Keresés

Részletes keresés

Szedő Tördelő Creative Commons License 2006.10.07 0 0 477
Ha most sem megy, feladom







Szedő Tördelő Creative Commons License 2006.10.07 0 0 476
Talán most


[image1]


[image2]


[image3]


[image4]
Szedő Tördelő Creative Commons License 2006.10.07 0 0 475
Néhány képet akkor én is feltöltök.
honey_26 Creative Commons License 2006.10.07 0 0 474
nézd, elvileg tök mindegy, mivel utazol olaszba, ha busszal, tuti átengednek új személyivel, de repülővel is. Legalábbis a főnököm múltkor nem vitt útlevelet és simán bejutott Velencébe. Igaz, nem sky europe-al ment, szerintem a biztonság kedvéért írták. Amúgy max. 5 nap alatt elkészül az útlevél.
Előzmény: Szedő Tördelő (465)
Szedő Tördelő Creative Commons License 2006.10.07 0 0 473
Ja, az Auchanban itáliai napok vannak itthon, vettem is egy darab Grand Padinit (talán így hívják), aki még nem tudná, ez egy olasz nagyon kemény és nagyon finom reszelni való sajt. 2990 Ft kilója, szóval nem drága, kint is ennyiért lehet venni úgy emlékszem 10,9 EUR kilója. S persze vannak olasz borok is, meg szőlő stb. Amit nem lehet venni itthon, de nagyon örülnék, ha valaki véletlenül itthon találkozna vele és megírná, az egy folyékony szappan: Felce Azzurre. Hoztunk haza belőle, s mivel ez volt a szálláson, minden kézmosás kicsit visszaröpít. Amúgy aki még nem volt ott, s a történelmi városrészben akar vásárolni ennivalót, a Ca' Doro mögött van egy széles utca, s ott van egy pici Billa, az Apostoli tér mögött meg egy Coop, ami szintén elég pici. Szoktak bennük akciózni, s az élelmiszer nem egyértelműen olcsó, így érdemes azokban vásárolni. Ice Tea is tűrhető áron van.

Van Auchan is kint, de az elég messze van az óvárostól, ne a vásárlással menjen el az idő, ha már kimegy valaki.
Szedő Tördelő Creative Commons License 2006.10.07 0 0 472
Kellene egy nagyobb tárhely, ahova lehetne képet felrakni, de majd talán én is feltöltök kettőt. Mekkora lehet a mérete?
Előzmény: icsrak (471)
icsrak Creative Commons License 2006.10.07 0 0 471
Háttérben a Gondolier : )Megtörtént : ).....ahogy kell, pont a híd alatt : ).......Kiscsaládommal a Rialto-hídonEgy egészen közeli kép a Rialto-híd kő korlátjáról. Van egy pár monogram belevésve.Gondolom látszik milyen büszke vagyok hogy egy azért csak rám szállt : )Hát persze hogy vettem egyet.........
icsrak Creative Commons License 2006.10.07 0 0 470
.
icsrak Creative Commons License 2006.10.07 0 0 469
Na most talán sikerül felraknom.....
icsrak Creative Commons License 2006.10.07 0 0 468
képek:
icsrak Creative Commons License 2006.10.07 0 0 467
Sziasztok

Idén augusztus végén voltunk, gyönyörű volt.

