben tájékozatlan vagyok.2 felnőtt 3 közepes gyerek menne,autóval,apartmanba,ahol főzni is lehet.1 sofőr lévén nem akarunk túl sokat utazni.Szóval vmi olyan helyszínjavaslatokat kérnénk a tisztelt topiklátogatóktól,ami:

 -nyugodt,elhagyatott,nyüzsimentes hely,tiszta víz,és a part ne sziklás,betonos ill.az a fajta homokos legyen,amivel telemegy az ember cucca-haja-kajája,szóval inkább aprókavicsos v.gömbölyűköves kéne...

 -se bulizni,se műemlékeket bejárni most nem szeretnénk,inkább pihenni.Persze ha van látnivaló(főleg természeti)nem túl messze,ill.útközben,azért azt megejtenénk.

 

Ha a helyszínre van javaslatotok,kérdeznék még majd egyebeket is-utazás,szállás,árak,kaja stb.

Előre is köszönök minden tippet,írjatok minél többen,többfélét is!

(biztos sok mindent találnék az eddigi többszáz hszben,de hadd ne olvassak vissza mindent,majd az ajánlatok alapján keresnék rá...)

 

 üdv:Stupiddog

kkinga79 Creative Commons License 2005.03.04 0 0 1879

Szia k.valcsi!

 

 

Én tavaly voltam az Anett tourssal nyaralni Neoi Poriban.

Szerintem ha választasz akkor inkább oda menjetek ne Platamonasba.

Neoi Poriban sincsenek messze az apartmanok a tengertől.Kb 2 perc gyalog.Ha nagyon lassan mész akkor 5 perc.Ja és itt a tenger tiszta és homokos a part.Szerintem nem bánjátok meg ha odamentek.

 

Szia Kinga

Előzmény: k.valcsi (1871)
Fabien Creative Commons License 2005.03.03 0 0 1878

Ja, hogy az egyéb referenciákat eddig szemérmesen kihagytad :)) Na, így már nem féltelek, mert ha valaki tisztában van a lényeges körülményekkel GO autókázás témában, akkor tényleg csak vállalkozó szellem, kitartó sofőr és elég benzin, aztán gyerünk.

 

Igazából sztem elég egy napra szállást találni valahol délen vagy nyugaton, és így délnek indulva Spárta Mani, utána szállás, másnap Olimpia-Patras, és Tolo pikk-pakk megtehető.

Hydrán nem fakultatíve, hanem a jó kis helyi hajójárattal voltunk. Abban az évben repülőztünk, és nem is béreltünk kocsit, hanem helyi buszokkal flangáltunk, mert az kúl :) Azóta azért már öregedtünk kicsit, és kényelmesen autókázunk. Pl. Mükénébe minden nyáron, sőt van, hogy többször, de ez már nyilván defekt részünkről :)

Volt olyan, hogy én már be se mentem Mükénébe, hanem jó előre Tolóban megvettem a négysajtos pitát, vagy spenótos pitát, meg valami innivalót, meg egy Lukumadeszt, és frankón a mükénei bejárat előtti padon eszegettem, amíg a párom huszonhatodjára is végigjárta, és huszonhatodjára is meghatódott ettől :) Szerintem onnan reinkarnálódott, mert egyébként értelmes érveket nem találok a viselkedésünkre...

Előzmény: mia0704 (1877)
mia0704 Creative Commons License 2005.03.03 0 0 1877

Fabien: hydrán szervezett úton voltál? mert ermioniból megy szárnyas hajó, és az kevesebb, mint 1 óra alatt ott van, és többször is indul naponta, ráadásul fele annyiba sem kerül, mintha befizetnénk egy fakultatív programra.

 

görögöknél való autózást nem kell bemutatni, én most utazom 7. alkalommal, csak peloponnészosz eddig kimaradt... tolóban 4 napot voltam 12 évesen, sajnos nemsok emlék maradtd belőle. :)

 

strapabíró, erős idegzetű sofőr nem gond, tavaly horvátországban is úgy voltunk, hogy nagyon sokmindent bejártunk, korai keléssel, késői hazaérkezéssel, nem tudunk megülni a fenekünkön egyszerre 1-2 napnál többet.

 

körút tervezés alatt, ha ennyire mondjátok hogy okosabb lenne. csak nemtom, hogy hol lehet 3-4 éjszakákra szállást foglalni, a legtöbb helyen ragaszkodnak a 7 éjszakához. :(

Fabien Creative Commons License 2005.03.03 0 0 1876

a legtávolabbi pontra is 2-3 óra alatt oda lehet érni kocsival (ha jól számoltam),

 

Hát, ez pl. Olimpiával kapcsolatban erős túlzás :)

 

pl hydrán érdemes egy egész napot eltölteni, mert gyönyörű sziget, viszont kicsi, nincs egy teljes napra való látnivaló, szóval ha odamegyünk délelőtt, körülnézünk, strandolunk estig...

 

Ez igaz. A hajóút, ha jól emlékszem 3-4 óra volt. És egy nap csak egyféle hajó fut ki Tolóból :) Van csak Hydra, van Hydra-Spetses, és van Hydra-Spetses-Poros. Mi a középsőn voltunk egyszer, reggel nyolc órai indulással, és este 7 órai érkezéssel úgy, hogy Spetses-en akkor áll meg a kis drága hajó, amikor a múzeum már bezárt :) Hydrán, ha jól emléxem 3-4 órát állt.

