Keresés

Részletes keresés

Bassman_ Creative Commons License 2001.01.23 0 0 8269

Többek között ezekről a képekről beszéltem.
Tehát a site-on az olvasható, hogy Ők a vingcsun ortodox ágát képviselik!!!!
Elnézést a sok képért, de nem tudtam megállni, hogy be ne rakjam.






Előzmény: Fődhözragatt (8256)
bout Creative Commons License 2001.01.22 0 0 8268
Az a suburito lesz.
A bokken és a bokuto lényegében ugyanaz.

bout

Előzmény: hiryu (8267)
hiryu Creative Commons License 2001.01.22 0 0 8267
Lehet, hogy tévedek, de elmondás és fénykép alapján:
a boken egy fakard.
a bokuto szintén fából, markolata mint a kardé, de fölött egy kb
tizegynéhány centi vastag "henger", hossza mint a bokené, és az izmok erősítését szolgálja. KB mintha egy nehéz sulyokkal gyakorolnál.
Előzmény: Rorimack (8253)
Sumo Creative Commons License 2001.01.22 0 0 8266
:)
Előzmény: praclee (8265)
praclee Creative Commons License 2001.01.22 0 0 8265
Az Iszten ágyon meg kedvesszégedért!juhééé
Előzmény: Sumo (8263)
praclee Creative Commons License 2001.01.22 0 0 8264
Előzmény: Sumo (8263)
Sumo Creative Commons License 2001.01.22 0 0 8263
<a href=http://link_url>linkszoveg</a>
Előzmény: praclee (8261)
praclee Creative Commons License 2001.01.22 0 0 8261
vki sugja már meg hogy hogy kell linket csinálni mert elfelejtettem:((((
praclee Creative Commons License 2001.01.22 0 0 8260
Áhhh az kizárt.Én mindig ilyen őrült vidám ember leszek.Ha csak vmi el nem rontja a kedvem:-)))

Egyszerűen csak nem ízlik bár nem sokat kóstoltam,ja és a dohánnyal is így vagyok.
Egy nagy nagy bió vagyok.

Előzmény: leha (8259)
leha Creative Commons License 2001.01.22 0 0 8259
öreg hiba! de még megkomolyodhatsz : )
praclee Creative Commons License 2001.01.22 0 0 8258
én nem iszok alkoholt:-DDD
Előzmény: leha (8220)
praclee Creative Commons License 2001.01.22 0 0 8257
Na amikor én írok vmi találkozót akkor nem megy de amikor ti akkor igen:((
Na jó nem haragszom.De nyár aznem jobb akkor melegebb van!!:)))
Előzmény: Bassman_ (8195)
Fődhözragatt Creative Commons License 2001.01.22 0 0 8256
Bassman, DLala

Biztos, ami biztos, előhalásztam ama fotosorozatot, amit pénteken említettem. Nos, rosszul emlékeztem, hülyeséget írtam pénteken: nem az van odaírva, hogy high kick, hanem right kick, meg heel kick. Ahol térdmagasságban rúg, oda viszont tényleg oda van írva, hogy low kick. Úgy látszik, becsapott az emlékezetem: előállította a low ellentétpárját, a high-t a right és heel szavakból. Bocs!

Viszont a fotók egy részén, ahol szemből fényképezik, tényleg takarja a talpa az arcát. Még valamikor nyáron dumáltunk ezekről a fotókról HZsolttal, neki az volt a véleménye, hogy a fényképezőgép lejjebb lehetett a fejmagasságnál, és ebből származik a takarás, de ha oldalról látnánk, kiderülne, hogy nem fejmagassságban rúg. Tény, hogy az oldalról fölvett képeken tényleg nem fejre rúg, hanem a felsőtest különböző részeire. Csakhogy a szemből fölvett fotók a formagyakorlatot mutatják, az oldalsók viszont partner ellen mutatnak be néhány alkalmazást. Vagyis nem biztos, hogy ugyanazt mutatják. És a szemből fölvett képeken sem látom semmi határozott jelét, hogy alulról lenne fényképezve. 1 szó mint 100: minek büfizek bele olyasmibe, amit még nem tanultam, csak képen láttam. :-(

