Keresés

Részletes keresés

Motun Creative Commons License 2008.01.05 0 0 233

Igy  igaz....

Egyébként aranybevonatú és féldrágakövekkel kirakott hun leleteket több száz helyen találtak Magyarországon és Dél-Oroszprszágban.

A leggazdagabb leletet 1979-ben találták és tárták fel a pannonhalmi apátság közelében.

Előzmény: zabfaló (232)
zabfaló Creative Commons License 2008.01.05 0 0 232
A nagyszéksósi aranyak nem nőiesek voltak, hanem nagyon is nagyfőnökhöz illőek. A 430-as években kerültek oda, ahol megtalálták őket az 1920-as években. Ha a határkijelölő cerurája megrezdült volna egy pöttyet, ma szerbeké lenne minden, a határ ui. 1-1,5 km-re van innen. De nálunk maradtak és itt szedte őket össze a tanyai hun-utódoktól Móra és mások is.
Előzmény: Motun (229)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.01.04 0 0 231
köszi
Előzmény: Motun (227)
zabfaló Creative Commons License 2008.01.04 0 0 230
14.40-kor a Duna tv-ben a heftalita hunok indiai utódairól szóló film folytatódik!
Motun Creative Commons License 2008.01.04 0 0 229

 

 

hun előkelő asszonyok viselhettek ilyen diadémot....azt írják hogy megnyujtott fejü nő viselhette...

Arannyal futtatott,gránátberakásos bronz fejék Kercs közeléből a Krímből

a 20sz. elején találtak rá...

Motun Creative Commons License 2008.01.04 0 0 228



A nojon-uli ásatás..1925-ben...
Előzmény: Joranne_Sutt (226)
Motun Creative Commons License 2008.01.04 0 0 227
Bóna könyvében...
Előzmény: Joranne_Sutt (226)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.01.04 0 0 226
valami forrást adhatnál arra, hogy ezt hol olvastad.
Előzmény: Motun (225)
Motun Creative Commons License 2008.01.04 0 0 225
A kutatók régóta gyanítják hogy a hunok a hsziungnuktól származnak (mongolul hunnu
Ha így is van, a hsziungnu sírokban Nojon-ulnál és számos más helyen talált leletek
azt sugalják, hogy rég elfeledték őseik emlékét,hiszen a hsziungnuk magas kulturával rendelkező nép volt városokkal kifinomult müvészettel.
Ezt a Kr.e.200 és a Kr.u.200 körüli leletek mutatják.
Ha a hunok hsziungnuk voltak használhattak kengyelt a nyugati előrenyomulásuk alatt, bár a sírokban nem találtak erre utaló leleteket.
De itt felmerül a kérdés hogy egy népet mely külső ill. belső degenerációs hatásoknak kell érnie hogy elfeledjenek egy létező és mindennap használt dolgot.
Előzmény: Motun (222)
Motun Creative Commons License 2008.01.04 0 0 224
hsziungnu vaskengyelek a 2. századból


Egy kis pontosítás kengyel és hsziungnu ügyben...
zabfaló Creative Commons License 2008.01.04 0 0 223
A nagyszéksósi aranylelet az európai legnagyobb hun lelet. Vagy nem? Én jártam azon a tájékon is, ahol ezt megtalálták, nagyon érdekes a hely, mondhatom! Az igaz, autóval voltam ott, járható volt a dűlőút nyár végén...:)
Előzmény: Motun (222)
Motun Creative Commons License 2008.01.03 0 0 222
Nos akkor esetleg beszélhetünk a hunokról???
Engem személy szerint az a probléma foglalkoztat hogy nem találtak a sírokban kengyelt.
Akkor nem használtak a hunok kengyelt?
A parthus kis szobrok kengyel nélkülisége nem győz meg. Ehhez a rejtélyhez még annyit hogy keleten a kínai fal egyik oldalán a hsziungnu sírokban sem találtak kengyelt
a másik oldalon kínai területen pedig kínai lovasság használt lábtámaszt (kengyelt).
A két területet nem választotta el áthághatattlan akadály ami a kengyel megismerését
megtagadta egyik néptől.
És mégis többszáz évnek kell eltelnie hogy egy másik gyakorlatilag abból a földrajzi zónából érkező lovasnép az avar megismertesse a világgal (európai világ) a kengyelt.
Az avarok abból a zónából érkeztek ahol a hsziungnuktól a sors megtagadta a kengyelt. Mi volt az a behatás ami megtanitotta az avarokat arra amit a hunok nem tudtak. Hisz nem voltak degeneráltak ha a szkita íjakat tovább tudták fejleszteni, a merevszarv nélküli szkita íjakat elláták egy erőnövelő "emelővel" a merevszarvval.
Pont a lovaglást könnyítő eszközöket nem fejlesztették tovább?
Ez egy nagy titok és reméllem egyszer a régészet talál kengyelt valami hun temetke-
zési helyen.
zabfaló Creative Commons License 2008.01.02 0 0 221
Az igaz, hogy a gépemen nem írnék le olyat, hogy a lovak az angoloktól tanultak meg ügetni. Ellenben már láttam 2003-ban nagyszéksósi hun aranyakat kiállítva..:)
Előzmény: partus-pf (220)
partus-pf Creative Commons License 2008.01.02 0 0 220
Én itt befejeztem!

