Keresés

Részletes keresés

Csabikusz Creative Commons License 2013.03.10 0 0 25193

Tisztelt fórumozók! 
Azt szeretném kérdezni,tudnak-e erről a Kossuth 100 forintosról valamit, aminek a hátoldalán ez a felírat van.Nyomtatott a Magyar Nemzeti Múzeum "Magyarország története a honfoglalástól 1849-ig"c.kiállításon.1967.május 31

Válaszukat előre is köszönöm.

Remélem tudnak segíteni.

 

baby-lon Creative Commons License 2013.03.09 0 0 25192

saját készítésű excel.

Előzmény: feketegyerek2 (25190)
baby-lon Creative Commons License 2013.03.09 0 0 25191

Te egy vicces ember vagy, nagyon megmosolyogtattál...

Előzmény: beanj (25189)
feketegyerek2 Creative Commons License 2013.03.09 0 0 25190

Helló gyűjtőtársak!

 

Ki milyen érme katalogizáló programot használ? Vagy használtok-e egyáltalán ilyet? Excel fájl, papír?

Érdekelne a profik véleménye.

 

beanj Creative Commons License 2013.03.09 0 0 25189
FPNumiz Creative Commons License 2013.03.09 0 0 25188
FPNumiz Creative Commons License 2013.03.09 0 0 25187

Biztosan a kínai másolat, ez nem kétséges.

Előzmény: decoltha (25182)
Anyukaja1 Creative Commons License 2013.03.08 0 0 25186

Sziasztok!

Elég hozzá nem értő vagyok ebben a témában, úgyhogy ki szeretném kérni a véleményeteket egy érméről. Arra lennék kíváncsi, hogy mennyit érhet és mennyire keresett a gyűjtők körében. Erről az érméről lenne szó:

 

1696 Y Sixpence York Mint Low Grade Filler

 


beanj Creative Commons License 2013.03.08 0 0 25185

Tisztelt gyűjtőtársak!

 

Új vagyok a fórumon, most regisztráltam.

Felhívnám a figyelmeteket egy új csaló megjelenésére.

Az apródon működik, néhány korábbi profilját töröltettem.

A vaterán most is futó Zrínyi 100 ft és másik vaterás tulajdonostól 1935 és 1931 2 pengő volt a repertoárjában.

Jelenleg Zsigmond aranyforintot árul Tóth Balázs honlapjáról és Mária Terézia 2 dukátot Pannonia Terra korábbi árverésének képével.

Ezenkívül más egyebet is, ami nem numizmatika és gondolom azok sem az ő tulajdonában vannak.

Alábbiakban ma elküldött emailem Tóth Balázsnak, amiből nevemet töröltem.

 

Köszönöm figyelmeteket. El kéne kapni a grabancát.

 

 


Tisztelt Tóth Balázs!
 

Az apródon egy István nevű hírdető az ön oldalán található Zsigmond aranyforint képével hírdet.
Feltételezésem szerint az illető ugyanaz lehet, akinek nemrég töröltettem onnan az összes hírdetését ,mivel egy csaló.
Akkor Hajma István néven hírdetett termékeket Baja, Beremend,Mezőkovácsháza, Bak helységek megadásával.
Akkor a vateráról levett képekkel hírdetett, pl. Zrínyi 100 ft-ot 30 000-ért, 100 koronát 60 000-ért és más nem numizmatikai terméket.
Később ,mikor már törölték, a keresőben megtaláltam, hogy valaki a facebookra is feltette az adatait a svindlerek oldalra.
Nem tudom, hogy szokott-e a numizmatikai fórumon csevegni én nem vagyok ott regisztrálva, ha ön igen hívja fel a többiek figyelmét rá.
Az apród felé küldjön bejelentést a nyilvánvaló csalásról.
Kezd a bögyömben lenni az ürge, biztos vagyok benne , hogy ugyanaz. Személyes átvétel soha nem lehetséges csak utalás. A facebookra feltették a megadott számlaszámát is.
 
http://aprod.hu/hirdetes/zsigmond-aranyforint-eh-446-n-csillag-vf-xf-r-IDVbBh.html#dd7d42812a;r:;s:
 
 
15:14 (5 órája)

címzett: info


Tisztelt Tóth Balázs!
 