sister moon Creative Commons License 2001.01.22 0 0 8255
OFFOFFOFF

Sok szabadidovel rendelkezo, számítástechnikus-programozó fórumosok segítségét szeretném kérni: bannert-t kellene készítenem, de nem megy. Leginkább azért, mert fogalmam sincs, hogyan kezdjek hozzá. Ha valakinek lenne kedve kisegíteni (a munkafolyamat leírása, pontokba szedve), kérem tegye meg e-mailben! Elore is igen-igen nagyon köszönöm!

ONONON

sm

leha Creative Commons License 2001.01.22 0 0 8254
akkor lehet, hogy nem biztos ... én így tudam : )
Rorimack Creative Commons License 2001.01.22 0 0 8253
Haliho!

Boku: fa
ken: penge

Ebbol lesz bokken ;)
(bo, kis-tsu,ke, n)

Ettol telejsen fuggetlenul: bou (vagyis b-hosszuo): bot, palca

R.

Előzmény: leha (8252)
leha Creative Commons License 2001.01.22 0 0 8252
nem tom, mi a különbség, de az biztos, hogy a boken egy k
bo = fa
ken = kard
Rorimack Creative Commons License 2001.01.22 0 0 8251
Haliho!

Egy kicsit bekavarodtam...

Mi a kulonbseg a bokken, es a bokuto kozott?
Elvileg ugye mindketto fabol keszult (gyakorlo)kard, de igazabol...

R.

Kijo Creative Commons License 2001.01.22 0 0 8250
bout!

Tudod minek orulok? Hogy nem sajnaltad a sorokat a gondolataid kifejezesere. Ettol lett a temanak ertelme.
- Ezuttal (ne haragudj),de egyszeruen nem talaltam kifogasolni valot. Erthetoen es jol gfejezted ki magad. Megallapitom,hogy a hozzaallasodban nincs hiba. Es orulok egy masik dolognak is...,hogy egy temaban valaki kepes volt arra,hogy megtalalja velem a kozos vonalat. Ehez tiszta szivembol gratulalok neked. Elertunk hat oda,hogy odafigyeltunk egymasra es legalabb 1 tema akadt amiben kozos nevezore tudtunk jutni egymassal. (Az ellentetes eletforma,az ellentetes gondolkozas is alkothat egy egeszet,egyutt lesznek kozosek.)
Kellemes erzessel olvastam ezuttal minden sorodat. Amit megis koszonok ezuton.

Kivanom legyenek nagyszeru elmenyeid abban amit csinalsz. Es fogadj el tolem egy jo tanacsot,amit orulok hogy neked atadhatok,es ami szinten bemutatja neked en japanban miben reszesulok...tobbek kozott.
- A jo mester,az igazi harcmuvesz kicsi-sovany,magas-dagadt,hajlotthatu-pupos,csunyan beszel-gusztustalan. De ezt csak a kuzdosportokat muvelok nezik le es csufoljak,mert szamukra sport az elet,tehat stilusukat elsosorban testepito szalonnak kepzelik. A harcmuveszetet erteni es tanulni akarok mindezt nem latjak,fel se tunik elottuk,hogy a mester nem fesulkodik....mert a tanitasra figyelnek. Ugyanis a kulso azert van,hogy becsapja a masikat. Hogy a belsokbe csak azok juthassanak,akik megbirkoznak a kulsokkel.

" Kint zord az ido s zuhog.
Szemeim elott melegseget latok.
Hogy hidegben s esoben jartam,
csak akkor vettem eszre,
mikor meleg szobambol az ablakon kineztem.
S akkor,de jo bent! "

" Itelj meg azutan,ahogy beszelek.
Itelj meg azutan,ahogy oltozom.
Itelj meg azutan,ahogy lakom.
Itelj meg azutan,amim van.
S orokre titok lesz elotted,
en ki vagyok."

