Keresés

Részletes keresés

kisszati Creative Commons License 2012.03.22 0 0 5806

Üdv!!!

 

Mind 1: Nagyon szépen köszönöm a receptet!!!! Ha megcsinálom elmondom az eredményt. Milyen bélbe szoktad tölteni??? Sima 50 es 60 as mű, vagy marha vastag esetleg ló? Párom nagyon szereti a Pick szalámit, (én még a ,,szagát,, is útálom) uh ha van is itthon pár nap alatt képes egy egész rudat elpusztítani:):) Köszi még 1x!!!!

Cross 80: Minden rendben a darálóval????

Csampi: Érdekes egy sajt recept!! Egy misét biztos megér!!

mind 1 Creative Commons License 2012.03.22 0 0 5805

Üdv!

 

 Andor!!

 

  A szalámit kötözd spulnival(kb 12-13 cm-es botra tekersz zsineget,vizesen) a végét az asztal lábához kötöd és húzhatod szakadásig!!Ha ügyes vagy még középen is el tudod kötni!

 Ezt a módszert elvileg a "hentes iskolában"tanították(a haverom "89"-ben végzett ő még tanulta.

 

R

Sinteres Creative Commons License 2012.03.22 0 0 5804

Azt hiszem ki fogom próbálni,az eredményről értesitelek.

 

Tisztelettel:Sinteres.

Előzmény: mind 1 (5802)
Mooni Creative Commons License 2012.03.22 0 0 5803

Köszi a "másik nem" nevében. :)

Én is szoktam itt bóklászni, akár receptet, akár tecnnikát, ötletet kapni.

Nem hinném, hogy egymás szapulása előbbre viszi a dolgokat. Kit ez, kit az érdekel.

Mindenki a számára érdekeset, értékeset hasznosítja, az hogy vki vmit másképp csinál, még lehet jó is.

Én pl. hálás vagyok a vágási videókért, így mertem/tudtam sikerrel levágni egy kb. 50 kg-s csüngőhasú malackát. A nagyokat azért meghagyom a MESTEREKNEK. ;)

Előzmény: degamma12 (5778)
mind 1 Creative Commons License 2012.03.22 0 0 5802

Üdv.

 

  Mind1 csak ne aroma!!!Kicsi levet fog engedni de addig szoktam forgatni(kb 2-3 nap)amig mindet felszívja(a hús:)))

 

R

Előzmény: Sinteres (5801)
Sinteres Creative Commons License 2012.03.22 0 0 5801

Szia.

A konyak az milyen?Bármilyen fajta lehet?vagy csak aroma legyen?

 

Üdv:Sinteres.

Előzmény: mind 1 (5795)
csampilampi Creative Commons License 2012.03.21 0 0 5800

Először én is hitetlenkedtem, de kipróbáltam, és azóta meg vagyok veszve érte...

Előzmény: Boarhunter. (5799)
Boarhunter. Creative Commons License 2012.03.21 0 0 5799

Sütjük?

Hűb+, ezt kipróbálom...

Előzmény: csampilampi (5797)
Boarhunter. Creative Commons License 2012.03.21 0 0 5798

Akihez régen hordtam füstölni a cuccot, még télen sem vállalta a sajtot ha beütött valami tavaszias idő tíz fok körüli hőmérsékletekkel. Könnyen megromlik és nagyon csúnya dolgokat lehet tőle kapni.

Füst nélkül mehet, hamar hűtőbe vele oszt megenni...

Előzmény: kispiás (5787)
csampilampi Creative Commons License 2012.03.21 0 0 5797

Sajt, nagyon macerás, de isteni finom!!!!

 

Egy egész fej ,  nyelv, szív, vese, csülökhús.

35 deka nyes bőr.

 

Fűszerek: 10 deka só

1 nagy evőkanás bors ( fekete)

7 deka paprika 8 csípős is mehet bele:)

1 kevés szegfűbors ( illata miatt)

1 mokkáskanál fehérbors

2 hatalmas fej fokhagyma

 

Megfőzzük a cuccot, felcsíkozzuk a fűszerek felét hozzáadjuk.

Lábasban, vagy kisbográcsban 30 percig sütjük, kicsit hűlni hagyjuk és bele a maradék fűszer+ a fokhagyma.

Bele a gyomorba, elköt vagy varr jó szorosan. Nagy tűvel vagy árral megszurkáljuk és és és....   be a sütőbe.  ( közepes lángon KB. 3/4 órát sütjük)

Sütés után be a prés alá és kinyomatjuk.

