Keresés

Részletes keresés

C20NE Creative Commons License 2016.01.14 0 0 66677

Gyakorlatilag annyit véshetsz/marhatsz, hogy a vasbetétek ne sérüljenek, az meg nem sokra elég. Az előttem szólónak van igaza, kábelcsatorna.

 

Hivatalosan nem fogják engedélyezni a gyengítését a paneleknek!

Előzmény: Mila0604 (66675)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.14 0 0 66676

A szomszédoké már megvan? :)

 

Feltétlenül kell a vízszintes marás???? Függőlegesen nem elég ahol muszáj, aztán a padlónál csatornában, vízszintben?

Előzmény: Mila0604 (66675)
Mila0604 Creative Commons License 2016.01.14 0 0 66675

Üdv!

 

Panel lakás villanyszerelésével kapcsolatban érdeklődöm arról, hogy vízszintes horonymaráshoz (érinti a főfalakat is) elegendő-e a statikusi engedély vagy mindenképpen kell építési engedély is?

 

Például, ha megkapom a statikusi jóváhagyást, akkor a villanyszerelők nekieshetnek a horonymarásnak vagy mindenképpen kell előtte az építési engedély is?

C20NE Creative Commons License 2016.01.14 0 0 66674

Akkor nálad a földelővezeték össze van kötve a nullavezetővel, jobban mondva a védővezető a bejövő nulla+védővezetőről lett leágaztatva. Ezért ilyenkor egy sima zárlatot csinálsz.

 

Túl gyorsan megy ugyanis le!

 

Egy C16 kismegszakító mondjuk legideálisabb esetben 10xIn - nél old le , ami 160A.

 

230V és 160A viszont ~1.4 Ohm földelési ellenállást feltételezne amit nemigen hiszek el!

 

Ha netán B16-od van, az 5xIn-nél old ki a gyorskioldója, ami 80A

 

230V és 80A ~2.8 Ohm, és még ezt sem hiszem el!

 

Tehát szerintem nem ismered a rendszered és/vagy rosszul mérsz!

 

-szerintem!-

Előzmény: ívfény (66673)
ívfény Creative Commons License 2016.01.14 0 0 66673

sajnos nem vagyok szakember, a "pen" az pontosan mit jelent? gondolom a bejövő 0-fázist?

az én földelésem mérésekor és a szomszédnál sem vettem le a földelő szondáról a vezetéket! nálam szinte azonnal lemegy a bizti, de szomszédnál nem és a szomszédnál a föld és a fázis között tudtam mérni 100 volt körűli értéket! nálam még nem, mert mire mérnék lemegy a bizti! tehát úgy a frankóbb a mérés, ha lekötöm a lakásban lévő földeléseket a szondáról és csak a szonda és a fázist eresztem össze és, ha ugyanaz a bizti lemenés van, akkor talán jó lehet a földelés?

Előzmény: C20NE (66663)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.14 0 0 66672

Nalátod, pont erről beszéltem!

Hajrá.

Előzmény: Péter Kamhoffer (66670)
King_of_Giants Creative Commons License 2016.01.14 0 0 66671

Persze, nem közvetlenül a horgot kell földelni, ma már. Talán valami régi szabvány emlitette ezt /MSZ1600 v. 172-es?/

Előzmény: C20NE (66668)
Péter Kamhoffer Creative Commons License 2016.01.14 0 1 66670

Jó estét!

Köszönöm szépen mindenkinek a hozzászólásokat. Neked is ötfelezős! :)

Úgy néz ki, hogy találtam megoldást a problémára. Megmozgattam pár szálat, és találtam olyan villanyszerelőt (kiderült, hogy régen találkoztam is vele), akinek csatasorba kéne állítani egy vegyestüzelésű kazánt, a megfelelő rendszermódosításokkal. Cserébe ő meg eljön, megszakérti a házat, kiadja az anyaglistát, meg a munkát a melósnak, azaz nekem, esténként ellenőriz, végül korrektül beköt mindent. Még azt is kikötötte, hogy az elektromos szekrényt ő akarja "berendezni", hogy azért pofája is legyen.

Szerintem ennél többet nem lehet kihozni a dologból. Szerencsém van!

Még egyszer köszi mindenkinek.

Üdv: Petiapo

King_of_Giants Creative Commons License 2016.01.14 0 0 66669

Elég szakadtul nézett ki, egyik lába már elrozsdásodott, kopott volt az egész látvány

Bevállaltam kis vizesmunkát is ott, merthát én mindenhez értek :)

Csapot le kell cserélni

Miböl sem áll, csak éppen nem lehetett látni hogy kell leszerelni, sehol egy hollander

Kitünt hogy a kádcsap rá volt forrasztva a kiállásra, merthogy az olyan tipusú csap volt

Hívtam egyvizest, semmi perc alatt levágta és felrakott egy falikorongot

Vettem egy csaptelepet, felraktam, az meg eresztett a hollandernél akármit csináltam

Visszahivtam a vizest hogy mi a fene ez. Jaaa, olyan peremes gumitömités kell oda és kicserélte a tömitést spécire. A bolti belecsúszott a csőbe

 

Nacsak azért irom/nem neked/, hogy a villany meg ennél is bonyolultabb és minden szakmának van buktatója

Előzmény: Törölt nick (66655)
C20NE Creative Commons License 2016.01.14 0 0 66668

Értem, valahogy mégis túlzásnak érzem a horog földelését....