Kicsit már olyan mesebeli amit ott látsz, gondolázol a szűk kis csatornákon, csak a harangok törik meg a csendet,és időnként az evezőlapát keltette vízcsobbanás, olvasott történelmi emlékek villannak fel gondolataidban, és egy picit visszacsöppensz a múltba. Fantasztikus élményt nyújtott. Valószínű még visszatérek Velencébe és megpróbálok több időt eltölteni itt.
Latya (K.L.) Creative Commons License 2006.10.07 0 0 466
nincs gond a személyivel, a sky-nál még az eu előtti állapot van  a honlapon.
Előzmény: Szedő Tördelő (465)
Szedő Tördelő Creative Commons License 2006.10.07 0 0 465
Hivatalosan igen, de mégis mi pl. a Sky-jal utaztunk és azt írták, hogy útlevél kell. Igaz az is elkészül manapság 2 nap alatt akinek esetleg nincs vagy éppen lejárt. Azt nem tudom, hogy az olaszok mennyire akadékoskodnak. Persze nekem a régi személyim van, az újjal talán már nincs gondjuk.
Előzmény: honey_26 (463)
fiola Creative Commons License 2006.10.07 0 0 464
Hurrá!
Köszi :)
Előzmény: honey_26 (463)
honey_26 Creative Commons License 2006.10.06 0 0 463
elég a személyi.
Előzmény: fiola (462)
fiola Creative Commons License 2006.10.06 0 0 462
Sziasztok,

Mik a tapasztalatok: kell útlevél vagy elég a személyi a reptéri határátlépéshez?
tengeres Creative Commons License 2006.10.03 0 0 461

Bocsi, nem bírtam ki, hogy ne tegyem közzé....
Szedő Tördelő Creative Commons License 2006.10.03 0 0 460
Most jöttünk haza. Sajnos vége. Izabella szálláshelye minden igényünket kielégítette. Ca' Doro bpesti mércével kb. 3 vagy 4 sarok. Rialto kicsit kilépve 8 perc. Fundamenta Nove is kb. ennyi. Lábon vízhólyag, de megérte. Első nap még bennünk volt BPest, mert repülővel mentünk, s mivel teganp érkeztünk, s ma már dolgozni kellett, kinéztem az balakon, milyen motorcsónak megy el, pedig csak egy fűnyírót toltak a gyepen, szóval még kicsit mindig ott érzem magam. Árak magasak vagy a mi fizetésünk alacsony. 6 EUR az Alilaguna a repülőtértől odáig, 12 EUR a Dózse Paltoa, 5 EUR a Ca' Doro, az étterem megfizethető, de erősen csappantja a pénztárcát. Egy helyen így írták ki: 12 EUR a menü + 2 EUR a teríték, a többi helyen ki tudja, de rászámolnak sokat a kiszolgálásra. Általában 12, 15 vagy 20 EUR van kiírva menüként. Árak álarcra eléggé egyformák, egy kicsi szemet takaró 12 EUR, egy nagy egész arcos 2-25 EUR, de ennél jóval drágábbak is vannak. Üveg toll 7,5 EUR-ért is kapható arra, ahol mi voltunk (SS Apostoli), de ugyanez a Szt Márk tér felé többe kerül. Ruhanemű megfizethetetlen többnyire vagy nem éri meg, de nagyon jó cuccok vannak.

Ennyit a vásárlásról. Ami a lényegesebb, a kis utcák, a lagúnák és a járkálás. Az adja az igazi velenceérzést. Jó cipő elengedhetetlen, mert különben vízhólyag. Nincs büdös, mert sokan ezt híresztelik Velencéről. Csak a lagúnák mentén vízszag. A szemét estére a turisták miatt rengeteg. Senki ne lepődjön meg, ha folyamatosan nekimennek, nem lehet elkerülni, annyi ilyenkor az ember. Sajnos egy múzeumban sem lehet képeket készíteni, sem filmezni, sőt még mobilfényképezés sem megengedett. Nekem a legjobban a kis utcák tetszettek, s este leülni a Canal Grande partjára és nézni a nyüzsgő vízi életet. A Szt Márk tér nagyon zajos, persze kimegy az ember, be a palotába, meg a bazilikába, de nem is fényképeztem ott sokat Beljebb találtam meg azt, ami miatt vissza fogok vágyni.

Ja, és minden kövezve van, alig van fa, növény, s madárdal is csak egy-egy emeleti kalitkából hallatszik csupán.
Dharma Creative Commons License 2006.09.29 0 0 459

Húúúúú ezt a kávés dolgot nem is tudtam.

 

Most jöttünk meg 10 napot voltunk Olaszországban, bár most nem velencében.