Van fenn egy Mária Terézia 2 dukát hírdetése is, amihez először nem tett képet. Rákérdeztem erre, mire tett fel képet, amit a Pannonia Terrától lopott. Jelenleg levelezésben vagyok vele.
 
A megjelenített email címe: istvan19870521@gmail.com
A számok szerintem a születési évét jelentik.
 
József

decoltha Creative Commons License 2013.03.08 0 0 25184

keményen fogja a mágnes

münzehausen Creative Commons License 2013.03.08 0 0 25183

szerintem Kínai másolat,nézd meg ,hogy fogja e a mágnes.

Előzmény: decoltha (25182)
decoltha Creative Commons License 2013.03.08 0 0 25182

képek

decoltha Creative Commons License 2013.03.08 0 0 25181

Egy londoni bolhapiacon vettem egy kínaitól ezt a hibás veretű ? Szent István 5 pengőt. Mi lehet ezzel?

Feltettem a vaterára.

atesz0710 Creative Commons License 2013.03.08 0 0 25180

Ebben igazad van. És az állam hozzáállása a legszánalmasabb. Sok feltáratlan lelőhely feltárására nincs pénz állítólag, de ha te találsz valamit, akkor add le, mert az államot illeti. Tehát a feltáratlan lelőhelyek nem érdeklik az államot, mert abba pénzt kéne fektetni, viszont ha én kertásás közben találok egy kupac rómait, akkor az az államé. Nevetséges.

Előzmény: lahorm (25179)
lahorm Creative Commons License 2013.03.07 0 0 25179

Pedig nem vagyok benne ebbe a "világba".=) Nem kell hozzá nagy szakembernek lenni, hogy kikövetkeztessük, hogy zajlanak ezek a dolgok.

A környékünkön volt egy pár éve, hogy autópálya nyomvonal előfeltárást végeztek. Egy kelta lelőhelyet találtak és gyakorlatilag ráépülve egy középkori falu maradványait.

Közel fél évig tartott a feltárás. Majd az autópálya elkészülte után egy helyi faluban kiállításon mutatták be a régészeti leleteket.
Nos, ennyi hajlott, törött, szar állapotu érmét még nem láttam kiálltva. De egyébb tárgyak is siralmasak voltak.

Elég hihetetlen , hogy csak ilyen állapotú cuccok jöttek...

Főleg ugy, hogy több ismerősöm is részt vett a feltárásnál, mint diák segítők. És igen sok szép, érmékről készült fénykép...

Szánalmas hungarikum a régészet-fémkeresőzés probléma (is).

 

Előzmény: Törölt nick (25172)
mittel Creative Commons License 2013.03.07 0 0 25178

Hasonló eset a környékünkön is történt. Lebontásra ítéltek egy házat, ami valamikor egy zsidó család otthona volt. A falban egy elrejtett befőttes üveget találtak, amiben érméken kívül arany ékszerek, zsebórák, stb. voltak. A megtaláló munkások még aznap, rögtön a munkaidő után a kocsmában kezdték el árulni a cuccot. Másnap mindet bekísérték, a kincseket pedig elkobozták.

A régészekkel kapcsolatban pedig, egy megyei múzeum raktárából folyamatosan tűntek el a leletek. A szálak egy régész-muzeológus házaspárhoz vezettek. Házkutatás során megtalálták náluk az eltűnt tárgyak egy részét. Elbocsájtották őket állásukból, de a végkifejlet nem tudom mi lett. Nagy volt a csend az eset körül. Ha egy fémkeresőst fognak meg, persze lényegesen nagyobb a hírverés.