Előzmény: King_of_Giants (66665)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.14 0 0 66667

A szomszéd az le van szarva ;-)

Előzmény: King_of_Giants (66665)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.14 0 0 66666

Annyi se kell. Elég ha eldurran a fölső szomszéd flexicsöve, a víz megtalálja az utat lefelé a födémen át is.

Előzmény: King_of_Giants (66665)
King_of_Giants Creative Commons License 2016.01.14 0 0 66665

Onnan indult a dolog, hogy minek vigyen földelést a menyezetlámpához, majd lekapcsolja az automatát ha szereli a lámpát

Ha meg a fémlámpa testes lesz, villany megy a horogra és onnan akár a szomszédhoz is kerülhet extrém esetben

Előzmény: C20NE (66659)
C20NE Creative Commons License 2016.01.14 0 0 66664

Nyertél, még sokan használnak ilyet!

Előzmény: Törölt nick (66662)
C20NE Creative Commons License 2016.01.14 0 0 66663

Házilag, szabályosan sehogy nem tudod mérni, de ha kioldott a 16A-es akkor az bizony rossz nem lehet, ha még a PEN szétválasztása is szabályos, a vezeték keresztmetszetek rendben vannak akkor mondhatjuk, hogy nagyjából rendben vagy.

 

Ha azonban a mérés idejére a szondáról nem vetted le a vezetéket, és a PEN szétválasztása szabályos Nálad, könnyen lehet, hogy egy sima zárlatot csináltál aminek semmi köze a valós földelési ellenállásodhoz!!

Előzmény: ívfény (66651)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.14 0 0 66662

Az üzemi konyha más kategória.

Otthoni PB palackról használt gázsütő? Gyárilag világítás és szikráztató nélküli sütő?

Előzmény: C20NE (66660)
C20NE Creative Commons License 2016.01.14 0 0 66661

Nemcsak nem hülyeség de valamiért még jelölt, kialakított földelési pont is ki van rajta , mondjuk inkább EPH-t alakítanék ki a fürdőben, de ha erre nincs lehetőség a kád földelése is sokat jelent.

Előzmény: ívfény (66646)
C20NE Creative Commons License 2016.01.14 0 0 66660

Üzemi konyhákon, ahol mindenre gondolnak látsz pedig. Otthon ezt el szokták bliccelni, és bíznak a sütőtér világítás és a szikráztató miatt beépített cuccoknak odavitt földelésben amit sajnos a villásdugó kihúzásával megszakítasz. Bár! Ha a gázvezeték EPH-zva van és szabályosan, nem flexi csővel van bekötve, elvileg valami védelmed így is lesz.

Előzmény: Törölt nick (66645)
C20NE Creative Commons License 2016.01.14 0 1 66659

A horgot minek földelni? Ha a világítótest földelt akkor a ráakasztott fémkampón keresztül a horog is földön lesz ha meg kettős szigetelésű eleve semmi értelme.

Előzmény: King_of_Giants (66639)
C20NE Creative Commons License 2016.01.14 0 0 66658

Nincsen teljesen elszigetelt kád! Ez fantazmagória!

Előzmény: Mekk Elek ezermester (66632)
C20NE Creative Commons License 2016.01.14 0 0 66657

Csak elvileg, mert a víz a zománc és a mögöttes fém jókora kapacitású kondenzátor amin gyönyörűen fog áram folyni a föld felé és mivel benne ül a kádban valamennyi rajta is át fog menni, ha pl.  a hajszárítót fogja elég sok.

 

Nyugtalan gyermekkoromban csináltam a Ganzuniv-val olyan teszteket, hogy ha az egyik pólust rácsíptettem a fázisra a másikat megfogtam, mutatott 30V-ot, ha kiléptem a cipőből a linóleumre mutatott 50V-ot, ha a másik tenyerem rátettem simán a vakolt falra mutatott 70V-ot....és ugye egyik esetben sem fogtam vezetőképes anyagot és a kapacitív áram miatt mégis lehetett volna gond, ha a műszer 1MOhm-ja nem lett volna velem sorban. Persze ha valakitől ilyet látnék felnőtt fejjel leverném a kezéből a műszert egy evezővel majd rögtön utána a derekát is :-)

Előzmény: Peter atyuska (66631)
King_of_Giants Creative Commons License 2016.01.14 0 0 66656

a lakás átvételekor a magával hozott villanyszerelő úgyis szól, hogy mennyit kell engedni a lakás árából."

