Keresés

Részletes keresés

Fődhözragatt Creative Commons License 2001.01.19 0 0 8231
DLala,
Ezt kukkantsd meg:
Orthodox Shaolin Wing Chun,
a Vietnamba elszármazott Ving Csun ág. Hogy egy élő klasszikusunkat :-) idézzem a Wing Chun Kuen vitafórumról, miután szemrevételezte eme honlapot: "Helyenkent elegge taekwondos." (Bassman) Bennem is ilyen benyomást keltenek a fotók. Megtaláltuk az ideális, kevert stílust a hadsereg számára? :-)
bout Creative Commons License 2001.01.19 0 0 8230
Utolsó figyelmeztetés! :-)

Vasárnap 10:00-tól Tamura-vonal aikido nyílt nap a Honvéd dojo-ban.
Plakát itt.

bout

Ypszi Creative Commons License 2001.01.19 0 0 8229
Trolival szokok melóba járni.. és az út maga fél óra, de van hogy 20 percet kell rá várni.. szal tudom, hogy mit beszélek.. nincs hideg az utcán.. a szobámbaaan, ooooottt igeeeeen :))
Előzmény: leha (8228)
leha Creative Commons License 2001.01.19 0 0 8228
a fityfenét nincs! te otthon dolgozol, vagy autóval jársz melóba? (vagy negyven percnél rövidebb idő alatt odaérsz?)
: )))
Ypszi Creative Commons License 2001.01.19 0 0 8227
:) Az én szobámban olyan hideg van, hogy a jegesmacim bebújt az ágyneműtartóban :)

Nincs is olyan hideg! Nyápic népség! ;)

Előzmény: leha (8226)
leha Creative Commons License 2001.01.19 0 0 8226
Farkasordító hideg: mindenhol, amikor reggel ki kell szállni a paplan alól : )
bout Creative Commons License 2001.01.19 0 0 8225
Mégvalami:
Abban nagyon igazad van, hogy a fejem egyre nagyobbra nő. :-)

bout

Előzmény: Kijo (8211)
Ypszi Creative Commons License 2001.01.19 0 0 8224
Farkasordító hideg?? Hol? Hol? :)
Furák ezek a tájnyelvek.. én pl. "matekozás"-ból xülettem ;))
Előzmény: leha (8220)
bout Creative Commons License 2001.01.19 0 0 8223
Szia Joruto!
Már azt hittem nem is válaszolsz.
Sok igaz van abban, amit írtál. Ahogy leha is írta, tényleg ezt mondja nekünk a legtöbb kisebb és nagyobb mester, aki edzéseket tart itthon: igyekezzünk minél több formát megismerni, hogy segítségükkel kialakíthassuk a sajátunkat.
Jelenleg idehaza kevés olyan oktató van, aki felvállalja azt, hogy valakinek a mestere legyen. De van olyan, aki felvállalja ugyan, de nem kéne. :-)
Ezért manapság az én generációm úgy tanul, hogy az oktatóink meghívnak a vonalunkhoz tartozó (vagy nem, de mindenképpen aikido) mestereket és mi az ő kurzusaikon tanulunk technikát és szellemiséget is. Hiszen elvileg minden mozdulat és gondolat egyvalakitől származik: Ueshiba O-Sensei-től. Amit látunk és hallunk, az az ő tanítása a tanítványaiban megformálódva.
Nekem sorsomból fakad, hogy elég sok oktató ezéseire jártam rendszeresen. (Nem én mentem máshova, hanem többnyire ők cserélődtek a fejünk felett). Ezért nem is okoz már gondot az, hogy egy "idegen" mester valamit máshogy mutat, vagy másképp gondol. Sok srácot látok, aki a két véglet között ugrál: Vagy megtagadja a tanítást (de akkor minek jött más mester kurzusára) vagy átveszi és otthon fogja hülyeségnek tartani az oktatója tanítását.
Azt tudjuk, hogy egy adott mester edzésén az adott mester formáját kell utánozni és az adott mester helyzetébe kell beleképzelni magunkat. Utána lehet mondani, hogy szerintünk ez hülyeség, vagy "Hű, de jó volt", de az aikido tanulás alapja az utánzás és az empátia és az edzésen ellentmondásnak nincs helye.
És az évek során, ha kellőképpen odafigyelünk és nem hagyjuk magunkat összezavarni a százféle tanítás által, hanem azt keressük, hogy mi bennük a közös, akkor észervétlenül is kialakul a saját stílus és a saját gondolkodás és a további évek során ez fog megerősödni bennünk.