 

A híradásokat figyelemmel kísérve én úgy látom, hogy a média és a régész szakma által erősen sugallt sztereotípia, miszerint a régész is ember, többnyire szent és feddhetetlen, de időnként, nagyon-nagyon ritkán azért ő is megtévedhet... A fémkeresősök viszont egytől-egyig bitang, szadista tömeggyilkosok...

Előzmény: sezs (25177)
sezs Creative Commons License 2013.03.07 0 0 25177

Üdv! Egy kárpátaljai példa tanulságként: az egyik srác építkezéseken dolgozott, Ungváron az egyik régi zsidó ház udvarán egy alapot kellett kiásnia, s véletlenül egy mindkét oldalán lezárt fémhengert talált. Nem szólt róla senkinek, otthon kinyitotta, s láss csodát: több ezer dollár értékű francia 20 és 100 frankosok voltak benne. Persze egyszerű falusi gyerek lévén elkezdte eladogatni töredék áron ismeretleneknek, kezdett jól élni, és úgy gondolta, otthon biztonságban van a "kincs". A dolognak híre ment, amiről ő is tehetett, mert ahelyett, hogy mondjuk felrakta volna a vaterára, és megkapta volna érte a valós árat, jobbra-balra kínálgatta őket. Megneszelte a yard, egy nap megjelentek nála, kiverték belőle az utolsó érmét is, és persze jegyzőkönyv és egyéb hivatalos papír nélkül angolosan távoztak. Ja, természetesen figyelmeztették, hogy hallgasson, mert megüti a bokáját. Könnyen jött, könnyen ment.

Ennél már csak az az ismerősöm volt hülyébb, aki talált egy 20. század eleji amerikai forgópisztolyt, amit még a dédapja hozhatott a tengerentúlról, és az utcán akarta eladni. A végén örülhetett, hogy nem csukták le :)

kerub Creative Commons License 2013.03.07 0 0 25176

A régészek egyre gyatrább ellátásban részesülnek.
Legutóbb egy Nagytétényben folyó építkezést megelőző feltáráshoz nem volt fémdetektor, civil fémtetektoros vizsgálta át a területet szívességi alapon.
Ha még ez a civil segítség sincs akkor a kitermelt földdel együtt viszik el az itt ezen a környéken nem ritka római pénz leleteket.

Előzmény: Törölt nick (25175)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.07 0 0 25175

Egy becsületes fémkeresős mesélte. Talált egy "gazdag" temetőt. Villám gyorsan bejelentette a régészeknél. Három héten belül a terület le lett rágva. /Természetesen nem régészeti módszerekkel/ Másik, házkutatás, gép elvétele, milliós cucc elkobzása. De vádemelés nincs. Igaz leltári jegyzőkönyv se. :-) Hát ez a való világ.

Előzmény: atesz0710 (25174)
atesz0710 Creative Commons License 2013.03.07 0 0 25174

Igen-igen, megy a harácsolás az állam részéről.

Előzmény: Törölt nick (25167)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.07 0 0 25173

Egyébként nagyon telibe találtál. Ez a jelenség van és létezik. A csöves akkor se árulja el a "futtatóját" ha keresztre feszítik. Lila fogalma sincs hogy mi van a kezébe. Gyakorta meg se mutatja másoknak. Az érték egy százalékától már a mennyekben van. Csak akkor derül rá fény, ha ellop belőle és a kocsmába vagy a bolhán megpróbálja elnyomni. Gyakorlatilag, kivédhetetlen. Egyszer túrán egy erdőben láttam egy analfabéta kinézetú embert, fél milliós géppel.

Előzmény: lahorm (25171)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.07 0 0 25172

Na,na! Nagyon vágod. :o))) (csak viccelek)

Előzmény: lahorm (25171)
lahorm Creative Commons License 2013.03.06 0 0 25171

Valószínű komoly numizmatika boltja volt az illetőnek...

