Keresés

Részletes keresés

morgen66 Creative Commons License 2011.03.11 0 0 51844

A légkondinál használatos szivattyúk elég drágák.

A zsompszivattyút javasolnám./Úszókapcsolós szivattyú/.Barkács áruházakban tízezer körül már lehet kapni.

Kivitelezése  a vödör vagy más tároló.

Ha nincs hely sjnos az ajzatba kell vésni vagy fúrni egy gödröt, kibetonozni és bele a szivattyú.

Előzmény: pavarotti (51836)
SolnesMM Creative Commons License 2011.03.11 0 0 51843

 Neköszönj semmit,  hanem kisérletezz !

 Az első észrevétel :

 

 "hogy egy fém vagy rézcső egyik oldalát lezárom,"

 

  Az a cső legjobb ha vasból van.

 Az injektorról. !

 Az égőcsöved legyen egy 3/4 collos cső ennek a belseje olyan 15 mm. Ez megfukálod és a gázt egy vékonyabb csövön vezeted beléje kb.  1/4 ig. Tehát egy 200 mm-es csőnél 40 -50 mm -t. A vékonyabb cső külső részénél hézagnak kell lenni és itt beszivja az égéshez a levegőt. A nyomást szabályozni kell és megfelelőszámú juknak kell lenni az égőcsövön , külöben visszatorlódik /vissza ég !

 És mint írtam nehogy felrobbanj !!

Előzmény: laci19791202 (51840)
Dunit Creative Commons License 2011.03.11 0 0 51842

 Köszönöm az aggodalmat írántam és a figyelmeztetést. !

 A gázkazánnál,  a turbósnál valószinű nem uszom meg a kéménybevezetést ( habár kielégíti a parapet kivezetés minden követelményét, de a seprők sommásan fogalmazva szar emberek ), így marad a konvektor + ban. És itt a kivezetés nem egy körfolyósora nézne (akár a kazánnál ), hanem egy lakatlan parkra, a legközelebbi ház kb. 15 méter, de talán 20 is megvan.

 A napokban jártam egy társasház körfolyósóján. Az udvar zárt, nagyjából 8x 10 méter. 19 db parapet kivezetést számoltam !!

Előzmény: M63FUN (51828)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.11 0 0 51841

Üdv!

 

Szerintem nem érdemes áramban gondolkodni. Amennyiben rövid távon gondolkodsz és egy egy hőcserélős indirekt tárolót akarsz venni (pl. 125 literes Drazice 90e, + 20e a beszerelés), az is kb. 3-4 év alatt behozza az árát.

 

Viszont ha rendelkezésre áll a fejlesztésre keret, akkor minden eshetőségre be tudod magad biztosítani a következővel: 2 hőcserélős indirekt tároló felül kondenzációs gázkazán, alul szolár rendszer + elektromos fűtőpatron. A megtérülési időt állami támogatás igénybevételével jelentősen rövidítheted: ha egyébként minden határoló szerkezet rendben van a házon, akár az A+ kategóriát is megcélozhatod ezzel a rendszerrel, amire tavaly 60% támogatás járt.

 

Ha maradsz az áramnál, akkor akár a jelenlegi villanybojlered is átalakítható egy utólag beépített hőcserélővel, melyre már ráköthető a kollektor.

Előzmény: kendu (51833)
laci19791202 Creative Commons License 2011.03.11 0 0 51840

Előre is nagyon szépen köszike a segitséget!!!

 

                lACI.

Előzmény: SolnesMM (51832)
Lasermouse Creative Commons License 2011.03.11 0 0 51839

Csinálhatod úgy is hogy raksz alá egy vödröt, majd ha megtelik elviszed a legközelebbi lefolyóig és kiöntöd.

 

De van olyan cucc is hogy kondenzszivattyú.

Keress rá!

Előzmény: pavarotti (51836)
pavarotti Creative Commons License 2011.03.11 0 0 51838

köszi :)

Előzmény: halaloszto (51837)
halaloszto Creative Commons License 2011.03.11 0 0 51837

azt jelenti. van benne szifon, es be kell kotni a csatornaba, mint egy mosdot vagy mosogepet.