 

az is jó, vagy ha fél napos program lesz belőle, akkor akár epidaurosszal is össze lehet kötni.

 

Ez sztem ki van csukva :)

 

Vagy pl epidaurosz-tiryns-mükéné 1 nap,

 

Belefér, de Epidavrosz egyik irány, Mükéné másik irány. Tirünsz akármelyik nap belefér, hiszen Napflio és Argosz között van félúton, az út mellett. Sztem kényelmesebb a fél-fél nap.

 

spárta-mani 1 nap, patra-olympia 1 nap...

 

Mi három nyáron egymás után hagytuk ki Olimpiát és Spártát pont a távolság miatt. Utána a negyedik alkalom volt a körút.

Patras-Tolo 3-4 óra. Patrasból még legalább egy óra Olimpia, de lehet, hogy több.

Egyedül Spárta férhet bele, de akkor pl. Mistras megmászása után erős idegzetű sofőr szükséges még ugyanaznap visszafelé a Tajgetoszon :)

 

Atlantiszhoz hasonlóan drukkolok egyébként, és ha visszajöttetek, akkor részletesen írd le, hogy mi volt, mert egyrészt érdekel, hogy meg tudtátok-e tenni, amit elterveztetek, másrészt irigykedem, mert idén nyáron valszleg nem megyünk.

Szóval azért hajrá!!!

Előzmény: mia0704 (1874)
atlantisz2004 Creative Commons License 2005.03.03 0 0 1875

Üdv!

 

Kétszer voltam, alkalmanként két hétig Toloban. A magam részéről azt tudom javasolni, hogy inkább körutat tegyél, szóval Toilóban pihenj néhány napot (az odautazást) ezt követően tegyél egy pár napos körutat, majd pihenj ismét Tolóban.

 

A görög utakon vezetni az NEM UGYANAZ mint nálunk, főleg a hegyvölgyes részeken!

Ezen kívül, ha minden alkalommal vissza is kell utaznod a szálláshelyre, az azt jelenti, hogy kétszer teszel meg minden utat, és a harmadik naptól tele lesz a hócipőd a sok autózástól...

 

Persze mindenki úgy él ahogy akar...:-)))

 

Szóval én a helyedben inkább a körutat választanám...

 

Atlantisz

Előzmény: mia0704 (1874)
mia0704 Creative Commons License 2005.03.03 0 0 1874

nem akarunk több helyen szállást, ezért választottuk inkább azt a megoldást, hogy egész napokat fogunk kirándulni. természetesen az egy környéken lévő városokat és az útbaesőket egyszerre nézzük majd meg, és ha olyan helyre megyünk, egy pár óra strandolás is belefér majd.  a legtávolabbi pontra is 2-3 óra alatt oda lehet érni kocsival (ha jól számoltam), vagyis ha reggel 7kor elindulunk valahová, 10re odaérünk, és este ha 7-8 körül indulunk el visszafelé, akkor max volt egy jó fárasztó, kirándulós napunk, és másnap pihenünk egy nagyot a strandon. :)

 

pl hydrán érdemes egy egész napot eltölteni, mert gyönyörű sziget, viszont kicsi, nincs egy teljes napra való látnivaló, szóval ha odamegyünk délelőtt, körülnézünk, strandolunk estig... az is jó, vagy ha fél napos program lesz belőle, akkor akár epidaurosszal is össze lehet kötni. Vagy pl epidaurosz-tiryns-mükéné 1 nap, spárta-mani 1 nap, patra-olympia 1 nap... és így tovább. annyira konkrétan még nem tervezünk, inkább csak álmodozunk. messze van még az augusztus... pláne ha sokáig ilyen idő lesz, még messzebbnek tűnik. :(

Előzmény: Fabien (1873)
Fabien Creative Commons License 2005.03.02 0 0 1873

Szia! :)

Toloból mennétek kirándulni Monemvasiába, Olimpiába és a Spártába is? Oda-vissza? Ez elég húzós. Körút nem lenne kényelmesebb? Enélkül ezekhez hajnali indulást, és egész napos kocsikázást kell számolni, szerintem.

Előzmény: mia0704 (1872)
mia0704 Creative Commons License 2005.03.02 0 0 1872

no hát akkor köszönöm a segítséget, nem is fogunk előre 1 éjszakára szállást foglalni, sztem 20€/fő simán belefér. ha hajnal 4-5 körül indulunk bp-ről, akkor szerintem oda is érünk valamelyik északi, tengerparti részre.

 

valaki említette, hogy szintén a peloponnészoszra megy: mi is egy nagy túrát tervezünk, toloi szállással (12 évesen voltam ott, már nem is emlékszem milyen), Athén, Korinthos, Tiryns, Epidauros, Hydra, Patra, a Tajgetos, Spárta, Mani (Vathia, Githio), Mükéné, Olympia... szóval sorolhatnám... majd' egy cd-nyi képet gyűjtöttem a netről, és gyönyörű helyek vannak mindenfelé. Monemvasiát ajánlották még, hogy oda mindenképp el KELL menni, mert annyira gyönyörű. 2 hét alatt 4-5 kirándulást számoltam, vagyis majdnem minden másnap útra kelünk majd. Így nem lesz sem túl unalmas, sem túl fárasztó a nyaralás. :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!