Hűtés és orrvérzésig zaba.

meatlaci Creative Commons License 2012.03.21 0 0 5796

NNNNNa!  4-5 fél sert.fej 1kg.szív  4-5db.nyelv 1-1.5kg bőrke.  Ezeket  megfőzöd, fej kicsontoz, nyelvet megpucolod a nyelvhámtól,vagy egészben rakod a többi közé, vagy vékony hosszú csíkokra vágod.A bőrkét apró lyukú tárcsán ledarálod. 10 kg. cucchoz 28-30 dkg só 3dkg bors, 5dkg. fokhagymapép  15 dkg.papr.+erős,ha akarsz.Ha túlszáraznak találod,akkor egy kevés zsírmentes abalével beállíthatod az állagát.Műbélbe töltöd,vissza az abalébe 80-90fokon átmelegíted,hűtöd,préseled. Megszurkálni én már csak akkor szoktam,amikor már majdnem megdermedt,hogy benne maradjon a jó kocsonyás lé. Jóétvágyat hozzá !!  írj majd hogy sikerült!!

mind 1 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 5795

Üdv!!

 

  kisszatinak!!!!!!

 

 
Pick-szalámi:
sertéshús:9kg
szarvas v.marhahús:3kg
zsírszalonna:1,5kg
só:30dkg
fehér bors:4dkg
fokhagyma:3dkg
őrölt kömény:1,7dkg
szerecsendió:3db reszelve
szegfűbors:0,27dkg
salétromsó:3dkg  (nitrites pácsó)
porcukor:7dkg
gyömbér:0,27dkg
konyak:2dl
A húst zsírt 2x2 kockákra vágni fűszerezni+konyak(nem az emberbe az +)pácolni 3
napig,naponta átkeverni.Ezután 04-es darálón darálni,tölteni,hideg füst...

nenyét Creative Commons License 2012.03.21 0 0 5794

Nem tudom hogy egyről beszélünk -e de nekem egy sima golyóscsap van rajta pici sufnituningal+egy darab cső fuvókával és a fej. Légyszi ird meg hogy a fejen mit módositottál! A fuvókát már kicseréltem kisebbre,most használható de hátha jobb lesz. köszi

Előzmény: Andor0006 (5790)
kisszati Creative Commons License 2012.03.21 0 0 5793

Tudnál felrakni róla képet???? Érdekelne milyen fejet csináltál rá!!!

kisszati Creative Commons License 2012.03.21 0 0 5792

Üdv!!!

Sajnos nem találtam meg a téliszalámi receptedet, pedig kerestem, de sajna ez a mobilnet egy átok és elég nehezen tölti be az oldalakat. Uh. ha lehetne légyszi rakd fel még 1x! Előre is köszi!!

Na de ,,elvtársak,, minek marakodtok amikor verekedni is lehet:):):) (csak vicc!!! Isten ments!!!) Ha valakinek barkácsolni van kedve hát tegye!!! Én is a cuccaimat nagyrészt magam csináltam, akár szégyen akár nem, sajnos (vagy nem sajnos) nem telt 30 x ezer forintért ilyen lelángolóra vagy mire, mikor a pörzsölőmet csináltam.

nenyét Creative Commons License 2012.03.21 0 0 5791

Hát a barátom 10 éve ezzel perzsel és még egy sem maradt szőrös.Ő négyet megcsinál annyi gázzal mint én a a sztár k 911 el. hát ennyi. És nincs sehol elégetve  meg ilyenek.

Előzmény: Boarhunter. (5763)
Andor0006 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 5790

Tökéletesen igazad van. Ami jó benne gyárilag az a gáz karos adagolása. Én kényszerűségből alakítottam át, mert egyáltalán nem úgy működött gyárilag, ahogy nekem megfelelt volna. Szerencsére sikerült a műtét, de elég drága, és macerás mulattság, hogy az embernek jó perzselője legyen. Erre is jó ez a fórum , hogy más kárán tanulva, megkíméli az ember magát néhány felesleges kiadástól.

Előzmény: nenyét (5789)
nenyét Creative Commons License 2012.03.21 0 0 5789

CSak tudod az baj hogy agyon lett sztárolva a k911 és aki nem ismerte az azonnal ráugrott. Nekem van egy apám álltal a hajógyárba gyártott perzselőm.Eddig no,1 csak az ember mindig keresi a jobbat és azt hittem hogy ez valami csoda de most már én is tudom hogy csodák nincsenek. Na már most ha a fej nem jó rajta akkor mi a jó ? A csap vagy a tömlő vagy mi? Azért gondolom egy olyan fejért amit ujra kell csinálni felesleges kifizetni az árát.

Előzmény: Andor0006 (5767)
kispiás Creative Commons License 2012.03.21 0 0 5788

Előzmény: degamma12 (5778)
kispiás Creative Commons License 2012.03.21 0 0 5787

Én ma füstöltem.