Bár szerintem a határon csak a dílert vagy a szállítot kapcsolták le.

Gondolom Bulgáriába most az zajlik ami  Magyarországon a 80-90-es években ( vagy még napjainkba is, csak már szervezettebben). Gazdag német ( külföldi9 gyüjtők, dílerek, régészek,stb pénzelik ( fémkeresővel látják el) a helyi csórókat, hogy turják fel az országot és amit találnak azt ők  " megvásárolják".


A rendőrségi videón amikor pakolják ki az autót többször ugyan olyan feliratú neilon szatyorból szedik ki a cuccokat. Beütöttem a szatyron lévő reklám felirat címét...

http://battenberg.de/

 

Csak véletlenlenül voltak ilyen zacsikba rakva  cuccok?

Előzmény: Pellei50 (25169)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.06 0 0 25170

Én az agyam eldobtam a mennyiség hallatán. Mozgó múzeum. De, gondolom nem minden darabot hoztak el a gyerekek. Ha nem tették el rendesen, ízekre szedi az ottani hatóság.

Előzmény: Pellei50 (25169)
Pellei50 Creative Commons License 2013.03.06 0 0 25169

De ilyet akkor sem lehet , hogy megindulunk egy ilyen kaliberü készlettel határokon át.

 

Ebből a készletből bármelyik országban nyithattak volna egy komoly numizmatikai szakboltot.

 

Ahol maximális áron értékesítették volna a készletet.

 

Vagy felrakhatták volna a helyi "Vatera"  féle aukciósportálra. De elnézve még az e-bay- re is megálta volna a helyét.

 

Kár volt vele rizikózni.  Bánják is már biztos.

 

Lehet  hogy a miskolci régiségvásárra is kipakoltak volna vele? Mert kb egyidőben volt akkor.

 

Mármint a lebukás idejében.

 

 

Előzmény: Törölt nick (25167)
FPNumiz Creative Commons License 2013.03.06 0 0 25168

Az érmét biztosan egy külső behatás tette ilyenné. 

Azt, hogy milyen talán "forgóalkatrészbe" tették bele, már sosem tudjuk meg.

De 100% hogy nem verdehiba!

Előzmény: Skuy-IS (25159)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.06 0 0 25167

Helyesbítek 20000 db volt. Jó sok arannyal. Rengeteg egyedi kelta cuccal. Ez egy hiper szívás. Az viszont számora gusztustalan hogy azt mondja: megy egy magyar múzeumba. Ha ennyire fel volt háborodva hogy sírrablásból származik a lelet akkor az is megfordulhatna a kis buksijába, hogy visszakéne adni a kiinduló országnak. Mert akkor a mi országunk a tolvajjal egyenértékű szinten van.

Előzmény: Törölt nick (25163)
W_B Creative Commons License 2013.03.06 0 0 25166

Akkor egy 1946 -os Kossuth 5 forintossal mi van ?

Amit a szálloda halljában lévő souvenir shopban lehet venni ?

Ahogy is kiviteli engedély kellene..?

Előzmény: Proc2 (25165)
Proc2 Creative Commons License 2013.03.06 0 0 25165

Olyan jogon, hogy ami 50 évnél régebbi, annak kivitelét szabályozzák törvényeink, és csak kiviteli engedéllyel legetséges.

Ha valaki nem szerzi be, csampészés bűncselekményt követ el.

Ha valami kintről igazolható módon került az országba és még nem volt itt 50 évet, akkor az szabadon vihető külföldre.

Az 50. évben honosodik és utána szintén csak engedéllyel vihető ki.

 

Kiviteli engedély kb 8000 Ft, azt hiszem/ tárgy v. /érme.

Előzmény: atesz0710 (25164)
atesz0710 Creative Commons License 2013.03.06 0 0 25164

Milyen jogon?

Előzmény: Törölt nick (25163)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!