Ezért fontos nekem a mások nézőpontja is. Nem majmolni akarom őket, hanem feldolgozni az ő tapasztalataikat. Rajtuk keresztül felismerni a saját hibáimat és erényeimet. És fordítva.

A könyvekből pedig azokat szeretem olvasni, amikben példabeszédek, anekdoták, vagy egyéb történetek vannak. Azokból lehet a legtöbbet tanulni.

Ismerem a bukatókat, amikre utaltál. Egy csomóba már magam is belekerültem. De eddig szerencsém volt. :-) Legalábbis remélem, mert úgy érzem, hogy néhány kivétellel ki tudtam kászálódni belőlük. De már azt is haladásnak tartom, ha felismerem, hogy most valami rosszat csinálok.
Azt viszont érzem, hogy koromnál fogva nagyon keveset tudok az életről még ahhoz, hogy beágyazott betontömbhöz hasonló saját képet alakítsak róla. Ez a kép folyamatosan formálódik bennem még vagy tíz évig biztosan. Aztán majd meglátjuk. :-)

Akkor...
bout

Előzmény: Kijo (8211)
BLaca Creative Commons License 2001.01.19 0 0 8222
Bocs: nálam ez már edzés :-)))
Előzmény: BLaca (8221)
BLaca Creative Commons License 2001.01.19 0 0 8221
Nálunk ezt nem kirándulásnak nevezik, nálam ez más edzés :-)))
Előzmény: leha (8220)
leha Creative Commons License 2001.01.19 0 0 8220
Ypszi: nem gondolod, hogy ebben a farkasordító hidegben kirándulni! : )
ámbár nem tudom ... lehet, hogy a tájnyelvben néhol kirándulásnak mondják a sörözést egy jólfűtött mulatóban? : )
Ypszi Creative Commons License 2001.01.19 0 0 8219
Mé? Talik ilyen lassa xerveződnek? :)
Előzmény: Bassman_ (8212)
BLaca Creative Commons License 2001.01.19 0 0 8218
Általános kérdés mindenkihez: Hogyan tudnánk együtt edzeni, mi fórumlátogatók, ha nem úgy, hogy elmegyünk egymáshoz? Van valakinek valami jó ötlete? Mondjuk a kirándulás után valamikor egy kis közös edzés is lehetne...
Előzmény: DLala (8217)
DLala Creative Commons License 2001.01.19 0 0 8217
Bár a távolság meglehetos, lehet erre a felkérésre nemet mondani?
Előzmény: BLaca (8215)
leha Creative Commons License 2001.01.19 0 0 8216
baj lenne, ha minél több nézőpontból akarok valamit megvizsgálni?

szerintem bout nem azt mondta, hogy mindenféle mesterekhez jár és mindnek követi az iránymutatásait (mindnek egyszerre nem is lehet), hanem megnézi, hogy miből lehet választani. azt hiszem, már írtam: egyszer egy mester, akinél edzőtáborban voltunk, ezt mondta:
- az, hogy ti ezeket a technikákat máshogy tanuljátok, nem azt jelenti, hogy én rosszul tanítom, vagy a ti mesteretek rosszul tanítja, csak máshogy. az aikidot minden ember máshogy csinálja. ha elértek egy magasabb szintre, nektek is kialakul a saját aikidotok. egyértelmű, hogy máshogy aikidozik egy 190 magas, 85 kilós fickó és egy 160 magas 50 kilós nő. a lényeg, hogy tanuljatok meg minél többmindent, amiből majd összerakhatjátok a saját aikidotokat!

szerintem bout erre akart utalni: minél többet megismerni, hogy utána legyen miből válogatni ...
és ebbe (szerintem) akár az is belefér, hogy más HM ágból is válogat az ember

BLaca Creative Commons License 2001.01.19 0 0 8215
Cross training ( csak hogy a többiek is tudják, miről van szó ) Mit szólnál, ha rendszeres időközönként viszonzásos alapon Te is eljönnél a dojomba, én is elmennék a Tiédbe?
Előzmény: DLala (8214)
DLala Creative Commons License 2001.01.19 0 0 8214
Hello Laca!
Hogy állsz a gondolkodással?
Mire jutottál?
:)
Előzmény: BLaca (8213)
BLaca Creative Commons License 2001.01.19 0 0 8213
Találkozó? Benne vagyok!!
Bassman_ Creative Commons License 2001.01.19 0 0 8212

Ypszi

Miért ne jöhetnél a kirándulásra?