Szia es minden jot.

Joruto

Előzmény: bout (8223)
Ypszi Creative Commons License 2001.01.22 0 0 8249
.. furcsa fényességet láttam magam mögött.. egyre közeledett és erősebbé vált.. egyszer csak megállt, majd 2 kicsi szürke alakot vettem észre.. felém jöttek.. mikor odaértek, elvettek tőlem mindent, én a félelemtől nem tudtam védekezni.. amikor már minden náluk volt, az egyik pici szürke alak megszólalt:
- Jó napot kívánok, kérem adja át a személyi igazolványát, személyazonosításra!...

:)

Előzmény: Wazull (8247)
Wazull Creative Commons License 2001.01.22 0 0 8248
...hacsak nem a GUMINYUSZI...
Előzmény: Wazull (8247)
Wazull Creative Commons License 2001.01.22 0 0 8247
Ypszi,

azert NE allits valotlant a szifonnak. Mondd inkabb azt, hogy UFO-k raboltak el a szajret. Az hihetobb...
:-)))

Előzmény: Ypszi (8246)
Ypszi Creative Commons License 2001.01.22 0 0 8246
Vagy inkább fel se ragasztom, és ráfogom a nyuszira..

"- Miért nem ragasztottátok ki a Jackie-s plakátokat?
- Si-Fu! Nem tehetek róla! Nem az én hibám! Arra jött egy nyuszi és elrabolta az összeset! Futottam utána, de ő volt a gyorsabb!"

:))

Előzmény: Wazull (8243)
Bassman_ Creative Commons License 2001.01.22 0 0 8245

"...és abban a korban csak 1 millióból csak néhány..."

Ennyi csakot!!! :)))

Előzmény: Bassman_ (8244)
Bassman_ Creative Commons License 2001.01.22 0 0 8244

DLala

Nem egészen értem, milyen dolgot tekintesz bizonyítottnak? :)

1. Hogy meg lehet csinálni egyáltalán?

Persze, hogy meg lehet. Nem mondtam, hogy nem lehet. Talán még én is meg tudnám (ellentétben nem is olyan régi hozzászólásommal) csak annyi munkát kéne belefektetnem, ami nem éri meg nekem és inkább másra fordítom. Persze, ezt már annyiszor megbeszéltük :)))
Vannak emberek, akik testi adottságaiknál fogva ötöd vagy tized annyi munkával képesek ezt megcsinálni.
Az ilyesmi miatt (meg még azért más miatt is) választanak emberek különféle harcművészetek között.

2. Vagy azt, hogy a vcs-ban van ilyesmi?

Biztosíthatok bárkit, hogy nincs. A shaolinwingchunosok nyilván beszereztek egy taekwondos embert, akivel ilyesmit is demonstrálhatnak. (nagyon jól csinálja egyébként)
Más vcs válfajokban sincs ilyen magas rúgásnak még a fele sem. Példának okáért azért, mert ellenkezik a vcs alapelveivel. Vagy azért, mert olyanok a vcs technikák, amelyek az átlagemberek képességeit feltételezik.
A shaolin névvel ellátott bármilyen nevű "valami" mai világunkban csakis a látványosságot tekinti elsőrendű céljának. Ezért volt ott mindenféle töréstechnika, meg hajlítgatás meg mittudoménmi.

3. Van netán azt érzed bizonyítottnak, hogy a fixa ideám az, ami korlátol (sic!) engem?

A fixa ideámat ért döfés olyan, mintha én magam kaptam volna. De ez egyáltalán nem probléma. :)
Annál is inkább mert én nem úgy fogom fel, mintha bármim is döfést kapott volna.
Shingitainak igaza van. Ha én úgy hiszem, hogy nem tudom megcsinálni, akkor nem tudom megcsinálni.
Vagyis ezt (nem mint döfést, hanem puszta megállapítást) elfogadom, mint általad bizonyítottnak tekintett dolgot.