 

ha lentebb van mint a csatorna, akkor kell atemelo szivattyu. mint amilyet legkondiknal is hasznalnak. kicsi edeny, akar veder, benne a szivattyu uszoval. ha megno a szint, bekapcsol is kinyomja a vizet. ha megszorul az uszo, akkor meg arviz.

 

van meg a nagy veder, parnaponta kiont modszer, de avval is garantalt az arviz.

 

vajk

 

Előzmény: pavarotti (51836)
pavarotti Creative Commons License 2011.03.11 0 0 51836

Bocs, ha buta a kérdés...:)

ez azt is jelenti, hogy kondenzációs kazánból csipp-csöppöt be kell vezetni szennyvízhálózatba?

Gravitációsan? Mi a helyzet, ha a kazán lejjebb van, mint a szennyvíz (pince)?

Előzmény: morgen66 (51830)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.11 0 0 51835

ITT megadott nem itten XD

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.11 0 0 51834

ment mail az itten megadott címre!

Előzmény: kendu (51833)
kendu Creative Commons License 2011.03.11 0 0 51833

Urak! Megéri villanyról áttérni gázra a HMV előállítás szempontjából?

Jelenleg kb15ezret fizetünk villanyt és vezérelt bojlerrel állítjuk elő a melegvizet. Szerény számításaim szerint egy indirekt tároló és a hozzá tartozó alkatrészek megközelíthetik a 100 ezret és még azt be is kell szerelni. Ebben az esetben a villanyszámlánk kb megfeleződne, viszont a gázszámlánk nőne és nyáron a jelenlegi max 8-10 köbméter a többszörösére ugrana, tehát valószínüleg a haszon havi szinten nem érné el az 5000 forintot. Így az indirekt tároló több év alatt hozná vissza az árát, de ez is csak abban az esetben valósúlna meg, ha a gáz mindíg kisebb mértékben drágulna, mint a villany. Ez nem valószínű, mert szerintem a nem megújuló energia a jövőben elég nagy mértékben fog drágulni, lesznek itt még furcsa dolgok. Ezért komolyan elgondolkodtam azon, hogy megéri-e úgy fejleszteni, hogy a gázt állítsuk a középpontba...?

Nem lenne-e értelmesebb inkább hagyni a villanyt és esetleg a későbbiekben egy napkollektorral bővíteni a rendszert, így gyakorlatilag nyáron ingyen lenne hmv?

Van egyáltalán olyan villanybojler amire napkollektort lehet kötni, ezáltal mindkét energiaforrás melegíthetné ugyanazt a tartály vizet?

A mai sima villanybojlerek nem korszerűbbek, mint egy 10-15 éves Hajdu bojler, ezáltal nem csökkenthető ennek a cseréjével a villanyszámla?

Előzmény: SolnesMM (51832)
SolnesMM Creative Commons License 2011.03.11 0 0 51832

 Helló !

 Ez ugyan nem gázszerelői probléma , de talán valaki ők közül ismeri. Egy égő kontsrukciós kérdés.

 Közel állsz a megoldáshoz. Még az injektor hatást kéne elérned.

 

Egy egyszerű trükk.

 Később megírom !!

Előzmény: laci19791202 (51831)
laci19791202 Creative Commons License 2011.03.11 0 0 51831

Tiszteletem minden Viz-gáz szerelőnek.

Véleményt szeretnék kikérni egy szakitól,egy aprócska dologban kérném segitségeteket!

 

Van egy gázégőm (mint amivel a rézcsöveket forrasztjátok össze) és azt szeretném átalakitani olyanra hogy egy hosszabb sorba égjen.(kb 15cm)

 

Én arra gondoltam hogy egy fém vagy rézcső egyik oldalát lezárom,a másik oldalon pedig bevezetem a gázt a gázégőből majd ezt a csövet megfurkálom (kb 10 helyen fél mm -1mm es fúróval)

Legyenszives valaki irja meg,hogy ez igy kivitelezhető-e!

 

 

   Köszönöm a válaszokat és tanácsokat!