Ha nem tükröződésmentes a monitorod, akkor láthatod már a szarvaidat.
Egyébbként a 213-as írásod Téged minősít!
Köszike!
Előzmény: zabfaló (213)
partus-pf Creative Commons License 2008.01.02 0 0 219
Oké!!!
Én megértettem a topik olvasóit, és itt be is fejeztem, ezt a témát!
zabfaló Creative Commons License 2008.01.02 0 0 218
De, nagyon is illő a téma. Ahogy a lovak is. A hun lovak elég jók voltak ahhoz már a kínaiak elleni csatákban is...
Előzmény: Motun (217)
Motun Creative Commons License 2008.01.02 0 0 217
Szerinted a 193-as miért off...
a szobrocskákra hsz.
kengyel, nyereg,kantár téma, a hunoknak nincs ilyen?,,
Előzmény: Joranne_Sutt (215)
zabfaló Creative Commons License 2008.01.02 0 0 216
Azért szakmailag az mégis nevetséges, hogy beírhat olyasmit valaki, hogy a lovakat az angolok tanították meg ügetni. A hun ősi szellemek ilyenkor felderülnek...:)
Előzmény: Aventinus (214)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.01.02 0 0 215
191-től szerintem lehetne is törölgetni, úgyis off az egész..
Előzmény: Aventinus (214)
Aventinus Creative Commons License 2008.01.02 0 0 214

Én indítványozom, hogy a topik témájával foglalkozzanak a kedves olvtársak, egymás tulajdonságai helyett.
zabfaló Creative Commons License 2008.01.02 0 0 213
Kis pártusunk az éji homályban, van egy régi közmondás, magyarul így szól:tanulj tinó, ökör lesz belőled! Lehet, hogy atakám nagysámán még másképpen mondta volna, de annak sem örülnél, mint annak sem, hogy angolok tanítása nélkül is tudtak a lovak ügetni már régen is.:)
Előzmény: partus-pf (212)
partus-pf Creative Commons License 2008.01.02 0 0 212
Csak még egy!
Reméllem Te nem tartod magad lovasembernek, mivel akkor tudtál volna valamit felmutatni, olyat is amit nem úgy olvastál.
Előzmény: zabfaló (210)
partus-pf Creative Commons License 2008.01.02 0 0 211
Hát tudod a "lóvonalon" Neked tényleg tudnék mesélni, amit tényekkel is alátámasztanák, de sajnos nincs értelme. "Betü és monitor" függő vagy. Pedig a szabadban lovagolni a jó levegőn kitisztul a fej!!!
Én nyugodt vagyok, legyél Te is az. A harag rossz tanácsadó!
Előzmény: zabfaló (210)
zabfaló Creative Commons License 2008.01.02 0 0 210
Látom, a tudásod fogytával növekszik benned az erőszakosság. De minden lovasember tudja ezt.:)))
Előzmény: partus-pf (209)
partus-pf Creative Commons License 2008.01.02 0 0 209
Látom megint olvastál valamit! Ez örömmel tölt el, de mond már meg nekem milyen lovakkal foglalkozol? Vagy vannak még emlékeid a hintalovadról? Nam estél le róla? Azt azonban nem tudom, miért nem tetted a neved elé a "DR"-t
Előzmény: zabfaló (208)
zabfaló Creative Commons License 2008.01.02 0 0 208
Én a lovakkal foglalkozom többek közt, nem hülyeségek terjesztésével, mint egyesek itt a hunok topicjában. De már az ógörög Xenophón ezt írta a "Peri Hippikés" című művében: "miután a lovas a lónak jelt adott az indulásra, lépésben kezdjen... Ezután a ló testének legcsekélyebb megerőltetése nélkül, szinte természetesen átvált ügetésre, majd ügetésből élvezettel megy át galoppba." Hun vótak még az angolok ez időben, hékás? :)))
Előzmény: partus-pf (207)
partus-pf Creative Commons License 2008.01.02 0 0 207
Kösz a tippet!
Én sajnos nem tudok angolul, de Te biztosan megoldod ezt is!
Majd írd meg mit mondtak.
Na csáááá.....
zabfaló Creative Commons License 2008.01.02 0 0 206
Kérdezd meg az angolokat, akik szerinted feltalálták az ügetést a lovak részére.:)
Előzmény: partus-pf (205)
partus-pf Creative Commons License 2008.01.01 0 0 205
Én nem akartam itt lovakról beszélgetni, csak a butaságot amit írtál próbáltam helyre tenni, de Te csak nyomod a saját magad álltal eképzelt Őrültséget. Rá kellett jönnöm, igen jó a képzelőerőd!!!!!
Abban viszont tényleg igazad van, csak lovakról itt nyomni nem helyénvaló , de hát a ló volt a hunok verdája.
Szerintem jól mulattak rajtunk más topiklakók, Te viszont alklmatlan vagy beismerni, amihez lövésed sincs. Továbbra is írd csak le az adatokat ami a monitorodra tévedt valahonnan, de ez a tudáshoz édes kevés.
Ird meg melyik topikon tudsz az egyszerű kérdéseimre választ adni, és folytathatjuk!
Én állok elébe. De az sem von le semmit a "tudásodból", ha azt mondod nem tudom.

Mégegyszer bocsika mindenkitől, ha valakit untattam!!!!!! A lovakkal!
zabfaló Creative Commons License 2008.01.01 0 0 204
Elég vékony még mindig amit előadsz itt a hunok topicjában a lovakról, de legalább annyit már talán elértem, hogy az ügető mozgást nem angol találmánynak tartod, mint legelőbb. Ajtmatov regényét a versenyló haláláról azért érdemes lenne elolvasnod, az egy sárga poroszka versenyló és gazdája életét írja le, nagyon jól.
Előzmény: partus-pf (203)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!