Tehát elérkeztünk egy harcművészet tanítási alapelvhez. Ha valamit meg akarunk tanítani, akkor ne az inak nyújtásával kezdjük, hanem a HIT beplántálásával. Az esetek többségében már itt kudarcot fogunk vallani. (amire én magam is jó példa vagyok esetenként)

Aztán van még egy dolog, amiről nem szabad megfeledkezni: az, hogy az ember sajna megöregszik, és abban a korban csak 1 millióból csak néhány lesz képes arra, hogy ugyanúgy hajtsa végre a hajlékonysággal kapcsolatos mozdulatokat, mint fiatal korában. (Ilyen ember például a Nagymestered, Lajos)

A végére hagytam még valamit:
Az igazán nagynak tartott harcművészek kialakítottak maguknak egy általuk kiválóan művelhető rendszert, ami után az emberek általában csak kullognak. Sohasem képesek utolérni.
Éppen e fórumon hangzott el, hogy a Morihei Ueshiba által létrehozott aikido-ról az volt a véleménye a sok-sok danos, tehát nem túl kezdő aikidosoknak, hogy sosem fogják úgy csinálni, mint nagymesterük. Vagy vegyük Oyama mestert. Ő is egyedülálló képességekkel rendelkezett, amit az átlagember (vagy mondjuk ki: átlagkaratés) nem fog soha elérni. És szerintem ez nálatok sincs másképpen. Vagy tévedek?
Számomra a vcs egy olyan harcművészet, amely
1. Sosem érezteti velem, hogy lehetetlen megcsinálni
2. Idős korban is hatékony
3. Széles rétegek számára is, nem csak a selected few-nak.

Nem akarom azt kihozni belőle, hogy ez itt az ultimate dolog. Nem, egyáltalán nem. Nem állítom, hogy legyőzhetetlen vagyok, vagy leszek. De ezt is írtam már korábban. Nem leszek legyőzhetetlen sosem, viszont mindig örömet okoz a gyakorlása. Mint tudjuk, van aki abban látja a harcművészetek tanulásának lényegét, hogy 6 másodpercenként mennyivel tudja növelni a body count-ot.

Ez az egész esetleg reklámizű is lehet. Fogja fel mindenki, ahogy akarja. Én csak elmondtam a véleményem.

Előzmény: DLala (8239)
Wazull Creative Commons License 2001.01.22 0 0 8243
Vagy ragaszd fel, tepd le, es fogd a nyuszira...
:-)))
Előzmény: ControlDenied (8242)
ControlDenied Creative Commons License 2001.01.22 0 0 8242
Egyszeru, ragassz egymasra 6 OLYAT, aztan arra egy MASMILYENt, es kesz :)
Előzmény: Ypszi (8241)
Ypszi Creative Commons License 2001.01.22 0 0 8241
Jó reggelt! :)

Nnna ma voltunk plakátolni egy barátnőmmel, és volt az az ominózus Jackie-s plakát is bőven nálunk.. mit ne mondjak, wt-sek közül is vannak, akik igencsak óckodnak ezek kitételétől, pontosan amiatt, amiért mások meg látni nem xeretik.. de hát a parancs, az parancs.. :(
Még jó, hogy más plakát is volt, így főleg azokat pusztítottuk :)))

Shingitai Creative Commons License 2001.01.21 0 0 8240
Amiről nem hiszed el, hogy megtudod csinálni, azt nem tudod megcsinálni.
:-)
Előzmény: DLala (8239)
DLala Creative Commons License 2001.01.21 0 0 8239
Bassman,
Eszembe sem jutott semmilyen leszólás.
Nem te, hanem a fixa ideád kapta a döfést.
Részemről a dolgot bizonyítottnak tekintem.
Előzmény: Bassman_ (8237)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!