                                   Laci.

morgen66 Creative Commons License 2011.03.10 0 0 51830

Kondenzációs kazánról egy kis írás.

http://www.ezermester.hu/articles/article.php?getarticle=2446

M63FUN Creative Commons License 2011.03.10 0 0 51829

illetve az jutott eszembe hogy egy régi házban sztem nincs nekik megszámolva hogy a folyosón hány parapett kivezetés van. nem tudom érdemes lenne esetleg erre rájátszani. (persze nekem mint kibicnek ugye..........)

Előzmény: M63FUN (51828)
M63FUN Creative Commons License 2011.03.10 0 0 51828

nem akarlak elkeseríteni de koepgepkft-vel ellenben (persze mint mondottam kéményadószedő mondotta 2 különböző kerületben) állítom hogy ha a lakás felett lakószint van akkor bukó a parapet (cirkó is parapetnek számít) nem engedik meg. (én megpróbálnék esetleg érdeklődni a tetű kéményseprőknél hogy mennyire meggyőző feléjük egy deákigazolvány (esetleg 2-3) mert ez az egész baromság csak pénzlehúzás, semmi köze ahhoz hogy mi biztonságos meg kik halnak meg......

Előzmény: Dunit (51799)
morgen66 Creative Commons License 2011.03.10 0 0 51827

Csak azért kérdem hogy érdemes-e hőcserélősre, nyitott rendszerre átalakítani a kályharészt?????

 

Ha jól működik szerintem nem.

Előzmény: csigaszeg (51826)
csigaszeg Creative Commons License 2011.03.10 0 0 51826

Szia!!

 

Jelenleg csőtermosztát vezérli a rendszert,(a kályha részt)Nyáron nincs gond mert van egy 24 vákumcsöves vizmelegítő ami faszán műkszik, ha kifogy akkor nyomja a cirkó a melegvizet.A motoros szelep föladatát kiválóan megoldja 2 db golyóscsap, nem derogál átváltani.Csak azért kérdem hogy érdemes-e hőcserélősre, nyitott rendszerre átalakítani a kályharészt?????

Előzmény: morgen66 (51805)
Dunit Creative Commons License 2011.03.10 0 0 51825

 Pl. használtat !

 Egyébként a Szatmárinál 68 eft a fég 850 -es a parapettel együtt - legyen 70.

 És az un. falifűtők lényegesen ólcsóbbak. 3 kW -os teljesítménnyel olyan 40 -45 lm -re ajánlják a fűtési térfogatot.

 Ime egy hirdetés :

 

  

Szerelési csomag tartalma

    - Régi készülék leszerelése 
    - Régi parapet kibontása (szükség esetén )
    - Új parapet befalazása
    - Új konvektor házhozszállítása felszerelése 
    - Konvektor garanciális beüzemelése
    - Konvektor bekötése gázhálózatba (hajlékony flexi csővel )

 

 De a lényeget megmondtad, mehet a konvektor  !!
 De alényeget megmondtad _ mehet a konvektor és ahol    

Előzmény: Törölt nick (51814)
nemnyaralo Creative Commons License 2011.03.10 0 0 51824

Van több terület, amivel kapcsolatban a jelenlegihez hasonlóan több scenario él a fejemben, és nem nagyon tudok dönteni :-).

Előzmény: papesz28 (51774)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.10 0 0 51823

Hát, nem nagyon hiszem, hogy egy termosztát bekötés miatt, bárki is szerelőt hívna :)

Amúgy jobb szeretem az e-mailt, átláthatóbb, nem kell keresgélni, stb. stb. meg végiggörgetni 68hsz-t hogy lássam hogy egyáltalán mi a kérdés, vagy a reagálás....

Előzmény: joevagyok68 (51822)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.03.10 0 0 51822

No nem a "profit" miatt , csak úgy önzetlenségbül......:-))

Előzmény: kendu (51820)
kendu Creative Commons License 2011.03.10 0 0 51821

Mégvalami, lehet, hogy amikor beszerelték a régit akkor a szerelőnek volt ocsóé sima hosszabbítókábele és azért van neked ott három szál. Ne tévesszen meg, az oda fölösleges, csak nem két eres kábelt, hanem három erest használtak. Ennyi.