Hűtőben vissza préselem, hibátlan.

Előzmény: Boarhunter. (5783)
mind 1 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 5786

Üdv!!

 

  Mi a veszek tárgya??Nem jöttem rá!!!:))

 

  kisszati!!!!!!!Megtaláltad,vagy elküldjem még 1szer?????

Kihívó Creative Commons License 2012.03.21 0 0 5785
Kicsi kihívó bekeményített egyből lett kettő jelentkező aki írt.Na ezt már szeretem :))) Mekkorát mekkorát,normálisat vagy mit tudom én :D Csak végre egy hazait akarok enni nem a boltit! :). Amúgy komolyra fordítva a szót én még nem ettem füstölt d.sajtot!Nekem jó a sima is.Már késő csinálni azt mondjátok?
Előzmény: meatlaci (5784)
meatlaci Creative Commons License 2012.03.21 0 0 5784

NNNNNA! Majd én most írok neked választ! A sertésgyomros füstölt ,kamrábantárolós disznósajt valóban felejtős a meleg miatt!! Deee ugynevezett nyári disznósajtot műbélben, füstölés nélkül bármikor csinálhatsz! Mekkora mennyiségben gondolkodjunk??  (tte másik béka)   :-)))))

Előzmény: Kihívó (5782)
Boarhunter. Creative Commons License 2012.03.21 0 0 5783

Meleg van már a disznósajthoz... :-(

Előzmény: Kihívó (5782)
Kihívó Creative Commons License 2012.03.21 0 0 5782
Sziasztok. Én majd megmondom a frankót! Mindenki le van tojva! Itt könyörögtem disznósajt recepté és senki nem írt választ! Undok Békák vagytok! :))
meatlaci Creative Commons License 2012.03.21 0 0 5781

Üdv. mindenkinek!   Én  vállalom,hogy hentes vagyok 33-dik éve, vágok nagy disznókat,kisebbeket,ahogy az élet hozza. Nem szoktam vele dicsekedni ,a felszerelésem is elég tűrhető,ha nem is tettem közkinccsé. Azért degammával teljesen egyetértek!!!!!

Előzmény: degamma12 (5778)
Her cafni Creative Commons License 2012.03.21 0 0 5780

Kérném a nickem és a hozzászólásaim törlését,köszönöm.

degamma12 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 5778

 

Fiúk és hölgyek!

 

Mert azért találkoztunk már a másik nem képviselőjével is!

Annyi mocsok van ma kis hazánkban,itt ne vagdalózzunk a sértő dühös

kifejezésekkel. Én úgy gondolom mindenki a saját élményét cuccait mondja mutatja meg.

És aki nagy disznót vág azt hál istennek neki kell feldolgoznia is.

Soha nem sajnáltam, ha valaki nagyobbat erősebbet vág grat neki.

Egyébként én momentán jót mosolyogtam a kritizálókon.

Ha nekik ez a boldogság ám legyen.

Ismét leírom én nagyon sokat tanultam itt is.

Ezért hála mindenkinek

És a jövőben is látogatója leszek az oldalnak.

És remélem aki hasznos tanácsokat közre adja az nem sértődik meg és a jövőben is

megosztja velünk az ő tapasztalatát.

Andor0006 Creative Commons License 2012.03.20 0 0 5772

Lehet, nemtetszést vált ki néhány olvasóban, hogy a disznóvágás eszközeiről ilyen részletekbe menő eszmecserék folynak, de ez a fórum pont az ilyen műkedvelő bölléreknek, henteseknek szól. El kell fogadni, hogy vannak megszállott disznóvágás rajongók, akiknek ez a hobbijuk, és igyekeznek minél jobban érezni magukat, miközben kedvtelésüknek élnek. Ha irritál valakit, egyszerűen tovább kell szörfölni, és kész.

A pontyhorgász bojlis topikokban még a pontyok ürülékét is elemzik, mégsem gondolom, hogy ez baj lenne.

 

Andor0006 Creative Commons License 2012.03.20 0 0 5767

Szia !

 

Eredeti verzióban tényleg nem jó perzselésre, arra van kitalálva, hogy forrázás utám a megmaradt szőrt leégesd vele.

 

Nem vészes az átalakítás, pláne, he nem rozsdamentes csőből csinálod az égőfejet.

A Baumaxban és társaiban kapható szigeteléshez használatos perzselő nem jó disznót perzselni. Lehet vele, de disznóperzseléshez kék, erős, szúró láng az igazi, amivel mintha "festenél",  úgy dolgozol a disznón.

 

A sárga, terítő láng nem jó, mert szétéget olyan bőrfelöletet is, amire nem is irányítod az égőfejet, és pazarolja a gázt.

Előzmény: nenyét (5761)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!