Különben is, mire sort kerítünk rá, már nem is leszel annyira új :)))

Előzmény: Ypszi (8204)
Kijo Creative Commons License 2001.01.19 0 0 8211
bout aldozatai:

Koszi bout koma,hogy megfogalmaztad a vizsgara keszulest. Igy mar minden vilagos.

-A titkot,mit megsugtal,igerem hogy nem adom tovabb senkinek. :)
"...megakarok ismerni minel tobb modszert es nezopontot..."
Ne tedd. Azok a masok modszerei es masok nezopontjai...amibol neked nem lehet sok hasznod.Azon kivul,hogy mar tudod masok hogyan csinaljak,de hogy te hogyan csinaljad ... abbol nem derul ki.Leven,hogy mindenki a magaet tartja a legjobbnak.Ami neked nem lehet jo. Egy diaknak van mestere!! Es a mester nem arra valo,hogy megmutassa hogyan kell magasra ugorva rognod,hanem hogy magadeva tedd annak modszereit es nezopontjait. Neked ez van..ot valasztottad! Masok modszereit es nezopontjait pedig csak unalombol,mert most eppen raersz ezert kegyesen elolvasod....ennyi.De hogy ezek kozott ingazz,annak semmi ertelme. En latod azert figyelek ra masra (annak modszereire es nezopontjaira) mert unatkozom...vagyis mert unatkozom es eppen raerek nezek meg mas edzest,versenyt,hallgatom meg ki hogyan csinalja es mit gondol es azert olvasok el barmilyen harcmuveszeti konyvet mert nem tudok elaludni...tehat mindez szorakoztat. Ha egyszer nem erdekel golf es a pingping...,akkor magatol ertetodo,hogy a lyukas oraimban,a szabadidomben is valamilyen harcmuveszeti,budos dologgal foglalkozom,azzal kotom le magam....mert ez tetszik es ettol alszom jol. Viszont nekem van mesterem...o az akit komolyan veszek...es amikor amit a mestermtol tanulhatok es a konyvekben elternek...a konyv irojan fogok mindenkeppen rohogni...mert nekem a mesterem a peldakepem es hozzakepest tudom,hogy mit tartsak marhasagnak,amit kinevessek es mit dicserjek. Mert elet (sajnos) csak egy van..ezert megtanulni es elsajatitani csak egy dolgot lehet. A mindent megtanulni akarok,a minden utan erdeklodok,a mindenki velemenye,a minden mas modszer ismerete,a leheto legtobb nezopont,a minel tobb....nos,az ilyen embernek a feje fog nagyra noni s azon kivul semmi. A vegeredmeny pedig ennek az,hogy aki azt hiszi,hogy sokat ismer,akkor sokat is tud! Ugy fog viselkedni,ahogy a konyvekben abrazoltak a bolcs es okos nagy mestert...,mert a minden irant erdeklodo az utanzasban lesz a legnagyobb s nem a harcmuveszetben.
Tehat neked megvan a sajatod,masnak a mas...es mindenki foglalkozzon a sajatjaval..a mas pedig csupan kikapcsolodas.Mert erdekes. kesz.

dewa

Előzmény: bout (8120)
Bassman_ Creative Commons License 2001.01.19 0 0 8210
Kreta

Ha irsz egy levelket az indexnek, melyben kered, hogy javitsak ki az email cimedet, meg fogjak tenni. :)

Azt hiszem nyugodtan probalkozhatsz a moderatoroknal.

Előzmény: Kreta (8208)
Bassman_ Creative Commons License 2001.01.19 0 0 8209

A talalkozo-kirandulast nyilvan itt a topicon erdemes szervezni.