 

Nézegetünk mostanság családi házat ócsón

Jellemző a hirdetésekben , hogy tök szakadt ház, de a villany is fel lett újitva "évekkel" ezelött.

Na erre harapok ha odakerül a dolog :) Tiszta kábításokkal van tele a hirdetések nagyobbik része

És ha odakerülünk, jóbarát kőművessel megyünk akinek van tapasztalata és szeme.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (66650)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.14 0 0 66655

Pezsit fémlábosra???? Azt meg mi a rákért? Oroszlánlábakon álló vasöntvényt loptak?

Előzmény: King_of_Giants (66654)
King_of_Giants Creative Commons License 2016.01.14 0 0 66654

A valamilyen szabvány valahol emliti, vagy emlitette, a horog földelését

Nem szoktam földelni a horgot, viszont mindig vittem földelt a menyezetlámpához is

 

Melóztam egy helyen, luxus bérlakás

Műanyag pezsgőfürdőnél nem volt föld, kicserélte a bérlő fémkádra

Mondtam hogy nincs föld, végig kell vésni az elosztóig vagy vez.csatorna

Szó sem lehet róla, mondták

Annyit megtettem hogy a kádat összekötöttem a fürdőcsap falikorongjával/az is cserélve lett/

Előzmény: Mekk Elek ezermester (66650)
ívfény Creative Commons License 2016.01.14 0 0 66653

ok! ebben igazad van! roszul fogalmaztam, mivel nekem evidens, hogy a föld felé történő fázis zárlatát értem "zárlat" alatt, mivel ennek veszélyeit feszegetem, ezért elnézést a rosz fogalmazásért!

Előzmény: Törölt nick (66652)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.14 0 0 66652

"ha történetesen zárlat van"

Olyankor a "túlterhelés" miatt a kismegszakító old le, igen nagy eséllyel közvetlenül a villanyóra alatt. A zárlati helyen pedig indián-jeleket lehet tapasztalni. (fény, hanghatás, füstjelek, hőképződés)

Előzmény: ívfény (66646)
ívfény Creative Commons License 2016.01.14 0 0 66651

tudom, hogy nem egysszerű feladat, de, csak "parasztossan " tudok viszonyítani! az mindenképpen messzire mutató számomra, h van olyan jó összeköttetés az elmű és az én földelő szondám közt, h képes egy fázis rákűldése leverni a kismegszakítóm... már csak azt lenne jó tudnom, hogyan mérhetném ki, mekkorára söntöli a feszelyt, a földelésem, ha rákerűlne a bírkógép, azaz a fázis? persze tudom, h a nulla is rázhat, ha éppen szakadás van valahol és a fázis tud a nullán is megjelenni, de, ha jól leföldelem a kádat, akkor ez a veszély kiiktatva, mert , ha jó a föld és működik az év relé, a két védelem, csak életet ment?

Előzmény: King_of_Giants (66648)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.01.14 0 0 66650

"A menyezethorgot ki fogja leföldelni és hogy?"

 

Te le szoktad földelni a mennyezethorgot?

 

"Vagy jön egy új lakó, vagy a tulaj fémcsillárra cseréli évek múlva a műanyag hajólámpát?"

 

Egy laikus saját felelősségre azt csinál amit akar.

Ha villanyszerelőre bízza az új lámpa bekötését, az meg behúz egy plusz szálat, vagy kivési a csövet/kábelt, vagy vetet a gazdival egy másik lámpát. Ha valaki a nagy eszével az elején ezen spórol 300 forintot, az fizessen ki később 10 ezret utólagos földelés kiépítésére.

Ha meg ez előző tulaj trükközött, akkor meg a lakás átvételekor a magával hozott villanyszerelő úgyis szól, hogy mennyit kell engedni a lakás árából.

Lényeg az, hogy nem kötelező földelést vinni a lámpákhoz de utólag esetleg kiderülhet, hogy nagy hülyeség volt ezt megspórolni.

Előzmény: King_of_Giants (66639)
ívfény Creative Commons License 2016.01.14 0 0 66649

valószínűleg érezni, de, ha nagyon rövid ideig, akkor nem halálos, persze tudom, h sokmindentől függ, a halál egy áramütésnél kivert répa, vagy teli? akkor nedvesebb a test, ha teli a bré... lelkiállapot, egyebek... de én úgy gondolom, h az év relék arra jók, h olyan tartományon belűl oldjanak, le, hogy ugyan érzi a páciens az áram ütést, de nem hal bele, még nedves környezetben sem? de lehet, h én ezt roszul gondolom? ezért kérdezem ezt tőletek?ha úgy van, hogy az év relé nedves környezetben nem tudja garantálni az élet védelmét, a hiszterézise miatt, akkor csak fél megoldás.

Előzmény: King_of_Giants (66644)
King_of_Giants Creative Commons License 2016.01.14 0 0 66648

Inkább ne merülj bele a földelési ellenállás ellenőrzésébe illetve mérésébe

Ez egy külön vizsgázott ágazata a villanyszerelésnek

Előzmény: ívfény (66646)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!