Velünk bizony megtörtént, hogy a pultnál kértünk kávét és aztán mégis leültünk. Az nem tudom minek számított.

 

Nahát, ezt tényleg nem tudtam.

Előzmény: Toma-Bp (458)
Toma-Bp Creative Commons License 2006.09.24 0 0 458

Sziasztok!

 

A legfrissebb tapasztalatok.

Szállás Jesoloóban (kb 5500 ft/fő egyszerű hotelben ** talán), onnan 15 km P. Sabbioni kikötő (kocsival 15-20 perc). Ott a kocsi letehető parkolóba (7 euró/nap), de kb 50 m-rel odébb simán lehet szabályosan ingyen parkolni (mi így tettünk). Ott megváltható a napijegy a vaporettókra (12 euró) ami korlátlan használatot jelent. Innen a Szent Márk térre kb 45 perc alatt visz be a hajó, de lehet kezdeni Murano-Burano felé is.

Tehát gyakorlatilag a vaporetto jegy árából bent vagy velencében és onnantól kezdve rád van bízva a dolog (kaja, stb).

Talán ismert, de ha nem..szóval az éttermekben 2 féle ár van: állva fogyasztó és a "leülős". Szóval ha innál 1 kávét mert lejártad a lábad és hulla vagy akkor a pultnál 0,8-0,9-1 euró, míg ha leülsz és kikéred kb 3 euró.

 

ha kérdés van akkor még pár napig emlékezem. :)

 

 

T.

 

Latya (K.L.) Creative Commons License 2006.09.21 0 0 457
Igen körbe megy.

The single water bus fare is € 5.00 for one journey on the Venice network

azaz csak egyszeri utazásra jogosít. Szerintem.
Előzmény: gloori (456)
gloori Creative Commons License 2006.09.21 0 0 456

Sziasztok!

olvastam a hozzászólásokat és lenne két kérdésem. a 82-es vaporetto körjárat? és arra is csak 5 EUR a jegy? vmint a 90 perc alatt ki is lehet szállni majd folytatni az utazást?

köszi 

igus Creative Commons License 2006.09.20 0 0 455
Előzmény: FLaci (454)
FLaci Creative Commons License 2006.09.20 0 0 454

Hi,

 

Ma jöttem haza Velencébõl. Nem kell aggódni a víz miatt. Tegnap volt pár nagyobb pocsolya a San Marco-n, meg itt-ott felért a hullámzás a járdára, de semmi komoly. Ma reggel meg már annyi se. Az hétfõ óta elég jó idõ van, nagyrészt napos néha egy kis esõvel. Múlt héten csütörtöktõl vasárnapig elég ratyi idõ volt, viharos esõkkel.

 

Bye, L.

Előzmény: Toma-Bp (448)
santa scala Creative Commons License 2006.09.20 0 0 453
Szia! Mi bungalóban voltunk ennyiért. / zuhanyzós/
Előzmény: tamás1122 (452)
tamás1122 Creative Commons License 2006.09.20 0 0 452
Szia, köszi a választ. Olvastam, hogy ti is az Alba D'Oro-ban voltatok. A fejenkénti 13,5 Eur az csak a saját sátorra vonatkozó ár, vagy abban már az autó helye v. a bungaló is benne volt?
Előzmény: santa scala (451)
santa scala Creative Commons License 2006.09.19 0 0 451
Szia! Ha jól emlékszem közvetlen nem megy be, a campingtől a 15-ös a reptérig, majd az 5-ös a Roma térig.
Előzmény: tamás1122 (447)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2006.09.19 0 0 450
Előzmény: NO HAB (449)
NO HAB Creative Commons License 2006.09.19 0 0 449
ilyenkor lenne jó egy szuper vebkamera kép....
Toma-Bp Creative Commons License 2006.09.19 0 0 448

Hello!

 

2 nap múlva mennénk, de elég aggasztóak a hirek- "Velence viz alatt".

Vki adjon vmi napraész infót lécci, hogy érdemes-e elindulni.Köszi!!!!

T.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!