Előzmény: Kreta (8208)
Kreta Creative Commons License 2001.01.18 0 0 8208
Remek ötlet!!! csak ne emilen legyen szervezve mert ami ehhez meg van adva az enm müx
Előzmény: Bassman_ (8186)
hiryu Creative Commons License 2001.01.18 0 0 8207
Opt letszam.: 1az 1hez.
A maximalis letszam, amivel egy ember elbir, 35-40 fo.
Jo kerdes., van olyan edzes, ahol majd harmincan, de peldaul vasarnap tiz foben limitalt a letszam, hetfoi onkoltseges keso estin nemegszer voltunk harman, akibol egy iaidos....
Előzmény: leha (8203)
hiryu Creative Commons License 2001.01.18 0 0 8206
Egy feketet, es egy pirosat. A feketet azert, mert beirtal magadnak egy pirosat:-)
Előzmény: Bassman_ (8185)
hiryu Creative Commons License 2001.01.18 0 0 8205
Es azon meg nem gondolkodott el senki, hogy a szambo szo
nem mas mint a feggyver nelkuli onvedelem orosz roviditese?
Vesd ossze KGB, Omon, stb....
Barmilyen furcsa, de orosz harcmuveszet a a nepi birkozason kivul nem letezett.
Most van fel oram a gepnel, de ha majd ramszoltok mehet a szambo sztori.
Ui. azt a szot, hogy onvedelem, kerem a marxista dialektika szerrint erteni.

Megint mas, kitargyalas, ha nem vagyok egy ideig ,onnan kezdem el olvasni, ahol abbahagytam, es haladok, reagalok
idoben elore, ezert a reagalas a letargyalt dolgokra.
Ilyen lesz meg, elore bocs.

Előzmény: Wazull (8181)
Ypszi Creative Commons License 2001.01.18 0 0 8204
Bassman_

Az orvosokból kezd már elegem lenni (nem ez az egy bajom, amivel zaklatom őket), nem pedig a tanácsokból. Legalább tuti vagyok benne, hogy olvassátok is a topicot, nemcsak néztek kifele a fejetekből. :)))

Kirándulásra esetleg én is mehetnék? Mert még csak nemrég óta vagyok itt, ugye..

leha
Az edző teherbírásától mindenképpen függ, bár nálunk úgy volt, hogy 3 részre volt oszva a klub, kezdő, középhaladó és haladó, mindegyik előtt ott állt egy magasabb fokozatú emberke, és neki osztotta ki az instruktor a csinálnivalót, ő meg körbejárt, igazított, és bemutatta az új feladatokat.
Volt, hogy alig fértünk el, de a havi díj ugyanannyi maradt, akárhányan is voltunk, és sajnos a WT nem épp a legolcsóbb stílusok közé tartozik, összeget inkább nem mondanék.
Az alacsony létszámot meg "kiscsoport"-ban élveztük, ez az edzéseken kívül volt, természetesen pluszpénzért, de ott volt, mikor összvissz 6-an voltunk, és jó 3-4 órások voltak, ezek néha jobban megérték a pénzt, időt, energiát, mint a "sima" edzések..
Plakátolni meg miért pont az edzőnek kéne? Erre (is) vannak a klubtagok.. :))

u.i. Kisagyamat jobbra cserélném. Jelige: "Edzeni akarok!" :))

leha Creative Commons License 2001.01.18 0 0 8203
kirándulás? jó ... ki hozza a jó időt?

szerintetek (a ti stílusotokban, vagy általában) mi az optimális klub létszám?
mitől függ? az edző teherbírásától, vagy a korlátos négyzetméterszámtól?

ugyebár összefügg a létszám és a havidíj (terembérlet állandó) ...
ha jó neked, mint tanulónak, hogy kevesen vagytok (nekem jó, mert jobban elférünk), mekkora havi összegig tudod élvezni az alacsony létszámot? (ugyebár, ha kevés az ember, nő a kiadás)

megvallom, nem véletlen a kérdés. nálunk éppen ez van: kevesen vagyunk (szerintem pont jó a létszám a hely méretéhez ... bár edzettem már sűrűbb helyen is). az edzőnek éppen kisebb dolga is nagyobb annál, hogy plakátotkat tapasszon ... a terembérlet sok, de úgy tűnik még ossze tudjuk dobni ...

na, szóljatok hozzá, aztán majd folytatom : )

bout Creative Commons License 2001.01.18 0 0 8202
Az ötlet teszik. Remélem időm is lesz rá.

bout

Előzmény: Bassman_ (8186)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!