Előzmény: motorolaj (51815)
kendu Creative Commons License 2011.03.10 0 0 51820

Igen, ez nekem is tetszik. Néhány napja divat lett, hogy ment az ímél...

Előzmény: joevagyok68 (51817)
kendu Creative Commons License 2011.03.10 0 0 51819

Nos, akkor én elmondom, mivel kb 1 hónapja szereltem be az enyémet.

Először is, nem tudom, hogy a jelenlegi termosztátod hol van, de azt a kábelt felejtsd el, fölösleges. Ha RF termosztátot vettél akkor pont az a lényege, hogy nem kell kábel. Amire szükség lesz:

-konektor a kazánnál

-egy dugvillával ellátott kábel (nekem egy 50 centis régi hajszárító kábel tetszett meg a gyári dugvillával.)

-egy másik egyszerű két eres kábel amivel összekötöd a termosztátot a kazánnal. (Erre egy másik használaton kívüli konyhai eszköz kábele volt a jó).

 

Szóval előveszed a használati utasítást és megnézed, hogy mi a lábak kiosztása. 

-N és L a közvetlen áramellátás. Ide kötöd a dugvillával ellátott kábeldarabot, de MÉG NEM DUGOD BE A KONNEKTORBA!!! Igaz, hogy a rajzon úgy szerepel, hogy az L a fázis, de mivel váltóáram teljesen mindegy. Főleg, hogy én nem is tettem külön biztosítékot neki.

-fogod a másik kábel darabot és bekötöd a kazánba a jelenlegi termosztát kábelének a helyére, valamint a vevőegység 1 és 2 pontjára.

Az összerakás után elvégzed a beállításokat a kézikönyv alapján ha szükséges, majd örülsz!

 

Egyébként a használati utasításban minden le van írva érthetően. Ne sajnáld rá az időt, hogy először elolvasd.

Előzmény: motorolaj (51815)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.10 0 0 51818

Lehetne, de fél óra mire itt betölti az oldalt, meg egy csomószor 6X kell megnyitnom a válaszol gombot, mert nem tudok írni a szövegmezőbe :(

Előzmény: joevagyok68 (51817)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.03.10 0 0 51817

Miért nem itt ?

Itt nem lehet ?  

Előzmény: Törölt nick (51816)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.10 0 0 51816

Ment az itteni e-mailre válasz!

Előzmény: motorolaj (51815)
motorolaj Creative Commons License 2011.03.10 0 0 51815

Sziasztok!

 

Úgy látom van némi fogalma egyeseknek a fűtésekről.

Na nekem nem túl sok (csak józan paraszt ész). Egy kérdéssel fordulnék hozzátok, kérlek segítsetek:

Vettünk egy házikót, ahol a kombikazán ELEKTROLUX GCB-350.

Érdekesen kezdődik,ugye?

Egy egyszerű Honeywell termosztáttal van szerelve, ezt szeretném lecserélni egy Computherm Q3 RF-re. Lekaptam a régit a falról és  3 vezeték van mögötte, abból 2 van bekötve a termosztátba, nulla és fázis helyére (kék és fekete), egy sárga-zöld csak lóg, de hogy a kazán melyik pontjáról erednek, addig még nem jutottam.

A rádiós szerelésije pedig azt írja, rá kell kötni (230v-ot )nullát, fázist, és a kazán két vezérlőszálját (ezt zárja- nyitja). Kicsit nem kevés a meglévő 3 vezeték?

Mondjuk meg sem néztem, hogy mik vannak a már meglévő kanócokba, meg honnan jön, de ez már számilag is kevésnek tűnik.

Az előfordulhat, hogy nem is jó, nem lehet bekötni ehhez a kazánhoz ezt a rádiós termosztátot?

Vagy csak hívnom kéne egy villanyászt :-)? Az egyszerű, úgy nem szeretem!

Bocsi a kifejezésekert, nem vágom túlzásba a villyanyt sem!

 

Köszi előre is!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!